Hirdetés

Aktív témák

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    Többször felmerült már korábban is szerintem, de mostanában is látok továbbra is OEM Windows kulcsokat az aprón.

    Ezek hirdetése mennyire legális? Több terméknél láttam, hogy eladó leírta:

    "Az OEM szoftverlicencek továbbértékesíthetők az EU 2009/24/EK irányelve, valamint az Európai Bíróság 2012-es C-128/11. határozata alapján."

    (több eladónál is láttam már ezt, és nem csak Hardveraprón, konkrétan nem az eladóval van bajom, csak tényleg érdekel a dolog, ne értsetek félre)

    Na most az Európai Bíróság 2012-es C-128/11. határozatára kerestem rá, és találtam egy ilyet:

    [link]

    Ez a rész lehet érdekes:

    "Mi szükséges ahhoz, hogy a szoftver legálisan újrahasznosítható legyen?

    A jogtiszta remarketinghez a következő feltételeknek kell megfelelni:

    -a szoftverdokumentáció átadása (csomagolás, kézikönyv, EULA, COA);
    -az Európai Gazdasági Térségen belüli legyen a műpéldány első értékesítése (igazolni kell tehát az első forgalomba hozatalt, és az nem lehet Európán kívüli);
    -a szoftvernek és az első értékesítés igazolásának (pl. számlának) az eredeti termék gyártójától kell származnia (a dokumentáció eredetiségét és a számlát mindig ellenőrizni kell);
    -ellenőrizni kell, nem áll-e fenn korlátozás a műpéldány tekintetében, a licencfeltételek között ne legyen speciális kizáró feltétel (például nem adhatunk el otthoni felhasználóknak vagy egyetemeknek szánt szoftvert vállalatok részére);
    -a továbbadónak garantálnia kell, hogy a szoftver használatát a maga részéről megszűntette (az eladó írásban szavatolja, hogy ő maga megszüntette a továbbadott szoftver használatát, vagyis a korábbi licencjogosult feladja uralmát a mű adott példánya felett)."

    Vagyis ha jól értem, amennyiben az eladó többek között nem tudja bizonyítani a kulcsok eredetét, úgy nem hirdethetné a terméket?

    Amennyiben valamilyen változás alakult ki a témát érintően, úgy elnézést kérek, tovább jelezném, hogy ha az adott hirdetések feladója olvassa ezt a topikot, akkor nem ellene irányul mindez. :R

    Live-Die-Respawn

Aktív témák