Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benedekk

    csendes tag

    válasz kopa1 #120739 üzenetére

    Az előző gigabites Huaweii routernél 3 évig semmilyen probléma nem jelentkezett a 2.4 GHz-es sávban: 8-10 eszköz folyamatosan használta a Wi-Fi-t. Én és a feleségem home office-ban vagyunk, a lányom online oktatáson.
    Gondoltam, hogy bővítem a sávszélességet 1 GB/s-ről 2 GB/s-re.
    Az ONT-t le is cserélték Sagemcom 5670-re. Mindkét sávot használtam különböző SSID-vel, de 10 percenként ledobált a 2.4 GHz-es sávról, az 5GHz sávon pedig lefagyott a kommunikáció.(Gondold el milyen kellemes volt a gyereknek online órája közben) A router újraindítása mindig megoldotta a problémát. No de 10 percenként újraindítani a routert....?
    A 1414-en bejelentettem a hibát és kicserélték egy másik Sagemcom 5670-re.
    De sajnos ugyanezeket a hibákat produkálta: hol az 5 Ghz-en, hol a 2.4 GHz-en szakadt meg a Wi-FI kapcsolat. A vezetékes összeköttetéssel nem volt probléma.
    Itt borult el az agyam és vásároltam egy AP funkcióval felvértezett router, ezt raktam a Telekomos eszköz mögé, a Telekomos eszközön letiltottam a Wi-Fi funkciókat és láss csodát azóta a vásárolt router Wi-Fi kapcsolatán tökéletesen működik mindkét sávban a kommunikáció.

Új hozzászólás Aktív témák