Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mpo

    veterán

    A járványkezelés szakemberek (intézmény) feladata és felelősséggel jár.
    A politika ebbe nem szólhatna bele.
    Az egyén véleménye, nemtetszése, kívánságai utolsó szempont járvány esetén.

    Mindenki a szabadságot szereti és nem a korlátozást, kivéve ha mazochista.
    -------------------
    Ez 4 évvel ezelőtti, alul a link, érdemes elolvasni.

    Szögek a koporsóba - A tisztiorvosi hálózat szétverése

    Az Országos Tisztifőorvosi Hivatal 2017. április 1-jével az emberminisztériumba olvadt.
    Járványügyi zárlatot is elrendelhettem úgy, hogy abba a miniszterelnök sem szólhatott bele. Ha rosszul működött egy kórház, ha a kórházi fertőzéssel nem tudtak mit kezdeni, bezárathattuk. És ami az egyik legordítóbb különbség: én kormányzati cenzúra és előzetes egyeztetés nélkül azt nyilatkozhattam, amit akartam. Ha ez a kormányzatnak nem tetszett, lehetett morogni, fegyelmit adni, intézkedéseket hozni, de egyet nem lehetett: visszacsinálni” – mondja Falus.

    „A kormányhivatalok népegészségügyi osztályaival kezdett meginogni a rendszer, má­ra pedig eljutottunk oda, hogy egyáltalán nincs rendszer, egy járványügyi helyzet esetén igen nagy baj lenne.

    Az ÁNTSZ működési elve szerint az emberi egészséggel kapcsolatos összes felelősségnek egy helyen kell lennie, ám a jelenlegi politikai rendszer nem tűri a szakmai önállóságot és véleményt. A megtakarítás mellett ennek ez az értelme: a szakmai vélemény lehetőségét is elfojtani” – állítja Falus Ferenc
    [link]

    Ha érted, akkor már elavult.

Új hozzászólás Aktív témák