Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    "Hááát, izé...öö..annyira nem is... "
    :D

    Crystalheart:
    "Én is éltem néhány évig télen 7-9 fokos lakásban, és az ablak alatt aludtam, a mínusz fokos cúggal a nyakamban."
    Minden elismerésem! Nekem azt hiszem elég volt egyszer kipróbálni.

    Egyébként, pont a következő mondatod a lényeg. Itt nem kell hozzá fűteni. Télen a leghidegebb, amit a szobában mértem (gép bekapcsolásakor a HDsentinel mutatott), az hét fok volt. Valószínű, hogy éjjel volt ennél kicsit hidegebb is néha, de sokkal nem. Otthon nem lehetne ezt fűtés nélkül összehozni, szigetelés nélkül meg pláne nem. Viszont, hogy vidéken, esetleg a völgyekben található kis falvakban mit csinálnak, azt nem tudom. Mert kéményt az ottani házakon sem láttam.

    "Ott inkább a költséghatékonyság lehet a fő szempont, hiszen drágák az ingatlanok és az építkezés is, magyar szemmel nézve brutálisan drága, de még japán fizetésekhez mérve is kemény."
    De kemény ám! Épp Hiro mondta a minap, amikor Shinjukuban jártunk, hogy ott egy 5-10 négyzetméteres lakás is 100M jen körül van. A külterületeken pedig inkább a telek nagyon drága. Jellemzően itt nincs hely, épp ezért aranyáron mérik.

    "Valamit tudhattak a régi ácsok."
    Igen, valóban vannak tartósan megépített darabok, amiknek nem ártott sem a földrengés, se a tűzvész, se a világháború.
    Mondjuk a mostani épületek puhafából készülnek, legalábbis a vázuk az sugi, ebben majdnem biztos vagyok.

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák