Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chosen

    addikt

    Sziasztok!

    Teszteltem a Hoya Pro ND16 és a Hoya Digital Filter Kitből az ND8 különbségeit. Amiket találtam:

    - A Pro ND menete sokkal precízebben van elkészítve. Gyorsabban megy fel-le és pontosabban ül a helyén. A sima ND8 nehezen kap rá a menetre, akkor is karistolva megy fel. Fotózás közben hagytam ki amiatt fotókat, hogy még az ND8-at próbáltam feltenni...

    - A Pro ND sötétítése pontosabb. Kimérve aa Pro ND16 pontosan 4 fényértékkel sötétít. A sima ND8 elméletben 3-mal kellene, de gyakorlatban ~2.67 fényértékkel sötétít csak.

    - Szubjektív, nem tudtam kimérni, de valahogy a Pro ND kellemesebb színekkel készíti el a képet, a sima ND enyhén kellemetlen halványzöld fátyolosságot hagy.

    Ezeket korábban nem láttam, hogy leírta volna valaki, ezért gondoltam hasznos lehet másnak is az infó. Igaz, hogy a Pro ND16 önmagában annyi volt, mint a komplett Digital Filter Kit, de összességében nekem simán megérte, bármikor újravenném. (A Digital Filter Kithez viszont jár egy tök jó kis Hoya filter táska, azt meg amiatt érte meg megvenni :D ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák