- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Projektor topic
- Kompakt vízhűtés
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen monitort vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Silenzio
addikt
-
ben2
senior tag
Igaza van az apple-nek a professzionális piacot 2012-ben elvesztette, amikor megszüntette az utolsó valódi Inteles pro-t. Azóta a HP, Lenovo, Dell átvette a piacot, az apple meg kiszolgálta a fekete kukával meg mostanában a studióval a lelkes amatőröket, meg youtubereket.
Apple számára a MacPro már az intel éra végén is inkább presztizs termék volt és nem valós piaci igény kielégítése, az Apple ekkor már inkább csak a consumer felhasználásra koncentrált és hanyagolta a professzionális vonalat. Ezért azt gondolom, hogy nem elvesztette a professzionális piacot, hanem tudatosan kilépett onnan (üzletileg nem volt értelme a versenynek)
Ráadásul a saját olcsóbb x86 szegmense (macbook pro és imac/mac mini) is elég volt a zenészeknek, grafikusoknak, kiadvány szerkesztőknek, fotósoknak és még az alap videó utómunkára is megfelelt. Továbbá a HEDT vonalon az AMD már kezdett feljönni az Intel nyakára, tehát itt amúgy is problémás lett volna teljesítményben versenyezni.
Illetve ebben az időszakban indult be igazán a szolgáltatás üzletág építése és a Mac Pro már akkor is kilógott a portfolióból.
Az Apple Silicon esetében pedig már az elején kihagyták a PCIe slot-ba rakható GPU-k támogatását mind az SoC, mind az OS szintjén. Továbbá erősen limitálták a max ram méretét (az intel és amd HEDT megoldásaihoz képest).
Ezek láthatóan az Apple esetében tudatos üzleti döntések voltak (túl nagy extra költség, ami valószínűleg sosem térülne meg) ezért az M2 Ultra-val szerelt Mac Pro inkább egy demonstráció volt, amivel megmutatták, hogy a saját SoC-jük mire képes és most ezt hivatalosan is lezárták.Akinek teljesítmény kell, annak ott a mac studio amit minimális extra erőforrás igénnyel tudnak fenntartani, akinek ennél nagyobb teljesítmény, több ram vagy bővíthetőség kell az nem a célcsoport része.
Az Apple számára már az XServer megszüntetésekor is az volt a logika, hogy csak annyira lépjenek be a professzionális piacra, hogy tartalomgyártás szempontból az Apple ökoszisztéma ne függjön konkurens megoldásoktól.
Azaz ami az Apple eszközein fogyasztható (zene, videó, szoftverek), az Apple eszközökön fejleszthető legyen, így ne tudja mondjuk a Google vagy a Microsoft a szabványok variálásával kirántani a talajt az Apple felhasználók alól. -
ben2
senior tag
A Mac Pro gyakorlatilag egy Mac Studio volt, amit megtoldottak pci-e csatlakozókkal.
Sem a gpu-t, sem a ramot nem lehetett bővíteni, egyedül a háttértár volt bővíthető méregdrága pci-e megoldásokkal.
Sem árában, sem technológiában nem az otthoni piacot célozta. -
gliskard
senior tag
Igaza van az apple-nek a professzionális piacot 2012-ben elvesztette, amikor megszüntette az utolsó valódi Inteles pro-t. Azóta a HP, Lenovo, Dell átvette a piacot, az apple meg kiszolgálta a fekete kukával meg mostanában a studióval a lelkes amatőröket, meg youtubereket.
Hol? Egy amatőr Final Cut vagy FC Pro felhasználónak nincs. Mert ki akar otthon HD SDI-al foglalkozni, meg minek? Ez ma több 10 000 $ lenne ma. Csak egy közepes BlakMagic Design 1000 eurótól indul, és akkor csak egy kártya van ami semmire nem elég.
A TB5-öt profi környezetben kinevetik. Ez otthon nagy durranás én is szeretem külső monitort hajtok meg róla tényleg kényelmes!Ebből a világból az apple kiszállt.
Én igen!
A telefonos megjegyzéssel nem értek egyet, de ami tény, az Apple youtuberek technikája lett! 99 %-ban! A Studio profi youtubereseknek készült! Akinek nem elég a MacBook air, meg a sima Final Cut.Minden másra meg ott van a HP Z Workstation! (És kategória társai)
Igen, ha azt akarod mondani, hogy a HP Worstation csúcs kiszerelésben 70 000 $, és ha ehhez hozzászámolom a profi technikát amit az Apple 2012-ben a háta mögött hagyott, és ebből nem elég egy, akkor egy profi technika 1 - 5 millió $A studió és az apple ebben nem versenyzik már!
Érthető a mai Workstationok visszatértek a 90-es évek és a 2005-ig tartó RISC munkaállomások szintjére, azaz nagyon kevés fogy belőlük, és mocskosul sokba kerülnek, és nincs szüksége erre bárkinek! Sőt.
A stúdió elég a youtuberek 99%-ának! Ebben igazad van!
Igaza van az apple-nek a professzionális piacot 2012-ben elvesztette, amikor megszüntette az utolsó valódi Inteles pro-t. Azóta a HP, Lenovo, Dell átvette a piacot, az apple meg kiszolgálta a fekete kukával meg mostanában a studióval a lelkes amatőröket, meg youtubereket.
Apple számára a MacPro már az intel éra végén is inkább presztizs termék volt és nem valós piaci igény kielégítése, az Apple ekkor már inkább csak a consumer felhasználásra koncentrált és hanyagolta a professzionális vonalat. Ezért azt gondolom, hogy nem elvesztette a professzionális piacot, hanem tudatosan kilépett onnan (üzletileg nem volt értelme a versenynek)
Ráadásul a saját olcsóbb x86 szegmense (macbook pro és imac/mac mini) is elég volt a zenészeknek, grafikusoknak, kiadvány szerkesztőknek, fotósoknak és még az alap videó utómunkára is megfelelt. Továbbá a HEDT vonalon az AMD már kezdett feljönni az Intel nyakára, tehát itt amúgy is problémás lett volna teljesítményben versenyezni.
Illetve ebben az időszakban indult be igazán a szolgáltatás üzletág építése és a Mac Pro már akkor is kilógott a portfolióból.
Az Apple Silicon esetében pedig már az elején kihagyták a PCIe slot-ba rakható GPU-k támogatását mind az SoC, mind az OS szintjén. Továbbá erősen limitálták a max ram méretét (az intel és amd HEDT megoldásaihoz képest).
Ezek láthatóan az Apple esetében tudatos üzleti döntések voltak (túl nagy extra költség, ami valószínűleg sosem térülne meg) ezért az M2 Ultra-val szerelt Mac Pro inkább egy demonstráció volt, amivel megmutatták, hogy a saját SoC-jük mire képes és most ezt hivatalosan is lezárták.Akinek teljesítmény kell, annak ott a mac studio amit minimális extra erőforrás igénnyel tudnak fenntartani, akinek ennél nagyobb teljesítmény, több ram vagy bővíthetőség kell az nem a célcsoport része.
-
proci0
újonc
Na ezert kar volt ujraregisztralnod
Taníts mester

-
proci0
újonc
-
ceia
őstag
Szóval nincs már rá igény.. Én buta meg egyből arra gondoltam, hogy talán azért, mert azt könnyen lehetett szerelni, bővíteni. Akár otthon is.
-
Carlos Padre
veterán
-
Silenzio
addikt
-
proci0
újonc
Almámm van mérnöőőőőőőők vagyooook!
Joobs forog a sírjában...Pénzes senkik adják el magukat ezzel a moslékkal más pénzeseknek. A valódi pro világ köszöni szépen jól van.
-
ben2
senior tag
Igaza van az apple-nek a professzionális piacot 2012-ben elvesztette, amikor megszüntette az utolsó valódi Inteles pro-t. Azóta a HP, Lenovo, Dell átvette a piacot, az apple meg kiszolgálta a fekete kukával meg mostanában a studióval a lelkes amatőröket, meg youtubereket.
Hol? Egy amatőr Final Cut vagy FC Pro felhasználónak nincs. Mert ki akar otthon HD SDI-al foglalkozni, meg minek? Ez ma több 10 000 $ lenne ma. Csak egy közepes BlakMagic Design 1000 eurótól indul, és akkor csak egy kártya van ami semmire nem elég.
A TB5-öt profi környezetben kinevetik. Ez otthon nagy durranás én is szeretem külső monitort hajtok meg róla tényleg kényelmes!Ebből a világból az apple kiszállt.
Én igen!
A telefonos megjegyzéssel nem értek egyet, de ami tény, az Apple youtuberek technikája lett! 99 %-ban! A Studio profi youtubereseknek készült! Akinek nem elég a MacBook air, meg a sima Final Cut.Minden másra meg ott van a HP Z Workstation! (És kategória társai)
Igen, ha azt akarod mondani, hogy a HP Worstation csúcs kiszerelésben 70 000 $, és ha ehhez hozzászámolom a profi technikát amit az Apple 2012-ben a háta mögött hagyott, és ebből nem elég egy, akkor egy profi technika 1 - 5 millió $A studió és az apple ebben nem versenyzik már!
Érthető a mai Workstationok visszatértek a 90-es évek és a 2005-ig tartó RISC munkaállomások szintjére, azaz nagyon kevés fogy belőlük, és mocskosul sokba kerülnek, és nincs szüksége erre bárkinek! Sőt.
A stúdió elég a youtuberek 99%-ának! Ebben igazad van!
"A TB5-öt profi környezetben kinevetik."
A TB3-at meg nem? [link]
-
Silenzio
addikt
Igaza van az apple-nek a professzionális piacot 2012-ben elvesztette, amikor megszüntette az utolsó valódi Inteles pro-t. Azóta a HP, Lenovo, Dell átvette a piacot, az apple meg kiszolgálta a fekete kukával meg mostanában a studióval a lelkes amatőröket, meg youtubereket.
Hol? Egy amatőr Final Cut vagy FC Pro felhasználónak nincs. Mert ki akar otthon HD SDI-al foglalkozni, meg minek? Ez ma több 10 000 $ lenne ma. Csak egy közepes BlakMagic Design 1000 eurótól indul, és akkor csak egy kártya van ami semmire nem elég.
A TB5-öt profi környezetben kinevetik. Ez otthon nagy durranás én is szeretem külső monitort hajtok meg róla tényleg kényelmes!Ebből a világból az apple kiszállt.
Én igen!
A telefonos megjegyzéssel nem értek egyet, de ami tény, az Apple youtuberek technikája lett! 99 %-ban! A Studio profi youtubereseknek készült! Akinek nem elég a MacBook air, meg a sima Final Cut.Minden másra meg ott van a HP Z Workstation! (És kategória társai)
Igen, ha azt akarod mondani, hogy a HP Worstation csúcs kiszerelésben 70 000 $, és ha ehhez hozzászámolom a profi technikát amit az Apple 2012-ben a háta mögött hagyott, és ebből nem elég egy, akkor egy profi technika 1 - 5 millió $A studió és az apple ebben nem versenyzik már!
Érthető a mai Workstationok visszatértek a 90-es évek és a 2005-ig tartó RISC munkaállomások szintjére, azaz nagyon kevés fogy belőlük, és mocskosul sokba kerülnek, és nincs szüksége erre bárkinek! Sőt.
A stúdió elég a youtuberek 99%-ának! Ebben igazad van!
YouTuberek, hobbivideósok, esetleg kispiacos profik (reklám- és esküvői videósok akik drágább BlackMagicet még megvesznek, de RED-ből max egy olcsóbbat, Arri Alexa és társaiban pedig nem gondolkodnak). Megértem, ami ennél hardverigényesebb, az már nem az én szintem. Kollégám VR/AR programozó, szégyenszemre Windowsos handheldet kellett vennie (GPD Win 5), mert abban van elég RAM, az RTX 5090-ben "csak" 32 giga.
-
creathall
kezdő
Igaza van az apple-nek a professzionális piacot 2012-ben elvesztette, amikor megszüntette az utolsó valódi Inteles pro-t. Azóta a HP, Lenovo, Dell átvette a piacot, az apple meg kiszolgálta a fekete kukával meg mostanában a studióval a lelkes amatőröket, meg youtubereket.
Hol? Egy amatőr Final Cut vagy FC Pro felhasználónak nincs. Mert ki akar otthon HD SDI-al foglalkozni, meg minek? Ez ma több 10 000 $ lenne ma. Csak egy közepes BlakMagic Design 1000 eurótól indul, és akkor csak egy kártya van ami semmire nem elég.
A TB5-öt profi környezetben kinevetik. Ez otthon nagy durranás én is szeretem külső monitort hajtok meg róla tényleg kényelmes!Ebből a világból az apple kiszállt.
Én igen!
A telefonos megjegyzéssel nem értek egyet, de ami tény, az Apple youtuberek technikája lett! 99 %-ban! A Studio profi youtubereseknek készült! Akinek nem elég a MacBook air, meg a sima Final Cut.Minden másra meg ott van a HP Z Workstation! (És kategória társai)
Igen, ha azt akarod mondani, hogy a HP Worstation csúcs kiszerelésben 70 000 $, és ha ehhez hozzászámolom a profi technikát amit az Apple 2012-ben a háta mögött hagyott, és ebből nem elég egy, akkor egy profi technika 1 - 5 millió $A studió és az apple ebben nem versenyzik már!
Érthető a mai Workstationok visszatértek a 90-es évek és a 2005-ig tartó RISC munkaállomások szintjére, azaz nagyon kevés fogy belőlük, és mocskosul sokba kerülnek, és nincs szüksége erre bárkinek! Sőt.
A stúdió elég a youtuberek 99%-ának! Ebben igazad van!
-
ben2
senior tag
Mac Pro nem volt erősebb a Studionál, csak volt rackmount verziója és lehetett pci-e kártyákkal bővíteni.
Gondolom erre az extra bővíthetőségre nincs jelentős kereslet a TB5 mellett. -
Silenzio
addikt
Azta, ez aztán a szakmai komment. Te valami content creator/developer nagyágyú vagy, hogy ennyire otthon vagy a féltera rammal szerelt workstationök világában, ugye?
-
proci0
újonc
Talán mert egy nagy k..ki volt és semmi köze nem volt a pro világhoz, csak pénzes amatőröket akartak behúzni a csőbe, ahogyan a telefonjukkal is csinálják

-
Silenzio
addikt
-
ilor14
aktív tag
Kár érte, kiváló ügynök volt...
Akinek kell egy erős apple gép, annak még mindig ott van az M3 Ultra 32 magos változata, 256 giga memóriával. Persze Mac Pro-ba lehetett rakni 1,5 terrát, szerintem viszonylag kevés embernek volt annyi
-
titi12
senior tag
1–3–5,1-eseim voltak, valóban megérte.
-
E.Kaufmann
veterán
Kár érte, kiváló ügynök volt...
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos autók - motorok
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Windows 11
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Linux felhasználók OFF topikja
- Anime filmek és sorozatok
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- További aktív témák...
- HP ProDesk 400 G5 SFF, i5-8500,8GB DDR4,256GB NVMe, W11, 1+1 év garancia
- ASUS ROG CSÚCS GAMER PC RTX 4070 Ti OC + i7-12700KF
- iMac 27 Retina 5K 2014 i5 / 24GB RAM / 1TB SSD
- Gamer PC! Rtx 3070/ i5-12400F/32GB RAM/1TB Nvme SSD/Vízhűtés
- CS2 GAMER PC! AMD Ryzen 7 5700X / RTX 3070 / 16GB-32GB DDR4 / 512GB-2TB Nvme / 10+ Féle GPU
- Apple iPhone 13 Pro 256GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 14 Pro Max 128 GB Black 100% Akku 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- 27% - Logitech G PRO X Vezeték Nélküli Fejhallgató
- Apple iPad Pro 2025 13" M5 256GB & 512GB & 1TB Wi-fi / Wi-fi +5G Bontatlan Összes szín / 27% áfás ár
- Lenovo T14 Gen5 Ultra 7 165U 32GB DDR5/1TB SSD Gyártói garancia 2028.11.28-ig
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


