Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petne

    őstag

    válasz Core2duo6600 #324 üzenetére

    Azért a tömörítésről ne feledkezzünk meg, nem éri el a valódi film minőségét, a film esetében a vetitett képre, nem a projektorra gondolok.

    Az rendben, de az eszköz ugyanazt veszi, amit kap. Ha nem lenne ekkora tömörítés rajta, akkor azt venné... Gondoljuk arra, hogy ha csak VDSL menne az egész, namost ott kevésbé kell tömöríteni és akkor az eszköz is azt venné. Itt nem azt kell figyelembe venni, hogy a szolgáltató hogy tömörít, hanem azt, hogy pontosan ugyanolyan minőségben rögzít, ahogy kapja.

    Analóg :
    Nézzük a DVD felvevő esetét.

    Hát ez nem így van, ugyanis analóg vételnél, ha asztali dvd felvevővel elkezdesz rögzíteni ott bizony történik egy analóg digitális konvertálás, amely alapján már nem ugyanazt adja vissza, mint ami az élő adás volt. Nem beszélve arról, hogy maga a tv csatorna már digitálisan adja le a műsorát pl. műholdon keresztül, viszont pl. a kábelszolgáltató csak analógon továbbítja és ilyenkor is történik egy kis veszteség. És itt egyáltalán nem a felbontást kell figyelembe venni, ha a minőséget említjük.

    Hát ez a moziban korábban vetitett filmekkel kapcsolatban biztosan nem igaz, mert egy mozivászonra vetítővel vetített kép (optikai vetítő, nem projectorral DVD ről), bizony sokkal magasabb képponttal rendelkezik mint a pál szabványú televízió (720*576)
    Nem igazán értem hogy jön ide a mozi... :) a tv csatorna sem a mozi kópiáját adja vagy igen? :D Az anyag szót úgy értettem, hogy amit a csatorna ad, nem a film eredeti kópiájára gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák