Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz BlackV #31912 üzenetére

    A B sejtek szelekciójáról is írtam egy keveset korábban: #26273
    Igaz, félig emlékekből merítve, félig meg abból a "biológiai gondolkodásmódból" vagy inkább a biológiai rendszerekre általánosan jellemző logikusságból kiindulva, ami az egyetemi tanulmányaim alatt ivódott belém. (Azután megnéztem én is az idehaza még meglévő régi immunbiológia tankönyvemet, plusz Syberia is linkelt - #26560 - egy elég modern kézikönyvet, és kicsit megnyugodva tapasztaltam, hogy nem írtam hülyeséget, illetve nem volt hiábavaló a biológus szak elvégzése. :DDD Na jó, most is biológusként dolgozom, de az immunológiától távol eső területen.)

    Egyébként nálam a Sino hatása - szinte napra pontosan három hónappal a második oltás után - sajnos nulla szinten volt már az ellenanyag titert nézve. (És mivel korábban nem mérettem szintet, így nem tudom, hogy nulláról "csökkent" nullára, vagy volt azért valami - nyilván legfeljebb csekély mértékű - látható hatás is. De elvileg nem egészen két hét múlva kérhetem a harmadik lövést, ami esélyesen mRNS alapú lesz. Majd rá néhány hétre szerintem méretek egy ellenanyagszintet, és akkor kiderül, hogy nekem is nagy kiugrást mutat-e, tehát esélyesen volt reakció a Sino által az immunrendszerem számára a döglött koronavírusokkal megejtett [bábjáték] után, vagy pedig sima "első shot" hatása lesz a cuccnak.

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák