Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz Bog #1434 üzenetére

    Fent van a listán, bedobom, amiket eddig összeszedtem.
    Ezeket persze majd leszűkítem, ez most csak ötletelés részemről.

    Ötletek:

    - Honnan lehet megtudni, hogy fent vagyok a listán, illetve, ha esetleg nem volt sikeres az egypipás regisztráció?
    Az egypipás és kétpipás között van/lesz különbség az oltási sorrendben?

    - A 60 év alatti krónikus beteget oltóponton oltják?
    Őket a háziorvos értesíti, vagy az oltópont oltóorvosa/annak asszisztense?
    Az oltópontokon teljes lista áll rendelkezésre az olthatóakról?
    Őket mi alapján teszik sorrendbe?
    Krónikus betegség alapján?
    Ha igen, mi a sorrend, mely BNO kódokkal szerepelnek a lista elején, vagy ha ez nem kiadható, akkor felsorolhatom a betegségeket/kódokat és meg tudja mondani, hogy ez alapján hányan vannak a saját oltópontomon a listán előttem?

    - Mikorra várható az orosz Gamelaja Sputnik V fantázianevű, Gam-KOVID-Vak típusú vakcina ALKALMAZÁSI ELŐÍRÁSA az oltószemélyzet és a polgárok számára, amely nem a fázis 3 előtti ajánlás, a nem releváns októberi IRÁNYT MUTATÓ előírás helyett?
    Mely BNO kódok esetén tilos, melyek esetén nem ajánlatos vele oltani és melyek esetén lehet különösen elővigyázatosan oltani vele?

    Milyen módon lehet előre meggyőződni róla (labor? ), hogy az Ad5 - Ad26 vektorokra immunitást szereztem korábban, ezért esélye van, hogy az oltás hatásossága nem megfelelő?
    Ha ez utólag derül ki, mikor és milyen vakcinával szabad újraoltani?
    Amelyikkel igen, arra mikor válok az oltási terv alapján jogosulttá?
    Nem sorolódnék a listán hátra?
    Ugyanez a kérdés az AstraZeneca [AZD1222 (ChAdOx1)] esetén amennyiben a Tirolban is terjedő 501y/b1.351 kódjelű dél-afrikai sars-cov-2 mutáció nálunk is elterjed és a vakcina nem éri el a kívánt hatásosságot, mikor és mivel lehet újraoltani?

    - Oltási igazolást a rendezvényekre kap az, aki ilyennel van oltva?

    A jelenlegi négy - és a hamarosan érkező, Szijjártó miniszter által engedélyezett BBIBP-CORV kínai - vakcinák közül mindegyik egyformán feljogosít az EU-n belüli utazásra? És EU-n kívül?
    Amennyiben igen, ezekhez nemzetközi digitális oltási igazolvány lesz, plasztikkártya, vagy papíralapú?

    A magyar terv szerint mindegyikkel látogatható lesz az oltási igazolást kérő rendezvény, pl fesztiválok?
    A lépcsőzetes enyhítés esetén mind egyformán mentesíteni fog pl kijárási korlátozások alól?

    Bónusz:
    - Az EU országokkal közösen leszerződött Moderna esetén tervezzük lehívni azt a mennyiséget, amit megtehetünk, vagy maradunk a - nagyságrendileg - egyharmadánál, mert nincs rá szükségünk?

    Egyelőre itt tartok, még bővíteném, aztán szűkíteném és ésszerűsíteném :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák