Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dekoninck

    aktív tag

    Sziasztok,
    A héten a család lebeszélt egy Samsung Wave telefon megvásárlásáról, nem mintha szegények lennénk, de szerintük drága. Pedig hasznos lenne, a gyerekekről jóval kényelmesebb lenne kis ad-hoc videókat készíteni ezzel, mint előkaparni egy dedikált videokamerát vagy fényképezőt. Mindegy, beláttam, hogy végül is hordhatom az utóbbi eszközöket mindenhová, hiszen még nem is termelték ki az árukat... :)

    Most persze egy kicsit sajnálom magamat, majd végiggondoltam, hogy mennyi használati tárgyam, kütyüm van, és azok milyen idősek. Valóban nem szórtam a pénzt ilyesmire, holott 70%-os technofil vagyok, és méregzöld elveket sem vallok. Lássuk:

    Telefon: Nokia 6600 - 7 éves (ez a második telóm :Y
    Desktop: AMD XP2800+ - kb 6 éves (második gép)
    Notebook: Acer TM6291 - 3 éves (harmadik gép)
    TV: Sony crt FD Trinitron wide 32 colos - 7 éves (második)
    HiFi: Sony QS akármi - 9 éves (első)
    Digicam: használt Canon S400 - sok-sok éves és Canon EOS350D - 5 éves
    Camcorder: Canon miniDV valami, alig használtam (mert nehézkes) - 6? éves
    Bicaj: Merida, a váz 10 éves, RockShox Reba teló 5 éves
    Autó: Seat Toledo (nem is saját) minimum 12 éves

    Meghökkentő lista. Persze felnőtt fejjel (30+) mások a prioritások, és így is lehet élni. Kíváncsi vagyok, hogy a fiatalabb korosztály is képes/tud/akar-e ellenállni a vágynak, hogy a kütyüket gyakran cserélgesse, mármint ha az elcsábulást nem a szorító anyagi problémák akadályozzák.

  • runner 125

    nagyúr

    válasz dekoninck #1 üzenetére

    Ez a "post" szvsz mehetett volna blogba...

    Szerintem a vásárlási hajlam/kényszer minden emberben jelen van, s csak is anyagi korlátai vannak. Illetve nyilvánvalóan minden normális ember rangsorol, mire volna szüksége, mit kellene lecserélni, stb - s újra oda lyukadunk ki, h kinek mekkora keret van rá.

    Inkább látom értelmét a tudatos vásárlás boncolgatásának, hogy kinek hol sikerült beszereznie, mennyit járt utána, és mennyivel olcsóbban jutott hozzá..

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • JetiRulez

    őstag

    Lényegében a tudatos vásárlásról szól a téma. Én még kb. 3-4 éve még sokat költekeztem. Rengeteg hosszú távon haszontalan, de akkor éppen valamennyire(!) kellő műszaki kacatot vásároltam össze. Folyton panaszkodtam, hogy nincs elég zsebpénzem, aztán lassan észhez tértem. Már legalább 2 éve nem vettem semmi olyat, amire hosszú távon nincs szükség.

    Most már inkább gyűjtök. Szeretném lassacskán megalapozni a jövőmet és úgy kalkulálok, hogy nem lesz szükségem mindenféle Hi-tech cuccra. Jelenleg úgy vagyok, hogy van pl. egy kifutó középkategóriás játékos számítógép konfigurációm, de nem cserélem le, mert még működik és alapvető szükségleteimet kielégíti.

    Tudatos vásárlónak azonban mégse nevezhetem magam most sem, mert pl. nagy áruházakba járok időnként, ezzel leegyszerűsítve a vásárlást, de közben tudom, hogy így kiszivárog a pénz az országból.

    A helyi boltokba kéne járni, de amíg nem tervezünk előre, erre se anyagiak, se idő nem áll rendelkezésre. Minden nap nem lehet bejárni a falut, hogy háztartási boltba, közértbe menjek, stb. Vásárolni legalább 2-3 naponta kéne és akkor még sok benzint is megtakarítanánk.

    runner 125:
    Mehetett volna blogba, de így olyan nosztalgikus. Mintha visszanyúlnánk azokba az időkbe, mikor még nem volt Logout. :)

    "Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

  • runner 125

    nagyúr

    válasz JetiRulez #3 üzenetére

    A PC-s játszást mindig fasságnak' tartottam, 7 éve vásároltam egy notebookot nem kevés pénzért, a mai napig azt használom. Soha nem voltam nagy gémer, de játékra még mindig a konzolokat részesítem előnyben. PS3, X-Box 360 régóta fut, ugyanazon minőségi játékok elérhetőek rá, s a legfontosabb, h nem kell fél évente új VGA, stb, mert nem fut el fullban egy új gém. :)

    Noh de várjál, mert ez attól is függ, hogy milyen aspektusból nézzük a "tudatos vásárló" fogalmát.
    Nálam azt takarja, h fektetek bele kicsi időt, utána járok, utána keresek, h hol a legolcsóbb az adott termék. Nyilván ez alatt elsősorban nem a paprikát, paradicsomot értem, hanem pl. műszaki cikkeket, vagy éppen autó/motorgumikat. S az, h Te egy nagyáruházba jársz vásárolni, éppen úgy nevezheted magad tudatos vásárlónak, mert ott olcsóbban megkapod a termékeket.

    Az üzemanyag része: A kisebb bevásárlást meg lehet csinálni egy 50ccm-s robogóval. Nálunk több, mint 10 éve van a háznál, pont boltba járás céljából, 100km-t kicsivel több, mint 3 literből megtesz. :)
    Mellesleg elég jól pakolható, és 100k ért már szupert kapni.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • kilozsul

    aktív tag

    Egyáltalán nem baj, hogy nem blogba ment... Én azt hiszem, hogy értem mire akart kilyukadni a topiknyitó. Nézzük kicsit más megközelítésből a dolgot:

    -Hány darab 3e forintnál drágább terméket vettél az elmúlt időszakban, amit nem vagy alig használsz?

    -Hány olyan nagyobb értékű műszaki cikket vettél, amit nem használsz ki? Hányszor navigált el a célállomásra a telefonod GPS-e? Hány alkalommal használtad ki, hogy a laptopod hordozható?

    -Hány alkalommal használod ki igazán az autódat? (Mondjuk egy átlag, hitelre vett autó törlesztőrészlete legyen 30k... Ehhez jön a kötelező, szervíz, stb, mondjuk havi szintre leosztva legyen 5k, meg alsó hangon 10k üzemanyag. Ez 45k/hó, kell ennyire az autó?)

    Persze a fenti kérdésekre mindenki kapásból kezdni, hogy nekem ezek mind kellettek, kihasználom, nagyon fontos... De ha egy picit mindenki magába néz, akkor rájön: Itt pont nem az a lényeg, hogy meg tudod-e másoknak indokolni miért fizettél ki ennyi pénzt, hanem az, hogy kielemezd mennyit takaríthatnál meg ha csak egy fikarcnyi kellemetlenséget vállalnál néha... Tényleg olyan ku*va fontos, hogy a wifis telefonoddal a kávézó teraszáról fel tudd írni a Facebook üzenőfalára, hogy "József kovács éppen kávézik"...? Megéri ez azt a '4799 forintot amit az előfizetéseden felül beszed a szolgáltató részletfizetésként? (Mert nem feltételezem egy átlag magyar polgárról, hogy zsebből dob ki mondjuk 1,5 milkát egy kocsira vagy 120k-t egy telefonra...)

    Egy átlagos fizetésű ember évi félmilliót simán meg tudna spórolni egy évben, ebből rengeteg mindent lehet csinálni! (csinálni és nem venni!) Nem akarom és senki életvitelét bírálni, csak felvetem a kérdést, hogy 5 év múlva mennyivel leszel boldogabb egy rakás elavult kacattal, mintha évente 2 alakalommal elmentél volna valamelyik világvárosba a csajoddal/pasiddal kirándulni, sörözni, csavarogni és emellé még kereshettél volna valami jópofa hobbit is... :)

  • Tothgera30

    Ármester

    válasz runner 125 #4 üzenetére

    Egy hardcore gamer nem fog konzolon játszani :N . Én kipróbáltam, a konzolokat, hosszabb ideig is volt nálam egy Xbox 360-as, de meg sem közelíti a PC-t, tehát inkább a gépbe ölök 3* annyi pénzt, mint egy konzolt vegyek, amivel nem élvezem a játékot :B . Illetve nem is olyan sok pénz, mivel ha megnézed 75-80k körül lenne egy normális konzol pár játékkal, ahhoz ugye 10-13k körül vannak az eredeti játékok, egy "gamer pc"-t pedig veszel 100-120k körül, ami azért erősebb hardverekkel fog rendelkezni mint a konzol, ráadásul a pc-s játékok árai hamarabb csökkennek, így hosszútávon olcsóbb lenne :K . A többi pedig már luxus, mint olyan hardverek összeválogatása ami teljesítményben nagyon a toppon vannak, és esetleg még színben is passzolnak, de ott már 250-300k-ról beszélünk, amit sajnos az ember észre se vesz hogy már el is költötte :U . De inkább erre költse a pénzét mint cigire vagy drogokra :P .

    "A pokol nem hely, hanem állapot"

  • Brian_RL

    aktív tag

    válasz kilozsul #5 üzenetére

    Hali!

    Nekem is ez jött le a mondandóból.
    Jó ez a facebookos példa. Tök felesleges dolgokat tudnak kiírni az emberek. Egyszer színházelőadás közben írt valaki az üzenőfalára...

    Sajnos én is számtalanszor észrevettem már, hogy böngészés közben tök haszontalan dolgokra fenem a fogam, közben hót nincs rájuk szükségem. Kattingatok, nézem hogy miket tud, mire tudnám használni, és attól nekem hűdesokkal jobb lenne, de közben tényleg csak megunnám. Ez a nagy kínálat és (szvsz.) a reklámok miatt van. Úgy gondolom, hogy ez nem csak a pénztárcánkat terheli, hanem a környezetet is.

    Egy ideje én is próbálok "tudatosan" nem vásárolni, és egész jól megmarad az ember pénze. :)

  • JetiRulez

    őstag

    válasz runner 125 #4 üzenetére

    Az utóbbi időkben átcsoportosítottam a szükségleteimet. A notebook a harmadlagosak közé került, mert nincs még felesleges pénzem rá. Úgy döntöttem, hogy amíg az asztali gép bírja szusszal, addig menni fog, aztán muszály (csakazértiselipszilonnal!, mert ez egy tik nálam) vennem. Játszani már Én sem játszom annyira. Konzolt nem fogok venni, nem szimpi. Megelégszem a régebbi játékokkal.

    "Nyilván ez alatt elsősorban nem a paprikát, paradicsomot értem, hanem pl. műszaki cikkeket, vagy éppen autó/motorgumikat."
    Ezt is be szoktam kalkulálni. Árgép és társai, árkatalógusokat meg szoktam látogatni. Nálam a korábban említettet is jelenti. Hogy lehetőleg itthon maradjon a pénz és ne pl. a Franciák kapják meg a Madaras Teckón keresztül!

    Az üzemanyag két oldalról közelíthető meg. Ha Én megyek vásárolni, bicajjal megyek és csak egy tál étel, illetve egy pohár málnaszörp az üzemanyag. Ha anyám megy (Ő jár gyakrabban), abszolút nem tervez hosszú távra soha. Nem gondol bele, hogy mennyire húzza a családi költségvetést, ha minden áldott nap elmegy kocsival vásárolni. Itt a különbség.

    "Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

  • dekoninck

    aktív tag

    Jó fejek vagytok.
    Gondolkodtam a blogon, de attól féltem hogy az nehezebben található meg, mint egy fórumtopic, azt könnyebb uppolni. Na nem mintha ezzel a szomorkás anti-prohardveres témával szeretnék sztár lenni... :B
    runner 125 felvetette, hogy illetve nyilvánvalóan minden normális ember rangsorol, mire volna szüksége, mit kellene lecserélni, stb - s újra oda lyukadunk ki, h kinek mekkora keret van rá. - igen, ez alapvető közgazdaságtani tétel. De manapság a kütyüinformatikában ez már azzal módosul, hogy millió hasznos/nem hasznos kütyü kapható amiből bármennyit megvehetsz, de kérdés, hogy minek. Inkább érdemes még egy kicsit (aztán még egy kicsit) várni az ideális eszközre, ami már tényleg kivált 3-4 régi eszközt egyben, minimális kompromisszummal. Ezt persze minden korszakban el lehet(ett) mondani, de talán tényleg most következik be igazából. Pl. a Samsung Wave elég jó kis eszköz, de még mindig van egy kis hibája, pl. tarthatna 10× tovább az akkuja... a 3D videózás meg már tényleg nem érdekel.

    A tudatos vásárlás per definitionem nem pont azt jelenti, amit írtok, ti. hogy olcsóbban veszem, hanem olyat veszek, ami közel készült, kisebb szennyezéssel, kevesebb rabszolgamunkával. A robogós, biciklis bevásárlás (JetiRulez, runner 125) tényleg cool. Én a kiskölykök (kényelmük) miatt velük még kénytelen vagyok (téééényleg????) autóval járni vásárolni, de igyekszem alternatív megoldást találni - jó úton járok, ma a még nem egészen 3 éves lányom letekert a városban 4 kilométert :C a bicaj kis kosarában hurcolta az elemózsiáját.

    kilozsul:
    1. Már rég nem vettem ilyet :)
    2. Videokamera, ja, és elfelejtettem a 4 éves HDD/DVD felvevőt... ebből csak a lejátszót használom - nincs tévéelőfizetésünk :))
    GPS nincs a telefonban, imádom a papíralapú (akár online térképről nyomtatottat) térképeket.
    A laptopot azé' kihasználtam.
    3. Autó, igen, nemrég gondolkodtam azon, hogy "menőbb" lenne, ha nem lenne autóm, hanem ha nagyon kell, bérlek, ill. vonattal, horrible dictu repülővel megyek ide-oda. Mondom ezt úgy - ne kövezettek meg - hogy cég fizeti még a benzint is.

    5 év múlva mennyivel leszel boldogabb egy rakás elavult kacattal, jó kérdés, hogy valóban elavul-e, vagy csak azt mondják... oké, ha facebookozni akarnék a moziból, a mostani telefonom elavult lenne. De te jó ég, nincs is facebook accountom :O

  • runner 125

    nagyúr

    válasz dekoninck #9 üzenetére

    Valaki felvetette fentebb, h a wifit, gps-t, s miegymás extrát hányszor használtál ki a mobilodban.
    ..csak halkan jegyzem meg, h manapság, már a legolcsóbb készülékben benne vannak ezek az "extrák". Így elkerülni nem tudod, h ne vegyél ilyen készüléket.

    Megmondom őszintén, én szívesen beszélgetek a témáról, jó pár éve írom a kiadásaimat-bevételeimet, és közgázra járok. ;]

    Az autós példádra; ha már rá van kényszerítve az ember, h autóznia kell, a jobb lábaddal piszok sokat tud megspórolni. Van egy soproni barátom, jó pár éve vett újonnan egy kis 3 ajtós Toyota Yaris-t kicsi benzinmotorral, nagyon finoman jár vele. Ami azt takarja, h 3 literes fogyasztásokat hoz ki az autóból és 600.000 megtett km van már az autóban, azt persze hozzá kell tennem, h gyakorlatilag új állapotú.
    Nyilván ez egy szélsőséges példa, de tudatos vezetéssel litereket/ezreket lehet megspórolni.

    Egyébként az általad is felsorolt termékek között kapásból kettő van, amit a saját listámon a leghaszontalanabbak közé sorolok.. :)
    ..a "DVD felvevőt" talán a VHS magnók reinkarnációjaként alkották meg, csak kár, h már abban az időben is megjelent a' internet, azaz ki a tököm vesz már fel manapság valamit a tv-ből?
    A másik a videókamera. Melyik család az, ahol szeretnek pózerolni fater remegő kézzel tartott kamerája előtt? :) Mindenki menekül az ilyen felvételek elől, vagy ha nem, akkor is totál gáz videók jönnek létre. (Kiskölköt megörökíteni más tészta, de itt felvetődik, h azért vajon kell-e vásárolni 100k felettit?! )
    Tudnék még sorolni az elektronikai piacról - számomra - hót felesleges, de divatos holmikat. Még egy ilyen; digitális képkeret. Ez egy akkora fasság', h már fáj.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • Apollyon

    Korrektor

    Hű micsoda téma :D
    Pont manapság gondoltam, hogy írni kéne valami Logout cikkféleséget a mai fogyasztói társadalomról, a hipermarketekben lévő termékek szükségességéről és azoknak tulajdonságairól stb meg hogy ez mire fog vezetni, meg hogy mértéket kéne tartani..

    Mint ahogy nekem is kéne, megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy lecseréljem a telefonomat amit úgy vettem hogy soha nem fogom lecserélni:D

    Már egyre jobban beszélem le magam róla, eme topik meg csak jobban segít rajta. Ti milyen gyakran cseréltek telefont? Mármint olyanokat kérdeznék, aki ki is használja.. Nekem pl az a bajom hogy szoktam wifizni a telómmal, és már csomószor az van, hogy totál belassul mert olyan weboldalak vannak, hogy már alig bírja a processzor... Meg van ahol nem is megy, mert még b szabványú wifi van benne és már nem sok helyen van, csak inkább g-s meg n-es. Mindegy.. De valóban megérné e 55ezret szinte kb csak ezért? Áááá nem. Oké meg új is lenne a teló, lassan már két éves a jelenlegi, mindennapi használati tárgy.

    Amúgy nekem most lesz meg a jogsim, és már mindenki mondja, hogy húúú vegyél autót.. Hát lehet ki lenne használva, de megvagyunk nélküle. Ha meg tudjuk oldani, minek adjunk ki rá pénzt? Elmegy értelmesebb dologra (tanulás), és annyival nem lennék vele előbbre, hogy tényleg megérje az árát a plusz kényelem (pl bkv-val szemben).

    A reklámok valóban jól behaluztatják az embert, hogy az kell neki, de szerintem a tesztek is:
    Ahogy pl olvastam a tesztjét az általam kinézett telefonnak a mobilarénán, a tesztelő végig csak áradozik a telefonról, bár a hibáit is megemlíti de azt nem olyan negatív hangsúllyal mintha egy kevésbé jó telefont tesztelne. Tehát már annak is meggyőző hatása van, hogy a tesztelő írja, hogy ilyen jó, olyan jó, végre ez is benne van, stb. Ez engem totál meggyőzött, hogy ez kell nekem, mert jó lesz.

    Én mielőtt veszek egy műszaki cikket, egy hétig előtte gondolkodok rajta, hogy valóban kell? Ha igen miért, ha nem miért stb. Az esetek többségében akkor is megveszem :))
    Bár az elmúlt években már annyira nem vagyok ilyen technofil, vagyis igen, de nem veszem meg, hanem inkább csak nézek róla videókat, olvasok tapasztalatokat – ott jóval több rossz is szokott lenni – ez is segít a nem vásárlásban.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Apollyon #11 üzenetére

    Az autó az egy szar befektetés, sőt az autó pénztemető. :)

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • kilozsul

    aktív tag

    Szerintem felejtsétek el ezt a "mehetett volna blogba" dolgot... Ott pont semmi értelme sem lett volna, írtak már millió meg egy cikket a fogyasztási szokásainkról meg a tudatos vásárlásról... :)

    "..csak halkan jegyzem meg, h manapság, már a legolcsóbb készülékben benne vannak ezek az "extrák". Így elkerülni nem tudod, h ne vegyél ilyen készüléket."
    Tudnál linkelni párat 50k alatt amiben mindkettő, vagy a "legolcsóbbak" közül (5-15k) párat amelyikben valamelyik benne van?

    "Egyébként az általad is felsorolt termékek között kapásból kettő van, amit a saját listámon a leghaszontalanabbak közé sorolok.."
    Egyetértek az utolsó betűig... :DDD DVD felvevőm jól mutat az erősítő tetején, megy hozzá színben meg minden.. Be sincs dugva a konnektorba :D

  • runner 125

    nagyúr

    válasz kilozsul #13 üzenetére

    A tömeget ne b@szd le, én mondtam csak egyedül. ;]

    Persze, mondok én neked. Ott van pl. a Vodafone 845 típusjelzésű készülék - nézz szét használtaprón, 3 napos - gyakorlatilag új - elérhető 20-25.000ft-ért, és minden /GPS,Wifi,kamera, bla-bla/ benne van.

    Nálam pl. ez is egy bevett módi, h használati cikket - mobil, tv, autó, motor - csak és kizárólag használtat, vagy éppen újat, de nyilván jóval bolti ár alatt veszek meg.
    Ez a taktika hibátlanul évek óta működik nálam.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • kilozsul

    aktív tag

    válasz runner 125 #14 üzenetére

    "A tömeget ne b@szd le, én mondtam csak egyedül."
    Jogos :DDD

    "Ott van pl. a Vodafone 845 típusjelzésű készülék"
    Ez egy darab és vodafonos speckó... Mivel az országban használt mobiloknak csak a töredéke vodás, ezért inkább olyan példa kéne ami gyakoribb, neves gyártó által felvállaltan saját logoval kiadott készülék és itthon elérhető. Úgy már erősen árnyalt lesz a kép :)

    De amúgy igazad van, én még a márkás ruhákkal is úgy vagyok, hogy ha vaterán ki tudom fogni, vagy külföldről behozatni akkor ott veszem meg. Ad-hoc eladónál is lehet nagyon jókat lőni, aki meg erre szakosodott ott a kínálat is pazarr... Nevetségesek a hazai butikok árai... Londonban az Oxford street-en fele annyi egy Nike cipő mint itthon néhány helyen, ráadásul nem is a keleteurópai piacra gyártott *zarok... :W

  • runner 125

    nagyúr

    válasz runner 125 #14 üzenetére

    mod.
    S, már elmondhatom, h nálunk.
    ...mert egyre jobban sikerül már meggyőznöm a családom/rokonságom, h nem egyből a hülyeazértnemvagyokban kellene új hűtőt venni, ha elromlott a régi. :K

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz kilozsul #15 üzenetére

    Ok, legyen.
    35-ért kártyafüggetlenül elérhető már a Nokia 5230. ..aki kicsit jártasabb az olcsóbb Symbian-okban biztos tud linkelni akár ennél olcsóbb all in one-t is, én már évek óta WM-t használok.
    ..de pl.: - ok, alkalmi vétel, de ilyen is van mindig! - itt van ez a HP PDA kombó, minden benne van, és új, mellesleg gyors is.

    Ha nagyon megfacsarjuk a hsz.-om ezen részét, akkor persze, bevallom, h túloztam, de manapság már tényleg nehéz nagyon buta készüléket vásárolni. Vagyis lehet - amit kimondottan a nyuggerek számára gyártanak cm x cm-es gombokkal 4990ft-ért, és itt van egy szakadék, majd jönnek az 5-8 megapixeles készülékek (mégis minek?!), s ettől kis lépcsőre a fentebbi is említett mindent tudó telefonok.

    Remélem azért érthető, h mire akartam kilyukadni.
    ..s a reklámokat/marketinget meg sem említettük még, ami úgy hat az emberekre, h észre sem veszik! ( - Nézd nyuszim, ez csak 10.000-rel drágább, és mindent tud! - Jól van Béla, akkor legyen az.)

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • JetiRulez

    őstag

    válasz runner 125 #17 üzenetére

    Ehhez tartozik az a tudatmódosító tényező is, hogy olcsóbbnak látod a terméket, ha 5000 helyett 4990 van feltüntetve. Jól tudom?

    Az a helyzet, hogy ma akármit is akarok vásárolni, nem létezik olyan lehetőség, amikor nem kell kompromisszumot kötni. Pl. szeretnél asztali gépet venni, mert tuningolnád folyamatosan, de vennél notebookot is, mert hordoznád mindenhova, azonban a kettőre együtt nincs pénz.

    "Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

  • runner 125

    nagyúr

    válasz JetiRulez #18 üzenetére

    Persze, de ez már az ezredforduló előtt is divatos volt.

    Ez is így van, de az élet erről szól. Kompromisszumokat az életed során mindig kell kötnöd magadban, még ha lottónyertes vagy akkor is. ;]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • JetiRulez

    őstag

    válasz runner 125 #19 üzenetére

    Igen, akkor muszáj védelemmel ellátva élnem minden napjaimat. Még a WC-re is kísérnie kell a testőröknek. Ezért nem tervezem megtartani a lottóötöst, ha megnyerem. Max annyit tartok meg, ami fedezi a gyerekeim taníttatásait.

    "Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz JetiRulez #20 üzenetére

    Ha valaki megnyeri a lottóötöst, akkor a következők szoktak történni:

    Nyitni kell több bankszámlát több banknál, és több névvel (családtagok pl)
    A bankszámlákra részletekben érkezik így a pénz, nem egyszerre, így még a bankosoknak is maximum annyi tűnhet fel, hogy elvittük a négyest, vagy ilyesmi.

    Persze nem kell egyből rezidenciákat venni, meg négy Panamera-t kapásból, és akkor nem lesz feltűnő. Jómódúként (ha nem viszi az ember túlzásba) simán el lehet lenni, és nem kell biztonsági őröket fizetni wc papír helyett.

    Nem tudom ironikusan fogalmaztál e, de azt kívánom, hogy csak annyi bajom legyen az életben, hogy mire költsem a rengeteg pénzem :))

    Egyébként az USA-ban meg egyenesen sztárok akik elviszik a főnyereményt, benne vannak a tévében is.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • JetiRulez

    őstag

    válasz Apollyon #21 üzenetére

    A több bankszámla okos megoldás, de inkább megszabadulnék a nagy részétől. Szerintem csak családi viszályokhoz vezetne, ha megmaradna. Mondjuk most könnyen beszélek, hogy nincs kezemben a nyereményes bőrönd. Lehet, hogy akkor elszállna az agyam és már nem is lennék az országban.

    Lehet, hogy paranoid vagyok, de simán hiszem, hogy vannak olyan emberek, akik akkor is könnyen kiderítik, hogy hol van az ötös nyertes, ha nem cikkeznek rólam az újságok és a bulvármédia. Ilyen maffia kapcsolatokkal bíró emberekről beszélek.

    "Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Apollyon #11 üzenetére

    Én a 7 éves telefonommal vagyok ugyan így (Siemens ME45, tehát a villámcsapás sem árt neki, abban nem lehet bízni, hogy tönkremegy).

    Nagyon szívesen cserélném, de naponta 4x beszélem rá- és le magam. Hetek óta csak ezen agyalok, mert jó lenne, meg kütyü, meg android, meg kapacitív, meg okos, de a másik énem meg azt mondja, hogy úgy sem használnám ki. Nem egy kellemes érzés.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz JetiRulez #22 üzenetére

    Nálunk ez nem lenne probléma. nem vagyunk sokan.
    A lényeg, hogy nem egyszerre feltűnően elkölteni az egészet, hanem vagy megforgatni, vagy befektetni, vagy félretenni és nem nyúlni hozzá. Ez is ugye hogy megállom, vagy nem állom meg a dolgot..

    DeFranco: Akkor üdv a klubban :D Annyi a különbség, hogy én valszeg kihasználnám, eddig is, de meg is vagyok nélküle.. 7 év, nem semmi, nekem most lesz meg két éve a SE P1i-m és már váltanék.. Néha mondjuk ultra lassú tud lenni, de szeretem, mert még ma is azt hiszik rá hogy valami számítógép, de ez is csak a külseje miatt van, és nem is tudják hogy valójában bénább mint az övék, csak ez egy kis különc..:D Na ez is segít abban hogy megmaradjon. Android nekem nem kéne, azt én se használnám ki, de szerintem a többség sem :U Azért biztos sokan vannak, akik csak azért veszik meg, mert az a legjobb... és ez kölcsönöz egy afféle feelinget. Kb majdnem úgy mint az Apple "életérzés".
    Mindenki utálja, de én pl maradnék a Symbian-nál még egy ideig biztos, nem olyan szar az. Jó öreg, de hát a Windows is az ;)
    Nah szóval, pont itt a hardver fórumokon a többség olyan, hogy mindig a legújabbat kell venni, mert elavul. Öö izé.. "kell".

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • kételkedem

    addikt

    Élelmiszerre költeni kell, nincs mese. Érdemes az akciókat figyelni, főleg a hiperekben. Alapvetően nem olcsók, de az akciós élelmiszer tényleg jó áron van.

    Ruházatra éves szinten keveset költök, néhány strapabíró darabbal kihúzom. A divatot nem követem, farmer-póló-ing slussz.

    Műszaki cikket akkor veszek, ha a régi bedöglik. Talán a számítógép kivétel, azt lecserélem 5-6 évente :D

    A kocsit csak indokolt esetben használjuk. Lecserélése akkor lesz esedékes, ha a havi javítási költségek elérik egy másik autó havi törlesztőrészletének mértékét.

    Boltba szaladgálni, városban jönni-menni robogóval szoktam. Gyors, nem kell parkoló díjat fizetni, pár liter a fogyasztás 100km-en.

    Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

  • runner 125

    nagyúr

    válasz kételkedem #25 üzenetére

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • kilozsul

    aktív tag

    válasz kételkedem #25 üzenetére

    "Élelmiszerre költeni kell, nincs mese."

    Na igen, csak kérdés mennyire is van szükségünk... Ugyanis ez talán nagyobb spórolási lehetőség, mint akármi más.

    Nézem a családokat egy háromnapos hétvége előtt, olyan púprarakott kocsikkal jönnek ki, mintha valami hosszú nukleáris télre készülnénk, és túl kéne élni a következő 4 hónapot annyi kajával. Ezeknek a kajáknak az egynegyede úgy ahogy van becsomagolva fog a szemétbe menni, ki se bontják. Fele élvezeti okokból kell, chips, kóla, fagyi, előrecsomagolt édességek. Az nem számít, hogy anyu és apu is mázsahúsz már, a gyerek lábára meg lehetne zsinórt kötni és simán elmenne léggömbnek, ezek ugye akkor is kellenek...

    A maradék egynegyede kb a szükséges élelmiszer, amiből ha csak annyit vennének amennyi kell (mennyiségre) akkor csak ennek a költségébe beleférne még pár üdítő, csoki. Persze nem doboz és kartonszámra...

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz kilozsul #27 üzenetére

    Így van, ezt én is szoktam figyelni.

    Nagyon viszket a tenyerem, hogy írok egy bejegyzést egyszer arról, hogyan is lehet spórolni itt-ott. Én nem vagyok kifejezetten smucig, de ha szükség volt rá évekig kijöttem 60-70k/hó-ból albérlettel, rezsivel, kajával, utazással úgy, hogy szórakozni is eljártam rendesen, mert kellett félrerakni a pénzt lakásra. Meg is lett az eredménye... Más meg panaszkodik, hogy havi 200 nettó fixből nem tud félrerakni :U

    És mindez nem azért van mert eredendően bűnös léha mindenki, hanem egyszerűen nem tanulták meg az emberek beosztani a pénzt. Nem kell ehhez pénzügyi zseninek lenni, ha a szakmunkás családom képes rá, akkor mindenkinek képesnek kell lenni rá.

    Pontosan ahogy írod, egy random hó eleji bevásárlókocsit simán lehetne felezni úgy, hogy semmiben nem szenved hiányt a család (sem mennyiségben, sem minőségben) csak éppen kevesebb megy a hűtőből egyenesen a szemétbe, mert megromlott, meg nem tömi magába apa-anya hogy nehogy már ki kelljen dobni. Döbbenet.

  • kilozsul

    aktív tag

    válasz DeFranco #28 üzenetére

    "Nagyon viszket a tenyerem, hogy írok egy bejegyzést egyszer arról, hogyan is lehet spórolni itt-ott"

    Oké, csak ide írd, hogy meg tudjuk vitatni... :) Szerintem ez egy sikeres topik lesz, láthatóan több embert érdekel a téma (nem csak felületesen), és szerintem nagyon ütős kis dolgokat lehet kihozni belőle...

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz kilozsul #30 üzenetére

    Kell nekem beledumálni... nincs itt semmi nagy dolog, amit írhatnék, de ha kilábalok az influenzából, akkor meglátjuk. De nem biztos hogy érdemes lesz publikálni.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz kilozsul #27 üzenetére

    Igazság szerint akikről beszélsz, azok nem csak önmaguk (saját hülyeségük) áldozatai hanem a reklámoké, meg átveréseké is.
    Ha már élelmiszer, nagyobb helyeken lehet kapni elég sokféle tojást. Köztük van olyan, ami szalmonella ellen kezelt, ez kb 200 forinttal drágább a többinél. Tehát akkor ez azt jelenti, hogy mivel a többi nincs kezelve szalmonella (vagy nincs ráírva) ellen, akkor van rá esély hogy bajom lehet? :U

    Nem hinném, mert élelmiszer-botrány lenne belőle, és tuti annyi lenne a cégnek, ha kórházba kerülnék a kajájuktól.. Tehát akkor ez is egy vakítás.

    Egyébként az hogy kidobják a szemétbe bontatlanul, azt honnan veszitek? Nem kötözködésből, csak kérdezem. Oké, gondolom a megrakott kocsiból.. De csak megeszik akkor, ha annyira puffadtak...
    Nálunk még nem is annyira durva a túlsúlyosak aránya, USA-ban ez ugye 60+ %...

    Hja és apropó üdítő.. Korábban nagyon kedveltem a cherry coke-ot, ma is kedvelem, de már nem veszem meg. 220 forint egy fél literes, míg a két liter 300-350. Annyi meg nem kell, mert junk food. Sebaj, legalább a minimális méregről is leszoktam.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Apollyon #32 üzenetére

    Sokan nem hiszik el, és furának néznek, de nálunk mióta az eszemet tudom nincs Cola. :D .. szóval az én gyerekkoromból kimaradt, és most sem hiányzik. :N

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • JetiRulez

    őstag

    válasz runner 125 #33 üzenetére

    Néha azért csak jól esik 1-1 pohár szénsavas lötty. Mi is csak akkor vesszük, ha vendégeket várunk.
    Én az utóbbi hetekben a tonicra álltam rá, de észre vettem, hogy a Coop tonic és márkásabb társai között az ég világon semmi különbség. Azóta fél áron veszem meg ugyanazt a löttyöt. :)
    Valahol máshol már esett róla szó a fórumon belül. Ezekben az italokban biztosan van valami titkos adalékanyag, ami függőséget tud okozni. Ha kibontasz egy ilyen üdítőt, nem nagyon állod meg, hogy egy nap ne csak egy pohárra igyál belőle. :U

    (#27) kilozsul:
    Vegyük viccesre. Lehet, hogy tényleg azért olyan puffadtak és azért púpos a bevásárló kocsijuk, mert valóban a nukleáris télre számítanak folyton. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz DeFranco #23 üzenetére

    Na, akkor te evésbé vagy menő, mint én a 6 éves telómmal :R de pont ilyen cipőben járok. És még az a rossz az egészben, hogy jelentős agymunkát igényel a magam állandó lebeszélgetése a Samsung Wave-ről. Pont tegnap láttam az Eredet c. filmet, és megerősített arról, hogy ha egy gondolat gyökeret ver a fejemben, akkor az ott is ragad :)

    @ #28 Jó trükk, hogy jóllakottan kell menni bevásárolni. Vagy inkább meg kell lepni magad egy kis szusi-grade tonhallal, és akkor nemigen veszel egyebet, mert amellett a legtöbb egyéb étel szemétnek tűnik... (most hagyjuk a szállítás szennyezés-vonzatát). Vagy inkább érdemes egy heti értelmes, ízletes menüt összeállítani egy kényelmes vasárnap délután, és direkt ahhoz vásárolni, és nem többet.

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz Apollyon #32 üzenetére

    Lehet, hogy félig nyersen eszik (pl. pasta carbonara), és tutira akarnak menni.

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz runner 125 #10 üzenetére

    Megmondom őszintén, én szívesen beszélgetek a témáról, jó pár éve írom a kiadásaimat-bevételeimet, és közgázra járok
    Én is írom a pénzügyeimet kb 10 éve, de csak most ástam magam bele a szoftveres oldalába, ti. hogy vannak király személyi pénzügykezelő programok. Te használsz ilyesmit? Nézegetem a GnuCash-t (Ubuntu LInuxot használok), az nagyon jó, de meg spórolhatnék 30 MB helyet ill. egy új programot, ha egy jó OpenOffice templátot használnék. Hja, ez is tudatos nemvásárlás :DDD

  • Espla

    aktív tag

    Tudatos nemvásárló vagyok én is.

    Pendrive megjelenése óta nincs értelme az embernek laptopot venni.
    Bárhol vagyok megoldom azt hogy géphez jussak.

    Az okostelefonokra meg a tizenéves lányok vannak rákattanva.
    Nekem bőven elég ha akkor elérem az MSN-t, email-t amikor gépnél vagyok.
    De sokakat megfertőz a mai technika, és azt hiszik ha minden online felületen fent vannak és kitárulkoznak akkor majd boldogabb lesz az életük.

    10 éve még kockának tartottam magamat, most meg csak bámulok amikor buszon kiscsaj előkapja a hightech telóját és bűvészkedik vele.
    Nekem erre nincs szükségem utazás közben, sőt örülök, hogy addig is a real világban lehetek és addig se kell képernyőt bámulni.

Új hozzászólás Aktív témák