Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lszlogal

    senior tag

    válasz Túzok22 #105980 üzenetére

    Milyen időpontokban? Szerintem csak csúcsidőben (a késő délutáni, esti órákban) jelentkezik a probléma.

    Akkor elmondom miért, elég egyértelmű a szituáció. A Telekom GPON-t használ. A GPON szabvány egy szálon (egy OLT porton) 2,44/1,22G-t tud. Egy szálat max. 128 felé lehet splittelni (128 végpont [EFI] mehet rá). Állítólag a T. 64-es osztásokat csinál, de ezt nehezen tudom elképzelni. Legyen mondjuk minden 5. embernek gigabites csomagja, és van 64 EFI a szálon. Minden 10. ember torrentezik, ezért 100%-osan leterhelődik az a szál (OLT port), amin te vagy. (Az OLT-nek 10G-s uplinkjei vannak általában, lehet azt hajtják ki 100%-osra, de nem vagyok ebben biztos) A gigabites csomagokat már TEN GPON-ra kellene ráengedni, mert akkor az OLT portok 10/10G-t tudnak. Ehhez már szükséges 40-100G-s uplink. Gondolom az OLT moduláris, és tudja is a TEN GPON-t. Csak az ONT-ket kellene cserélni ehhez.

    Röviden: túl van hajtva az optikai szálad, nem lehet vele mit kezdeni. Baromi nagy az overselling. Ennyi.

    Az ügyfél meg természetesen értetlenkedik, hogy miért csak 200Mbps jön optikán, hiszen az a legkorszerűbb átviteli technológia. Véleményem szerint parasztvakítás ezek a baromi nagy csomagok GPON-on. GPON-ra max. 500/200-as csomagot engednék felkapcsolni.

    Ezért garantálnak csak 300Mbps-t a gigabites csomagnál.

    Remélem érthetően magyaráztam, és a mezei felhasználók is megértik majd :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák