Hirdetés

2017. november 19., vasárnap

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-09-15 21:47:44

PROHARDVER!

Ebbe a topikba várjuk az új Hardverapróval kapcsolatos összes olyan általános észrevételt, javaslatot, ami nem konkrét bugreport. A konkrét bugreportoknak külön topikja van!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4951) jozsi252

jozsi252
(PH! kedvence)

Sziasztok

Volt egy eladásom HA-n, és eddig szokatlan módon tőlem, Hardveraprón keresztül néztem meg a privátomat, az üzletféllel.
És látom hogy a Privát váltások ezzel van tele

Persze értem én hogy sok olyan ember van aki átveri a másikat, de az ilyet miért kell hogy a rendszer bebiggyessze 3x is a privát üzenetekbe?

iPhone 8 Plus 64GB Silver - Watch Series 2 Space Gray 42mm

(#4952) molvany válasza jozsi252 (#4951) üzenetére

molvany
(senior tag)

Haldoklik az egész rendszer már évek óta. Az helyett, hogy azt javítanák, amennyire lehetne, ilyen süketségeket nyomnak be gyakorlatilag minden levelezésbe. Ráadásul akkorában, hogy lassan elnyomja magát a levelezés szövegét. Òriási :C
A kitaláló még nem hallott az esztétikáról ? Komoly egy szakember lehet ha még ennyit sem tud megoldani. Na de..

További szép munkát !

molvany felhasználónak 1952 Pozitív értékelése van a HardverApró -n. Továbbá 3 Rétegű Kijelzővédő Fólia gyakorlatilag minden létezö Mobltelefonra,Táblagépre, Navigációra,Fényképezőgépre. Raktárról azonnal. WhatsApp :+491737182060

(#4953) jozsi252 válasza molvany (#4952) üzenetére

jozsi252
(PH! kedvence)

Szerintem a mostani Hardverapró a lehető legjobb, legalábbis én úgy gondolom. A design, az értékelési rendszer, tökéletesen megfelel (legalábbis számomra). De ezt a scriptet, vagy nem is tudom mit, ki lehetne venni a rendszerből.
Persze tudom nem az van odaírva hogy ne utalj előre jozsi252 felhasználónak, mert nem megbízható, hanem általános szöveg van ott hogy miért ne utalj előre. De ezt a dolgot úgy vélem nem így kellene tudatni a felhasználókkal.
Számtalanszor utaltam már előre, és nekem is sokszor utaltak előre, és soha nem volt gond semmivel sem. Mindenki időben megkapta a csomagot. Szóval a rang, hirdetések, értékelés alapján azért ki tudom szűrni hogy kinek utaljak előre.

(#4954) #92415744 válasza jozsi252 (#4953) üzenetére

(törölt tag)

Azért vigyázni az elvileg megbízható emberekkel is, mostanában futottam bele abba a dologba, hogy egy vétel után kissé morcos lettem, és ennek megfelelően értékeltem a delikvenst. Erre visszaértékelt engem is negatívra a tetűje, a moderátor meg kérdésemre nem vette le rólam a negatívot, azt írta, beszéljük meg egymás közt....szóval ennyit az értékelősdi rendszerről.
Ráadásul mostanában "megbízható" tagoktól rendre olyan alkatrészeket veszek, amik nálam már régen a kukában vannak...
És bukok vele időt, utazási költséget, energiát, agysejteket. Az illető meg egy "bocs" ennyivel elintézi.
Holott ezeknek már kellene egy rakás feketével rendelkezni. Gondoltam ebben újítok, erre beszívok én egy feketét. :F

[ Szerkesztve ]

(#4955) kenwood válasza #92415744 (#4954) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ez meg az az ugy,ahol valaki vissza akarta utalni neked a penzt,de nem adtal szamlaszamot,mert nincs,es az uzeneteire nem valaszoltal,mert nem volt wifi a kozeledben ?
Vagy azota massal is nezetelteresed tamadt?

[ Szerkesztve ]

(#4956) #92415744 válasza kenwood (#4955) üzenetére

(törölt tag)

Ezt meg honnan tudod? Elképzelhető, hogy volt ilyen is...de látom te jobban emlékszel rá, de hogy honnan???
Mivel eddig(most visszanéztem) 1292 emberkével üzleteltem itt, nem nagyon ugrik be, de valami rémlik, de köszi, hogy megosztottad a nagyérdeművel, hogy tulajdonképpen én vagyok a f...sz.
Igen, azóta volt már, kb még vagy 100 hasonló eset.
Per pillanat egy hibás ram árát utalná vissza egy illető, de nem teszi, valamilyen okból...ellenben még hirdeti tovább a TESZTELT ramjait.
Valamint egy erősen hiányos gépet vinnék vissza egy illetőnek, ami a hirdetésben csak a memóriák hiányoznak belőle, ellenben nem volt benne HDD, kábelek(egy spéci hp kábel is, ami beszerezhetetlen), ez is már vagy két hete tart.
Soroljam még?
És ezeknek mind-mind nincs egy feketéjük sem, és teljes nyugalommal árulják a problémás cuccokat.
Ami nem gond, ha 3 utcával feljebb lakok a cimbitől, de sokszor csak ezért megyek fel Budapestre autóval.

(#4957) Dospalek

Dospalek
(őstag)

Érdeklődnék nem lehetne-e a különböző hardvereknek egy "rossz" (hibás) kategóriát csinálni?
Rendkívül bosszantó, hogy a hirdetést elolvasva derül csak ki, hogy a kártya valójában rossz, be se kapcsol, csíkoz. Holott a hirdetés szövegében benne sincs.
Amennyiben engem csak a jó termékek érdekelnek, akkor így csak azok kerülnének a szemem elé és nem vesztegetném az időmet ezzel, valamint nem bosszankodnék.

[ Szerkesztve ]

(#4958) hodostamas

hodostamas
(PH! addikt)

Sziasztok,

eladtam egy terméket, viszont sajnos előbb archiváltam.. visszaraktam most Jegeltbe, értékelni is szeretnének, de ezt kapom: "Egy hirdetéssel kapcsolatban csak egyszer értékelheted a felhasználót."

ez lenne a hírdetést: Link

Kösz :R

(#4959) eclipse19

eclipse19
(tag)

Kedves Fejlesztők!

Mi lenne, ha a HA-n a hirdetés feladásnál nem lenne default a "Kínál", hanem mindenképpen választani kellene?
Így sajnos a Keres/Kínál szerinti szűrés használhatatlan, mert a hirdetők túlnyomó többsége nem írja át a default értéket, így szinte minden hirdetés a "Kínál" kategóriában van, akkor is ha egyébként keresésről szól.
Üdv.

PS:
A "Kínál" kategóriában jelenleg 2358 kereső hirdetés van, míg a "Keres" kategóriában csak 1188.
:F

Üdv.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#4960) fauv

fauv
(senior tag)

Tiszteletem !!

Érdeklődnék, hogy miért nem lehet betiltani az olyan hirdetéseket, ahol a terméket csak előreutalás után hajlandóak elküldeni az eladók. Esetleg a postaköltséget még eltudom képzelni, hogy elkérje, hogy ne legyen vesztesége, de életveszélyesnek tartom ezt az előreutalásos dolgot.
Ti is írjátok mindig, " ne utalj előre " , akkor miért nem tiltjátok le, ezzel megelőzve rengeteg problémát?

köszi

Nem a videokártya a gyenge, a Te igényed túl magas !

(#4961) jozsi252 válasza fauv (#4960) üzenetére

jozsi252
(PH! kedvence)

Ha zavar valakit az ilyen hirdetés, akkor miért nem lép át a következő hirdetésre? Nem tudom miért problémáztok ennyit az előreutaláson.

(#4962) fauv válasza jozsi252 (#4961) üzenetére

fauv
(senior tag)

Látom Te is az a fajta ember vagy, aki mellett ha haldoklik egy ember, akkor inkább elsétálsz, mint hogy segítenél neki. Bravo !! :C

(#4963) jozsi252 válasza fauv (#4962) üzenetére

jozsi252
(PH! kedvence)

Ez azért egy kicsit túlzás!

Ha én keresek egy terméket, és csak személyes átvételt preferálom, illetve utánvétet, akkor nem fogok olyan hirdetésekkel foglalkozni aminél az van írva hogy előreutalással.

(#4964) fauv válasza jozsi252 (#4963) üzenetére

fauv
(senior tag)

Én ezt értem, de egy dolgot neked is be kell látni, hogy ha látsz problémát, azt nem átlépni kell, hanem javaslatot, megoldást kell találni rá.

Sajnos nem minden ember gondolkozik úgy mint Te, nagyon sok a naiv, túlságosan is jóhiszemű ember, aki bízva a PH jó hírében, hogy ez egy megbízható, biztonságos hirdetési lehetőség, bizony áldozatul esik a csalóknak.

Ezért kellene, ezeket az embereket megvédeni és nem pedig becsukni a szemünket a meglévő probléma előtt.

(#4965) molvany válasza fauv (#4964) üzenetére

molvany
(senior tag)

Soroljam ?
Miért nem tiltsáak be a cigaretta árúsítását, amikor már évtizedek óta ki van mutatva hogy milyen hatása van ( nem írnám ki ).
....................................
Nem sorolom, mert nem lenne vége.
Tehát mint a fórumtárs is írta, ha egy hirdetéssel nem értesz egyet, valami nem felel meg benne, lépj tovább. Csak ennyire lenne egyszerü az élet. De tudjuk, vannak mindig olyanok, akik ..............

Ha valaki naív, azon nem segíthetsz. Anno Tvrtko is TV - müsorokban próbálta megértettni, hogy az afrikai " aranybány tulajdonos nagybácsi " nem létezik. Ennek ellenére, szerintem még ma is vannak emberek, akik bedölnek ennek a csalásnak.
Ezt is lehetne ragozni.

A 21. - ik században, amikor a Net " robban " , hogyan akarod elérni a csak " személyest " ?
Szerintem egy ilyen írás elött inkább mérlegelni kellene , nem vitába szállni :K

molvany felhasználónak 1952 Pozitív értékelése van a HardverApró -n. Továbbá 3 Rétegű Kijelzővédő Fólia gyakorlatilag minden létezö Mobltelefonra,Táblagépre, Navigációra,Fényképezőgépre. Raktárról azonnal. WhatsApp :+491737182060

(#4966) fauv válasza molvany (#4965) üzenetére

fauv
(senior tag)

:D A cigit nem tiltsák be, mert van rá igény, De a csapból is az folyik, hogy mennyire ártalmas és megtesznek mindent, hogy ez a köztudatban is legyen.

Lehet, ha itt minden hirdetésnél nagy piros betűkkel oda lenne írva a figyelmeztetés, hogy haver ha előre utalsz, rá fogsz b@szni, akkor sokkal kevesebb áldozat lenne.

Az is tény, hogy a naiv emberrel sokat nem tudsz kezdeni, de mint ahogy írtam is lehetne segíteni nekik pl.: egy figyelem felhívó szöveggel stb.

(#4967) molvany válasza fauv (#4966) üzenetére

molvany
(senior tag)

Nem reklám: 12 éve árulok ( a hirdetésemben látható honnan, elöre utalás után ). Képzeld el, még senkit sem vágtam át, mindenkinek postáztam. Tehát senki sem b....tt rá, mert nálam vásárolt. Továbbá nem kevesen vagyunk ilyenek ! Söt ! Nagyon de nagyon sokan.
Tehát ha oda lenne írva a TE javaslatod , az diszkrimináció lenne a becsületesen áruló, postázó eladókkal szemben.
Tehát szerintem a baj veled lehet, így próbálod azt levezetni.
Mint már írták ( és én is ezen a véleményen vagyok ): ha valami nem tetszik, lépj tovább.
Az pedig abszurd, hogy egy hirdetést egy " haldokló emberrel " hasonlítod. :D

(#4968) dobragab válasza fauv (#4966) üzenetére

dobragab
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Alacsony értéknél, megbízható eladónak én simán utalok. Egyszerűen drágább az utánvét, mint a várható kockázat.

Pláne ha ismered az eladót, megbízol benne?

Őszintén, te nem bíznál egy Topikgazdában vagy egy Hardverapródban?

December 9-ig szabadságon vagyok...

(#4969) fauv válasza molvany (#4967) üzenetére

fauv
(senior tag)

Látszik, hogy nem tudsz globálisan gondolkozni, de hát nem vagyunk egyformák.

A sok csaló , akik előre utalás után nem küldik el a terméket, a TE üzletedet is rontják, hisz bizalmatlanná teszik az embereket, tehát az csak neked is jó, ha az ilyen embereket valami megoldással ki lehetne szűrni a PH-ról.

Az pedig abszurd, hogy egy hirdetést egy " haldokló emberrel " hasonlítod. :D Itt is csak kiragadsz egy szót, ha nem érted mit írtam és miért, privátban szívesen elmagyarázom.

Azt, hogy adott esetben mi lenne oda írva pirossal , az csak egy példa volt, amit bőven lehetne finomítani a PH oldalához amivel fel lehetne hívni a figyelmet az előre való utalás veszélyeire.

dobragab Tény, hogy megfontolnám a dolgot .

[ Szerkesztve ]

(#4970) jozsi252 válasza fauv (#4964) üzenetére

jozsi252
(PH! kedvence)

Amint említettem akinek jó a rangja, jó az értékelése, annak nyugodtan utalok előre. Sok emberrel üzleteltem, nem szívtam meg szerencsére. Nyilván egy 5 hetes újoncnak, 10 hozzászólással nem fogok előre utalni.
Sokan mások így gondolják ahogy én.
Az egész amivel elkezdődött részemről, hogy a privátba is bele van írva hogy ne utalj előre. Én ezt vetetném ki, mert ez a negatív diszkrimináció. Privátokat ilyennel telenyomni..

(#4971) fauv válasza jozsi252 (#4970) üzenetére

fauv
(senior tag)

A döntés a tied. :R

Mint írtam, itt nem rólad, rólam, hanem azokról van szó, akik nincsenek ennyire tisztába a PH-n lévő szokásokkal.

(#4972) PHM válasza fauv (#4971) üzenetére

PHM
(PH! addikt)

Figyelmeztetés más helyen is van, kellőképp a felhasználó arcába tolva.
Ezzel szerintem nincs is probléma.
Viszont az előreutalást, mint lehetőséget betiltani szimplán ostobaság.
A vevő felelőssége, hogy csak megbízható, leinformálható partnernek utaljon,
az eladóé pedig, hogy ilyen partner legyen.
Ennyire egyszerű.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#4973) nonsen5e

nonsen5e
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Üdv!

Nem találtam rá jobb topikot, a hardverapró szabályainak értelmezésével lenne egy kérdésem.

Szigorúan tilos a következő termékek, szolgáltatások hirdetése:
Jövedéki termék (üzemanyag, alkohol, dohánytermékek stb.).

Ezt úgy kell értelmezni, hogy én nem adhatok fel hirdetést házi páleszre, viszont feltehetek egy tápegységet vagy tudomisénmit (laptop dokkolókat szeretnék :) ) árnak odaírva, hogy "sörért vihető"?

[ Szerkesztve ]

(#4974) kenwood válasza fauv (#4960) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A vaterat, es az ebayt is betiltanad ?

(#4975) fauv válasza kenwood (#4974) üzenetére

fauv
(senior tag)

Regisztráltál már a vaterára ? Hasonlítsd már össze a 2-öt !

De, tegyük túl ezen magunkat, tény, hogy az előre utalás betiltása mint lehetőség nem opció, ettől függetlenül, addig amíg itt a PH-n rengeteg ebből származó gond van, esetleg lehetne javaslatokon törni az emberek fejét, hogy hogyan lehetne ezt a legkisebb szintre szorítani.

(#4976) Dospalek válasza fauv (#4960) üzenetére

Dospalek
(őstag)

Mivel jobb az, hogy utánvéttel küldök egy féltéglát?

Az én hsz-emre nem reagál senki? Pedig fontos kérdést tettem fel szvsz.

(#4977) sarotibi válasza fauv (#4960) üzenetére

sarotibi
(újonc)

Azt hiszem, nem lehet megtiltani az előre fizetést, főleg, ha ezt a vásárló elfogadja és megteszi. Igen, a dolog rejt magában rizikót, de... én 100K értékű fényképezőgépet vettem így a minap itt egy régi tagtól, akinek többszáz értékelése volt, kizárólag pozitiv, amik között több előre utalás volt. Azért még rákerestem a FB-on és megtaláltam, fényképpel, foglalkozással stb. Szóval, legyél elővigyázatos, körültekintő, de nem kell mindig fo.ni.
Ugyanakkor a veszélyre való figyelem felhívás jó és fontos. Sztem.

[ Szerkesztve ]

(#4978) sarotibi válasza Dospalek (#4976) üzenetére

sarotibi
(újonc)

Aza helyzet, hogy rengeteg paraméter szerint lehetne szelektálni (pl. szín, szag, :) stb), de az ember konkrétan keres és gyakran konkrét dolgot. Most, ha talál a vágyának megfelelő hirdetést, akkor a max. 5-10 kínálatból le kell tudja választani a neki tetszőt. Ugyanakkor, ha vmi hibás áru, ki lehetne emeltetni (moderálni?)
Sztem.

[ Szerkesztve ]

(#4979) Atádi

Atádi
(újonc)

Érdeklődnék!
Bármelyik böngészőn a privát üzenet mükődik,de csatolás-méretben alatta a limitáltnak- nem!
OS X -en vagyok,de nyilván ez lényegtelen.
Pár napja ez simán,rutinból működött...

(#4980) b0rZ

b0rZ
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Mással is előfordult már, hogy a vevőnél/eladónál nem jelent meg a leadott értékelés, és a hozzá tartozó pontok sem íródtak jóvá?

(#4981) kenwood válasza Dospalek (#4976) üzenetére

kenwood
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Maga az otlet nem hulyeseg,de a prioritasa meg akkor is baromi alacsony lesz,ha az uzemeltetok latnak benne fantaziat.

Van egy nagyon egyszeru trukk :

Ha egy hardver ot embernel 18-20 ezerbe kerul,a hatodiknal pedig otezerbe,akkor :
- hibas
- 5 perccel a feladas utan elkelt
- atveres

Nagyon ritka,hogy valaki egy hasznalhatatlan termeket a piaci arhoz kozel hirdet.
Az 1 ft-os hirdeteseket pedig elvbol nem nezem meg.Ott biztosan tobb van.

(#4982) molvany

molvany
(senior tag)

Nemrégen már volt itt szó erröl a förtelem , ízléstelen, gusztustalan pisossas színü " figyelmeztetö " reklámról, amit a kedves rendszer ( köszönve az ízlésficammal rendelkezö programozóknak ) beilleszt a privát levelezésekbe.
Azóta, amióta szó volt erröl, megszünni látszott. Sajnos csalódás volt. Ismét megjelenik a levelezésben, sokszor eltompítva méreténél fogva magát a levelezés szövegét.
Annyi probléma van már évek óta. Nem az lenne az elsödleges, hogy azok legyenek javítva ?? Helyette ilyen ízlésztelen szövegeket nyomnak be a levelezésbe.
Vagy ezzel lehet ( próbálkoznak ) leplezni a valós gondokat ?
Mondván: Nézzétek, azért valami történik ?!
Szerintem jó lenne az ízlésficamos programozóval elbeszélgetni és elmesélni neki, mi is az esztétika és hogy is nézhet ki.
Kösz !

(#4983) bandi0000

bandi0000
(PH! nagyúr)

Sziasztok, egy kérdés/kérésem lenne

Adott ugye a saját hirdetésem, ha eladtam illetve és vagy meggondoltam magam hogy mégsem akarom eladni vagy bármi miatt le akarom törölni gyorsan, nem lehetne megoldani hogy kikerüljük a jegelést és azonnal törlődjön vagy legalább is ne látszódjon a hirdetések között?

Illetve csak kérdés mert nem látom át a rendszer azon részét hogy, van a régi és új ph vagy motorja ami miatt pl valamikor fórum új hsz-ét nem mutatja, nem fognak áttérni teljesen az új ph-ra? Lehet nem ide való pont csak eszembe jutott :D

(#4984) svensson válasza bandi0000 (#4983) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Archiváld.

Now, let me tell you something, Mr. Man!

(#4985) bandi0000 válasza svensson (#4984) üzenetére

bandi0000
(PH! nagyúr)

Mem mondod, de elsőnek x ideig jegeli aztán dobja ki

(#4986) svensson válasza bandi0000 (#4985) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Dehogy jegeli, archivál egyből. :o

Now, let me tell you something, Mr. Man!

(#4987) bandi0000 válasza svensson (#4986) üzenetére

bandi0000
(PH! nagyúr)

ott a pont, mindig csak a piros keretes jegelést láttam, azt nem néztem hogy mellette van az archiválás :R

(#4988) shteer válasza domperke (#4920) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

Vállalt garanciaidőn túli meghibásodás esetén miért engedélyezitek a negatív (vagy egyáltalán bármilyen) értékelés kiosztását?

Utólagosan milyen módon biztosítjátok a(z íly módon) jogtalanul kiosztott negatív értékelés eltávolítását?

Miért nem értesül az eladó az ilyen módon indított értékelés folyamatáról és megtörténtéről?

Miért az ártatlanságot és nem a bűnösséget kell bizonyítani ilyen esetekben amennyiben az eladó feltételezhetően jóhiszeműen járt el az adásvétel során?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Eladó Kalor 3 öntöttvas radiátor, 130+ tag | Alessio Polar 17" 4x alufelni szett 55k | Fractal Design ARC Mini R1 mATX ház 11k

(#4989) _George válasza shteer (#4988) üzenetére

_George
(senior tag)

Pont ma akartam írni egy kb ilyen hozzászólást ;)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#4990) kenwood

kenwood
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Esetleg a premium funkciok koze bekerulhetne az ip -es idolimit vegleges,bongeszotol fuggetlen kikapcsolasanak lehetosege
Tobbszor jelentkeztem be (manualisan) a ph-ra az elmult 15 evben,mint az osszes tobbi helyre egesz eletemben.
1-2 netbanktol eltekintve sehol nincs ennyire megkotve az ember keze.

[ Szerkesztve ]

(#4997) zazahoho

zazahoho
(őstag)

Sziasztok!

Olyan gondom van ,hogy másodszor fordul elő, hogy amit én értékelek a vevőnek azt nem kapja meg.
A szöveges értékelést sem, ha megpróbálom pár óra múlva akkor pedig azt dobja ki, hogy az értékelés már megtörtént.
Jegelve van a hirdetés, nem volt archiválva stb.
A vevő felőli értékelést én megkapom.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#4998) sutszi

sutszi
(PH! addikt)

Hardveraprón fogok vásárolni a napokban. De kicsit tele a hócipőm. Kapcsolatba léptek kb 6-8 emberrel. De úgy érzem ebből kb 4-5 emberrel beszélgetek... A hirdetés, a szóhasználat, adott esetben a weboldalak képei, szövegei... Van valami szűrés amivel aktívan próbáljátok felderíteni az ilyen "csalásokat"? Mert a duplareg az nem szabályos ha jól tudom...

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4999) föccer válasza sutszi (#4998) üzenetére

föccer
(PH! nagyúr)

Jelented őket és a moderátorok átnézik, ha jogos az észrevtéel, akkor intézkednek.

üdv, föccer

(#5000) sutszi válasza föccer (#4999) üzenetére

sutszi
(PH! addikt)

Értem. Köszi.

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.