Hirdetés

Aktív témák

  • bim

    veterán

    Sokáig tanakodtam hogy egy napközbeni bejegyzést megérdemel e a reggeli teafőzésem,de az ügy horderejét tekintve mindenképpen jár neki a külön post.
    A történet alapja az hogy gyakorlatilag nulla a konyhában való ténykedésem.Semminek nem tdom helyét és nevét, azt meg pláne nem hogy a főzésnek melyik segédeszköze lehet.Én a konyhába kifejezetten az elém helyezett étel elfogyasztására járok és a hütő sörpolcának az üritéséről gondoskodom.Na persze nem nagyon mert napi 1 üveg elegendő a szervezetemnek.
    Esetleg még a mikro bekapcsolását rám lehet bizni de a működési időtartam kalibrálással már gondok vannak.Életem első popkornját simán elfüstöltem benne.
    Szóval ezek az alapadotságok...
    Reggel mami már indult dolgozni amikor Zsani kislányom benyögte teát inna.Mivel ugy éreztem elérkezett az idő hogy 33 évesen megmutassam nem halna szomjan a család ha az életük csak rajtam mulna egy magabiztos:-persze majd én főzök.- felkiáltás tört elő belőlem.
    Mami végigmért tekintetével és kicsit bizalmatlanul de odavetette gyorsan mik is a hozzávalók.(teafilter,cukor,citrolé,teáskanna) Mire jegyzettömböt vettem volna kézbe már csapodott is mögötte az ajtó.
    Szóval magamra maradtam.Az előszobában állva fagyottan bámultam befelé a konyhába szememmel a pultot és környékét pásztázva hogy vajon minden elő van e készitve.Teáskanna-rendben....De hol a többi?????
    Már éppen kerestem magamban a megfelelő szöveget amivel át tudom irányitani egy reggeli tejivásra a családot de az önérzetem megálljt parancsolt.NEM!Meg kell tenned!!
    Irány a konyha.Rávetettem magamat a kannára és felderitettem hogy vajon mennyi vizet kell beletölteni.Pusztán férfiagyal azonnal a vizkövesedés választóvonalát kerestem.Ez pont a kiöntőcsonk aljáig ért.Gondolhattam volna....
    Viz megereszt, irány a gáztűzhely.Persze a rózsa megválasztása sem mindegy.A hozzám legközelebb esőre tettem rá.Tűz? na itt kezdődnek a gondok.Gyors latolgatás következik.Vajon hová lehet tenni ugy hogy kéznél legyen, a gyerekek ne érjék el de mami igen.NYERT!A szagelszivón volt.Nagyon elégedett voltam magammal hogy igy elsőre ment a tűzgyujtás.Ujabb latolgatás.Mennyi időm lehet addig amig a cirka 1 liter víz eléri a 99°ot? Szerintem pár perc.Irány a konyaszekrényhez ami nálunk spájzként is funkcionál.Ajtó feltár és rögtön hátrahököltem.UR ISTEN!!!Mi ez a sok vacak????? Hogy fogom én megtalálni itt a cukrot,teafiltert és a citromlevet? Azonnali felmérésem után kiderült hogy egy csepp férfiui logikus rendszer nem található ami nyomán el lehet indulni.Kutatás következik!! Szerencsére azonnal ráleltem a cukorra és a teára.Már csak a citromlé merre lehet?Gyorsan kihuztam a keresési szektorok közül azokat a polcokat ahová termeténél fogva nem fér be állitva a palack.Ha netán elfektetve tárolja akkor megszívtam.De ugye nem???? NEM!Állitva figyel 4 befőtt mögött szépen arra várva hogy ráleljek.Megvagy! Éppen azon tanakodtam hogy miért nem az első sorban van amikor gyakran használt dolog nálunk...semmi értelmes magyarázat nincs.
    A víz forr.A teabekeverő edény a pulton vár rám (ez könnyités képpen előhagyták nekem).Sima üvegkanna.Belelogatom a filtert ugy hogy ügyesen megkeresem a mértani középpontját a cérnának igy rögzitve a belecsuszás ellen.Gyors emlékezetben kutatás után büszkén merem a cukrot is az edénybe bááár a 3. kanálnál meginogok hogy valóan ezt az ürméretű kanalat szokta e használni párom is.Nem számit!!Legyünk tul rajta mihamarabb!4 kanál és egy kis ciromlé, idézem fel.DE MIT JELENT AZ HOGY PICI CITROMLÉ???? Valami mértékegységet csatolhatott volna...Mindegy.Ha pici akkor legyen pici.Lötyintek egy keveset, majd még hozzá hogy azért nehogy azt mondják sajnltam tőlük.Majd azt mondom nekik ha savanykás lesz hogy télen jobb ha picit citromos.Forrázás következik.Forroviz betöltése közben ügyesen eltaláltam a filtert ami azzal a lendülettel vágodott is bele a kannába.ÓÓÓÓ!!REMEK!!!! Azonnali reakció a kanállal kihalászás.Közben a céra végén található kis papirembléma kezd szertefoszlani a forroviz hatására.HURRÁ!!! Sikeres kipecázás után kevergetés cukoroldodás és elegyités végett.Persze hogy a kanálba akad a filter aminek a madzagja ujra eltünik az edény széléről!Már meg sem lepődök.Mondhatni rutinos mozdulattal nyulok a kanállal utána.A pillanatnyi magabiztosságom erősen roncsolja hogy a papirka leszakadt a cérnárol és már 10 darabban uszkál a teában.NYAMI! De fincsi teánk lesz ma! Gyorsan reflexől kihuztam azt a fiókt ahol az evőeszközök találhatóak.Vadul szürőt keresek a tekintetemmel.2 pontenciálisan a célnak megfelelő szerkezet kerül a látómezőmbe kutatás közben .egy műanyag sűrű szövésűű és egy ritkább fém.Gyors pillantás a kannába mekkora méretű cafatokat kell halásznom.Ugy nézem már csak a sűrű jöhet szóba!
    Közben kislányom kinézett a konyhába.-Minden rendben?_
    -Persze!-miközben kipréseltem magambol ezt az egy szót, megprobáltam testemmel a lehető legnagyobb felületet kitakarni abbol a tevékenységből amit éppen folytatok.Sikerült.Huhh!Ezt megusztam.Végre kész!Ugyan nem kostoltam de annyira rossz azért nem lehet.Gyorsan öntök mindenkinek.
    Tálalom.Kenyeret vajazok és felvágottal látom el.
    Bekiabálok nagy arcal a szobába.-kész a reggeli!
    Kitodul a két kis sáska .Én is odaülök.Zsani Pár harapás után kortyol ovatosan.Én a szemem sarkábol figyelem.Nem szól...
    Nem birom tovább és rákérdezek.-Na milyen a tea?.
    Csend.....
    -Háát anyué picit jobb.-majd hozzáteszi halkan.-lehetne inkább kakaó?
    NEM!!!!!
    Még nem érettem meg a kakaóra!!
    Megkostoltam és tényleg pocsék lett.
    Óvakodjatok a konyhától férfitrsaim...

Aktív témák