Hirdetés
- TCL LCD és LED TV-k
- Projektor topic
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- OLED TV topic
- VR topik
- Milyen monitort vegyek?
- Computex 2026: szedd szét, javítsd, fejleszd!
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
ha3flt
tag
-
moleculez
veterán
-
ben2
aktív tag
Forditsuk meg a kerdest: Tudjuk, hogy a CH4-et eleve nehez tisztan egetni, ahhoz kontrolalt korulmenyek kellenek. Miert feltetelezed azt, hogy egy kontrolalatlan robbanas, ahol meg az anyagok keveredese sem volt szabalyozva tiszta egest eredmenyez?
Ha a lang szinet el akarod hanyagolni, mert szerinted mas anyag is belekeveredett, akkor mi a magyarazatod arra, hogy mar a robbanas elejen, amikor meg nem keveredett bele mas anyag, csak szabalyozatlanul szokott az uzemanyag es oxidaloszer, akkor sem volt tiszta az eges?
Hogyan lehetseges az, hogy a terben eltero helyen levo oxidaloszer es uzemanyag kiszabadulasakor az egymastol legtavolabb eso reszeken is megfeleloen egnek el, hiszen oda alig jutott a masik anyagbol?Az a baj, hogy az altalad vizionalt jominosegu eges meg akkor sem egyertelmu, ha tokeletesen egyenletes kevereked van, itt pedig nem egy homogen keverek robbant be.
Ez oké, de akkor definiáld, hogy a "nem tökéletes" alatt mit értesz: 99.99999%-ot, vagy 80%-ot vagy 60%-ot?
Mert ha 99% vagy kevesebb, akkor a felvetésed tisztán elméleti, márpedig itt egy konkrét, valós eseményről van szó."Ha a lang szinet el akarod hanyagolni, mert szerinted mas anyag is belekeveredett, akkor mi a magyarazatod arra, hogy mar a robbanas elejen, amikor meg nem keveredett bele mas anyag, csak szabalyozatlanul szokott az uzemanyag es oxidaloszer, akkor sem volt tiszta az eges?"
A folyékony metánt és az oxigént ugyebár a rakéta belső szerkezete választja el egymástól. Tehát a rakéta nem tud úgy felrobbanni, hogy más anyag ne keveredjen az égésbe.
A legelején, amikor még csak a static fire-t indították meg a kilövőállást védő öntözőrendszerrel kerül közvetlen kapcsolatba a láng.
Normális felbocsátásoknál is csak akkor látsz kékes-rózsaszín lángot, amikor a rakéta már eltávolodott a kilövőállásról, pedig pont az indításkor a leghatékonyabb az égés. -
Reggie0
titán
Csak ugye az a nem mindegy, hogy a konkrét esetben 1000 tonna CO2 és víz helyett 999.999999 tonna CO2-ről és vízről, vagy mondjuk 800 tonnáról beszélünk-e, mert az első esetben nyugodtan tekinthetjük tiszta égésnek.
A láng színére azért hibás hivatkozni, mert nem csak az üzemanyag égett el, hanem egy sor más anyag és első sorban azok színezték meg a lángot nem a metán esetleges melléktermékei.Forditsuk meg a kerdest: Tudjuk, hogy a CH4-et eleve nehez tisztan egetni, ahhoz kontrolalt korulmenyek kellenek. Miert feltetelezed azt, hogy egy kontrolalatlan robbanas, ahol meg az anyagok keveredese sem volt szabalyozva tiszta egest eredmenyez?
Ha a lang szinet el akarod hanyagolni, mert szerinted mas anyag is belekeveredett, akkor mi a magyarazatod arra, hogy mar a robbanas elejen, amikor meg nem keveredett bele mas anyag, csak szabalyozatlanul szokott az uzemanyag es oxidaloszer, akkor sem volt tiszta az eges?
Hogyan lehetseges az, hogy a terben eltero helyen levo oxidaloszer es uzemanyag kiszabadulasakor az egymastol legtavolabb eso reszeken is megfeleloen egnek el, hiszen oda alig jutott a masik anyagbol?Az a baj, hogy az altalad vizionalt jominosegu eges meg akkor sem egyertelmu, ha tokeletesen egyenletes kevereked van, itt pedig nem egy homogen keverek robbant be.
-
ben2
aktív tag
Mivel az egesz tema onnan indult, hogy nem dizel, hanem metan, es a dizellel szembe volt allitva, hogy a metan tisztan eg el, igy teljesen helyenvalo volt a helyreigazitasom, mert egyertelmuen nem tisztan eg el a metan sem. Pont annyira erdemes megemliteni, mint dizel eseten, marpedig ott meg volt emlitve. A temat pedig nem en hoztam fel, hanem egy hibas felvetest ennek kapcsan javitottam.
Csak ugye az a nem mindegy, hogy a konkrét esetben 1000 tonna CO2 és víz helyett 999.999999 tonna CO2-ről és vízről, vagy mondjuk 800 tonnáról beszélünk-e, mert az első esetben nyugodtan tekinthetjük tiszta égésnek.
A láng színére azért hibás hivatkozni, mert nem csak az üzemanyag égett el, hanem egy sor más anyag és első sorban azok színezték meg a lángot nem a metán esetleges melléktermékei. -
Reggie0
titán
Azért a túlegyszerűsített modellt használtam, mert szerintem 1000 tonnás nagyságrendnél a robbanás során az üzemanyagból nem keletkezett CO2 és vízen kívül akkora mennyiségben egyéb anyag, hogy egyáltalán érdemes lenne megemlíteni.
Mivel Te beszéltél a szénmonoxid, formaldehid és egyéb vegyületekről, így - ha a cél nem csak az elméleti alapú kötekedés volt -, akkor feltételezem meg tudod saccolni ezek arányát egy ekkora méretű robbanás során, ha már egyszer felhoztad a témát.Mivel az egesz tema onnan indult, hogy nem dizel, hanem metan, es a dizellel szembe volt allitva, hogy a metan tisztan eg el, igy teljesen helyenvalo volt a helyreigazitasom, mert egyertelmuen nem tisztan eg el a metan sem. Pont annyira erdemes megemliteni, mint dizel eseten, marpedig ott meg volt emlitve. A temat pedig nem en hoztam fel, hanem egy hibas felvetest ennek kapcsan javitottam.
-
ben2
aktív tag
Azért a túlegyszerűsített modellt használtam, mert szerintem 1000 tonnás nagyságrendnél a robbanás során az üzemanyagból nem keletkezett CO2 és vízen kívül akkora mennyiségben egyéb anyag, hogy egyáltalán érdemes lenne megemlíteni.
Mivel Te beszéltél a szénmonoxid, formaldehid és egyéb vegyületekről, így - ha a cél nem csak az elméleti alapú kötekedés volt -, akkor feltételezem meg tudod saccolni ezek arányát egy ekkora méretű robbanás során, ha már egyszer felhoztad a témát. -
Reggie0
titán
A lang szinebol latod, hogy nem keletkezett. A metan ha tokeletesen eg, akkor kekes-szintelen es nem sarga. Eleve mar az is csak feltetelezes reszletektol, hogy pont a molaris egyensulynak megfelelo mennyisegben taroljak mindkettot es nincs egyikbol se felesleg.
-
Kaiku
senior tag
Az arányra lennék kíváncsi. Felrobbant 1000 tonna metán és oxigén keverék, azaz ha az égés tökéletes lett volna, akkor 1000 tonna CO2 és víz keletkezik. Mivel szerinted az égés nem volt tökéletes, akkor nyilván tudsz mondani egy arányszámot, hogy mennyi melléktermék keletkezhetett (csak az üzemanyagból nagyságrendileg, az egyéb éghető anyagokkal nem számolva).
Papír forma szerint a metán és az oxigén keveréke miatt pont, hogy tökéletes égés keletkezett, de a robbanás miatt felszabaduló hőenergia kijutott a környezetbe, ahol a levegőben található nitrogénből már NOx is keletkezett.
-
Reggie0
titán
Az arányra lennék kíváncsi. Felrobbant 1000 tonna metán és oxigén keverék, azaz ha az égés tökéletes lett volna, akkor 1000 tonna CO2 és víz keletkezik. Mivel szerinted az égés nem volt tökéletes, akkor nyilván tudsz mondani egy arányszámot, hogy mennyi melléktermék keletkezhetett (csak az üzemanyagból nagyságrendileg, az egyéb éghető anyagokkal nem számolva).
Miert kene tudnom mondani erteket? En a kemiaval vagyok tisztaban, nem az osszes parameterrel amit ilyenkor figyelembe kell venni a kvantitativ szamitashoz. Nem kell ahhoz pontos szamokat mondani, hogy ramutassak a tulegyszerusitett modelled hibajara.
-
ben2
aktív tag
Az arányra lennék kíváncsi. Felrobbant 1000 tonna metán és oxigén keverék, azaz ha az égés tökéletes lett volna, akkor 1000 tonna CO2 és víz keletkezik. Mivel szerinted az égés nem volt tökéletes, akkor nyilván tudsz mondani egy arányszámot, hogy mennyi melléktermék keletkezhetett (csak az üzemanyagból nagyságrendileg, az egyéb éghető anyagokkal nem számolva).
-
Reggie0
titán
-
Kaiku
senior tag
Igen, altalanos iskola 7. osztalyos kemia szerint a negyzetracsos fuzetben. Az, hogy fel tudsz irni egy alapszintu reakcioegyenletet meg nem feltetlenul az tortenik a gyakorlatban. Pl. alap, hogy szenmonoxid es szen illetve formaldehid is keletkezhet belole, hiszen a tokeletes eges eleve nem garantalt, es akkor meg nem szamoltunk a legkorben jelen levo egyeb anyagokkal, mint pl. nitrogen.
Az ipari minőségű nitrogént úgy állítják elő, hogy a tiszta metángázt elégetik a portalanított és szárított levegővel. Majd a keletkező gázkeveréket hűtveszárítóval kezelék ami eltávolítja a vizet és a széndioxidot. A végeredmény pedig a visszamaradó nitrogén gáz lesz.
-
ben2
aktív tag
Tevedes, a kontrolallatlan robbanasoknal messze nem jo az eges, csak gyors. Arrol nem is beszelve, hogy pl. a nitrogen bevonodasa a reakcioba pont a nagyobb nyomas es nagyobb homerseklet mellett jellemzo.
De legalabb mar belattad, hogy nem csak viz es szendioxid keletkezhet, azert haladunk.
Tehát szerinted a kb. 1000 tonna metán és oxigén keverékből mekkora arányban keletkezett CO2 + víz és egyéb égéstermékek?
-
Kaiku
senior tag
Kína gyártja le a fejlett világ összes eszközét , emiatt a környezetszennyezéséből azt le kéne vonni. Amúgymeg nem érdemes óvni a környezetet, mert a legjobb állapotban lévő részén úgyis az elit fog lakni, a többségnek majd jut a por, a műanyagok, füst, meg ami kell, szóval a földesúr hintaját glancolja a plebejus a környezetvédelemmel. Lehet majd engedik a környezetvédőket szelfizni a hintóval.
Sajnos elég jó esély van erre. A durva azaz, hogy az USA kornyezetet is szennyez, meg ami kell azt mástól elveszi.
-
Kaiku
senior tag
Az indiai űrkutatás az egyik leggyorsabban fejlődő szektor a világon, amelyet az Indiai Űrkutatási Szervezet (ISRO) irányít. A szervezet jelenleg a nemzetközi emberes űrrepülési programok élvonalába tör, és gőzerővel készül a saját űrállomásának, valamint holdraszállási küldetéseinek megvalósítására
Ez max 4-es oldal olvasói hiszik el. India sehol sincs a nagyokhoz. A saját űrállomás meg a holdraszállás egy szép álom számukra, mert pénzük sincs rá.
-
E.Kaufmann
veterán
Az amerikaiknál van a világ szervereinek fele, azt meg onnan. És így tovább! Majd kiderül, hogy az Antarktisz a legszennyezőbb.
Azért a fogyasztók felelőségét nem kel elbagatelizálni. Ha nincs kereslet, akkor a kínálatot is visszább kell húzni, bár látjuk, akkor is szeretik csökkenteni a kínálatot, ha nagy a kereslet
Na meg szerencsésebb lenne "kicsit" decentralizálni a gyártást. -
Depression
veterán
Kína gyártja le a fejlett világ összes eszközét , emiatt a környezetszennyezéséből azt le kéne vonni. Amúgymeg nem érdemes óvni a környezetet, mert a legjobb állapotban lévő részén úgyis az elit fog lakni, a többségnek majd jut a por, a műanyagok, füst, meg ami kell, szóval a földesúr hintaját glancolja a plebejus a környezetvédelemmel. Lehet majd engedik a környezetvédőket szelfizni a hintóval.
Az amerikaiknál van a világ szervereinek fele, azt meg onnan. És így tovább! Majd kiderül, hogy az Antarktisz a legszennyezőbb.
-
Tasunkó
őstag
Kína gyártja le a fejlett világ összes eszközét , emiatt a környezetszennyezéséből azt le kéne vonni. Amúgymeg nem érdemes óvni a környezetet, mert a legjobb állapotban lévő részén úgyis az elit fog lakni, a többségnek majd jut a por, a műanyagok, füst, meg ami kell, szóval a földesúr hintaját glancolja a plebejus a környezetvédelemmel. Lehet majd engedik a környezetvédőket szelfizni a hintóval.
-
Reggie0
titán
Tevedes, a kontrolallatlan robbanasoknal messze nem jo az eges, csak gyors. Arrol nem is beszelve, hogy pl. a nitrogen bevonodasa a reakcioba pont a nagyobb nyomas es nagyobb homerseklet mellett jellemzo.
De legalabb mar belattad, hogy nem csak viz es szendioxid keletkezhet, azert haladunk.
-
ben2
aktív tag
Igen, altalanos iskola 7. osztalyos kemia szerint a negyzetracsos fuzetben. Az, hogy fel tudsz irni egy alapszintu reakcioegyenletet meg nem feltetlenul az tortenik a gyakorlatban. Pl. alap, hogy szenmonoxid es szen illetve formaldehid is keletkezhet belole, hiszen a tokeletes eges eleve nem garantalt, es akkor meg nem szamoltunk a legkorben jelen levo egyeb anyagokkal, mint pl. nitrogen.
Ezek az anyagok rendszerint akkor keletkeznek, ha az égés hője alacsonyabb, vagy más a koncentráció. Itt viszont nagy nyomáson a másodperc töredéke alatt eszetlen energia szabadult fel, így elenyésző mennyiségben keletkezhettek csak egyéb melléktermékek.
-
ben2
aktív tag
Persze, ha így szűröd!
De ha az országot nézed, akkor indiát és kínát szorozd be 4-gyel!Való igaz, hogy a környezetet a nettó terhelés érdekli, nem a per capita.
Ennyi erővel akár Monaco is lehetne az élen.
Amúgy pont ezért magamutogató demagógia a nyugati sötétzöldködés nagy része.
Odaragasztja magát az úttestre, hogy "just stop oil", aztán ha abban a nyugati országban tényleg 100%-ban leállnának az olajról, akkor a világ CO2 kibocsátása 0.01%-al csökkenne. De ugye a festett hajú z gen, meg az 50-es muciológia szakos tanszékvezető Kínába már nem megy el tüntizni, mert már a reptérről vinnék a kényszermunka táborba, vagy ha nagyon ügyesen kicseleznék a hatóságokat, akkor végig mennének rajtuk egy tankkal.
Így marad a szimbolikus fingreszelés, generációs bűntudat gerjesztés letudva, az iparági lobbi meg köszöni szépen továbbra is jól van. -
Reggie0
titán
De, a metán égéséből csak széndioxid és víz keletkezhet, mivel a metán egy szén atomot és négy hidrogén atomot, az oxigén meg ugye kettő oxigén atomot tartalmaz.
A robbanás során természetesen nem csak metán égett el, hanem különböző fémek, műanyagok, stb. ezek színezték meg a lángot, viszont ettől még a robbanás 90%-ban metán és oxigén reakciója volt, így az égéstermék 90%-a is abból származott.Igen, altalanos iskola 7. osztalyos kemia szerint a negyzetracsos fuzetben. Az, hogy fel tudsz irni egy alapszintu reakcioegyenletet meg nem feltetlenul az tortenik a gyakorlatban. Pl. alap, hogy szenmonoxid es szen illetve formaldehid is keletkezhet belole, hiszen a tokeletes eges eleve nem garantalt, es akkor meg nem szamoltunk a legkorben jelen levo egyeb anyagokkal, mint pl. nitrogen.
-
ddekany
nagyúr
Ez "per capita", szóval ha országonként akarod, akkor szorozd be kínát ott 4-el, és kb. ott is lesz 2x CO2 kibocsájtás. Hogy hogyan érdemes nézni, az persze nehéz kérdés. Ha pl. per capita, akkor hogyan oszlik el a termelés előnye a lakosság közt? Vagy per GDP-re kell nézni? Akkor kína kibocsájtása még rosszabbra jönne ki.
Aztán még ott van, hogy a konkrét számok mindíg kozmetikázottak. Kína kozmetikiázás és propagandában erősebb mint az USA. De az USA ebben is igyekszik leromlani a szintjükre (egyre kevésbé lehet hinni a statisztikáknak, vagy el se készülnek... csak a szokásos autokrata szar).
Meg aztán ezekről hiányzik az eleinte lokális pusztítás, mint talajvíz elszennyezése, gátlástalan túlhalászás, stb.
-
ben2
aktív tag
De, a metán égéséből csak széndioxid és víz keletkezhet, mivel a metán egy szén atomot és négy hidrogén atomot, az oxigén meg ugye kettő oxigén atomot tartalmaz.
A robbanás során természetesen nem csak metán égett el, hanem különböző fémek, műanyagok, stb. ezek színezték meg a lángot, viszont ettől még a robbanás 90%-ban metán és oxigén reakciója volt, így az égéstermék 90%-a is abból származott. -
Depression
veterán
-
Reggie0
titán
Azt azért tegyük hozzá, hogy a rakéták nem dízellel működnek. Jelen esetben metán és hidrogén a hajtóanyag. A metán elégetésekor széndioxid és víz keletkezik, a hidrogén elégetésekor meg csak víz.
Ha teljesen fel volt töltve a rakéta, akkor kb. 470 tonna metán égett el, ami úgy 1300 tonna széndioxid. Ez kb. annyi, mint egyetlen London - New York repülőjárat kibocsátása. A repülőgépeknek köszönhetően évente kb. 1 milliárd tonna széndioxid keletkezik. Nem millió, milliárd. A teljes éves mennyiség meg úgy 60 milliárd tonna...
1.300 : 1.000.000.000 : 60.000.000.000
Nem dizellel, kerozinnal szoktak. Pl. Falcon es Falcon Heavy. De a cikkben levo valoban metanos. A mentanbol viszont nem csak szendioxid es viz keletkezhet. Ezt abbol is jol lathatod, hogy a robbanasnal nem szintelen-kekes volt az eges.
-
Victorio
aktív tag
Mivel a világ egyik legnagyobb gazdasága, ez önmagában nem meglepő, hogy az egyik fő szennyező globálisan. Aztán persze valós adatok ismeretében kína valószínűleg már simán leveri pl. CO2 kibocsájtásban, meg sokminden másfajta ökológiai pusztításban. (Ettől persze most beindul a helyi kelet szopikázó hadsereg... ilyen ez.) De, mint mondom igyekszik az USA, dobják el még azokat a környezetvédelmi megkötéseket is, amik eddig léteztek, mert hát nem jók a üzletnek, és le kell süllyedni a konkurrencia állatibb szintjére.
Azért az USA-t még senkinek se sikerült letaszítani a trónról.



-
zizidor
őstag
Azt azért tegyük hozzá, hogy a rakéták nem dízellel működnek. Jelen esetben metán és hidrogén a hajtóanyag. A metán elégetésekor széndioxid és víz keletkezik, a hidrogén elégetésekor meg csak víz.
Ha teljesen fel volt töltve a rakéta, akkor kb. 470 tonna metán égett el, ami úgy 1300 tonna széndioxid. Ez kb. annyi, mint egyetlen London - New York repülőjárat kibocsátása. A repülőgépeknek köszönhetően évente kb. 1 milliárd tonna széndioxid keletkezik. Nem millió, milliárd. A teljes éves mennyiség meg úgy 60 milliárd tonna...
1.300 : 1.000.000.000 : 60.000.000.000
-
Reggie0
titán
-
flexxx2
őstag
nekem nem az euro5el van bajom, ha csak a legszükségesebb okok miatt mész kocsival, de ha 10km-re is kocsival mész akkor tök mindegy milyen kocsid van, lehet elektromos is
-
ddekany
nagyúr
tőlük tanul a világ
The Nevada National Security Site (formerly the Nevada Test Site) is located 65 miles northwest of Las Vegas and served as the primary location for U.S. nuclear weapons testing. Between 1951 and 1992, the government conducted over 1,000 nuclear detonations there, including nearly 100 atmospheric tests
The atomic bombings of Hiroshima and Nagasaki occurred on August 6 and 9, 1945,
Az Egyesült Államok a világ egyik legnagyobb környezetszennyezője, amelynek ökológiai lábnyoma kiemelkedő a globális műanyaghulladék, a fosszilis tüzelőanyagok (különösen a palagáz) kitermelése és az üvegházhatású gázok kibocsátása terén
Mivel a világ egyik legnagyobb gazdasága, ez önmagában nem meglepő, hogy az egyik fő szennyező globálisan. Aztán persze valós adatok ismeretében kína valószínűleg már simán leveri pl. CO2 kibocsájtásban, meg sokminden másfajta ökológiai pusztításban. (Ettől persze most beindul a helyi kelet szopikázó hadsereg... ilyen ez.) De, mint mondom igyekszik az USA, dobják el még azokat a környezetvédelmi megkötéseket is, amik eddig léteztek, mert hát nem jók a üzletnek, és le kell süllyedni a konkurrencia állatibb szintjére.
-
hokuszla
senior tag
Negatív higiénia és szemetelés területén amúgy kínai nép is erős, és ők is nagyon igyekeznek a holdra, szóval lehet ebben valami összefüggés.
Mondjuk ők rakéta felrobbantásban is vezetők, darabra. (Az meg mekkora már, amikor a füstölgő elhasznált fokozat így lazán visszaesik a pusztába, aztán vagy volt ott valami falu, vagy nem... Ki nem szarja le, ha pech van akkor max. letörlik a szocimédiáról, és akkor lényegében nincs.)Rakéta robbanás méretben meg az Oroszok vezetnek továbbra is az N1-el. (Meg abszolút is, a Cár Bombával.) Hát igen. Azért a szovjet embert aztat nem lehet csak úgy legyőni!
Szóval van mit tanúlni az USA-nak ezektől az országokról, de mentségükre legyen mondva, mostanában nagy léptekkel igyekzenek minden tekintetben a két példakép felé!
tőlük tanul a világ
The Nevada National Security Site (formerly the Nevada Test Site) is located 65 miles northwest of Las Vegas and served as the primary location for U.S. nuclear weapons testing. Between 1951 and 1992, the government conducted over 1,000 nuclear detonations there, including nearly 100 atmospheric tests
The atomic bombings of Hiroshima and Nagasaki occurred on August 6 and 9, 1945,
Az Egyesült Államok a világ egyik legnagyobb környezetszennyezője, amelynek ökológiai lábnyoma kiemelkedő a globális műanyaghulladék, a fosszilis tüzelőanyagok (különösen a palagáz) kitermelése és az üvegházhatású gázok kibocsátása terén
-
ddekany
nagyúr
Negatív higiénia és szemetelés területén amúgy kínai nép is erős, és ők is nagyon igyekeznek a holdra, szóval lehet ebben valami összefüggés.
Mondjuk ők rakéta felrobbantásban is vezetők, darabra. (Az meg mekkora már, amikor a füstölgő elhasznált fokozat így lazán visszaesik a pusztába, aztán vagy volt ott valami falu, vagy nem... Ki nem szarja le, ha pech van akkor max. letörlik a szocimédiáról, és akkor lényegében nincs.)Rakéta robbanás méretben meg az Oroszok vezetnek továbbra is az N1-el. (Meg abszolút is, a Cár Bombával.) Hát igen. Azért a szovjet embert aztat nem lehet csak úgy legyőni!
Szóval van mit tanúlni az USA-nak ezektől az országokról, de mentségükre legyen mondva, mostanában nagy léptekkel igyekzenek minden tekintetben a két példakép felé!
-
Reggie0
titán
Az indiai űrkutatás az egyik leggyorsabban fejlődő szektor a világon, amelyet az Indiai Űrkutatási Szervezet (ISRO) irányít. A szervezet jelenleg a nemzetközi emberes űrrepülési programok élvonalába tör, és gőzerővel készül a saját űrállomásának, valamint holdraszállási küldetéseinek megvalósítására
Tudom, kemenyen hajtjak az ipart. Szerintem az az oka, hogy ha a holdra tudnanak utcat epiteni, akkor oda is szrhatnanak.
-
hokuszla
senior tag
Az indiai űrkutatás az egyik leggyorsabban fejlődő szektor a világon, amelyet az Indiai Űrkutatási Szervezet (ISRO) irányít. A szervezet jelenleg a nemzetközi emberes űrrepülési programok élvonalába tör, és gőzerővel készül a saját űrállomásának, valamint holdraszállási küldetéseinek megvalósítására
-
Reggie0
titán
Az EURO 5-os fos itt Bp belvarosaban is szennyez, de a raketa nem a Deak Teren robbant fel...
-
Reggie0
titán
Akkor india nagyon civilizalt, mert semmit sem huznak maguk utan, csak szetszorjak az utakon meg a tengerbe

-
Tasunkó
őstag
Legalább nem a világűrt szemeteli tele. A Kardasov lehet elrontotta az elmeletet, mert a civilizacio szintjet az alapjan pontosabban lehetne saccolni hogy mekkora zsák kukát húz maga után.
-
cami][us
őstag
Katy Perry aznap nem aludt jól.
-
ben2
aktív tag
Bezony károsította. Vadvédő háló, folyamatos katonai jelenlét, fasza dízelzabáló Kamazok, stb. De alapvetően mindegy, mert ahogy a rakéta felbocsátások, úgy a határzár környezeti lábnyoma is elenyésző az általános civil emberi tevékenységek környezetrombolásához képest, úgyhogy az élővilágnak addig jó, amíg jó nagy területeket lezárnak az emberek elől akár űrkutatáshoz, akár máshoz.
-
sh4d0w
félisten
Gyonyoru tuzgomb

-
bambano
titán
Az a különbség a másik cikkben leírt ai befektetés, meg eközött, hogy mindkettő értelmetlenül önti a kútba a zsetont, csak ami ide ment, az nem fogja feljebb verni a proci/vga/mem árakat...
-
Kaiku
senior tag
Az a vicces, hogy az űrközpontok, kilövőállások és test-site-ok egyfajta rezervátumként is működnek, mert biztonsági és egyéb okokból az egészet szigorúan lezárják a civil lakosság elől. Így ha egy-egy robbanásban el is pusztul néhány rossz helyen, rossz időben mászkáló állat, a populáció szempontjából erősen pozitív a mérleg.
Nálunk is ez volt a Fertő környékével: a kommunista diktatúrában a határzár miatt kb. senki nem mehetett a nádas közelébe, így megmaradt az eredeti élővilág. Ezért a magyar oldalon most nemzeti park van, az osztrákoknál meg turista létesítmények és kibetonozott strandok.Nem ugyan az, mivel a határzár nem károsította, sem a levegőt, sem a talajmenti élővilágot, sem a növényzetet.
Az amerikai űrkilövők minimum az élővizet, benne az állatokkal és a levegőt is károsítják! Ha felrobban egy űrjármű a kilövéskor, akkor a környezetszennyezés több nagyságrendű! -
ben2
aktív tag
Pontosan mit is kellene tenniük szerinted a sötétzöldeknek?
-
Kaiku
senior tag
-
Kaiku
senior tag
És akkor ezek után legyen rossz érzésem az autóm EURO-5-ös kipufogó rendszere miatt! Hát nem lesz! Bezos egy nap alatt többet szennyez mint én több év alatt, persze rá semmi nem vonatkozik.
Hol vannak ilyenkor a sötétzöldek? -
ledgeri
nagyúr
-
ripla
addikt
-
moleculez
veterán
Legközelebb össze kéne vonni egy Nolan film forgatásával
-
Narxis
nagyúr
-
ben2
aktív tag
Az a vicces, hogy az űrközpontok, kilövőállások és test-site-ok egyfajta rezervátumként is működnek, mert biztonsági és egyéb okokból az egészet szigorúan lezárják a civil lakosság elől. Így ha egy-egy robbanásban el is pusztul néhány rossz helyen, rossz időben mászkáló állat, a populáció szempontjából erősen pozitív a mérleg.
Nálunk is ez volt a Fertő környékével: a kommunista diktatúrában a határzár miatt kb. senki nem mehetett a nádas közelébe, így megmaradt az eredeti élővilág. Ezért a magyar oldalon most nemzeti park van, az osztrákoknál meg turista létesítmények és kibetonozott strandok. -
Cadal
őstag
-
Findzs
addikt
"tegnap este kilenckor"
A cikk dátuma 06.01. a robbanás pedig 05.29. -
ddekany
nagyúr
Nagy segítség ez a magyar családoknak és a bolygónak!
Az egész USA űrprogtam költségeken és környezeti hatásában kerekítési hiba egy komolyabb háborúhoz képest (pl. csak az utóbbi években a szomszédban a pusztítás leírhatatlan, meg még ott van Izrael körényke, és most Irán környéke, ja meg amúgy Szudán is).
-
E.Kaufmann
veterán
Ezt lehet pl bármelyik építkezésnél kérdezni...
Vagy ha volt már olyan kutyád, aki nem szobaeb, biztos játszott már pl vakondokkal, amely lények oszkár díjas módon játszották a halottat... -
adamssss
veterán
-
ripla
addikt
Ilyenkor azért mindig belegondolok, hogy oké nem történt személyi sérülés, és mi a helyzet a közelben lévő állatokkal? Az ilyen apró lépések mind borítják a biodiverzitást.
-
ha3flt
tag
Nagy segítség ez a magyar családoknak és a bolygónak!
Nem élnél ilyen kényelemben és technikai eszközökkel űrkutatás nélkül. Meg különben is:
"A világmindenség megértésére fordított erőfeszítés egyike annak a kevés dolognak, ami az emberi életet valamelyest a komédia szintje fölé emeli, és juttat neki valamit a tragédia bájából."
-
kisharsany
aktív tag
Nagy segítség ez a magyar családoknak és a bolygónak!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- AliExpress tapasztalatok
- Formula-1
- Elektromos autók - motorok
- Telekom mobilszolgáltatások
- Hogy bírja a Xiaomi 17T Pro az egész napos városnézést?
- TCL LCD és LED TV-k
- Medence topik
- Balu77: MS365 home family (6usr) kalandok, miért nem ér semmit az 5 csillagos értékelés
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Projektor topic
- További aktív témák...
- Intel Core i5-2320 Processor
- Samsung Galaxy S23 Ultra 512/12GB független
- Silent Night PC - Corsair, B250, i7-7700, 16Gb, GTX 1660 6Gb, 1,25Gb Tárhely - Windows 10
- BESZÁMÍTÁS! VALVE Steam Deck LCD 512GB SSD kézikonzol garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Odyssey OLED G8 G85SU monitor garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 16e 128 GB White 100% Akkumulátor 12 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- 27% - GAMING PC! Intel i7-13700KF / RTX 4070 Ti / Z690 / 32GB 3600MHz / 1TB NVMe / 850w! BeszámítOK
- Nintendo Switch 2 + Mario Kart World játék
- Asus ROG Destrier Ergo gamerszék
- Apple iPhone 16 Pro Max 256GB Black Titanium Szép állapot 96% akkumulátor (312 ciklus)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest






