Hozzászólok Aktív témák

• vargalex

nagyúr

Szia!

Maga a kiolvasás egy EPC3208 esetén nem nagy kaland. Ugye ott még authentikálni sem kell, hogy hozzáférj ezekhez az értékekhez. Én egyszerűen csináltam egy MySQL adatbázist, benne egyetlen (elég buta felépítésű, de nem is igyekeztem normál formára hozni) táblával:

CREATE TABLE power_levels (
    id int(10) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
    datum datetime DEFAULT NULL,
    down_ch1 decimal(5,2) DEFAULT NULL,
    down_ch2 decimal(5,2) DEFAULT NULL,
    down_ch3 decimal(5,2) DEFAULT NULL,
    down_ch4 decimal(5,2) DEFAULT NULL,
    down_ch5 decimal(5,2) DEFAULT NULL,
    down_ch6 decimal(5,2) DEFAULT NULL,
    down_ch7 decimal(5,2) DEFAULT NULL,
    down_ch8 decimal(5,2) DEFAULT NULL,
    up_ch1 decimal(5,2) DEFAULT NULL,
    up_ch2 decimal(5,2) DEFAULT NULL,
    up_ch3 decimal(5,2) DEFAULT NULL,
    up_ch4 decimal(5,2) DEFAULT NULL,
    PRIMARY KEY (id)
    );

A kiolvasás és az adatbázisba írás pedig egyszerűen egy cron-ban ütemezett shell script:

#!/bin/sh
    MYSQL=/usr/bin/mysql
    HOST=localhost
    USER=upc
    PASSWORD=xxxx
    DATABASE=upc
    RESULT=$(/usr/bin/curl -m 30 http://192.168.100.1/Docsis_system.asp 2>/dev/null)
    if [ $? -eq 0 ]; then
    SQL="insert into power_levels(datum, down_ch1, down_ch2, down_ch3, down_ch4, down_ch5, down_ch6, down_ch7, down_ch8, up_ch1, up_ch2, up_ch3, up_ch4) values(now()"
    for value in $(echo "$RESULT" | grep "dw(vdbmv)" | cut -f 2 -d ">" | cut -f 1 -d "<" | sed 's/ //g'); do
    SQL="$SQL, $value"
    done
    SQL="$SQL);"
    $MYSQL --host=$HOST --user=$USER --password=$PASSWORD $DATABASE --execute "$SQL"
    fi

Nem kötelező ezt MySQL-be tárolni, elég egy csv-be írni (abból is tud dolgozni a highcharts). Szóval, az egész akár egy alternatív firmware-os (pl. OpenWrt) routerrel is megoldható. Persze, ha MySQL kell, akár az is futhat a routeren. Ha kell, a megjelenítésben is tudok segíteni, vagy ha tényleg van rá igény, írhatok egy blog bejegyzést róla.

[ Szerkesztve ]

Alex

Hozzászólok Aktív témák