Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz borg25 #21817 üzenetére

    "Én viszont azt mondom ez is egy fajta hit..."
    A tudományos világ az "elmélet" kifejezést más értelemben használja, mint a közbeszéd. De ez ugyanaz a fogalomzavar, amiről már vitáztunk.

    Tekintsd úgy, mint az olimpiai aranyérmet: ennél nincs jobb.
    De ha jön egy hülye, aki azt mondja, hogy ugyanilyet kaptam a középsulis teremfoci-bajnokságon, attól még kettő nem lesz ugyanolyan értékű.

    Nem kell hinni abban, hogy az elmélet helyes. Amíg a tapasztalatok nem cáfolják, hanem alátámasztják, pontos predikciókat lehet végezni vele a valóság működését tekintve, addig az elmélet helyes.
    Istenre nem lehet pontos predikciókat alapozni.

    "Gondolj bele, ha te lennél Isten..."
    Azt hittem Isten útjai kifürkészhetetlenek.... :)
    Az 1. ekvivalens a 4-essel. Ha egy jelenség csak hipotetikusan létezik, és soha nem figyelhető meg a befolyása, akkor a világ nélküle is tökéletesen működik.
    A tudományos elméletek pont az ilyen sallangok lenyesegetésével lesznek tudományosak.

    A 2. ponttal azt igazolnád, hogy az elmélet megbízhatóan működik. De ha ez szarkazmus volt, akkor ilyen alapon a mennybe/pokolba jutást, vagy Isten haragját is megkérdőjelezhetnénk.
    Isten pavlovi kutyaként terelgeti a hívőket a mennybe, a bűnösöket a pokolba...
    3-ra azt tudom mondani: dehát Isten jó...ugye?
    Egyébként a Populous és hasonló játékokból tudom, hogy ha senki nem hisz, akkor nem lesz elég manám elsütni az özönvizet. :D

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák