Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsodaPOK

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem rég (nyáron) vettem egy elég öreg (6-7 éves) UPS-t vadíúj aksikkal. Az UPS manuálja itt megtalálható: http://www.bonet.hu/~zsolteey/apcsmart600.pdf Linket már nem igazán találtam hozzá. Géppel nincs összekötve, mivel nincs kábelem. A manualban található "option switchek" közül az első három ON, a 4. OFF.

    Ezzel a kis drágasággal van problémám. Többször előfordult, de szándékosan még nem tudtam reprodukálni.
    Tehát: gép megy, ups hálózatról üzemel. hirtelen átvált aksira, majd vissza. Ezt megismétli, majd gép mintha újraindulna, BIOS logó stb. Majd fekete képernyő, monitor lemegy stand by-ba. Vinyó led világít egy darabig, majd elalszik és semmi. Reset, gép indul, megy minden.

    Van amikor egy aksi-hálózat kapcs után gép újraindul, van amikor nem indul újra, van amikor többször csinálja.

    Amit észrevettem:
    egy ilyen aksi-hálózat kapcs sokkal gyorsabb, mint amikor lenyomom az elosztót, majd mindjárt visszanyomom. Szóval amikor szarakodik, sokkal kevesebb ideig van akksi üzemben.

    Próbálgattam többszöri öntesztet egymás után, nem jött elő ez a hiba. Próbáltam h elosztó le-vissza többször egymás után, szintén nem jött elő. Rendesen átkapcsolt akksira majd vissza, gép szépen ment.

    A gép:
    Chieftec 450W aktív pfc
    amd 2800+
    geforce fx 5700
    abit nf7
    2 vinyó
    hangkari, firewire kari
    +router és kábelmodem

    Ja és a router és a modem se indul újra.

    Én már teljesen tanácstalan vagyok h mi baja lehet. Remélem nem hibás az UPS.
    Bármi segítséget szívesen fogadok.

    CsodaPOK.

    u.i.: elég zavarosra sikeredett a probléma leírása, de nem tudom másképp elmagyarázni. Sry. :)

Új hozzászólás Aktív témák