Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz Josh #39 üzenetére

    Nos mivel nem tradelek már délután ezért pontosan nem tudom. Az estét akkor fogod tudni hogy elkezdőött hogy a spreadek nagyobbak lesznek....asszem este 8 vagy 9 az az időpont.

    Igen magyar idő szerint mert a java platform a te időddel számol automatikusan.

    Ez a lower bound és upper bound elméletileg egy limit order lenne. Alsó és felső határa a vételi és/vagy eladási oldalnak. Nem nagyon szoktam használni, sőt még egyáltalán nem használtam!

    Igen a market order lényege (piaci megbízás), hogy azonnal pozícióba akarsz kerülni és nem számít ha elcsúszik az árad. Ez illikvid részvényeknél akár 10 centet is számíthat ami szignifikáns lehet, de a likvidebb devizapárok ilyen nincs. A limit order (limit áras megbízás) megadod a maximumot vagy a minimumot amin belül teljesül a megbízásod ha eléri az árat. Itt oandánal kicsit furin van, megmondom őszintén nem néztem még meg mert nem volt rá szükségem.

    A close all trade azt jelenti, hogy MINDEN nyitott pozíciót lezár a rendszer egy ellentétes orederrel. Szóval lehetsz longban és shortban is egyszerre bezár minden pozíciót. A long pozíció az az mikor az árfolyam emelkedésére számítasz a short pozíció pedig mikor a csökkenésére számítasz. Shorthoz sell longhoz buy order kell. A shortot buy-al zárod a longot sell-el. De mivel stoppot állítasz be minden trade előtt (mert fogsz;) ) elég azt manuálisan úgy húzni a grafikonon, hogy elérje az árfolyam és automatikusan zárja a pozíciód.

    Egyszer sem vesztettem el, mert a money managementem megvédett a nagy veszteségektől!! Inkább nyeld le a kicsit mint hagyd víz alá menni a pozid. Mert onnan meg már jön a reménykedés meg ilyenek, a számlád meg onnantól be fog szakadni!

    fulekitrading.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák