Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mhn

    tag

    Sziasztok!

    Gépem: fx-8320, 4x4GB RAM, 2SSD, 1 HDD, 1 HD7750
    Táp: FSP Aurum 400W 80PLUS Gold

    A power calculator azt írja, hogy Load power: 242 W

    Van egy FPS EP 1000 UPS-em.

    3-4 éves a gép és az UPS is.

    Alapvetően pillanatnyi áramszünetek kivédésére használtam az UPS-t és egy darabig erre jó is volt.
    Az utóbbi pár hónapban viszont többször elfordult, hogy volt valami zavar az áramellátásban az UPS elkezdett sípolni a gép meg lekapcsolt.
    Az UPS sípolás csak akkor szűnik meg, ha kikapcsolom majd bekapcsolom újra.
    kivétel nélkül mindig akkor volt amikor nem voltam a gép közelében, nem csináltam semmit, kb idle volt a gép.

    Azért is írtam, hogy zavar, mert nem feltétlenül áramszünet volt, mert pl. pont tegnap este (vihar volt) megint jött a szokásos sípolás és a gép lekapcsolt. Viszont az áram nem ment el, leglábbis pl. a sűtő órája nem állt be alapra, a tv se kapcsolt ki.
    Ellenben volt pár hónapja, hogy szereltek nálunk és lekapcsolták a fő biztosítékot. Akkor viszont bírta percekig.

    Szval a kérdésem, hogy kuka az UPS vagy csak az akksija, vagy vmi más a gond.
    A manualban azt írják, hogy
    Continuously sounding -> Alarm / Fault jó de mi a fault?

    +1 Lehet úgy tesztelni az UPS-t, hogy szimplán kihúzom a konnektorból? pl csak a router-t kötöm rá, hogy lássam, hogy azt pl elbírja e... (kipróbáltam: 1 modem, 1router, 1 switch egy NAS-al de minden lekapcsolt, és az UPS is sípolt :) )

    Előre is köszönöm a segítséget!
    üdv!

Új hozzászólás Aktív témák