H​irdet​é​s​

2018. április 20., péntek

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-09-15 21:47:44

PROHARDVER!

Ebbe a topikba várjuk az új Hardverapróval kapcsolatos összes olyan általános észrevételt, javaslatot, ami nem konkrét bugreport. A konkrét bugreportoknak külön topikja van!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5751) essexboy válasza andreas8 (#5750) üzenetére

essexboy
(HARDVERAPRÓD)

Kérlek jelentsd az ilyesmit az apróhirdetésben lévő jelentem gombbal, így mi is utána tudunk járni a dolgoknak.

essexboy

(#5752) Imi1981

Imi1981
(PH! addikt)

Sziasztok . Ide irányítottak remélem jó helyre. Hardverapron vettem egy telefont és értékeltem az eladót de a csomagot a megígért időben kaptam e meg kérdésre nemmel válaszoltam és emiatt lett egy negatív értékelése. Ezt szeretném javítani mert nagyon korrekt eladó és bánt a dolog. Van lehetőség valahogy a javításra újraértékelésre? Köszönöm előre is a segítséget!

(#5753) essexboy válasza Imi1981 (#5752) üzenetére

essexboy
(HARDVERAPRÓD)

Megváltoztattam, de legközelebb jelentsd az adott értékelésedet a Jelentem gombbal:

essexboy

(#5754) Imi1981 válasza essexboy (#5753) üzenetére

Imi1981
(PH! addikt)

Nagyon szépen köszönöm! Máskor először is jól csinálom de véletlenül hibaznék akkor úgy csinálom. :R

(#5755) Taranti

Taranti
(senior tag)

Sziasztok!

Nem tudom mennyire új az észrevételem, de több hírdetést is láttam ilyesmi árakkal: 8999.- Ft.

Javaslatom, hogy a Hardverapró szabályzatába fel kellene venni, hogy eladó csak olyan árat hírdethet meg, amiből igény esetén vissza tud adni, illetve hogy egyáltalán törvényesen lehetséges. (Másrészt már legalább itt ne játsszuk a "9-esre végződő árak" okádékot.)

Köszi.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5756) essexboy válasza Taranti (#5755) üzenetére

essexboy
(HARDVERAPRÓD)

Amióta nincs 1 és 2 forintos a kerekítés szabályainak megfelelően kell kerekíteni a végösszeget és visszaadni a visszajárót. Ha valakinek ez a szokása hogy 8999 Ft-ért ad valamit. az neki szíve joga. Ezt szabályozni felesleges.

essexboy

(#5757) svensson válasza Taranti (#5755) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Ha üzletekben lehet, akkor itt miért ne lehetne? :)

ezotérikus malacológia

(#5758) asdf_

asdf_
(PH! addikt)

Nem mellesleg, ha nem hallgat a tanacsokra es elore utal az ember, akkor siman mehet a 8999 Ft. En az 1 Ft-os hirdeteseket, meg az fenykepezogep + objektiv X forintert elado a hirdetes cimeben, majd hirdetest megnyitod, es ott mar csak a fenykepezogep maga x Ft, az objektiv opciosan vasarolhato Y forintert a hirdetes szovegeben-fele hirdeteseket raknam ki inkabb paros labbal...

Olympus XZ-2 fényképezőgép eladó https://hardverapro.hu/apro/olympus_xz-2_csucskompakt

(#5759) svensson válasza asdf_ (#5758) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Na meg a tucatszor átírt hirdetéseket. :)

ezotérikus malacológia

(#5760) hosszidavid

hosszidavid
(újonc)

Sziasztok, egy konkrét kérdés:
Törölt üzenetet vissza lehet állítani?

Üdv: Dávid

(#5761) essexboy válasza hosszidavid (#5760) üzenetére

essexboy
(HARDVERAPRÓD)

Nem.

essexboy

(#5762) sztruhar

sztruhar
(tag)

Én azt nem értem az apróval kapcsolatban, vagy sok emberrel kapcsolatban -, hogy mi a bánatnak hirdet valaki itt, ha napokig nem reagál semmit, miközben az adatlapját nézve rendszeresen belép... :U
Nem kap értesítőt róla? :F

(#5763) Garfield.37 válasza sztruhar (#5762) üzenetére

Garfield.37
(újonc)

Sziasztok!

A hirdetés feladásánál a városok listájában még mindig nem a budapest van az elő helyen!

Más komolyabb oldalakon a budapest az első! :))

Üdv : Garfield.37

(#5764) Oldman2 válasza Garfield.37 (#5763) üzenetére

Oldman2
(PH! addikt)

A hirdetés feladásánál a városok listájában még mindig nem Szolnok van az elő helyen!

Más komolyabb oldalakon Szolnok az első!
:C

(#5765) sztruhar válasza Garfield.37 (#5763) üzenetére

sztruhar
(tag)

Ez az én problémámra lenne a válasz? :F

(#5766) Imi1981 válasza sztruhar (#5762) üzenetére

Imi1981
(PH! addikt)

Kapnak azok csak szarnak rá !Én is már számtalanszor voltam így . Volt ,hogy ráírtam háromszor akkor se válaszolt (még azóta se ) . Azt nem értem ,hogy el akarja adni vagy nem ? Volt olyan ,hogy láttam közben eladta de persze nekem nem válaszolt pedig már pár nappal előtte írtam neki . Vannak ilyenek te is szard le őket és kész .

(#5767) gold007 válasza Taranti (#5755) üzenetére

gold007
(tag)

Tökéletesen egyetértek, engem is baromira idegesítenek. De az a baj, hogy akik ezt csinálják, azok akik az egész hardveraprót tönkreteszik. És nem a 9-ezés miatt, hanem azért mert ők akik "üzletszerűen" hirdetnek. Ezzel az a baj, hogy természetesen ők tudják a legalacsonyabb árakat adni, mert nagyban csinálják. Emellett pedig bármire rákeresek csak az ő hirdetéseiket nyomja az arcomba a rendszer, külön néznem kell, hogy na vajon melyik az a hirdetés, ami nem egy webshop linket fog mutatni, vagy egyszerre 20 terméket hirdet és a legolcsóbb árát írja rá.
Ezekkel az a baj, hogy egyrészt tele "szemetelik" az oldalt, másrészt magánembernek esélye nincs jó áron eladni a cuccait.

És ezt most nem az üzemeltetőknek írom, mert tudom jól hogy ők meg ebből élnek. Az ilyen hirdetők nélkül nem lenne aki fizet mondjuk az első helyekért vagy a napi 50 upért. Csak szomorú, hogy "már ez sem olyan mint a régi szép időkben"...

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#5768) pingwin92

pingwin92
(fanatikus tag)

Üdv!

Lenne egy kérdésem, amit nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de akár még javaslat is lehet belőle.

Ha valaki felrak egy hirdetést, hogy keres valamit, én meg ráírok, hogy nekem pont van egy olyanom eladó, megtörténik az üzlet, ugye én tudok rákattintani a hirdetés alatti 'Értékeld!' gombra.
Ilyenkor én, mint eladót tudom értékelni őt, vagy, mint vevőt? (És ő, engem?)
Egyrészt nem tudnék ugye válaszolni arra a kérdésre pl., hogy megfelelő volt-e a csomagolás, másrészt az sem mindegy, hogy ki hány pozitívat kap.

Ha ilyenkor nekem van lehetőségem begyűjteni az 5 pirosat, akkor semmi gond, de, ha ilyenkor én a vevő vagyok, akkor itt egy javaslat ennek orvoslására, hogy amikor a hirdetésben valaki nem 'kínál', hanem 'keres', akkor fordítva menjenek a pozitívak az értékelésnél.

Előre is köszönöm a választ! :R

(#5769) looser

looser
(őstag)

Mit lehet tenni, ha harmadik napja azt tapasztalom, hogy ráírtam az eladóra, normálisan, üzenet végén teljes név és telefonszám, ő belép uppolja a termékét és nem reagál az üzenetemre? 89 pozitívval és csupa jó szóval illették eddig, ezért furcsállom... Tartsak ki? :U

szerk: minden este után új üzenetet küldtem neki, hogy továbbra is érdekelne a terméke és látom, hogy közben bent járt és uppolt.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5770) asdf_ válasza looser (#5769) üzenetére

asdf_
(PH! addikt)

Ha annyit adnal a termekert, mint ammenyiert hirdetve van, akkor az eladod egy pocs, ha kevesebbet (akkor is) de tul keveset ajanlottal.

Olympus XZ-2 fényképezőgép eladó https://hardverapro.hu/apro/olympus_xz-2_csucskompakt

(#5771) looser válasza asdf_ (#5770) üzenetére

looser
(őstag)

Ezen termék eladójára írtam rá a következő szöveggel. A többi üzenetem is normális, csak rövidebb,

"Tisztelt Eladó,

szeretném megvásárolni a hirdetett MindigTV kártyát. Azt meg tudná mondani, hogy ez feltöltőkártya (tehát elég a számsor), vagy maga a tv-be dugható kártya? Valamint hogy Posta csomagpontra vagy weboxra tudná-e küldeni?

Üdvözlettel,
Teljes név
telefon"

Bízom benne, hogy nem sértettem vérig :-)
Valaki nem próbálna ráírni? Ajándéknak szánnám a kártyát, 35e helyett ez nagyon jó ár és pont januárban jár le a nagynéni MindigTV előfizuja.

(#5772) Baliga Tamás

Baliga Tamás
(tag)

Sziasztok - érdeklődnék hogy az "újonc" stàtuszom mitől függően és mikor ugorhatna a következő fokozatra; mert az eltelt időmet és nem utolsó sorban az értékeléseimet figyelembe véve "enyhén" idejemúltnak érzem - mint a WU2 sampont..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#5773) looser válasza Baliga Tamás (#5772) üzenetére

looser
(őstag)

Hajrá :-)

(#5774) Baliga Tamás válasza looser (#5773) üzenetére

Baliga Tamás
(tag)

Na ez jól ki lett talàlva..! Ez vajon valki(k)nek hàny év munkàsságának gyümölcse lehet..? :D

(#5775) SUPREME7 válasza Baliga Tamás (#5772) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A hardveraprón nincs külön rangrendszer, a fórumos tevékenységed alapján jelenik meg ott is. A HA-n úgyis az értékelésed a mérvadó, de persze azért az is előny tud lenni ha már a fórumon is van valami "háttered".

(#5776) Baliga Tamás válasza SUPREME7 (#5775) üzenetére

Baliga Tamás
(tag)

Köszönöm a választ..!

(#5777) spili56

spili56
(újonc)

Üdv!
Valami hiba van a rendszerben.
Mikor megnézném a kedvenc kereséseimet meg szeretnék egy terméket kedvenccé tenni ezt írja ki. "A funkció a Prohardver szervereinek kommunikációs hibája miatt átmenetileg nem elérhető!" Ez csak nálam létezik vagy másnál is?

(#5778) spili56

spili56
(újonc)

Nem tudok hozzászólást írni mert nem akarja feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#5779) zjanika

zjanika
(újonc)

Sziasztok!

Miért nem tudok a priváthoz fotót csatolni?

Üdv!
János

Értékeld Te is az adás-vételt! Köszönöm!

(#5780) ujlakany1993

ujlakany1993
(fanatikus tag)

Sziasztok. Lehet valahogy beárazást kérni? ÉS ha igen hogy? Köszönöm. :R

Battlelog: ujlakanyHUN...Steam: ujlakany93

(#5781) Thoms válasza gold007 (#5767) üzenetére

Thoms
(újonc)

Ennek egyszerű megoldása lenne ha az apróhirdetések keresése között lenne egy kapcsoló magánszemély / üzleti
Csak valamiért a Hardveraprót üzemeltető Nem Akarja ezt az apróságot beiktatni a keresési szűrési opciókba :((
Ha rákérdezek erre az opcióra, teljesen hülyének néznek és azzal hitegetnek hogy tervben van, meg hamarosan megoldják
Úgyhogy próbálj meg együtt élni ezekkel a nepperekkel akik így tudják hirdetni a portékájukat mindenféle hivatalos járulékos költség nélkül.

(#5782) gyulaszu válasza ujlakany1993 (#5780) üzenetére

gyulaszu
(fanatikus tag)

Van egy pár beárazós topic:
Például itt
vagy itt.
Ilyesmire gondolsz?

gyulaszu

(#5783) povi9

povi9
(újonc)

Szép napot!

Hirdetést adtam fel, hogyan tudnék értesítést kapni ha üzenetet kapok!

Köszi Szabolcs

[ Szerkesztve ]

(#5784) Annonymvs válasza povi9 (#5783) üzenetére

Annonymvs
(újonc)

A felhasználói beállításokban tudod megtenni.
Üdv György

(#5785) povi9 válasza Annonymvs (#5784) üzenetére

povi9
(újonc)

Ja, pont meg is találtam, köszi!

(#5786) Muerte68

Muerte68
(PH! addikt)

A hardveraprón nem nulláz le a hozzászólás számláló hiába olvasom el az utolsó üzenetet még mindig azt mutatja hogy 200 valahányszor szóltak hozzá.a fórumon nulláz itt nem :(

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#5787) pingwin92 válasza pingwin92 (#5768) üzenetére

pingwin92
(fanatikus tag)

Erre valaki? :F
:R

(#5788) svensson válasza pingwin92 (#5787) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Csak kínál típusú hirdetést lehet értékelni, vagyis ha ott a hirdetés alatt az értékeld gomb, akkor az a hirdetés kínál típusú, vagyis csak vevőként tudod értékelni, eladóként nem. Megoldás az, hogy te adsz fel egy kínál típusú hirdetést, mivel te adsz el valamit, és a vevő indítja a te hirdetésed értékelését.

Kicsit katyvaszos lett, remélem érthető. :D

ezotérikus malacológia

(#5789) gold007 válasza pingwin92 (#5787) üzenetére

gold007
(tag)

Ez nekem is feltűnt, és őszintén szólva nem is értem, hogy miért így van. Teljesen egyértelmű lenne, hogy ha a hirdetés "keresek" típusú akkor én a vevő vagyok...

(#5790) pingwin92 válasza svensson (#5788) üzenetére

pingwin92
(fanatikus tag)

Hmm... ez eddig fel se tűnt.
Érthető amúgy, és most már látom, hogy tényleg így van.
Talán ezt eddig azért nem tudtam, mert valószínűleg nem mindenki kattintja át 'kínál'-ra, csak a hirdetés címébe / szövegébe írja bele, hogy "keresek", és akkor ott lesz az értékelés gomb.

Amúgy eddig ezt csináltam, hogy feladtam én egy hirdetést, de ettől függetlenül működhetne úgy az értékelés gomb, ahogy javasoltam. Megúsznék egy hirdetésfeladást.
Bár, lehet, hogy pont ezt szeretnék elkerülni, és tul.képp. lehet, hogy jól is van ez így.

[ Szerkesztve ]

(#5791) Oldman2

Oldman2
(PH! addikt)

Ma kaptam egy Hirdetésemmel kapcsolatosan egy ilyen piros üzenetet:

"A Hardverapro.hu automatikus rendszere azt érzékelte, hogy partnered előreutalást kért "

A funkció szuper, de itt félrement, mert semmi ilyesmi nincs a PM-ben.

Mik a kulcsszavak, amiket figyel a rendszer?

(#5792) gold007 válasza Oldman2 (#5791) üzenetére

gold007
(tag)

Na ez jó kérdés, nekem is többször jelent már meg.
A legviccesebb, hogy amikor semmi szó nem volt utalásról, akkor többször is feldobta, amikor meg konkrétan az utalás, bank, számlaszám és társai szavakat írtuk le, illetve konkrét számlaszámot akkor meg nem jött elő :DDD

(#5793) pingwin92 válasza gold007 (#5792) üzenetére

pingwin92
(fanatikus tag)

Heh, nekem meg akkor dobta fel ezt a figyelmeztetést, amikor az én hirdetésemben volt benne, hogy előre utalás után ingyen posta. :DDD

(#5794) gyulaszu

gyulaszu
(fanatikus tag)

Javasolnám, hogy legyen a "mobil" hirdetések feladásakor lehetőség "gyártósemleges" illetve "egyéb nem felsorolt" gyártót kiválasztani.
Adtam fel egy hirdetést, de nem találtam megfelelő kategóriát...

gyulaszu

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.