Hirdetés

Aktív témák

  • szajmon

    csendes tag

    Sziasztok!

    Érdekes, és számomra érthetetlen helyzettel találkoztam. Egy ismerősöm előfizetett az UPC-nél internetre.
    Korábban másik szolgáltatónál volt. Akkor a klasszikus módon működött a hálózat. A szolgáltató eszközéről jött a Net, amit a Wifi routerrel osztott meg.
    Az UPC beizzítása után kezdődtek az anomáliák. Típusát nem tudom, de egy olyan eszközük van, ami WIfi-t is tud, és ethernet porton is kiadja a Netet. Ja, amikor lett ez a UPC Wi Free, erre is előfizettek, és akkor történhetett a szolgáltató oldalán konfigurálás, de ezt nem tudom, és nem is kell tudnom.
    Tehát, a jelenség:
    - Ha a saját router aktív, egy csomó furcsa nevű (a router típusát vagy a szolgáltatót fikázó) SSID van. Mind open, és egyértelműen az ismerősöm internetkapcsolatát használja. Ha kikapcsoljuk a routert, az SSID-k eltűnnek. Ha lehúzzuk a WAN kábelt, akkor természetesen nincs internetkapcsolat ezekről az SSID-kről.
    Először csak mesélte az ismerős, és nem igazán akartam elhinni.
    - A hétvégén ott jártam náluk. Mondom, nézzük meg azt a routert! Akkor győződtem meg róla, hogy minden úgy van, ahogy fentebb írtam. Nosza, nyomjunk egy factory reset-et! NEM MEGY ?!? Vezetékes hálón és csak azon tudtam rámenni a routerre. Megrökönyödve láttam, hogy a router-ben nem a gyári firmware, hanem egy DD-WRT van. Ráadásul nem alap jelszóval.

    KÉRDÉS:

    A UPC emberei telepítéskor belenyúlnak, mitöbb, firmware-t cserélnek a saját/házi/nem az övék routerben????
    Ez számomra teljesen nonszensz.

    Ami tény:
    - Az ismerősöm családi körében nincs olyan, aki ilyen műveletet el tudna végezni. Még firmware frissítést sem. De főleg nem ismeri, nem tudja mi az a DD-WRT.
    - Kizártnak tartom, hogy egy harmadik fél behekkelt, és a lehetőséget arra használta, hogy firmware-t cserélje a routerben. Különben is, mikor megvették a routert, én állítottam be, és elég szigorú volt a védelem.

    Ha valaki a fenti történet bármelyik részéhez hozzá tud szólni, ne habozzon! Minden érdekel, mert ez így X akta.

    Ha a hardveraprón PÜ-t küldesz, ird bele, hogy melyik hirdetésre vonatkozik! Kösz.

  • Karma

    félisten

    válasz szajmon #1 üzenetére

    Kérlek topiknyitás helyett a kérdésed a a UPC-vel foglalkozó topikban tedd fel. Ezt bezárom.

    “All nothings are not equal.”

Aktív témák