Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    válasz Kékes525 #278 üzenetére

    #278Kékes525

    Értem én, de egyelőre minden cikk erről szól és szakirodalomra való utalás nem nagyon van erről, de a virológusok részéről cáfolat se (ha ilyen horderejű kérdésben fals információk kerülnének ki, akkor azt azért lereagálnák nem?)

    A fentebbi cikk, egy index cikkre utal, de találni erről idegennyelven is cikkeket.
    Az index cikkből (amit a Portfolio cikkben is hivatkoznak):

    Új idők új tüskéi

    Az 501.V2 vírusváltozat tüskéi eléggé különböznek az eddig ismert vírustól, ahhoz hogy ne legyenek felismerhetők. Az egyik új mutáció például máshogy építi meg a fehérje E484 nevű szakaszát. Az E484 változása nyomán az antitestek tizedannyira tudják megakadályozni, hogy a vírust a sejtekbe hatoljon.
    A washingtoni és seattle-i tudósok új változatot ismertető tanulmány egyelőre csak a bioRxiv adatbázisra került fel, a tudományos elbíráláson még nem ment át.
    A kutatók szerint a dél-afrikai változat valószínűleg a koronavíruson átesettek antitestjeinek is ellenáll, de nincsenek róla adatok, hogy miként viselkedik az új oltások által előidézett immunitással szemben. Azt viszont igazolták, hogy az új variánst a Regeneron mesterséges antitest-koktél alapú gyógyszerei sem állították meg.

    [link]

    Az 501.V2 a dél-afrikai változat, ennek ezt az E484 váltázását hozta magával az angol és brazil mutációkkal együtt az N501-et, amire utalt a pécsi virológia is, hogy ez lesz a domináns változat...

    Ez azért aggasztó szerintem... mégis a média csak az angol változatot emlegeti és, h. figyelni kell emiatt nagyon... :F

    Komolyan érdekel ez a téma, mert elég sok bajt hoz ez magával.

    Ti, ki külföldi oldalakon/szakirodalomban jobban mozogtok, ha erről tudtok hozni cikkeket nekünk - akkor azt megköszönöm (nem csak cáfolatként, hanem úgy nagy általánosságban - foghíjas ezekről még a tudásunk).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák