Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz MarioAna #14 üzenetére

    Ja ja, ismerős. Asus alaplappal (TUF-os) építettem új gépet néhány hónapja, és a friss W11 install után már fent kacsintgatott néhány Armoury Crate-es progi a gépen (BIOS-ban szerepel rá opció, ráadásul települjön automatikusan default beállítással - pont ahogy írod). Hozzátartozik, hogy nem ismertem (a monitoromon - ASUS PB248Q - kívül nagyon régóta nem volt ASUS cuccom), így még külön fel is installáltam a teljes verziót kíváncsiságból. Hát, kár volt :DDD Amikor kb. két napra rá meguntam, hogy erőszakosan automatikus indításra betolja mindenféle komponenseit (zajszűrő stb. dolgok) a letiltások ellenére is, akkor ment rá az uninstall. Viszont több elemét simán fennhagyta az uninstaller is, nem takarított le rendesen, és ezek a visszamaradt részek a háttérben azt követően is keverték a sz*rt. Némi keresgélésre találtam az ASUS oldalán (elég rendesen elrejtve/nem túlontúl reklámozva) egy kifejezetten Armoury Crate remover toolt, ami már majdnem teljesen leradírozta, de csak majdnem. A registryben pl. még nekem is kellett takarítanom kicsit. Végül sikerült teljesen megszabadulni tőle (persze BIOS-ban is tiltva).
    A legundorítóbb/legpofátlanabb bloatware, amivel emberemlékezet óta találkoztam/voltam olyan hülye, hogy felraktam a gépre.

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák