Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e=mc²

    őstag

    Hali!

    Kis segitseget, tanacsot kernek, mert kezd a turelmem elfogyni es inkabb lemondom a francba ezt az egesz vackot.

    Majus elejen elkezdett az internet vacakolni, ami annyibol all, hogy bongeszes kozben egyszer csak nem tolt be a kivant oldal. Frissitesre, vagy a linkre ujra kattintva vagy betolt, vagy nem. Igy elegge frusztralo hasznalni a szolgaltatast. Nem bongeszo gond, 3 felevel probalkoztam. Nem szamitogep gond, szinten 3 kulonbozovel ugyanez a jelenseg. LAN-on es Wifi-n is, teljesen mindegy. Virusirtot futtattam, Malware irtot futtattam. Sebesseg (mar amikor meg tudom merni) meg van. Kabelnet Netmania M mar huseg nelkul. Cisco modem-router.

    Hibajelentes #1: majus 5, 19:00
    Ugyfelszolgalatos srac kisse lekezeloen beszelt, mikor meghallotta, hogy a sebesseg megvan, innentol kezdve ugy ereztem, hogy ketelkedik abban, amit mondok, de vegul aztan mond valamit, hogy o bizony akkor intezi. Sms megkaptam, hogy elkezdtek a vizsgalatot.
    Reggel 7:00-kor kaptam sms-t, hogy 19:33-ig a vizsgalat nem talalt hibat, igy lezarjak a jegyet.

    A hiba tovabbra is fenn all.

    Hibajelentes #2: majus 6, 18:30
    Ugyfelszolgalatos holgy meghalgatta, hogy mi tortent eddig, latja a lezart hibajegyet es ujra megnyitja. 19:50-kor szoveges uzenetben ertesitenek, hogy elsodleges vizsgalatuk hibat allapitott meg, hiba elharitasaig turelmet kernek. Gondoltam ez kellett csak, varhatom nyugodtan a javitast.
    Masnap 14:30-kor sms-ben ertesitettek, hogy a hibat elharitottak. Elnezest kertek.

    A hiba tovabbra is fenn all.

    Hibajelentes #3: majus 10, 19:30
    Ugyfelszolgalatos holgy meghalgatta az elozoekben taglaltakat, majd uj hibajegyet inditott. 20:00-kor jott az sms, hogy elkezdtek a vizsgalatot. Masnap ismet hibat talaltak elsodleges vizsgalatkor.
    Telekomos emberke hivott is, hogy akkor kijonne helyszinre, mondom jo. O nem talalt hibat, de elindit egy monitorozast a routerben. Punkosd utan jelentkezik.
    Amint elment a helyszínrol kaptam sms-t, amiben tajekoztatnak, hogy a Magyar Telekom halozataban nincsen hiba, de hivhatom a szamitastechnikai kerdesekben jaratos szuperszervizt sikerdij elleneben.

    Remek. A hiba tovabbra is fenn all.

    Punkosd utan tegnap sikerult eljutnia a technikusnak hozzam egy uj eszkozzel. Mielott azonban beuzemelte volna, kerte, hogy a hozott laptopjat tegyem fel a halozatra kabelen, hogy ott is jelentkezik-e a gond. Jelentkezett, nosza akkor eszkozcsere.
    Kaptam egy Sagemcom F@st 3686 AC Magyar Telekom nevu eszkozt. (azt hozzatennem, hogy az eszkozcserenek orultem, de annak, hogy ez haromszoros merettel rendelkezik az elozo Ciscohoz kepest mar nem annyira - nem fer el a tv allvany polcan, ahova szepen be van minden rendezve)
    Legalabb fel ora volt, mire beaktivaltak, rogzitettek, regisztraltak, akarmit csinaltak a kozpontban, de az uj eszkozzel sem valtotta be a hozza fuzott remenyeket.

    A hiba tovabbra is fenn all.

    Az uriember kezet szetterta, es kijelentette, hogy neki eddig tartott a tudomanya, most kovetkezzen egy teszt idoszak az uj eszkozzel.

    Meg tegnap este a DCHP ugy elszallt benne, hogy 169-es cimeket kezdett el kiosztani a 192-esek helyett. (annak ellenere, hogy az van a beallitasaiban megadva) Csak a modem reset segitett. Ma hazaerkezven varhato volt, hogy nem javult a szolgaltatas minosege, azaz nem volt sem net, de pingelni sem lehetett a modemet. Restart, majd fix IP-t beallitva minden eszkozon probalkoztam, hatha jobb lesz igy, de sajnos nem.

    A hiba tovabbra is fenn all.

    Jelenleg itt tartok. Mit tudok meg tenni a szolgaltatas lemondasan kivul? Mert ezert nem fizetek 9 ezret (tv-vel egyutt), hogy nem megfelelo szolgaltatast kapok, rajtam tesztelnek, es ugy kezelnek, mintha gyenge elmeju lennek.

    Szerk:

    A technikus amikor itt volt, azt mondta, az ertekek rendben vannak mind a regi, mind az uj eszkozon.

    DJ. Ru$y
    DNS gondra gyanakodtam en is, igen, be volt allitva, ugyanaz a gond. Akkor is ha csak azok vannak, akkor is ha csak a Telekome. Gepen is volt beallitva, az eszkozokben is volt beallitva.

    wmati
    Az itthoni halozatom fix ip-vel megy, csak, hogy a technikus megnyugodjon, mindent hagytam alapbeallitason, mert csak nezett, amikor mondtam, hogy az elozo Ciscot a sajat kenyelmi funkcioimra beallitottam.
    Most DHCP-n vagyok, mert igy sem megy.
    Jelszintek: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

Új hozzászólás Aktív témák