Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ladisz2

    tag

    Hello!
    Lenne pár kérdésem.
    Otthon fibermail szolgáltató álltal van adás. Bejön a drót fent leágazik a net majd bemegy a jóféle házi áramos erősítőbe abból ki 1m koax majd egy 6-os osztóba ami el van vezetve a helyiségekbe. Összesen 3 helyiségben használunk tvt. A földszinti két helyiségben elfogadható a minőség, fent viszont az "új" lcd-n nem vmi. jó vízszintesen csíkos kicsit amikor a kábeltv-s volt kint azt modta hogy kicsit erős a jel, de 3 tvt el kell vinnie erősítővel tisztán próbálgatni kell állítgatni az erősítőt. Aztán állítgattuk akkor meg lent lett rosszabb. Aztán betettem közvetlen a tv bedugó elé egy kis hengeres fém cuccot amit még régen az egyik albérletből mangeltam. Amikor kint volt a kábeltv szerelő akkor ő is le akarta nyúlni mert ki volt téve az asztalra egy csomó dugasz és kivette pont azt mert azt mondta "ez egy szűrő ilyet csak kábelszolgáltató ad" én meg mondtam tedd csak vissza!
    De a lényeg a szűrőtől nem javult a jel. Pedig a tvben van vmi adásjavítás funkció is.
    Mit kéne csinálni hogy éles legyen a kép? (Mert a kábeltv-sek szerint a központban és nálunk is minden rendben van. Amúgy nem nagy zavarról van szó csak én penge éles adást szeretnék)
    A másik kérdés. A szüleimnél is van egy legalapabb kábeles előfizetés (invitel). Meg egy ezeréves antenna amivel pár (6-9)éve (1tv-vel) fogták a gyöngyöst szlovák vmit... Most 3 tv-vel csak m1 tv2 rtlk jön.. +a kábelesek Pár hónap múlva szeretnék lecserélni az előfizetést egy dvb-t tunerre meg egy hozzá szükséges jóféle nem drága antennára. Kérdés milyen antenna kell ahhoz hogy fogjanak pár helyi adót pl.: szolnok tv ... + a jelenlegi digitális adásokat?
    A helyiség Szolnok és Jászberény között van.
    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák