Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mokalade

    tag

    Egész nap rajta van az emberen, nagyon fontos, hogy kellemes viselet legyen a zokni.

    *** Előzmény ***
    Nagyon sok éve azonos márkát vásároltam, Korona Zokni Bt. termékét, de sajnos a gyártó jogutód nélkül megszűnt. Egyetlen féle termékük, a 100% pamut zoknijuk rendkívül kellemes viselet volt, igaz, a nagyon magas pamut tartalom miatt hamar koptak, lyukadtak, de bárcsak még most is (2016.11.22.) lehetne kapni...

    *** Jelen helyzet ***
    Elkezdtem utánajárni és egyszerűen nem akarom elhinni, hogy semmi ehhez mérhető nincs az üzletekben!

    Az általam eddig talált, "100% pamut", meg "100% pamut külső réteg" és hasonló szlogenekkel hirdetett zoknik láthatóan és érezhetően nagyon magas műszál tartalommal bírnak. A zokni anyagát kicsit széthúzva és fény felé fordítva csillog bennük a műszál, ahogyan az csodálkozó/értetlen eladók szemében is szokott ilyenkor...
    A becsületesebb gyártók pontosabban meghatározzák a termékük összetételét pl. 95% pamut, 5% poliészter, ezekkel semmi trükk nincsen.
    Viselet szempontjából a "100% pamut" és a kisebb pamut tartalmú zoknik, a Koronához szokott lábnak, egyaránt rendkívül kellemetlenek.

    Sportoláshoz én is lélegző, technikai zoknit használok, de most az egész napos iskolában, munkahelyen történő használatról van szó.

    *** Amit keresünk ***
    Olvastam, hogy a zokni rugalmasságához szükség van valamennyi műszáltartalomra, de tudom, hogy nem kívánok lehetetlent, csak olyat, amelyet megszoktam.

    Most, amikor minden unalomig kézműves, meg bio, talán jogos igény, akár drágábban is, a megfelelő minőségű mindennapi zokni, lehetőleg műszál mentesen.

    *** Együtt könnyebb ***
    Ha van tapasztalat konkrét zokni típussal, márkával, orrvarrással, anyaggal pl. bambusz, várom a hozzászólást. Hátha találunk jót!
    Érdemes figyelemebe venni, hogy az első mosáskor rendeződik kissé a zokni anyaga, sűrűbb, tömöttebb lesz, ezért a véleményt utána, jellemzően a második használat után, javasolt írni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák