Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• galaktikus

aktív tag

Sziasztok!

Újabban elgondolkoztam azon, hogy kukázom a k&h-t és meg is szüntetem a lakossági bankszámlám amit wise-ra cserélnék. Elegem van a mobilinfo sms és egyéb díjakból és a paraszt ügyintézőkből. Múltkor szar volt a revolut feltöltésem, mert náluk volt valami gond és bementem, hogy segítsenek megoldani... de amikor meghallották a revolut szót olyan parasztba mentek át, hogy nem hittem el. Ez volt az utolsó csepp.

A kérdésem lehet speciálisabb a szokásosnál, de remélhetőleg tudtok nekem ebben segíteni.

A k&h-s lakossági bankszámlaszámom az egyik Katás céghez van csatolva (egyéni vállalkozás) és arra gondoltam, hogy Wise-nál is sima magán bankszámlát csinálok és ügyfélkapun változtatok számlaadatokat illetve a Katás online számlázóban is az új wise-osra, így az ilyen Katás utalások tudnának már a wise-ra érkezni. Ez kivitelezhető? Ha jól tudom most már ad a Wise teljesen szabvány magyar bankszámlaszámot, így simán lehet használni ilyenre.

Köszi a segítséget!

Rizsa: Zen 3600 -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

• galaktikus

aktív tag

Most olvastam pár helyen, hogy Wise nem fogad utalást az MKB banktól.. ha ez igaz akkor elég nehezen fogom lecserélni az egyéni vállalkozásom mögötti számlát.. Akkor kb. nézegetem kéne céginfón az összes ügyfelet, hogy milyen banknál vannak, vagy cserélgetni a számlaszámot a számlázó programban ügyfelenként, ami nem életszerű, mert a könyvelőnek kellenek a kivonatok és nem 20 féle számla után.. Ha ez igaz akkor ez nagyon gáz. Mi az igazság?

Rizsa: Zen 3600 -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

• galaktikus

aktív tag

válasz Shade45 #3225 üzenetére

Szia! Én Katás vállalkozóként használom. Semmi probléma nincs az utalásokkal. A HUF zsebnek a rendes magyar számlaszáma van a bélyegzőmön is. A kutya nem nézi, hogy milyen bankszámlaszám az, ugyanúgy jönnek az utalások mint bármilyen másik magyar számlaszámra. És teszem hozzá, én a lakossági bankszámlaszámot használom, mert a magyarországi szabályok nem írják elő a vállalati bankszámlát a Katás vállalkozáshoz. Tökéletesen megfelel hozzá a lakossági fiók. Mivel nem vagy áfakörös, ez a Te fizetésed, így a fizetésedet fogadhatod (szerintem) a lakossági wise fiókra. Engem egyelőre nem blokkoltak ilyen miatt. De ha ilyen fog történni, akkor elmagyarázom nekik, hogy nem szeretnék 2 külön számlát, mert ez a pénz szabadon költhető, nem úgy mint egy cégnél ahol csak céges tevékenységre, számlákkal igazolva használható fel.

[ Szerkesztve ]

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés