Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icetheman

    tag

    válasz DJ. Ru$y #94642 üzenetére

    "ugyanis a Sagem felépíti a kapcsolatot"

    Ezt nem teljesen értem.

    Az én meglátásomban az ,hogy bukó a dolog , az csak is a sagecom buta fwje miatt lehet.

    Tehát ha a Sagecom tud LAG-ot kezelni , az aszt jelenti, hogy tud virtuális interfészt is kezelni(pl Port-channel alatt PO1 stb.) , ilyen interfész alá , Cisco rendszerben 4 interfészt biztos tudsz rendelni(a Cisco switchen) .

    Olyan felállás szerintem nem lehet , sőt logikátlannak tartom , hogy a Sagecom tud kezelni LAG-ot ,de több portot nem tud bevonni 1 virtuális interfész alá.

    Szval 1.
    vagy az van ,hogy nem tud kezelni LAG-ot , és 2 portot rászúrsz a gépedre(vagy switchre VLAN-okra osztod stb) és azon oldod meg hogy kitudd használni a sávszélt , géphez már írtak is korábban(szoftveresen pl),

    2. vagy pedig a Sagecom valami csoda fogtán kezeli a LAG-ot , és azon is létrehoz magának egy virtuális interfészt , mely alá bizonyos portok beállíthatók, így azok egyként kezelendők kapcsolat felépítéskor is. Gyakorlatilag mintha 1db kábellel lenne összekötve a switchel/géppel(közben 2 vagy több,-igen akár 4Gbit/s).

    A buktató itt a Sagecom eszközben van.. kár is fejtegetni.
    Javítsatok ki ha tévedek , ez az én véleményem/tapasztalatom, nem vitatkozni akarok , hanem okfejteni.

    ui.: szerintem megoldható az is , hogy LAG után , menjen a login

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák