Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raider21

    aktív tag

    válasz N2O999 #85312 üzenetére

    Majd dchard megszakérti, ha ideje engedi, és még kedve is lesz hozzá. ;)

    Annyi plusz infót írok hozzá, hogy amikor márciusban a 20/1 Mbit/s (ami gyakorlatban inkább volt 16/1 Mbit/s) ADSL2+ csomagot váltotta a 30/5 Mbit/s VDSL2 előfizetés, az új HGW -vel egyetemben, akkor a szerelő a régi, az oszlopról a házig húzott légkábelt levágta. Ehejett egy a korrábinál kb. 2,5-3x vastagabb új légkábel került kifeszítésre, plusz a falon lévő csatlakozó dobozt (kb. 23 éve ette az idő vasfoga) is lecserélte egy újra!

    Gondolom ezek az "apróságok" is befolyásolhatják az SNR, és csillapítási, stb. értékeket. Viszont akkor még ha jól emlékszem kb. 12,5 dBm teljesítményen becsülte a vonali paramétereket 51 Mbit/s környékére a HGW, majd kb. 1,5-2 hónapja beállt a teljesítmény 10,9 dBm értékre, és olyan 42-43 Mbit/s lett a becsült vonali érték.

    Most pedig az 50/15 Mbit/s csomagra váltva, ránézésre pont határon, a vonalat maximumon kihajtva tudja a 48/15 Mbit/s sebességet az előfizetés. Nem panaszkodom, mert előzetesen olyan 45-46/15 Mbit/s -re vártam a korábbi vonali adatok alapján az új Otthoni 50 csomag sebességét nálam.

    Pont az előbb néztem belépve a Telekomos fiókomba, hogy a 100/27 -es VDSL2 net el sem érhető nálam. Legalább is online nem megrendelhető. Mondjuk csak bondingal menne a vonali adatok alapján, és mivel alig van előfizetőjük az utcában, szerintem akadna bőven még szabad érpár is. De nekem most bőven megfelel ez az 50/15 -ös net. :)
    A 48 Mbit/s lefelé nem zavar, annak viszont kifejezetten örülök, hogy a feltöltés 15,8 Mbit/s környékén realizálódott. :)

    Aktuális állapot 13 óra üzemidő után:

    [ Szerkesztve ]

    raider21

Új hozzászólás Aktív témák