Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Destry

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy elég érdekes témával küzdök már tavaly december óta, ezt szeretném megosztani Veletek, már csak érdekességként is.

    Vettem egy használt asztali gépet a noti mellé, ami tökéletesen működött is, viszont arra lettem figyelmes, hogy néha kopogó hangok jönnek a gépházból, amit kb ahhoz tudok hasonlítani, mint amikor egy kábel hajszálnyira hozzáér a venti lapátokhoz.
    Elkezdtem keresni a zörgés okát és a táphoz jutottam. Leellenőriztem, ventihez nem ért hozzá semmi, úgyhogy ventillátort cseréltem. A zaj eztán sem szűnt meg, tehát tápcsere egy chieftechre. Zörgés csak nem múlik. Srác akitől hoztam a gépet korrekt volt, mivel használt cuccokkal foglalkozik nem okozott gondot a lapcsere, gondolván hogy az "húzza" a tápot és vmelyik kondi kopog. Tehát lap csere, tokkal, vonóval, proci, ram,stb. Segiteni ez sem segitett, úgyhogy elkezdtem szűrni a bejövő áramot, túlfeszvédős konnektor, szünetmentes. De a "manók" továbbra is csak kopogtak. VGA csere, ODD, HDD csere, de minden maradt a régiben. Már a gépházat is lecseréltem kínomban, pedig arra 99% os bizonyossággal eljutottunk, hogy vmelyik kondi zörög a tápban, de mivel már a konnektortól kiidulva a billentyűzetig mindent cseréltem, teljesen tanácstalan vagyok. A zaj független a terheléstől is, van amikor idle módban 1-2% proci terhelésnél is zörög vadul, 100% nál pedig hallgat, de van hogy forditva történik. :Y

    Kíváncsi vagyok van e hasonló tapasztalatotok, illetve a véleményetekre a dologban.

  • eventus

    veterán

    válasz Destry #1 üzenetére

    Problémád nem egyedi.. keress már létező fórumot!

    BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

Aktív témák