Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Edy92

    tag

    válasz sakkay #39451 üzenetére

    Nagyon oda kell figyelni gyári hűtővel hogy húzod...adok pár képet és magyarázatot. Nekem fx6100-asom van az órajel és a fesz az én procimra van méretezve.

    OC moda: Manual-ra rakod
    Overclock Mode: Manual
    Cpu frequency: alapon hagyod
    PICE ------ : alapon hagyod
    Spead Spectrum: Auto
    CPU Active Core control: ALL cores(vagy disable) ha van olyan opció nekem nem volt.
    AMD Turbo core: Disabled
    AMD APPlicaton ... : Disabled

    Multiplier/Voltage Change: MANUAL
    Cpu Frequency Multiplier: (Na ez jelenti a tuningot a procinál, elég ha ezt a szorzót emeled emellé majd a feszültséget kell csak beállítani. Annyira emeled amennyire gondolod, de légy óvatos mert nem árt egy magasabb órajel és feszültség mellé a gyári hűtő lecserélése mert eléggé meglódul terhelésnél a melegedése.

    CPU VOLTAGE: itt emelsz rajta vagy nem, ezt akkor tudod meg, ha a Prime95 pl: 4ghz és 1,350V mellett 20-30 futtatás mellett nem dob vissza egy magot sem. HA nem dob vissza akkor szerencsésen eltalátad az órajel mellég a feszültséget, ez kísérleti jelleggel kell kivitelezni minden processzor más és más.

    következő értékeket érdemes auto-n hagyni nem fog semmi változni.

    Egyedül a HT Bus Speedet húzd fel maxra. Nálam a max 2600mhz.

    CPU Config-ra katt.

    Képen látható módon állítsd az értékeket.

    Ha kész vagy mindennel akkor hagy egy kicsit fusson a Prime95 60fok fölé ne engedd a procit mert az a limit. Figyeld a hőmérsékletet Aidaval és számolj rá 10fokot tehát ha 40 fokos akkor az 50 stb... Remélem érthető volt minden ha nem írj aztán segítek.

Új hozzászólás Aktív témák