-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kolbi_30
őstag
Ebben igazad van, de az emberben felmerül a kérdés, hogy ha és amennyiben bekövetkezne az a csoda, hogy Európa közelíti meg veszélyesen, avagy éri utol az USA-t a chipgyártás terén, akkor is jönnének a szankciók, mert hát a vezető szerepet mindenáron meg kell őrizni?!?

Más szavakkal: mennyire szólnak ezek a szankciók az ideológiának (azaz a kommunista ideológia ellen), és mennyiben a saját vezető szerepüket fenntartandó?Az ideologia senkit nem erdekel, erdekek vannak, ha europa szopatasa az erdek akkor az lesz, most is az megy az ukrajnai baszakodassal..toljuk nekik a vegtelen miliardokat, ahelyett hogy sajat fejlodesunkre koltenenk..persze amerikai nyomasra ez 1000% orosz szankcioknis ezert vannak a kinai szankcioknis..amerika kapar hogy ne nyomjak le annyira hamar technologiaban..
-
Elk_hound
tag
Vergődés. Így jártunk.
Mint a játékkatonákkal, tornacipőkkel, zsebrádiókkal, fényképezőgépekkel, telefonokkal, autókkal, ...
Pár éve még senki sem látott kínai alaplapot. Aztán röhögtünk rajtuk. Mostanság tele a világ a nagyüzemi mennyiségben felvásárolt Xenon-ok alá gründolt deszkáikkal.
Ha a "Zhaoxin" megfelelő ár-érték arányú lesz, pont így fogják vinni. -
hapakj
őstag
-
Busterftw
nagyúr
Ehhez kepest meg egy androidot is alig tudnak osszekalapalni es valahogy sosem lett gyorsabb egy arm-os procijuk se a jobb szoftver miatt.
Amugy a 10millio fejleszto szerinted hogy dolgozna ossze? Mindenki kap egy sort a programbol aztan legyen gyorsabb az a sor?
Bar teny, hogy szoftvert ellopni nem igenyel akkora technikai tudast, mint egy procit visszafejteni es masolni, szoval az eselyuk egy fokkal nagyobb lenne, ha erre mennenek.Meg biztos azért adnak a külföldi szakembereknek akár 3x fizetést, mert ott aztán dübörög a know-how...
-
Reggie0
titán
Ehhez kepest meg egy androidot is alig tudnak osszekalapalni es valahogy sosem lett gyorsabb egy arm-os procijuk se a jobb szoftver miatt.
Amugy a 10millio fejleszto szerinted hogy dolgozna ossze? Mindenki kap egy sort a programbol aztan legyen gyorsabb az a sor?
Bar teny, hogy szoftvert ellopni nem igenyel akkora technikai tudast, mint egy procit visszafejteni es masolni, szoval az eselyuk egy fokkal nagyobb lenne, ha erre mennenek. -
Ajándékok
aktív tag
Ha pár tízmillió kínait ráállítanak a szoftverek optimalizálására, gyorsabbak lesznek a kínai rendszerek az elavult porcikkal, mint legújabb intel, amd, arm procisok.
-
Tin
veterán
-
paljani
senior tag
Az ember egyet làtott belőletek akkor az összeset látta…
(Mondtam én, hogy most jön az áldozatpózba kucorodás.
) -
Tin
veterán
Aranyos vagy, de az áldozatpózt meghagyom nektek: arrafele jobban áll. Rámutattam arra a kettősségre amit általában csináltok miszerint önnön felsőbbrendűségetek megingathatatlan tudatában gyorsan behányjátok mindenhova az agitpropot majd gyorsan “denempolotizálunk” és aztán tipikusan folytatjátok.
Én annyit mondtam, hogy alig várom, hogy kína felzárkózzon és adjon nekem olcsó(bb) alternatívát szűkebb értelemben a chipek világában, tágabb értelemben meg mindenben. A verseny a piacokon jó és hajtja az innovációt is. Leszarom milyen társadalmi berendezkedésben teszik ezt meg és azt is, hogy az usafelszopóknak mi a véleménye erről. Szerintük itthon is diktatúra van (amit persze “nem úgy” kell érteni…) a valóságban meg nem. Halkan jegyzem meg, hogy “demokráciaexport” címszó alatt láttam már országokat tönkretenni (katonailag és gazdaságilag is) de kínától még csak nem is hallottam, hogy ilyen tervei lennének. Gondolom majd hallom tőletek előbb-utóbb…Már ott tartasz, hogy valami számomra ismeretlen csoporthoz ("usafelszopók" talán?) sorolsz engem (hiszen többes számban beszélsz rólam), agitpropnak nevezed a magánvéleményem, de még mindig nem válaszoltál a kérdésemre.
-
Reggie0
titán
Ebben igazad van, de az emberben felmerül a kérdés, hogy ha és amennyiben bekövetkezne az a csoda, hogy Európa közelíti meg veszélyesen, avagy éri utol az USA-t a chipgyártás terén, akkor is jönnének a szankciók, mert hát a vezető szerepet mindenáron meg kell őrizni?!?

Más szavakkal: mennyire szólnak ezek a szankciók az ideológiának (azaz a kommunista ideológia ellen), és mennyiben a saját vezető szerepüket fenntartandó?Ez jo kerdes, nem tudjuk, amig nem tortenik meg.
-
paljani
senior tag
Aranyos vagy, de az áldozatpózt meghagyom nektek: arrafele jobban áll. Rámutattam arra a kettősségre amit általában csináltok miszerint önnön felsőbbrendűségetek megingathatatlan tudatában gyorsan behányjátok mindenhova az agitpropot majd gyorsan “denempolotizálunk” és aztán tipikusan folytatjátok.
Én annyit mondtam, hogy alig várom, hogy kína felzárkózzon és adjon nekem olcsó(bb) alternatívát szűkebb értelemben a chipek világában, tágabb értelemben meg mindenben. A verseny a piacokon jó és hajtja az innovációt is. Leszarom milyen társadalmi berendezkedésben teszik ezt meg és azt is, hogy az usafelszopóknak mi a véleménye erről. Szerintük itthon is diktatúra van (amit persze “nem úgy” kell érteni…) a valóságban meg nem. Halkan jegyzem meg, hogy “demokráciaexport” címszó alatt láttam már országokat tönkretenni (katonailag és gazdaságilag is) de kínától még csak nem is hallottam, hogy ilyen tervei lennének. Gondolom majd hallom tőletek előbb-utóbb… -
Tin
veterán
Nem, ezt Pikari kezdte az "eltökélt kínagyűlölő" dumájával.
Pikarinak egy betűnyi offtopikja nem volt. Erre te belekötöttél egyetlen kiragadt szóba, hogy "kínagyűlölő" és teljesen offtopikban elkezdesz kötözködni és hozod a propagandát aztán megsértődsz amikor a fórumtárs nem sétál be önként az offtopic trollcsapdába?

Minden bizonnyal így van, de már te vagy a második paljani után, aki megszólít és belém köt egyből anélkül, hogy hozzátok szóltam volna. De válaszolni egyikőtök se képes a feltett kérdésre, és egyikőtök sem képes egyenesen felvállalni a véleményét, csak a másikba belekötés, és a vélemény sejtetése megy.
-
joysefke
veterán
Nem, ezt Pikari kezdte az "eltökélt kínagyűlölő" dumájával.
Pikarinak egy betűnyi offtopikja nem volt. Erre te belekötöttél egyetlen kiragadt szóba, hogy "kínagyűlölő" és teljesen offtopikban elkezdesz kötözködni és hozod a propagandát aztán megsértődsz amikor a fórumtárs nem sétál be önként az offtopic trollcsapdába?

-
Tin
veterán
Válaszolni nem válaszoltál, csak kifogásolod, hogy bántanak. Nem bánt senki, bátran vállalhatod a véleményed. Ha felvállalod...
-
paljani
senior tag
Bocs, de te szólítottál meg, én pedig csak visszakérdeztem, hogy jól értem-e, amit mondasz. És nem "gyorsan berekeszteném", csak pont ezt nem akartam, amibe belekezdenél.
Olvasd már el, mit írtál:
Dehogynem szorítok nekik: alig várom, hogy legyen végre olcsó(bb) alternatíva ezen a fronton is. Az ilyen “szabadság” meg “demokrácia” meg a többi üres, elhasznált frázis puffogtatását meghagyom a tizen-huszonéveseknek majd kinőnek belőle (vagy nem - az se érdekel).Megkérdezem újra:
1. Szerinted ha Kína "legyőzi" az USA-t, akkor majd eljön a jóság és olcsóság ideje?
2. Számodra a szabadság és a demokrácia beárazható dolgok, merthogy üres frázisoknak nevezed őket?
3. Többnek tartod magad a fiataloknál?Amúgy tájékoztatlak, hogy szólásszabadság van, hiszen elmondhattad. Én amúgy továbbra is úgy gondolom, hogy ne üsd ezt a vasat, mert ez nem politikai topik.
Szóval ÉN ne üssem ezt a vasat, mert ez nem politikai topic de TE légkalapáccsal ütöd… hmmm… hmmm…
Most akkor “üssem” és válaszoljak a feltett kérdésidre vagy inkább maradjak csöndben és tolod tovább az agitpropot? Na mi legyen?!?
-
joysefke
veterán
Egyre hozzáférhetőbbek ezek a kínai cuccok. Itt is lefuttatnak pár tesztet egy Loongson alapú minigépen:
https://www.computerbase.de/artikel/prozessoren/morefine-mini-pc-loongson-cpu.90008/ -
Tin
veterán
Megkérdezem újra:
1. Szerinted ha Kína "legyőzi" az USA-t, akkor majd eljön a jóság és olcsóság ideje?
2. Számodra a szabadság és a demokrácia beárazható dolgok, merthogy üres frázisoknak nevezed őket?
3. Többnek tartod magad a fiataloknál?
Amúgy tájékoztatlak, hogy szólásszabadság van, hiszen elmondhattad. Én amúgy továbbra is úgy gondolom, hogy ne üsd ezt a vasat, mert ez nem politikai topik.Te kezted el ütni ezt a vasat és kezdtél el kötekedni a demokrácia meg a nyugati világ szerinted magasabbrendű politikai berendezkedése mint érv alapján nem paljani. A trollkodási kísérleted után aligha kéne neki megmondanod, hogyan fórumozzon.
Nem, ezt Pikari kezdte az "eltökélt kínagyűlölő" dumájával.
És igen, büszkén vállalom, hogy szerintem a nyugati világ és a demokrácia magasabb rendű, mint a kínai kommunista berendezkedés. Szerinted nem?
-
Carlos Padre
veterán
https://www.tomshardware.com/pc-components/cpus/chinese-x86-eight-core-zhaoxin-kx-7000-cpu-lags-behind-amd-and-intel
TL;DR: Nem igazan támasztja alá azt amit itt megpróbálnak elhitetni egyesek.
-
joysefke
veterán
Bocs, de te szólítottál meg, én pedig csak visszakérdeztem, hogy jól értem-e, amit mondasz. És nem "gyorsan berekeszteném", csak pont ezt nem akartam, amibe belekezdenél.
Olvasd már el, mit írtál:
Dehogynem szorítok nekik: alig várom, hogy legyen végre olcsó(bb) alternatíva ezen a fronton is. Az ilyen “szabadság” meg “demokrácia” meg a többi üres, elhasznált frázis puffogtatását meghagyom a tizen-huszonéveseknek majd kinőnek belőle (vagy nem - az se érdekel).Megkérdezem újra:
1. Szerinted ha Kína "legyőzi" az USA-t, akkor majd eljön a jóság és olcsóság ideje?
2. Számodra a szabadság és a demokrácia beárazható dolgok, merthogy üres frázisoknak nevezed őket?
3. Többnek tartod magad a fiataloknál?Amúgy tájékoztatlak, hogy szólásszabadság van, hiszen elmondhattad. Én amúgy továbbra is úgy gondolom, hogy ne üsd ezt a vasat, mert ez nem politikai topik.
Megkérdezem újra:
1. Szerinted ha Kína "legyőzi" az USA-t, akkor majd eljön a jóság és olcsóság ideje?
2. Számodra a szabadság és a demokrácia beárazható dolgok, merthogy üres frázisoknak nevezed őket?
3. Többnek tartod magad a fiataloknál?
Amúgy tájékoztatlak, hogy szólásszabadság van, hiszen elmondhattad. Én amúgy továbbra is úgy gondolom, hogy ne üsd ezt a vasat, mert ez nem politikai topik.Te kezted el ütni ezt a vasat és kezdtél el kötekedni a demokrácia meg a nyugati világ szerinted magasabbrendű politikai berendezkedése mint érv alapján nem paljani. A trollkodási kísérleted után aligha kéne neki megmondanod, hogyan fórumozzon.
-
Pikari
veterán
Nekem konkrétan van itthon egy zhaoxin kx5000 félkonfig eldobozolva (4 mag 2 ghz, 8gb ram). Ha valaminek a teljesítménye kíváncsi vagy, szivesen lemérem rajta, ha legközelebb összerakom.
-
Tin
veterán
Nem “jól érted”, hanem kisarkítod és eltorzítod a másik álláspontját. Ez hívják még szalmabáb érvelésnek is. Továbbá miután ezt megtetted, gyorsan berekesztenéd a további - témában történő - kommunikációt is, hogy biztosan a te “álláspontoddal” érjen véget a sztori.
Nah, hát ennyit akkor a (szólás)szabadságról meg demokráciáról meg ki tudja még mi mindenről amiről papoltok és pontosan az ellenkezőjét csináljátok…
Bocs, de te szólítottál meg, én pedig csak visszakérdeztem, hogy jól értem-e, amit mondasz. És nem "gyorsan berekeszteném", csak pont ezt nem akartam, amibe belekezdenél.
Olvasd már el, mit írtál:
Dehogynem szorítok nekik: alig várom, hogy legyen végre olcsó(bb) alternatíva ezen a fronton is. Az ilyen “szabadság” meg “demokrácia” meg a többi üres, elhasznált frázis puffogtatását meghagyom a tizen-huszonéveseknek majd kinőnek belőle (vagy nem - az se érdekel).Megkérdezem újra:
1. Szerinted ha Kína "legyőzi" az USA-t, akkor majd eljön a jóság és olcsóság ideje?
2. Számodra a szabadság és a demokrácia beárazható dolgok, merthogy üres frázisoknak nevezed őket?
3. Többnek tartod magad a fiataloknál?Amúgy tájékoztatlak, hogy szólásszabadság van, hiszen elmondhattad. Én amúgy továbbra is úgy gondolom, hogy ne üsd ezt a vasat, mert ez nem politikai topik.
-
Lacccca87
addikt
A Zhaoxin első processzorai a VIA nano x2 alapján készültek, ez egy Atom szintű processzor volt.
2017-ben jelent meg a KX5000 sorozat, amiről az a hír járta, hogy Atom szintű (hasonlóan az elődjéhez). Na ez egy álhír volt, mert a KX5000 valójában az első-második generációs i3 processzorok szintjén van azonos órajel mellett. Persze ez valóban messze volt a kívánt szinttől 2017-ben, de irodai gépekbe már megfelelt akkoriban. Az IGPjük szintén kb első generációs i3 szint (bugos mint állat, az opengl lassú, stb).
Aztán jött a KX6000-res széria, ahol kb 25%-al növelték az IPC-t, viszont ez főleg NAS szerű rendszerekbe, mini PC-kbe készült. Ezt megvehette bárki európában is, viszont ezekben általában nem volt pl PCI-E port és hasonlók, szóval tényleg inkább csak mini pc-k és mikroszerverek esetén volt jó. A teljesítménye ennek is csak az alsó kategóriába volt elég.
Aztán jött a KX6000G, ami ugyanaz, mint a KX6000, csak az IGP-t lecserélték benne egy fokkal erősebb megoldásra (ami már dx12-t is tud), ez szintén minipc-kbe jött, a teljesítménye 1.-2. gen i3mak szintje. Asztali változata is volt, amit oroszországba exportáltak minimális mennyiségben a háború kitörése után (a szankciók miatt), illetve maguk az oroszok csinálták hozzá azokat az alaplapokat, és gyártották egy orosz gyárban, a processzor persze kínában készült továbbra is.
Aztán jött a KX7000 amit idén kezdtek el sorozatgyártani. Ez 2. generációs Ryzen szint. Azonos órajelen nézve legalábbis. De 3 ghz-nél feljebb nem nagyon merszkedik a zhaoxin, így ez az alsó és középkategóriát tudja lefedni, a többszálú teljesítménye kb az 5gen 4-6 magos rxzen procikkal egyezik meg. Erre már nem igazán lehet azt mondani, hogy nem hozza az elvárásokat. Illetve, más kérdés, hogy mi az elvárás? Nyilván egy eltökélt kínagyűlölőt nem fog meggyőzni az se, ha tízszer gyorsabb lesz a ryzennél, illetve a csúcskategóriába nem tud beférni, a középkategória teteje, max a csúcskategória leges legalját tudja megkóstolni., azért 100 emberből 99-nek ez a szint valószínűleg már elég.
Csak a szankciók miatt nem tudnak belőle elég sokat gyártani jelenleg, mert 7nm-en készül, aminek kína a szűkében van.
Es ezt fuggetlen nem kinai tesztek meg is erositik?
Mert azt valahogy meg mindig nem sikerult bebizonyitaniuk hogy a korabbi harmatos teljesitmeny utan az ugrast az atszitazott intel cpuk jelentettek.De lehet csak en vagyok lemaradva.
-
paljani
senior tag
Ebben igazad van, de az emberben felmerül a kérdés, hogy ha és amennyiben bekövetkezne az a csoda, hogy Európa közelíti meg veszélyesen, avagy éri utol az USA-t a chipgyártás terén, akkor is jönnének a szankciók, mert hát a vezető szerepet mindenáron meg kell őrizni?!?

Más szavakkal: mennyire szólnak ezek a szankciók az ideológiának (azaz a kommunista ideológia ellen), és mennyiben a saját vezető szerepüket fenntartandó?Többször volt ez már téma itt (is).
https://lazarbibi.blog.hu/2015/08/27/mikroelektronikai_vallalat
Az usának mindenki gyarmat…
-
Victorio
aktív tag
Egy ország megtámadásának többféle módja van.
Az egyik, a katonai beavatkozás, amikor odahajóznak az USS John F. Kennedyvel és addig bombázzák az országot amíg nem lesz demokrácia.
A másik a gazdasági letámadás, amikor megpróbálják ellehetetleníteni a működését, lenullázni az iparát, és gazdaságilag földbetiporni, hogy attól legyen demokrácia.
Az USA az első módszert jellemzően a papucsos kecskekedvelők esetében alkalmazza, akik csak az öklüket tudják rázni egy A10 felé. De ahol félő, hogy hatékonyan visszalőnének rá, ott inkább a másodikat, mert csúnyán mutatna a hírekben a sok csíkos-csillagos zászlóval letakart láda.
De ettől még mindkettő egy másik ország megtámadása, azzal szembeni agresszió.
Persze ha egy demokráciát nélkülöző országgal szemben csinálják, akkor nem szabad az agresszió jelzőt használni.A baj ott fog elkezdődni, hogyha a kínai sárkány megelégeli, hogy a seggét harapdálják, és hasonló módszereket fog alkalmazni mint a világ legfejlettebb demokráciája.
-
paljani
senior tag
Nem “jól érted”, hanem kisarkítod és eltorzítod a másik álláspontját. Ez hívják még szalmabáb érvelésnek is. Továbbá miután ezt megtetted, gyorsan berekesztenéd a további - témában történő - kommunikációt is, hogy biztosan a te “álláspontoddal” érjen véget a sztori.
Nah, hát ennyit akkor a (szólás)szabadságról meg demokráciáról meg ki tudja még mi mindenről amiről papoltok és pontosan az ellenkezőjét csináljátok…
-
Egon
nagyúr
Ebben igazad van, de az emberben felmerül a kérdés, hogy ha és amennyiben bekövetkezne az a csoda, hogy Európa közelíti meg veszélyesen, avagy éri utol az USA-t a chipgyártás terén, akkor is jönnének a szankciók, mert hát a vezető szerepet mindenáron meg kell őrizni?!?

Más szavakkal: mennyire szólnak ezek a szankciók az ideológiának (azaz a kommunista ideológia ellen), és mennyiben a saját vezető szerepüket fenntartandó? -
Reggie0
titán
De nem annyira, mint a kinai kommunistak. Nyilvan egy idealis vilagot nehez elkepzelni ilyen szankciokkal, azzal ellentetes. De a jelenlegi kinaiak is. Taiwannak kene egesz kinaban lennie, az az igazi kina.
-
Reggie0
titán
-
Pikari
veterán
-
hapakj
őstag
-
yanna
addikt
-
Pikari
veterán
Van a zhaoxinnak 32 magos (dual socket kompatibilis) processzora 16nm-re, viszont azt a tsmcnél gyártották eddig. Onnan viszont kidobták őket. Azt haza tudják hozni szükség esetén. Viszont az már régebbi dizájn, feltételezésem szerint a kx7000 8 magos változata veri azt is teljesítményben, ezért is nem nagyon erőltetik.
-
kromatika
veterán
-
tasiadam
veterán
Meg fogják oldani, attól nem kell félni. Még ha a gyártási problémákon nem is tudnak úrrá lenni, az elméleti lehetőség akkor is megvan arra, hogy mondjuk a kx7000 négymagos változatát visszaportlják akár 14nm-re, és azt küldjék a belépő szintre, csak a combosabb 8 magos modellekhez használjanak 7nm-t.
de meg ha saját op rendszert és saját vasat akarnak, elérték, van nekik, nyilván a via miatt. Server CPU is megoldható, ha bepakolnak egymás mellé párat, vagy ARM-ből, ha 14nm akkor 14nm, az sem olyan húde rossz, oké, nem 7 meg 5 meg 4-3-2, de teljesen jó a célra.
-
Pikari
veterán
A SMIC ugysem tud modern gyartoson gyartani, mig nem kapnak jobbat. Az elvileg uj huawei gyorsitobol is 100k volt benyomva, hogy lesz, de csak 30e darab sikerult, mert olyan rossz a kihozatal, mint a samsungnal a "kicsit" ujabb es modernebb gaafet-bol. Ugye ha a kihizatal 20% (mind a SMIC, mind a Samsung foundry), retek draga lesz az a minden 5. Legyartott mukodo chip. Nyilvan az allami penzbol megeri, de az se sokaig fenntarthato
Meg fogják oldani, attól nem kell félni. Még ha a gyártási problémákon nem is tudnak úrrá lenni, az elméleti lehetőség akkor is megvan arra, hogy mondjuk a kx7000 négymagos változatát visszaportlják akár 14nm-re, és azt küldjék a belépő szintre, csak a combosabb 8 magos modellekhez használjanak 7nm-t.
-
tasiadam
veterán
-
kromatika
veterán
Kicsit unalmas,és nem kicsit gusztustalanok már az USA szaknciói.
-
joysefke
veterán
"Szerintem azért aki hisz a szabadság eszméjében, a szellemi tulajdonban, a demokráciában, az egyenjogúságban és a nyugati berendezkedésben..."
Az hány attól ami a nyugati világban a demokrácia, egyenjogúság és a jobb berendezkedés zászlaja alatt jelenleg zajlik. És az hogy máshol is vannak nagy hiányosságok nem fogja a nyugati berendezkedés felsőbbrendűségét igazolni...
-
Tin
veterán
Ha jól értem, szerinted ha Kína tönkreteszi a drága nyugati ipart, akkor majd eljön az olcsóság mindenben? Keresném a szarkazmust vagy legalább a finom iróniát a hozzászólásodban, de szerinted te ezt komolyan gondolod. Rekesszük is gyorsan be, mielőtt elindul az agyolvadás

-
paljani
senior tag
Dehogynem szorítok nekik: alig várom, hogy legyen végre olcsó(bb) alternatíva ezen a fronton is. Az ilyen “szabadság” meg “demokrácia” meg a többi üres, elhasznált frázis puffogtatását meghagyom a tizen-huszonéveseknek majd kinőnek belőle (vagy nem - az se érdekel).
-
tasiadam
veterán
A SMIC ugysem tud modern gyartoson gyartani, mig nem kapnak jobbat. Az elvileg uj huawei gyorsitobol is 100k volt benyomva, hogy lesz, de csak 30e darab sikerult, mert olyan rossz a kihozatal, mint a samsungnal a "kicsit" ujabb es modernebb gaafet-bol. Ugye ha a kihizatal 20% (mind a SMIC, mind a Samsung foundry), retek draga lesz az a minden 5. Legyartott mukodo chip. Nyilvan az allami penzbol megeri, de az se sokaig fenntarthato
-
Tin
veterán
A Zhaoxin első processzorai a VIA nano x2 alapján készültek, ez egy Atom szintű processzor volt.
2017-ben jelent meg a KX5000 sorozat, amiről az a hír járta, hogy Atom szintű (hasonlóan az elődjéhez). Na ez egy álhír volt, mert a KX5000 valójában az első-második generációs i3 processzorok szintjén van azonos órajel mellett. Persze ez valóban messze volt a kívánt szinttől 2017-ben, de irodai gépekbe már megfelelt akkoriban. Az IGPjük szintén kb első generációs i3 szint (bugos mint állat, az opengl lassú, stb).
Aztán jött a KX6000-res széria, ahol kb 25%-al növelték az IPC-t, viszont ez főleg NAS szerű rendszerekbe, mini PC-kbe készült. Ezt megvehette bárki európában is, viszont ezekben általában nem volt pl PCI-E port és hasonlók, szóval tényleg inkább csak mini pc-k és mikroszerverek esetén volt jó. A teljesítménye ennek is csak az alsó kategóriába volt elég.
Aztán jött a KX6000G, ami ugyanaz, mint a KX6000, csak az IGP-t lecserélték benne egy fokkal erősebb megoldásra (ami már dx12-t is tud), ez szintén minipc-kbe jött, a teljesítménye 1.-2. gen i3mak szintje. Asztali változata is volt, amit oroszországba exportáltak minimális mennyiségben a háború kitörése után (a szankciók miatt), illetve maguk az oroszok csinálták hozzá azokat az alaplapokat, és gyártották egy orosz gyárban, a processzor persze kínában készült továbbra is.
Aztán jött a KX7000 amit idén kezdtek el sorozatgyártani. Ez 2. generációs Ryzen szint. Azonos órajelen nézve legalábbis. De 3 ghz-nél feljebb nem nagyon merszkedik a zhaoxin, így ez az alsó és középkategóriát tudja lefedni, a többszálú teljesítménye kb az 5gen 4-6 magos rxzen procikkal egyezik meg. Erre már nem igazán lehet azt mondani, hogy nem hozza az elvárásokat. Illetve, más kérdés, hogy mi az elvárás? Nyilván egy eltökélt kínagyűlölőt nem fog meggyőzni az se, ha tízszer gyorsabb lesz a ryzennél, illetve a csúcskategóriába nem tud beférni, a középkategória teteje, max a csúcskategória leges legalját tudja megkóstolni., azért 100 emberből 99-nek ez a szint valószínűleg már elég.
Csak a szankciók miatt nem tudnak belőle elég sokat gyártani jelenleg, mert 7nm-en készül, aminek kína a szűkében van.
Király leírás, köszi!
eltökélt kínagyűlölőt
Szerintem azért aki hisz a szabadság eszméjében, a szellemi tulajdonban, a demokráciában, az egyenjogúságban és a nyugati berendezkedésben, az, ha nem is gyűlöli Kínát, de nem is szorít annak, hogy megmutassák a nyugati világnak, amit tudnak. -
Pikkolo^^
addikt
A Zhaoxin első processzorai a VIA nano x2 alapján készültek, ez egy Atom szintű processzor volt.
2017-ben jelent meg a KX5000 sorozat, amiről az a hír járta, hogy Atom szintű (hasonlóan az elődjéhez). Na ez egy álhír volt, mert a KX5000 valójában az első-második generációs i3 processzorok szintjén van azonos órajel mellett. Persze ez valóban messze volt a kívánt szinttől 2017-ben, de irodai gépekbe már megfelelt akkoriban. Az IGPjük szintén kb első generációs i3 szint (bugos mint állat, az opengl lassú, stb).
Aztán jött a KX6000-res széria, ahol kb 25%-al növelték az IPC-t, viszont ez főleg NAS szerű rendszerekbe, mini PC-kbe készült. Ezt megvehette bárki európában is, viszont ezekben általában nem volt pl PCI-E port és hasonlók, szóval tényleg inkább csak mini pc-k és mikroszerverek esetén volt jó. A teljesítménye ennek is csak az alsó kategóriába volt elég.
Aztán jött a KX6000G, ami ugyanaz, mint a KX6000, csak az IGP-t lecserélték benne egy fokkal erősebb megoldásra (ami már dx12-t is tud), ez szintén minipc-kbe jött, a teljesítménye 1.-2. gen i3mak szintje. Asztali változata is volt, amit oroszországba exportáltak minimális mennyiségben a háború kitörése után (a szankciók miatt), illetve maguk az oroszok csinálták hozzá azokat az alaplapokat, és gyártották egy orosz gyárban, a processzor persze kínában készült továbbra is.
Aztán jött a KX7000 amit idén kezdtek el sorozatgyártani. Ez 2. generációs Ryzen szint. Azonos órajelen nézve legalábbis. De 3 ghz-nél feljebb nem nagyon merszkedik a zhaoxin, így ez az alsó és középkategóriát tudja lefedni, a többszálú teljesítménye kb az 5gen 4-6 magos rxzen procikkal egyezik meg. Erre már nem igazán lehet azt mondani, hogy nem hozza az elvárásokat. Illetve, más kérdés, hogy mi az elvárás? Nyilván egy eltökélt kínagyűlölőt nem fog meggyőzni az se, ha tízszer gyorsabb lesz a ryzennél, illetve a csúcskategóriába nem tud beférni, a középkategória teteje, max a csúcskategória leges legalját tudja megkóstolni., azért 100 emberből 99-nek ez a szint valószínűleg már elég.
Csak a szankciók miatt nem tudnak belőle elég sokat gyártani jelenleg, mert 7nm-en készül, aminek kína a szűkében van.
7 év alatt eljutottak az i3 2. generációtól a mai középkategóriába ami elég nagy ugrás.
-
MaCS_70
félisten
-
Jacek
veterán
És talán ez Q42023

-
MaCS_70
félisten
A Zhaoxin első processzorai a VIA nano x2 alapján készültek, ez egy Atom szintű processzor volt.
2017-ben jelent meg a KX5000 sorozat, amiről az a hír járta, hogy Atom szintű (hasonlóan az elődjéhez). Na ez egy álhír volt, mert a KX5000 valójában az első-második generációs i3 processzorok szintjén van azonos órajel mellett. Persze ez valóban messze volt a kívánt szinttől 2017-ben, de irodai gépekbe már megfelelt akkoriban. Az IGPjük szintén kb első generációs i3 szint (bugos mint állat, az opengl lassú, stb).
Aztán jött a KX6000-res széria, ahol kb 25%-al növelték az IPC-t, viszont ez főleg NAS szerű rendszerekbe, mini PC-kbe készült. Ezt megvehette bárki európában is, viszont ezekben általában nem volt pl PCI-E port és hasonlók, szóval tényleg inkább csak mini pc-k és mikroszerverek esetén volt jó. A teljesítménye ennek is csak az alsó kategóriába volt elég.
Aztán jött a KX6000G, ami ugyanaz, mint a KX6000, csak az IGP-t lecserélték benne egy fokkal erősebb megoldásra (ami már dx12-t is tud), ez szintén minipc-kbe jött, a teljesítménye 1.-2. gen i3mak szintje. Asztali változata is volt, amit oroszországba exportáltak minimális mennyiségben a háború kitörése után (a szankciók miatt), illetve maguk az oroszok csinálták hozzá azokat az alaplapokat, és gyártották egy orosz gyárban, a processzor persze kínában készült továbbra is.
Aztán jött a KX7000 amit idén kezdtek el sorozatgyártani. Ez 2. generációs Ryzen szint. Azonos órajelen nézve legalábbis. De 3 ghz-nél feljebb nem nagyon merszkedik a zhaoxin, így ez az alsó és középkategóriát tudja lefedni, a többszálú teljesítménye kb az 5gen 4-6 magos rxzen procikkal egyezik meg. Erre már nem igazán lehet azt mondani, hogy nem hozza az elvárásokat. Illetve, más kérdés, hogy mi az elvárás? Nyilván egy eltökélt kínagyűlölőt nem fog meggyőzni az se, ha tízszer gyorsabb lesz a ryzennél, illetve a csúcskategóriába nem tud beférni, a középkategória teteje, max a csúcskategória leges legalját tudja megkóstolni., azért 100 emberből 99-nek ez a szint valószínűleg már elég.
Csak a szankciók miatt nem tudnak belőle elég sokat gyártani jelenleg, mert 7nm-en készül, aminek kína a szűkében van.
Na,ez valóban erősen árnyalja a képet!
Köszönöm a kimerítő tájékoztatást, nagyon hasznos!
MaCS
-
Pikari
veterán
A Zhaoxin első processzorai a VIA nano x2 alapján készültek, ez egy Atom szintű processzor volt.
2017-ben jelent meg a KX5000 sorozat, amiről az a hír járta, hogy Atom szintű (hasonlóan az elődjéhez). Na ez egy álhír volt, mert a KX5000 valójában az első-második generációs i3 processzorok szintjén van azonos órajel mellett. Persze ez valóban messze volt a kívánt szinttől 2017-ben, de irodai gépekbe már megfelelt akkoriban. Az IGPjük szintén kb első generációs i3 szint (bugos mint állat, az opengl lassú, stb).
Aztán jött a KX6000-res széria, ahol kb 25%-al növelték az IPC-t, viszont ez főleg NAS szerű rendszerekbe, mini PC-kbe készült. Ezt megvehette bárki európában is, viszont ezekben általában nem volt pl PCI-E port és hasonlók, szóval tényleg inkább csak mini pc-k és mikroszerverek esetén volt jó. A teljesítménye ennek is csak az alsó kategóriába volt elég.
Aztán jött a KX6000G, ami ugyanaz, mint a KX6000, csak az IGP-t lecserélték benne egy fokkal erősebb megoldásra (ami már dx12-t is tud), ez szintén minipc-kbe jött, a teljesítménye 1.-2. gen i3mak szintje. Asztali változata is volt, amit oroszországba exportáltak minimális mennyiségben a háború kitörése után (a szankciók miatt), illetve maguk az oroszok csinálták hozzá azokat az alaplapokat, és gyártották egy orosz gyárban, a processzor persze kínában készült továbbra is.
Aztán jött a KX7000 amit idén kezdtek el sorozatgyártani. Ez 2. generációs Ryzen szint. Azonos órajelen nézve legalábbis. De 3 ghz-nél feljebb nem nagyon merszkedik a zhaoxin, így ez az alsó és középkategóriát tudja lefedni, a többszálú teljesítménye kb az 5gen 4-6 magos rxzen procikkal egyezik meg. Erre már nem igazán lehet azt mondani, hogy nem hozza az elvárásokat. Illetve, más kérdés, hogy mi az elvárás? Nyilván egy eltökélt kínagyűlölőt nem fog meggyőzni az se, ha tízszer gyorsabb lesz a ryzennél, illetve a csúcskategóriába nem tud beférni, a középkategória teteje, max a csúcskategória leges legalját tudja megkóstolni., azért 100 emberből 99-nek ez a szint valószínűleg már elég.
Csak a szankciók miatt nem tudnak belőle elég sokat gyártani jelenleg, mert 7nm-en készül, aminek kína a szűkében van.
-
Busterftw
nagyúr
A Zhaoxin is olyan kinai csucstechnologia, mint a gyartastechnologiajuk.
Ami aztan olyan "sajat" kinai, amit valojaban a VIA cuccokbol hegesztettek.
-
MaCS_70
félisten
Erről írnál egy kicsit többet?
Én eddig csupa olyan hírt/cikket olvastam, amely szerint a Zhaoxin messze van még attól, amitől tartani kéne.
Köszönettel: MaCS
-
Pikari
veterán
A zhaoxin processzorok megjelenése olyan traumát okozott az amerikaiaknak, amelyet azóta sem bírnak feldolgozni. De majd szépen lassan hozzászoknak.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Apple iPhone 13 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- 27% - Samsung S27FG904XU Odyssey 3D IPS Monitor! 3840x2160 / 165Hz / 1ms / FreeSync
- AKCIÓ! Sony PlayStation 4 PRO 1TB fekete játékkonzol extra játákok garanciával hibátlan működés
- AKCIÓ! Apple Macbook Air 13 2020 M1 8GB RAM 256GB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



)




