Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyonyoruwok
tag
Pedig néha még álmodozok, hogy egyszer minden a régi lehet, és visszaválthatok egy jó P70-re. hát, ideje felébrednem.
Sony A6000 | iPhone 12
-
Bál@
senior tag
válasz
gyonyoruwok #1 üzenetére
Honor 70-ed még lehet
-
Rocket6
senior tag
Vajon meddig tarthatnak az ideiglenes engedélyek? Tippre hamarosan lejárhatnak, ha elkezdtek ilyeneket szellőztetgetni. Bár azt szinte biztosra mondom, hogy az MS még kap további engedélyt rá...
work: https://endel.io/
-
Alogonomus
őstag
Ez valójában már nem is különleges hír, miután már az USA légierejét vezető aktív tábornok is nyíltan arról küldött szét titkosnak szánt, de kiszivárgó parancsot, hogy 2 év múlva háborúban fognak állni Kínával, ezért minden alá tartozó csapat hadtest töltse fel minden tartalékát a hatékony csapások érdekében.
Amerre a világ jelenleg halad, a háború ténye nem kérdés, csak a pontos kitörési ideje. Az pedig némileg megnyugtató, hogy várhatóan inkább a távoli Tajvan kapcsán fog igazán egymásnak feszülni két szuperhatalom, és nem a közeli Ukrajna kapcsán. Kína túlságosan lendületbe került a hidegháború lezárulása óta, és szemet vetett a vezető hatalom pozíciójára, ami érthető okokból irritálja az USA vezetését. -
NomadND1
senior tag
válasz
Alogonomus #4 üzenetére
Ez igaz, de az korántsem biztos, hogy Tajvan, vagy Ukrajna lesz. Az emberiség előtt két út áll:
Az egyik, hogy végre észbekapnak, hogy egy faj vagyunk, a bolygó erőforrásai kezdenek kimerülni csillagközi fajjá kell fejlődni.
A másik, hogy valaki mindig uralkodni akar és ügyesen kiirjuk magunkat, vagy legalább is a kipusztulás szélére sodorjuk magunkat és bolygót. A bolygó túl fogja élni, de mi nem biztos. -
rdmftw
tag
2 órás hir és még sehol egy kina jó amerika rósz komment? a betyárkörték szégyelljék magukat!
#5: kinának esélye sincs tajvannal szemben.
-
Meridian
aktív tag
én 3 hónapot adok Tajvannak... utána minden is elfogy, és ekkor már éreztetni kezdi a hatását, hogy nincs kaja, és éhkoppon vannak.
Persze az USA közbe avatkozhat, de Kínának is van atomja (ki tudja mennyi, ugye?) és ráadásul számíthat orosz segítségre is (főleg, ami az atomot illeti...) - szóval ott nagy vérveszteség lenne az USA-nak, és ezt Kína bírná tovább.
-
dabadab
titán
ráadásul számíthat orosz segítségre is
főleg, ami az atomot illeti...
Komolyan, amikor ilyen hülyeségeket fantáziáltok, akkor azért nem jut eszetekbe, hogy legalább egy kicsit kinézzetek az ablakon, hogy a valóság az miképp néz ki?
Ja, tudom, várjá', várjá', várjá', jön az, hogy te látod a valóságot, mindenki más meg hülye és félrevezeti a háttérhatalom.DRM is theft
-
dabadab
titán
válasz
Alogonomus #4 üzenetére
A memót hogyan sikerült parancsnak fordítani? (Hogy a "titkosnak szánt" részre rá se kérdezzek, ahogy arra se, hogy a "my gut tells me" mit jelent.)
DRM is theft
-
dabadab
titán
Szted, mint BRICS alapító, nem számíthatna a ruszkikra?
Hát, szerintem az elmúlt egy évben elég jól lehetett látni, hogy a BRICS mennyire szoros szövetség: semennyire. Vagy neked rémlik bármi olyasmi, hogy a BICS-ből bármelyik konkrétan az oroszok oldalára állt?
DRM is theft
-
Erre mindig kíváncsi voltam, annyiszor írják fórumokon, de még senki nem tudta elmondani, hogyan is zajlana ez?
Odamegy Kína az 5 meg 10 év múlva lejáró kötvényeivel, hogy jöttem beváltani?
A kötvényárus meg elolvassa a lejáratot, vállat von, majd közli, hogy tessék visszafáradni vele 5 meg 10 év múlva.
Azért az nem úgy megy ám, hogy visszaváltom a kötvényeket, amikor nekem tetszik. Persze jó nagy bukóval piacra dobhatja, de az neki jobban fog fájni, mint az USA-nak, aki szinte végtelen mennyiséget tud kibocsátani a kötvényeiből, mert bármennyit megvesznek bármikor...Aki él és nem boldog, az téved!
-
Alogonomus
őstag
Belekötsz olyanba, amibe fölösleges.
Szerinted egy tábornok beosztottaknak szétküldött üzenete az mi? Húsvéti jókívánság? A katonai hierarchiában ami a parancsnoktól érkezik hivatalosan csatornán keresztül, az parancs, amit végre kell hajtani. Jelen esetben a raktárakban leltározni kell, és a hiányzó/üzemképtelen felszerelést a lehetőségekhez képest gyorsan pótolni kell.
Nyilván nem 7 pecsétes hadititokról van szó, mert akkor azonnal törölték volna minden nyilvános felületről. Nyilván ugyanolyan nyomásgyakorlás ez is, mint ami az orosz támadást megelőzte. Finom jelzés Kína felé, hogy az USA felkészül a jövőben valószínűleg kialakuló fegyveres konfliktusra. Nem tervezi átengedni Kínának az ázsiai térség feletti ellenőrzést.
Amilyen nyílt fenyegetést az orosz vezetés alkalmaz, olyat a civilizált nemzetközi kapcsolatok területén nem lépnek meg a felek.
-
dabadab
titán
válasz
Alogonomus #20 üzenetére
Szerinted egy tábornok beosztottaknak szétküldött üzenete az mi? Húsvéti jókívánság?
Oda van írva: memo.
A katonai hierarchiában ami a parancsnoktól érkezik hivatalosan csatornán keresztül, az parancs, amit végre kell hajtani.
Oké, akkor tényleg nem érted, hogy miről van szó: a memo nem parancs és nem kell végrehajtani. És mondjuk ha már itt elbuksz (kétszer is, mert elsőre be lehet nézni, de mielőtt válaszoltál volna nekem, csak érdemes lett volna ráguglizni, hogy mégis mi a fene ez), akkor lehet, hogy nem neked kellene a katonai elemző szerepében tetszelegniDRM is theft
-
zolee0307
őstag
C
Az emberiség csillagközi fajjá válik, de mivel valaki mindig uralkodni akar, ezért bolygóközi háborúk robbannak ki és a kipusztulás szélére sodorjuk magunkat és bolygókat.///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\
-
dabadab
titán
Ilyesmik alakítják (igen, a report több, mint 150 oldal, de érdekes).
tl;dr: a kínaiak nagyon nagy eséllyel nem tudnák elfoglalni Tajvant, teljesen biztosan nagyon súlyos veszteségeket szenvednének és bármi is a katonai végkifejlet, mindenképpen vesztese lenne a háborúnak.
DRM is theft
-
ddekany
veterán
válasz
zolee0307 #22 üzenetére
Én egy D variációra tippelek (de csak tipp): Összedől a civilizáció, emberiség 95+ százaléka odaveszik, de a tudás itt-ott megmarad (már elég jól tudunk tudást tárolni), és a megmaradt töredék emberiségből, pár nemzedék, és sok káosz után, kialakulnak új országok, és folytatódik a fejlődés. Azaz, nem tartom valószínűleg, hogy minden elvesszen, mivel nagyon alkalmazkodóképes az ember. Mert tudunk gondolkodni... néha... és néhányan. A fatális gond, ha a föld tartósan alkalmatlanná válik magasabb rendű életre, de ahhoz azért már elég "ügyesnek" kell lenni. Vagy pechesnek, ugye, a kozmikus léptékű dolgok egyenlőre kifognak rajtunk.
[ Szerkesztve ]
-
sMogyi86
tag
#freemarket
"A félelem az elme gyilkosa."
-
-
ddekany
veterán
válasz
zolee0307 #27 üzenetére
Valamilyen erőszak és csatározás nyilván mindig lesz. A lényeg, hogy ne legyen egyik sem fatális. Emberiség jó része kihal néha, nem gond (már relatív...
), csak a tudás ne vesszen el. Amúgy ezért is lenne jó, ha nem csak földön lennénk "összezárva", de hát annak megoldása még kanyarban sincs technikai okokból.
-
W.Wilson
aktív tag
Hát hogyne! Pont úgy, ahogy az oroszok is 3 nap alatt veszik be Kijevet, meg két hét alatt a magyar határnál vannak, ugye?
%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel
-
lordEVO
tag
Egy esetleges Tajvani tamadas eseten, ha kina kap egy olyan merteku szanciot a nyugattol, mint az oroszok kaptak. Megbecsulesek alapjan, csak az elso evben korulbelul 500 millio kinai vesztene eletet. Kina korulbelul az energiaja es etelet 90%-at importalja, amig az usa 10%ban. Olyan szinten osszeomlana kina, ha meglepnek Tajvant, hogy az brutalis. Az Usa-nak a jovobeli gyarto orszaga Mexico lenne ezek utan, persze ott is vannak gondok, de kikuszobolhetok.
Aki ert angolul annak eroszeretettel ajanlom, hogy hallgassa meg a Joe Rogan show #1921 epizodjat Peter Zeihan Geopolitikussal.[ Szerkesztve ]
-
johnywalker
őstag
a dnyiprói huculok is 3 napot tudnak magyarországnak adni
-
rdmftw
tag
az orosz/nyugati média dezinformációinak visszaböfögése helyett esetleg utána is nézhetnétek a témakörnek és akkor rájönnétek hogy kinának zéró esélye van elfoglalni taiwant és ezért meg sem fogják próbálni.
nagyon maximum arra van minimális esély, hogy micimackó elkezd izmozni amikor már egyértelmü buktának néz ki odahaza a választás. ebben az esetben viszont előbb lőné ki az usa és japán a székéből minthogy kitudná mondani hogy "tsmc". -
kpityu2
őstag
válasz
johnywalker #33 üzenetére
Speciel nem téved, mindazonáltal feltűnt, hogy rögtön kiterjesztve említetted, az érzelmileg érhetően feldúlt polgi megjelölése helyett.
Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál.
-
catlaca
senior tag
Ez valami alku része megint, a repik szeretnek beszólogatni kínának, cserébe átengednek valami törvényt Bidennek.
Szájkarate“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)
-
Aprósólyom
addikt
Pedig a szakértők nem így látják. Egyedül egy tengeri blokád hosszú ideig való elhúzása segíthetné Kínnak ezen tervét. De abba esélyes, hogy beszállna más is. Ha nem haderővel, de Kína elleni gazdasági szankciókkal.
Ugyanis partra szállni elég nagy kihívás lenne, A sziget egyik fele erre alkalmatlan földrajzi szempontok szerint, a másik fele pedig zsúfolásig beépített.
Ugyan a lakosság egy része megosztott a kérdésben úgy tudom, de ettől még nem adnák ingyen magukat a függetlenség pártiak. Márpedig kínának nem lenne hosszú távon politikai érdeke, hogy drága véren csatolja vissza magához a taiwant, mert az hosszú távon ültetne el a társadalomban egy lappangó feszültséget, ami bármikor kipattanhatna, vagy sosem nyugodna le.
Sokkal jobban járna Kína ha politikailag, belülről próbálna meg egy erős propagandát, amivel egyre nagyobb tömeget tudna a maga pártjára édesgetni. Persze, ahhoz, hogy az hihető is legyen, ahhoz Kínának is sokat kell változnia... tovább kellene puhítania a kommunista kontrollt.
Úgyhogy nagyon nem tűnik ez sem egyszerűnek. Már generációk nőttek fel kínától függetlenül. Ilyenkor már nem olyan egyszer. Már elég erős a független indentitása. Ha jól tudom a többség így van ezzel. Inkább a kisebbség, aki szívesen összekapcsolódna Kínával. -
kyle23
tag
-
Scalpel
senior tag
válasz
Aprósólyom #38 üzenetére
Kínával kapcsolatban egyébként azt felejtik el sokan, hogy ők távlatokban gondolkodnak és cselekednek. Szóval az általad felvázolt hosszú távú stratégia egyáltalán nem idegen a Kínának.
-
Jaja. Pont olyanokról. Csak nem pár hónap alatt (ezt csak és kizárólag azok szokták felhozni, akik a szanckióellenes orosz propagandát tolják, mert bárki másnak egyértelmű volt mindig is, hogy ezek hosszú távon hatnak...), hanem folyamatosan. Ha -10% után növekedsz 1,5%-ot, az nem nagy növekedés ám....
Aki él és nem boldog, az téved!
-
dabadab
titán
válasz
Aprósólyom #38 üzenetére
Ugyan a lakosság egy része megosztott a kérdésben úgy tudom
Van kb 1% aki már most egyesülni akarna Kínáva meg 6%, aki "majd" ([link]): ez inkább úgy néz ki, hogy a társadalom elég egységesen elutasító a Kínai Népköztársasággal szemben (és nyilván nem segít az sem, ami Hong Konggal történt/történik, egy esetleges invázió meg valószínűleg még annyira sem, ahogy február 24 után Ukrajnában is mélypontra esett az oroszbarátság).DRM is theft
-
forumpista
tag
Én hallottam hogy az orosz gazdaság 10 ezer százalékkal növekedett tavalyról idénre. Ők maguk mondták szóval biztos igaz.
Azt is olvastam az igazoroszhirek.run hogy 3 nap alatt elfoglalták egész ukrajnát még tavaly és hogy valójában az egész orosz-ukrán háború amiről az elmúlt 1 évben hallasz tévében csak holywoodi színészekkel megrendezett amerikai film, valójában putykó minden nap zselével pezsgőzik kijevben.Meg azt is hallottam, hogy akit beoltottak covid ellen, az mind meghalt 2
héten,hónapon,éven, évtizeden belül.Meg azt is olvastam, hogy magyarország jobban teljesít, mert az élelmiszer infláció 70%, és nincs egy ország sem az egész eu-ban aki ezt az eredményt überelni tudná, bármennyire kétségbe esve is igyekeznek.
[ Szerkesztve ]
-
lordEVO
tag
A kulombseg kina es oroszorszag kozott az az, hogy kinanak van gazdasaga ellenben oroszorszaggal akinek 3 dolga van kb, amik az olaj, a gaz es a Kalashnikov. Na igy igazabol, hogy losz@rjuk sincs ok valamennyivel biztos jobban feltudtak keszulni a szankciokra az utobbi nehany ev alatt, de igy is vissza mennek jo 50 evet gazdasagilag es technologialig. Oroszokkal ellenben kinanak van egy brutalisan szeleskoru gazdasaga, kb a vilag dolgainak a 20%-at gyartjak. Na ha ez a gazdasag kap egy pofont, mint Putykoek akkor ott azonnali eredmenyeket fogsz latni.
De amugy Oroszorszag szankcoik nelkul is halalra van itelve a nepesseguk folyamatos csokkenese es eloregedese miatt. Olyan 50 evrol beszelunk es vege van, ha a legjobb forgatokonyvet nezzuk is. De mivel Putyko papa elkezdte a haborut es a fiatal lakossagot oromszeretettel dobalja bele a haboruba felaldozni oket, a fiatalsag masik fele pedig elhagyta az anyafoldet igy mar nem a legjobb forgatokonyvrol beszelunk. Az egesz orosz foderecio halalra van itelve.[ Szerkesztve ]
-
Aprósólyom
addikt
Hogy hosszú távon miként hatnak, az erős jövendölés kategória. Legfeljebb várakozásokról beszélhetünk, nem tuti megvalósuló szenáriókról.
Ráadásul ez esetben nagyon nem mellékes, hogy a világban energiaéhség van.
A lényeg a lényeg: hogy én egyik tuti állításra se ülnék fel 100%-osan.
Ahogy a nyugat kezében vannak szankciós lehetőségek, úgy orosz kézben is vannak lehetőségek. Az energiahordozók mellett pl. gabonában, napraforgó olajban is meghatározó szerepe van a világpiacon, és még tuti jó pár területen...
Jól láthatóan olyan helyzetbe kényszerültek a konfliktusban és háborúban résztvevő felek, hogy szankciók ide vagy oda, az érdeksérelmek miatt nem fogja egyik oldal sem feladni a jelenlegi állapot fenntartását, amíg el nem ér egy számára kényelmes/elfogadható állapotot, úgyhogy szankciók ide vagy oda, valójában nem azon a területen érvényesítenek érdeket, ami miatt szánták, nevezetesen a háború csillapítására, befejezésére mert az az érdeksérelem magasabb prioritás, mint akár egy gazdasági visszaesés. És így vagy úgy, de ez durva csúsztatása a nyugati kommunikációban. Az UA nyugati támogatások mértéke is reprezentálja, hogy a valóságban tartanak az RU válaszlépésektől. Ezért csak apró lépésenként növelik azt.
De, hogy on topik is legyen. A huwaei elleni szankciók is milyen reakciókat vált kit? Erősebben rágyúrnak a technológiai fejlesztésekre a kínaiak. Azt pedig csak az idő dönti el, hogy a szankciókra adott válaszok hosszú távon a szankcionált felet gyengítik vagy erősítik. Azt csak a szankcionált fél sikeres, kevésbé sikeres válaszai döntik el és nem pedig a szankcionálás ténye.
Emlékeim szerint pl. a huawei piacvesztése nem épp a nyugati érdekcsoporthoz köthető brandekhez vándorolt át. Ráadásként az eddig is érvényben lévő és tovább erősített chipkorlátozások pedig erősítik kína technológiai fejlesztését.Na, én majd akkor fogok tapsolni, mikor hideg és fegyveres háborúk helyett majd azt látom a nagyhatalmaknál, hogy inkább kezet nyújtanak egymásnak, mint inkább a konfliktusos helyzeteket fenntartják. A szankcionálást is nagyon sok esetben ilyen eszközként használják, ami nem épp felvilágosult színvonal...
-
válasz
Aprósólyom #46 üzenetére
De akkor mit kellene csinálni szankciók helyett? Vagy ez, vagy beleállás a fegyveres konfliktusba. Mert azt nem lehet hagyni, hogy bárki megtámadjon egy szomszédos országot és területeket vegyel el tőle Európában. Ma már nincs ilyen opció, ezt meg kell értetni az oroszokkal.
Amúgy meg szépen látszik, hogy Európa jól megvan az oroszok nélkül, fordítva meg jól nem, bizony hatnak azok a szankciók, és még csak most jön a java. Nem is véletlenül, hiszen egy gazdasági gigász áll szemben egy törpével, akinek csak azért van bármi szava, mert egy jó nagy atomarzenálon ül. Ásványkincsek vannak máshol is, energiát lehet másból is termelni, de pénzt ezekért nem sok helyről lehet kérni, csak onnan, ahol van...[ Szerkesztve ]
Aki él és nem boldog, az téved!
-
himpike
tag
Az én véleményem az hogy Oroszország hadi és gazdasági ázsiója is igen mélyre zuhant a háború miatt. Az atomrakétáit feldughatja magának, azzal nem lehet nyerni mert válaszcsapás követi.
Az USA alapvető érdeke hogy konfliktust robbantson ki Kínával, mivel az nem önellátó és a hadserege max számszakilag nagyobb. A technológiai fejlesztések hátráltatásával nagyon hamar le fognak maradni a maocetungok, a saját iskolarendszerük egy szar, talán a miénknél is rosszabb. Javarészt lexikális tudást "fejlesztenek" ami nem jó semmire.
Persze nagy ország, lesz ott előbb-utóbb értelmes kutató is, csak pl tudjuk mennyit jelent akár a processzorok piacán 2-3 év lemaradás. Abban biztosak lehetünk hogy a teljesítmény évente minimum duplázódik, mondjuk 3 év alatt az nyolcszoros különbség.
Kína történelmében a legvéresebb háborúkat saját maga ellen vívta, százmilliók haltak meg közben, valószínüleg az USA ilyet szeretne leginkább beindítani.
Kínának Indiával határvitája van, ha baj lesz India elemi érdeke lesz szembefordulni Kínával. Gyakorlatilag senki nem fog mellé állni max Észak-Korea.
Emellett Kína nagy gondja a társadalom elöregedése is, nagy jövedelmi olló van a kikötők környékén élők és a belső területeken élők között(ott gyakorlatilag nyomor van).
A tippem az hogy a nyugat a határaihoz sokkal közelebb fogja elhelyezni a termelő gyárait és nem Kínában. Pl ott volna Mexiko ahol fele bérért dolgoznak mint Kínában és sokkal képzettebb embereket lehet találni. Ha ficánkolni kezdenek az USA ott van a szomszédban, betúrja a kormányukat egy sírhantba és a szolgálatba állít egy hozzá hű rezsimet.
Anglia már megmutatta az előző évszázdban hogy miként kell mindent elrontani, az USA nem követi majd a példáját. Vannak melléfogásaik de a hatalmi súly megmaradt. -
Ahogy látom nem férnek a bőrükben.
duree54
Új hozzászólás Aktív témák
ph A Kínával híresen keménykedő Trump-adminisztráció legdurvább döntése is eltörpül az USA friss terve mögött.
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Huawei MatePad 11 - rendszerváltás
- Azonnali fotós kérdések órája
- Tőzsde és gazdasági hírek
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Horgász topik
- Miért vezet mindenki úgy, mint egy állat?
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Contrall Ipari Informatikai Kft.
Város: Pécs
Cég: pepris.de
Város: Budapest