Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz viktorhu #114033 üzenetére

    Én is ezt tapasztaltam. Bár kék színű a csati (ami USB-3 szokott lenni), a sebesség 4-5 MBps, tehát messze nem felel meg még USB 2-nek sem. Ráadásul a Matáv munkatársak akkor lépnek be a routerbe amikor csak akarnak, tehát ha jól sejtem akkor ami ott van, azt gyakorlatilag publikussá tette a gyanútlan felhasználó.

    De van sok egyéb gond is:
    1) A nyomtatószerver funkció nem működik. Észre se veszi hogy rá van kötve a nyomtató.
    2) A hálózati kábellel rákötött eszközök idővel (pl. egy éjszaka alatt), elérhetetlenné válnak a wifin csatlakozó eszközök számára. Hálókábel kihúzás-visszadugás hatására megjavul.
    3) Amikor látják egymást, akkor is ~30MBps (USB2) a maximális sebesség közöttük, hiába gigabites a kábeles kapcsolat és azt közelítő a drótnélküli is.
    4) Két wifis (5Ghz, 2x2 ac) eszköz közt is max 15MBps, de jellemzően inkább 5-10MBps a sebesség.
    5) A 5GHz kapcsolaton levő eszközökről valamiért nem elérhető a 2.4Ghz-esen levő scanner. Ezért folyton át kell lépni arra.
    6)A VPS kapcsolatok valamiért tízszer lassabban épülnek fel ezzel a routerrel mint korábban a UPC-ével.
    7) A beállítási lehetőségek jó részét a Telekom saját felülete eltünteti a felhasználó elől :(
    8) Masszív javítatlan biztonsági rések tátognak rajta.

    Összességében ugyanolyan fos router ez, mint a szolgáltatói eszközök általában. Reméltem hogy 2020-ra már javult a helyzet, de sajnos nem. Lehetne mondani hogy vegyen a user normális saját routert, de IPTV mellett nem lehet ezt a szolgáltatói vackot passthrough-ra állítani :W

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák