Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kenwood

    veterán

    A topicot azert hoztam letre, mert biztosan nem en vagyok az egyeduli, akinek a tanulas es a koncentracio komoly problemat okoz.
    Itt tudnank osszegyujteni azokat a modszereket, amik segithetnek a hatekony tanulasban.

    Altalanos iskolaban,es a a szakkozepben sem volt erossegem egyik sem, de akkoriban eleg volt az,hogy az egyik fulemmel a tanarra figyeltem, esetleg a szunetben atfutottam az aktualis anyagot, es meg is volt a jo jegy.
    40 fele kozeledve ez sajnos mar nem ilyen egyszeru.
    Az a fo problemam, hogy tanulas kozben allandoan elkalandozik az agyam.
    Eleg komoly informatikai vizsgara keszulok, foleg angol nyelvu videokbol, es folyamatosan azon kapom magamat, hogy mar nem a tananyagra figyelek, hanem teljesen jelentektelen hetkoznapi dolgok jarnak a fejemben,a video pedig porog, de nem marad meg igy semmi.
    Olvasasnal is hasonlo a helyzet.
    A masik rendszeres akadalyozo tenyezo az szokott lenni, hogy rovid idon belul elkezd leragadni a szemem. Az se baj,ha meg reggel 10 sincs,alig par oraja ebredtem,elalmosodom, nem tudok rendesen koncetralni.
    Varom a tippeket,kinek hogyan sikerult a hasonlo a problemakon felul kerekednie.
    Lehet ez akar a kornyezet megvalasztasa, koncentracios gyakorlatok, kulonbozo etrendi megoldasok, vitaminok stb ...

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • Szevam

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz kenwood #1 üzenetére

    Bizony nem vagy egyedül!
    Csak mire az ember rátalál pont erre a topicra... hát eltelik egy kis idő :DDD.

    Látszólag valahonnan energiát kell gyűjteni. Minőségi pihenést kell végrehajtani. Napi egyszer kb.10 percere el kell vonulni egy szobába és lefeküdni a földre.
    1. Légzés gyakorlat:
    8 mp-ig beszív
    8 mp-ig benttart,
    8 mp-ig kifúj,
    8 mp-ig veszteg marad.
    Majd elölről. Közben figyeled, hogy merre megy a levegő és mit csinál vele a tüdőd, garatod, orrod.
    Ezt ötször.

    2. Csukott szemmel a gondolataiddal pásztázd végig a tested lábujjhegytől fejtetőig. Majd visszafelé ugyanez közben gondoldold azt, hogy egy frissítő számodra kellemes illatú folyadékkal öntöd le a fejtetődet ami szépen végig folyik minden porcikádon.

    Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Új hozzászólás Aktív témák