Hirdetés

  • HMD receptből készült anti-okostelefon a Heinekentől

    ma Többszereplős együttműködés (HMD, Heineken, Bodega) keretein belül készült el a Nokia 2660 Flip alapjaira építő Boring Phone.

  • Harold Halibut teszt

    gp Tíz éven át készült bábfilm elevenedik meg a képernyőkön – egy bábfilm, egy leegyszerűsített kalandjáték, és mindenek felett egy mese a boldogság kereséséről.

  • Lenovo Essential Wireless Combo

    lo Lehet-e egy billentyűzet karcsú, elegáns és különleges? A Lenovo bebizonyította, hogy igen, de bosszantó is :)

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    válasz Met #416 üzenetére

    Konkrét tapasztalatok: Amíg nem használtam villámvédett elosztókat, addig villámcsapás miatt tönkrement jópár eszközöm. TV, videofelvevő. Amióta használom a védelmet biztosító elosztókat, azóta nem ment tönkre nálam semmi.

    A villámcsapás másodlagos hatása ellen véd az elosztó. Ez azt jelenti, hogy ha belecsap a villanyvezetékbe, akkor nem ez fog megvédeni, hanem az elektromos hálózaton meglévő/vagy hiányzó egyéb villámvédelem.
    Ha 200-500 méteres körzetben becsap valahol a villám, akkor viszont az történik, hogy a falban futó villanyvezetékben indukálódik hirtelen egy óriási feszültség. Ez a feszültség egy áramlökés formájában jelenik meg a fogyasztási pontokon. Ha nincs védelem, akkor az eszközök tápegységei kapják a "pofont". Ha van védelem, akkor az elnyeli/elvezeti az energia nagy részét és nem mennek tönkre a védett eszközök. Az elosztóba bedugott - gépbe menő kábelen is keletkezik/indukálódik villámcsapáskor feszültséglöket, de a vezeték hosszával arányosan az jóval kisebb, mint a fali vezetékekben keletkező. Csak ezt a kis feszültséglökettel kell megbirkóznia az eszköznek. Magyarázat: A falban futó vezeték akár 10-15 méter hosszúságú is lehet, míg a betáp kábelek csak 1-1,5 m hosszúak.

    Akik azt írják, hogy nem ér semmit, azok vagy nem tudnak semmit, vagy ha tudják a dolgokat, akkor arra az esetre mondják, ha a villám pont a te házadba csap be. Olyankor a villámcsapás elsődleges hatása ér, amit valóban nem tud kivédeni egy elosztó. De mint fentebb leírtam, az elosztó nem is erre az esetre van kitalálva. Annak az előfordulása viszont sokkal nagyobb, hogy 200 méteren belül valahol becsap a villám. Ekkor jön a másodlagos hatás, ami ellen az elosztó véd.

    Az ellen nem véd, de a vízbű veszi ki a zoxigént. Teccikérteni? :)

Új hozzászólás Aktív témák