Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • enamessias

    aktív tag

    válasz Vrtboy #29 üzenetére

    Elsö ami eszembejut: csak a torrent lassu? mértél sebességet?
    Nem elég a kliens, azért pár dolgot be kell állitani hozzá.
    A kliensek nem jeleztek hibát? Pl "no incomming connection" vagy hasonlo? Port teszt ok?
    Portokal én hasraütés alapján probálkoztam 20000 felett. Ott már kevés progi használ prtot. Például nekem a 22222 vált be. Hogy a többi miért nem ment, az ugyancsak rejély számomra. Hiába állitottam be mindent, sok porton mégse volt bejövö kapcsolatom, igy passziv maradtam.
    Deluge-nál két portot is kell nyitni! Egy a kliensnek, egy a Deluge Daemon-nak!!! (default: 58846)
    Bár a kliensekben van upnp és nat-pnp ami arra szolgál hogy megnyitja a router tüzfalát az adott porton, de nekem ez nem szokot menni (netgear router)! Deluge-nél ráadásul még be is kavart, nem a bálitott portot tesztelte. Ezért érdemes ezeket az opciokat kikapcsolni és kézzel beállitani a routert.
    Router beállitása: a üzfalon nyitni kel egy (vagy többet) portot az ip cimünkhöz, amit a kliensünkben beálitottunk! (portforwarding) De ahoz hogy ujrainditás után is menjen a dolog, ahoz ne felejtük el beállitani a routerben a gépünk ip cimét! Alap esetben minden alkalommal a számitogép beinditása után a DHCP oszt ki nekünk egy ip-t ami nem minden esetben ugyanaz. Ezért a routerben állitsunk be fix ip-t a MAC addres-hez rendelve!
    A router és a gép ujrainditása után érdemes tesztelni, hogy a beéllitások biztos életbe lépjenek.

    Összefoglalva:
    1. kliens programbol kivesszük a pipákat:
    - random port
    - upnp
    - nat-pnp
    2. beállitunk egy teszöleges portot kézzel.
    3. Router beállitása
    -fix ip MAC address-hez rendelése
    -portforwarding (Deluge-nél Daemonnak is)
    4. gép és router ujrainditása
    5.Kliensben port teszel ellenörizzük munkánkat.

    Ha a teszten megbukunk, pedig mindent jol csináltunk, akkor lehet probálkozni ujbol a 2. pontol kezdve egy másik portal.
    Ha a port tesz ok, akkor örülünk, egy ideig még érdemes idönként ujra tesztelni, mert voltak portok amik nekem csak egy ideig voltak nyitottak, majd fél ora mulva lezártak.
    Ha eddig eljutunk, port stabilan nyitva van, de a sebesség még elmarad a vártaktol, akkor már csak a titkositással lehet probálkozni.

    Deluge-ben alapbol be van kapcsolva, nekem nem is kellet vele vacakolni. uTorrentben magunknak kel bekapcsolni, külön a kimenöt és külön a bejövö forgalomra is, majd kényszeritettre állitani. Kényszeritetnél nem enged titkositlan kapcsolatot létesiteni, ezért azt (elméletben) nem tudják kiszürni, de ennek az az ára hogy csak titkositást használokhoz lehet igy kapcsolodni!!! Ezért mindenki használjon titkositást!

    Remélem tudtam segiteni, ha megvan a hiba, vagy a megoldás, akkor ird meg ide.

    A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

Aktív témák