Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz ozzy711 #12 üzenetére

    Bármilyen akusztikával foglalkozó írásban benne van, személyesen nem modelleztem le, nem tudok parciális differenciálegyenleteket megoldani, de erre épül a diffúzorok működése is. Egy adott hullám a hullámhosszával megegyező méretű, vagy nagyobb tárgyakat "lát" akadályként. Erre elég sok fizikai jelenség épül akusztikában és optikában is.

    Te azt mondod, hogy a sarok előtt van. Ott már nincs tetszőleges mennyiségű légrésed a két fal és a panel között, míg a szoba közepén, amit a példámban említettem, ott ellenállás nélkül ki tudja kerülni. Erről volt is szó egy mérnök előadásában az Audioholicson, hogy nem igazán van realitása a 2 méteres légrésnek, mert gyakorlatilag azzal félbe kell vágnod a szobát, hogy működjön.

    Én is azt számoltam amúgy, hogy 30-40cm körül a 10 kPas/m2 már sok. De azt írod neked 100-as van, csak a légrésed 400mm, ott azért egy 5k-s anyag csúnyán elvérzik. Persze itt sem árt a modellt fenntartásokkal kezelni, mert az végtelen méretű felületekkel számol, tehát nincsen diffrakció. A valóságban egy ilyen sarok megoldás feltehetőleg rosszabb hatásfokú, mint amit a modell ad. Gondolom a tehetetlenség valamennyit bele fog passzírozni a hullámból az elnyelőbe, de ugye közben meg is tudja kerülni az anyagot, ez ugyanúgy műxik mint elektronikában (van is valami tétel erre, hogy az akusztikai rendszereket fel lehet írni áramkörökként, gyanítom hasonló diffegyenletek működnek, ha jól tudom az elektronikai modellek az áramlástanból származnak)

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák