Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tangerine

    senior tag

    válasz mahatma #6 üzenetére

    Érdemes mindjárt egy 500-ast berakni a kiadott forgalmiba. Én egyszer 3000 Ft-ot fizettem zsebbe, mert műanyag kannába tankoltam, bár majdnem biztos vagyok benne, hogy a kútról adták le a drótot, mert ugyan az előttem menő bátyámat is megállították, de csak az én csomagtartómba néztek be, úgy körülálltak a rendőrők (3-an voltak), mint valami sorozatgyilkost. Később jött mégegy rendőrkocsi. Ha le akarnak húzni, akkor úgyis valamibe belekötnek, ezrt érdemes inkább előre az 500-ast a forgalmiba. A tapasztalat szerint így olcsóbban ki lehet jönni, mintha elkezdenek szívózni.

    Útlevél kezeléskor határőrnek is kellhet fizetni. Általában a 200 Ft-ost preferálják, szóval nem nagy lehúzás. Nekem simán kiszólt, hogy ''kéccáz''. Szóval érdemes 200-asokból és 500-asokból felkészülni. Kifelé valami ''mirázs''-papírt is ki kell tölteni, ott árulják a kocsisorok között asszem egy 100-asért, de ez is a lehúzás miatt van, mert volt hogy meg sem nézték.

    Jótanács az autóval menőknek:
    - legyen minden ok a kocsival
    - ha nem a te neveden van a kocsi, akkor legyen meghatalmazás
    - csak fémkannában hozzatok benzint. 20 l-est érdemes vinni, mert elvileg 10-et lehet behozni kannában, de a 20-asban a 15 l is lötyög ;) méricskélni meg nem fognak, így kicsit többet lehet behozni. Tanulva az első esetből második alkalommal fémkannába tankoltam. A kannát is a piacon vettem kb. 1200 Ft-ért, kissé ütött-kopott, (szerintem honvédségtől lenyúlt) marmonkanna.
    - legyen égőkészlet, háromszög, elsősegélycsomag, pótkerék, pár szerszám
    - legyen poroltó(!) főleg ha kannába hoztok benzint, azt nemtudom, hogy egyébként kötelező-e.

    Én azt mondom, hogy még így is bőven megérte kimenni. :C

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Új hozzászólás Aktív témák