Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vivo

    csendes tag

    válasz Zebu #18 üzenetére

    Köszi az infót, sajnos ez elég kevés. A jó öreg IBM 390E-m felújjított aksival simán megy 3-3.5 órát és ez azaz idő, ami optimális egy 70km-es buszozáshoz, illetve vonatozáshoz, plusz utána még a metrón is használhatom. Szerencsére már a voda megy a metróban is így ott se kell lemondanom a net örömeiről. Perszer az ár a sebesség, de viszont mindenhol működik. Ha meg nagyobb sebességgel szeretnék netezni, akkor csak egy megfelelő Hotspottot kell találni, amit nem is olyan könnyű, de idővel biztos javul a kínálat.

    A buszozásnál csak egy probléma van, erőseny igénybe veszi a monitor csatlakozópontját. A tablet pc-nél például az is előny, hogy összecsukva jobban bírják a rázós helyzeteket, mint a laptoppok. Nekem egy repedés után elég csúnyán kikönyökölt a csatlakozópont, de egy floppy lemez és némi pillanatragasztóval orvosolható volt a probléma, így az IBM továbbra is repeszt.
    Ami még az IBM melett szól, hogy kihagyták a billentyűzetről a WINDOWS gombot, amit csak helyeselni tudok, szerintem ez volt a billentyűzet fejlesztés egyik legelvetéltebb lépése. Én speciel nagyon utálom, ha véletlenül program futás közben rányomok. A pöcök egér szintén pozitív, mert nem kell levennem a kezem a billentyűzetről, miközben használom, és ráadásul nagyon pontos.

    Így az optimális tabletpc persze az IBM ThinkPad X41 lenne, de erre magyar árat még nem láttam, ha meg külföldről szerzem be, akkor kenhetem a hajamra a garanciát.

    Szóval semmi sem fenékig tejfel, és a pénzre is sokat kell várnom


    A végtelenbe és tovább!

Új hozzászólás Aktív témák