Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balion

    senior tag

    válasz lev258 #25101 üzenetére

    Nem lehet eltérő a helyi közösség. Ebben a vallásban nincs ilyen. A világ minden részén ugyanaz a tanulmányozandó anyag. A vének feladata pedig az, hogy a vezető testülettől és az Őrtorony folyóiratból kapott irányelveket alkalmazzák a gyülekezetre, terelgetve azt, mint Isten nyáját. Minden vénnek ugyanaz a könyve, ami az utasításokat tartalmazza. A címe: terelgessétek Isten nyáját. Illetve a körzetfelvigyázó, aki egy egész körzet összes gyülekezetét látogatja, szintén meggyőződik arról, hogy minden gyülekezetben egységesen mennek a dolgok, illetve a vének is teszik a dolgukat. Elég komolyan ki van ez találva. Hidd el nekem, aki 30 évig járt különböző gyülekezetekbe, illetve vén az apja, mióta az eszét tudja. Lehet, hogy nehéz ezt elhinni, de tudom, hogyan mennek a dolgok az összes gyülekezetben. Arról nem is beszélve, hogy külföldi beszámolók is ugyanazok, mint a magyarok. Ha valamihez értenek, az az egység. Amire mint mondtam, igen büszkék is. Az kerüli el a figyelmüket, hogy egy szekta, ami azt követeli meg, hogy mindenkinek egységes legyen a gondolkodása, szintén ezt az egységet eredményezi, és valójában ez a helyzet, nincs emögött semmi extra.

Új hozzászólás Aktív témák