Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonDennis

    senior tag

    A világon már egyre nagyobb teret hódít az MMA és annak fő zászlós hajója a UFC. Ilyen topic még nem volt itt PH-n és mivel én elég nagy kedvelője vagyok e sportnak így megalkottam.

    A topic lényege, hogy megvitassuk a következő meccseket, elemezzük érdekességeket osszunk meg a másikkal, de szigorúan a UFC események kapcsán.

    Röviden a sportról:

    Az MMA (Mixed Martial Arts vagyis kevert harcművészetek) egy full kontakt küzdősport amelyben a versenyzők álló és földharcot is folytathatnak. A kevert harcművészet mivoltját a különböző harcművészeti stílusok adják mint az ökölvívás, bírkózás, brazil jiu jitsu, thai box, kickbox, taekwon-do, karate, judo. A modern vegyes harcművészetek gyökere egészen az ókori görög olimpiákig vezethető vissza ahol a "pankráció" mint verseny szám szerepelt. A pankráció a birkózás és az ökölvívás elemeit használta fel de szinte minden engedélyezett volt. Az első modern kevert harcművészeti tornákat az 1900-as években rendezték meg. 1920-ban a Vale Tudo indúlt hódító útjára Braziliából. 1993-ban alakult meg az MMA mai legnagyobb szervezete az UFC (Ultimate Fighting Championship)
    A Vale Tudo elég veszélyes volt így az UFC kiegészítő szabályokat alkotott így téve biztonságossá az MMA-t.
    Ezeket a szabályokat alkalmazzák ma is.

    A küzdelmek súlycsoportok szerint zajlanak. Ezek szervezetenként változó. A küzdelmet három módon lehet megnyerni. Pontozással, kiütéssel és az ellenfél feladásra kényszerítésével.

    [ Szerkesztve ]

    "Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

Új hozzászólás Aktív témák