Hirdetés

2017. május 29., hétfő

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-09-15 21:47:44

PROHARDVER!

Ebbe a topikba várjuk az új Hardverapróval kapcsolatos összes olyan általános észrevételt, javaslatot, ami nem konkrét bugreport. A konkrét bugreportoknak külön topikja van!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4251) Morris válasza ViZion (#4250) üzenetére

Morris
(PH! addikt)

Ha találsz még amit pótolni kell, Írd le nyugodtan és éjszaka beállítjuk. (azért akkor, mert nagyon megfogja a rendszert a módosítás)

[ Szerkesztve ]

A tilalmak nem arról szólnak, hogy megvédjék a fogyasztókat, hanem hogy elkövetők legyenek belőlük.

(#4252) ViZion válasza Morris (#4251) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

:R
- Hűtés kategóriába mehetne még "Kompakt víz"
- Hűtésbe mehetne még a "venti vezérlők" is, most nincs igazán sehol
- Hardver »Hálózati termékek »Vezetéknélküli eszközökbe mehetne még a mobilnet modemek vagy 3G/4G vagy ilyesmi.
- monitorok - LCD: itt a méreteket átszabnám: 20 alatt, 21-26, 27 felett. Lehet ezt monitoros szaki jobban meg tudná mondani. Most nagyon egybe van minden.

Köszönöm, örülök, ha segítettem. :R

Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy • Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening.

(#4253) seniman válasza Morris (#4251) üzenetére

seniman
(PH! addikt)

Ha már az ssd-re terelődött a figyelem,nem ártana foglalat szerint is szétszedni(mSata-Sata-M2),ugyanígy a vinyóknál(IDE-Sata)

Meg több fronton érdemes lenne bővíteni a márkák felhozatalát esetleg egy opciós lehetőséggel,hogy ha a hirdetni kívánt termék márkája nem szerepel a listán,a user manuálisan megadhassa.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg akarod ismerni egy ember valódi jellemét,adj neki hatalmat........."-Abraham Lincoln

(#4254) Morris

Morris
(PH! addikt)

Némelyiket megcsináltam. A többit konkretizálni kellene.
A SATA- IDE rész, egyelőre marad így. Lassan úgyis kivesznek az IDE-s vinyók.
Az msatás rész, pedig már nagyon al kategória lenne. De erre még visszatérünk.

A kompakt víz miért nem jó a vízhűtésben?

[ Szerkesztve ]

A tilalmak nem arról szólnak, hogy megvédjék a fogyasztókat, hanem hogy elkövetők legyenek belőlük.

(#4255) seniman válasza Morris (#4254) üzenetére

seniman
(PH! addikt)

Nem igazán lehet egy lapon említeni őket az épített vizekkel,a topikban ki is van hangsúlyozva,bár nekem mindegy lenne.Sokan a procihűtőknél hirdetik őket.Ez ilyen mostoha gyerek kategória :)

Az mSata most kezd igazán terjedni.Viszont a jegelt hirdetések szűrése nagy áldás lenne :R Főleg,hogy sokan sz*rnak a hirdetésükre és értékelés után ott hagyják jegelve az utókornak.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg akarod ismerni egy ember valódi jellemét,adj neki hatalmat........."-Abraham Lincoln

(#4257) qnadam válasza Morris (#4251) üzenetére

qnadam
(őstag)

ha már ilyesmi, a vinyóknál szétszedném az 500g+ kategóriát.

1+3T

(#4261) svensson válasza Morris (#4258) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Látom a kategóriákat már átnevezted, a hirdetések viszont még az előző rendszer alapján maradtak. Ezt tervezed este átrendszerezni?

Superlux HD681 Evo ajándék mikrofonos kábellel eladó: https://goo.gl/Tx2GZp

(#4262) Morris válasza svensson (#4261) üzenetére

Morris
(PH! addikt)

Ha lesz időm, akkor igen.

(#4263) svensson válasza Morris (#4262) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Jó munkát! :D

(#4264) SUPREME7 válasza Morris (#4258) üzenetére

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

A HDD szétbontásra már nagy szükség volt, köszi :R Viszont most az 1001+-ban miért vannak 1TB-s-ok is? 1001+-ban legyenek csak az 1TB-nál nagyobbak szerintem ...

+ Külső HDD-ket is szét lehetne bontani hasonlóképpen, bár ott már nem hiszem, hogy kell kis kategória, csak 0-1001GB --- 1001 +

[ Szerkesztve ]

(#4265) Sasos válasza SUPREME7 (#4264) üzenetére

Sasos
(senior tag)

Mert 1TB az 1024GB. Így az 1TB>1001TB, vagyis oda való. De ez a prohardveren ne okozzon már gondot szerintem. :U

(#4266) svensson válasza SUPREME7 (#4264) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

[link]

(#4267) svensson válasza Sasos (#4265) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Nem, 1TB=1000GB, 1TiB=1024GiB.

(#4268) Sasos válasza svensson (#4267) üzenetére

Sasos
(senior tag)

Valóban. Én kérek elnézést! A tárolókapacitásra már SI prefixum van használatban. :B
Rég vettem vinyót, lehet ideje lenne...

(#4269) Jorus válasza Sasos (#4268) üzenetére

Jorus
(PH! nagyúr)

Bár a bináris prefixum 2009 óta általánosan érvényben van az SI érték mellett, a gyártók jó része nem minden esetben tünteti azt fel a terméken.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4270) Morris

Morris
(PH! addikt)

Talán az 1Tb + jobb!

(#4271) worxland

worxland
(őstag)

Az SSD-knél elég rosszul lett meghúzva a határ, kettészedve a 240-250 gigás és a 256 gigás méretűeket. Arról nem is szólva, hogy a 120 gigásnál kisebbek iránti érdeklődés erősen fogyatkozóban van. Talán jobb lenne két út opció: 0-128 és 160+ (128 és 160 közötti kapacitásút még nem láttam).
HDD-nél szintén jobb lenne az elnevezés 1 TB+ helyett 1.5 TB+, így mindenkinek egyértelmű lenne, hogy az 1 terás a középső választási lehetőséghez menne, a nagyobbak kerülnének csak az utolsó menüponthoz (1 és 1.5 tera közötti vinyót meg nem sokat készítettek).

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4272) svensson válasza worxland (#4271) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

1TB+, ennél aligha lehetne egyértelműbb.

(#4273) worxland válasza svensson (#4272) üzenetére

worxland
(őstag)

Csak az első oldalon 10 találat van, ami 1 terást tartalmaz. Mégsem olyan egyértelmű.

(#4274) svensson válasza worxland (#4273) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

[link] ;)

(#4275) worxland válasza svensson (#4274) üzenetére

worxland
(őstag)

A 10-ből 5 az átszervezés után feladott hirdetés.

(#4276) svensson válasza worxland (#4275) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Mea culpa, akkor viszont tenyleg ennyire kretenek az emberek.

(#4277) Morris

Morris
(PH! addikt)

Talán így jó lesz az SSD-s kategória!
4 GB - 96 GB
97 GB -255 GB
256 GB+

[ Szerkesztve ]

(#4278) worxland válasza Morris (#4277) üzenetére

worxland
(őstag)

(#4279) seniman válasza Morris (#4277) üzenetére

seniman
(PH! addikt)

Szerintem kellene egy közleményt kirakni a főoldalra,vagy egy nagy csoportos privát egyenüzenetet kiküldeni,hogy bizonyos kategóriák megváltoztak és mindenki csekkolja le a hirdetéseit. :K Akkor nem kell azzal fáradnod,hogy egyesével átrendezed őket.

(#4280) Morris válasza seniman (#4279) üzenetére

Morris
(PH! addikt)

4 hét alatt átpörög az egész. Egy hirdetés csak addig érvényes. Az SSD kategóriát már átpakoltam. Az kész!

worxland: A 96Gb-ig rész egy operációs rendszernek tökéletes méret. A középkategória pedig jól láthatóan elkülönül a felsőtől. A 256 fölötti termékek pedig szintén más csoportot céloznak meg!

[ Szerkesztve ]

(#4281) worxland válasza Morris (#4280) üzenetére

worxland
(őstag)

255-öt írd már át 256-ra, különben adtál a szarnak egy pofont. A 256+ -t pedig 257+ -ra, ha már a 96 GB-s határnál ezt jól is meg tudtátok csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#4282) Morris válasza worxland (#4281) üzenetére

Morris
(PH! addikt)

Ott a pont. Én hirtelen más logika alapján gondolkodtam, de így utólag jobban átgondolva igazad van.
Lesz még egy-két kategória varia hamarosan. Ezt még átbeszéljük a többiekkel.

(#4283) Dominó85

Dominó85
(PH! kedvence)

Sziasztok, szeretném 2 pozitívval értékelni sony1972 fórumtársat. Megvette tőlem a Xiaomi Mi Box-ot. Én megkaptam az 5+ értékelést (89->94), de nem tudom viszontértékelni a vevőmet. :F

Lenovo ZUK Z2 - Tibcsi V0.7 6.0.1 * Péter - 06302461862 * Citrancs Blog - http://lenovo-k3note.blogspot.hu/

(#4284) Sasos válasza Dominó85 (#4283) üzenetére

Sasos
(senior tag)

Szia!
Ezt olvasd át légyszíves. Amúgy a bug, a bugreport-ba való

(#4285) aelod

aelod
(PH! addikt)

Sziasztok!

E-mail értesítésnél ha megnyitom az e-mailt, a hírdetés leiratkozáshoz irányító link nem működik. :B Miért? Láma kérdés de hol tudok egyáltalán egy hirdetéshez feliratkozni, hogy mailben értesítsen ha új bejegyzés van hozzá? :B

"Aki embernek hitvány az magyarnak alkalmatlan."

(#4286) Sasos válasza aelod (#4285) üzenetére

Sasos
(senior tag)

Szia!

Ha berakod a hirdetést a kedvencek közé, akkor a kedvencek menüben van hozzá ikonka, hogy kérsz értesítést e-mailben a hozzászólásról. Feltételezem ugyanitt lehet "leiratkozni is", vagyis nekem úgy lenne logikus, hogy ha feliratkoztál, akkor megváltozik az ikon, és már leiratkozásra való. De nem tudom, mert sose használtam ezt az opciót. A hibás link bug lehet, azt ITT jelentsd.

(#4287) aelod válasza Sasos (#4286) üzenetére

aelod
(PH! addikt)

Thx :R
Lehet, hogy véletlenül rányomtam csak a kis boríték ikonra.

"Aki embernek hitvány az magyarnak alkalmatlan."

(#4288) primera1

primera1
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Telefonon (Sony Z1) megnyitom a Ha-t és egy tök lecsupaszított,leegyszerűsített verzió jön be,nem ez a fajta.
Ott nem tudok pm-et nézni,tök bonyolult,mire megtaláltam,hol lehet bejelentkezni stbstbstb....
Hol állíthattam el valamit?
Pls help.
Köszi

Isten hozott! Mikor visz??? Itt elérsz: 06304227125

(#4289) svensson válasza primera1 (#4288) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Az oldal legalján lehet állítani a mobil/asztali nézetet.

(#4290) primera1 válasza svensson (#4289) üzenetére

primera1
(fanatikus tag)

Köszönöm,meg is van :R

Isten hozott! Mikor visz??? Itt elérsz: 06304227125

(#4291) Jamy01

Jamy01
(lelkes újonc)

Üdv!

Az egyik [hirdetés] hozzászólásában egy fórumtárs elég érdekes témát dobott fel.

"Lehet jó lenne megoldani, hogy a feladó választhasson hogy szeretne-e hozzászólási lehetőséget a hirdetésénél vagy sem, a pü bőven elég lenne a kapcsolatfelvételhez."

Szerintem sem rossz felvetés... Szerintetek?!?

Így gyorsabb: O6 2O/8OO8-444! >>> www.digipc.hu <<<

(#4292) seniman válasza Jamy01 (#4291) üzenetére

seniman
(PH! addikt)

Szerintem aki ilyen hirdetést ad fel az kihívja maga ellen a sorsot :K Viselje is a következményeit. :K

(#4293) UCNLM

UCNLM
(lelkes újonc)

Sziasztok, remélem megfelelő topikban teszem fel a kérdésem. Adtam már el dolgokat a Hardverprón, vettem is minden gond nélkül, de most elakadtam.
Tervezek feltenni egy hirdetést egy eladó hardverről, amire még van bolti garancia, viszont több másik termékkel együtt vettem, így a garanciapapíron is együtt szerepelnek. Az eredeti garipapírt nem tudom odaadni, mert a többi termék miatt nekem is kellhet, a másolatot a bolt nem fogja elfogadni.
Mi ilyenkor a teendő, van erre valami szokás, lehetőség, hogy a bolti garanciát a jövőbeni vevő gond nélkül érvényesíthesse szükség esetén?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#4294) malomkaorm válasza Jamy01 (#4291) üzenetére

malomkaorm
(tag)

Jó ötlet :)

Sokszor jóljön ha van komment lehetőség, de sokszor felesleges és zavaró, ha belerondítanak a hirdetésbe.

Dani. Pü-re illik válaszolni!

(#4295) seniman válasza UCNLM (#4293) üzenetére

seniman
(PH! addikt)

A vevőnek elküldöd a másolatot,hogy lássa nem átverés.Ha meg gond van a cuccal rajtad keresztül intézheti.De például van olyan bolt,amelyik csak emailban küld számlát és ha akarod,kinyomtatod magadnak.Van a számlán valami ami indokolná a felvetésed?De a legtisztább,ha felhívod az üzletet és ők megmondják a tutit :K

(#4296) UCNLM válasza seniman (#4295) üzenetére

UCNLM
(lelkes újonc)

A számlán is van 5 termék, és a garanciapapíron is 5 termék, ebből az egyiket adnám el. Még 4 év garancia van rá, ami sok idő, ki tudja kivel mi lesz addigra, nekem is és a vevőnek is könnyebség, ha nem rajtam keresztül kell intéznie a garanciát. Másolatot mindnről természetesen tudnék adni, sőt adni is fogok - semmi nincs rajta, ami ezt ne indokolná, csak ha ügyintézésre kerül a sor, akkor azzal nem sokat ér.
Úgy tudom a boltok nem szeretik az utólagos eladást, problémázhatnak rajta, ezért nem őket kerestem fel először, gondoltam talán van erre a helyzetre valami okos megoldás.
De akkor megkeresem a boltot is, és rákérdezek.

(#4297) droving

droving
(fanatikus tag)

Nem tudom elgondolkozott-e már valaki ezen.
Ha mondjuk a feladó választhat hogy szeretne-e hozzászólási lehetőséget a hirdetésénél vagy sem.
Sok időt és fáradságot megelőzne.(Nem beszélve a felesleges hsz-ekről)
Szerintem gondoljuk meg , és csináljuk meg....csináljuk meg a hétszázát. :DD

droving felhasználónak 145 pozitív értékelése van a fórumon!

(#4298) seniman válasza droving (#4297) üzenetére

seniman
(PH! addikt)

Felérne egy cenzúrával.Ha éltél volna az "átkos" rendszerben,eszedbe sem jutna ilyesmi.Én vajon miért nem kapok soha kéretlen,gúnyos hsz-eket a hirdetéseimbe?

(#4299) droving válasza seniman (#4298) üzenetére

droving
(fanatikus tag)

Volt szerencsém nekem is az átkos rendszerhez.

De a hangsúly nem ezen van szerintem.
Már dacból is beleköt egy neki nem tetsző hirdetésbe , ha a kedve úgy tartja jónak.
Itt a megelőzésről van szó , és a hirdetés kizárólagosan az üzletről szóljon.
Nem a bájcsevegések ....
Az OLX-en ennyiért is van fent .....
Használt bicikli érdekel cserébe ?
És a hasonló rosszindulatokról.

Én úgy gondolom akinek Vásárlási/Eladási/Csere/Beszámítási szándéka van , az megoldja privát üzenetben.
Aki pedig cseverészni akar, az menjen chatelni fórumokba. ;)

droving felhasználónak 145 pozitív értékelése van a fórumon!

(#4300) Jamy01 válasza droving (#4299) üzenetére

Jamy01
(lelkes újonc)

:C

Ja, meg a face-es hirdetési oldalak.... Na, azon teljesen behalok mindig!!! :Y

Sőt, a leggyorsabb a pü-n kívül - mindig a telefon lenne... Manapság már tényleg elég gyorsan és olcsón (!) meg lehet beszélni minden lényegeset... Főleg ha sürgős vagy nem akar lemaradni valamiről az ember!!!

Az adatlapomon és aláírásként is szerepel nálam. "Így gyorsabb!" :DD

Így gyorsabb: O6 2O/8OO8-444! >>> www.digipc.hu <<<

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.