Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • divot

    veterán

    Látom, hogy sokan próbálkoznak itt információhoz jutni, s mivel most én is segítséget kérek, gondoltam legjobb lenne, ha egy totyika kerülnének a szakdolgozatokkal kapcsolatos ügyek. Az utókor okulására. ;)

    Szóval: olyan tanulmányt, amely a magyar internetes média történetéről szól. Sajna csak külhoni példákat találtam, márpedig ha most neki kell állnom nekem földolgozni a honi netlapok sztoriját, akkor meghalok, az tuti. Másérszt meg nem is biztos, hogy sikerül. Ötlet?

  • EGOKA

    tag

    Időben nekiállni?

    Hidd el, saját tapasztalat, ha nem kezded el novemberben írni... Mit kellett könyörögnöm pár nap haladékért...

    http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

  • divot

    veterán

    válasz EGOKA #2 üzenetére

    Volt egy kis magánéleti kavalkád, ahhoz képest abszolút időben vagyok, mivel múlt héten beszéltem meg a témát a tanárral. :)

  • EGOKA

    tag

    válasz divot #3 üzenetére

    Ejha! :D

    Kéz- és lábtörést hozzá. :)

    http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

  • concret_hp

    addikt

    az internetmédiáról: [link]
    csak arra vigyázz, hogy nézd meg nem az itt feltüntetett emberke-e a konzulensed :U

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • Fricó

    aktív tag

    Egy kis helpet kérnék a szakdolgozatom irásához a kövi témákban:
    A processzorok fejlődése
    A grafikus kártya fejlődése
    A háttértárolók fejlődése
    A számítógép jövőképe

    akinek van több oldalas használható anyaga irjon minnél elöbb!
    :R

  • cskamacska

    addikt

    válasz Fricó #9 üzenetére

    Kis segítség 96-2002 közötti 3D kártyákokat illetően. Nem túl sok infó van róluk egyenként, de minden konzúmer kártya fel van sorolva jól: http://accelenation.com/?ac.id.123.1&CFID=270639&CFTOKEN=55797837 [link]

    Némi infó a proccokról: http://www.informit.com/articles/article.asp?p=130978&seqNum=1 [link]

    [Szerkesztve]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • Jégkokó

    veterán

    Én is az elmult hetekben szakdolgoztam a macromedia Authorware nevű multimédás programmal, és a Nokia telefonokról irtam egy komplett programot, olyan 100 mega lett.Meg kellet hozzá irni minimum 30 oldalnyi fejlesztői és felhasználói dokumentációt is, nekem speciel 36 oldal lett, és be kellet köttetni keménykötésbe. :D

    A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

  • Grass

    aktív tag

    Hali.
    Logisztikából kell házidolgozatot írnom ''Trends in transportation'' cím alatt. Akinek esetleg van a témához kapcsolódó anyaga, azt kérném hogy juttassa el nekem. Előre is köszönöm.

    "Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

  • supi0070

    tag

    válasz Fricó #9 üzenetére

    gugli nem segít?
    csak kérdezem, mert ezek így elég tág fogalmak. sokminden idetartozik. valójában mindegyik egy kis tanulmány lehetne (5-10 oldalban

    Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

  • supi0070

    tag

    én is szakdolgozatot írtam most és hát véleményem szerint elég ratyi lett. most para van hogy ha a külső bírálótol visszajön.
    jótanácsként: rá kell szánni az időt a szakdolira. én nem tehettem, mert éppen önfentartást gyakoroltam és nem volt időm foglalkozni vele. most meg eszem a kefét.
    hát reménykedek. mindenesetre ti ne járjatok így.

    Te látsz dolgokat, és azt kérdezed: miért?De én olyan dolgokat álmodok, amik soha nem voltak és azt kérdezem : miért ne?''(George Bernard Shaw)

  • mixyboy

    tag

    Sziasztok!

    Én is szakdolgozatot csinálok! Olyan segítséget szeretnék kérni, hogy ha tudtok olyan oldalakat, ami sokat foglalkozik a mobiltelefon, mobilkommunikáció fejlődésével, esetleg valakinek van valamilyen elfekvő doksi, cím, akár angol szöveg is arról, hogy milyen volt régen, milyen most, és milyen lesz pár éven belül, kérem küldjön nekem linkeket. Meg tipp is jól jönne, merre keresgéljek? Mert wikipedia-t most bepróbálom, de ha van még ilyesmi oldal, akkor segítsetek! köszi szépen! Minden érdekel :)

  • Sunyi Sanyi

    senior tag

    Van itt a fórumon Testnevelésből végzett emberke? Pontosabban olyas valaki kellene, aki kézilabdából írta a szakdogáját vagy közeli kapcsolatban van a kézilabdázással mint gyakorlati, mint elméleti szinten. :R

  • Poctar

    senior tag

    Hello!

    Hangszerkesztés és hangrögzítés számítógépen témában keresek anyagot.
    Idáig nem sokat találtam.
    Fontos, hogy legyen leírás a műszaki részekről is. Pl.: A digitalizálás folyamata. A mikforon működése Plussz szoftverek leírás (Mit hogyan lehet velük szerkeszteni, készíteni).

    Segítségéeteket előre is köszönöm.

    [Szerkesztve]

  • Dylen

    aktív tag

    Up!
    Én jelenleg kettőt írok egyszerre, szép az élet:) Április 15re be is kell köttetni.
    Ki küzd hasonló problémával? :)

    bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

  • lorcsi

    veterán

    válasz Dylen #20 üzenetére

    persze..mondjuk későbbre (máj 19), de még az elején járok :O
    autóipar és a minőségügy...belső auditok fejlesztése

    [ Szerkesztve ]

  • lorcsi

    veterán

    írja még más is mostanság?

    eszméletlen mennyi öszefoglalót kér ez a genyó iskola :(( :(

  • Ticsi.

    csendes tag

    Légyszi segítsetek nekem! Aki ismer olyan iskolát, ahol gépírás, ügyvitel oktatás folyik, szakképzett tanárokkal az jelezzen nekem. Tanítási gyakorlatra kellene mennem, de csak az egyik gyakorlóiskolát biztosítja a főiskolám.

    Ticsi.

    :) ‎" A nevemet tudhatod, de az életem nem ismered! Hallhattál arról, hogy miket tettem, de fogalmad sincs róla, mit és miért csináltam. " :)

  • .:Kristian:.

    addikt

    Sziasztok!
    Szakdolgozathoz keresek anyagot, falusi turizmushoz kéne 1-2 tényszerű adat. Dokumentumok, jegyzetek, tele számokkal.
    Nem rizsa, tényszerű adatok!
    Aki bármilyen formában tud segíteni az dobjon pü-t, a többit megbeszéljük.

  • gergo5991

    őstag

    bumplom, bár nem tudom mennyire van értelme, régi topik, esztergálás és marásról kaptam a szqkdolgozatomat, powerpointban kéne megcsinálni, kb 4-5 napom van rá, és hát végkép nem tanultam gépészetet, ezt dobta ki a "gép"
    segítség képpen tudna valaki mintát mutatni, powerpointban hogy lehetne előállítani egy tökéletes munkát?

  • olzsy

    csendes tag

    Januárban kezdem én is a szakdolgozatom és mellé még egy nyelvvizsgát is kellene tennem. Sok sikert nektek is:)

    Laca

  • 20Matthias00

    újonc

    Sziasztok! Egy hatalmas nagy kérésel fordulok hozzátok valaki aki ért az informatikához ő ezt a teszt feladat sort kitöltené nekem nagyon nagyon fontos lenne!!! Ha valaki megcsinálja nagyon szépen köszönöm!!!

    Mi jellemző a FLAC fájlokra?
    Veszteséges tömörítés
    Veszteségmentes tömörítés
    Képfájl
    Hangfájl
    2. Mi jellemző az MP3 fájlokra?
    Veszteséges tömörítés
    Veszteségmentes tömörítés
    Képfájl
    Hangfájl
    3. Mit jelent a Fade In a hangtechnikában?
    A hang fokozatosan felerősögik.
    A hang fokozatosan eltűnik (elhalkul).
    A régi felvétel kifakul (a magas hangok eltűnnek).
    Csak a videótechkikában létező fogalom.
    4. Mit jelent a Fade Out?
    A hang fokozatosan eltűnik (elhalkul).
    A hang azonnal elhalkul.
    „Lekeverés”
    Az Audacity fejlesztését befejezték („meghalt”) 2012-ben.
    5. A .wav a Microsoft saját zenei hangformátuma.
    Igen, s licence-díj fizetése mellett használható.
    Igen, és szabadon felhasználható.
    Nem, az ISO szabványügyi szervezet éltal létrehozott RF6529 szabvány.
    Nem, ez a Hot Hits Atlanta - WAVA - Online Radio Station rövid neve.
    6. Melyik a Microsoft saját zenei fájlformátuma?
    WMV
    WMA
    MP3
    MA47. Melyik hangformátumot definiálta a Microsoft a Windows számára? WAW WAV WWF VVT
    8. Melyik igaz a WMA fájlokra? Kisebb bitsűrűségű mint az mp3 Nagyobb bitsűrűségű mint az mp3 A Microsoft fejlesztette ki. Továbbfejlesztett változata a WMA pro
    9. Melyik hangfájl kiterjesztés? MP3 MID AU WMV
    10. Melyik nem hangfájl kiterjesztés? .WMV :AU .MOV .MP3
    11. Az .flac fájlok veszteségmentesen tömörítettek. igen nem minden hangformátum veszteséges minden hangformátum veszteségmentes
    12. Az .mp3 fájlok veszteségmentesen tömörítettek? Nem, ez az egyetlen veszteségesen tömörített hang fájlformátuma. A .wav formátumhoz hasonlóan az .mp3 is veszteségmentes. Veszteséges, s a minősége is korlátozott, mert a bitsűrűség maximuma 320 kbps lehet.
    Mit jelent a veszteséges tömörítés hangok esetében? Az mp3 veszteségesen tömörít, mert az emberi fül által kevéssé hallható részeket elhagyja. A royality kötelezettség miatt a cégnek veszteséget okoz. Az mp3 veszteségesen tömörít, mert a magas hangokat levágja. Valójában nem tömörítés, hanem lényegtelen adatokat mellőző kódolások (irrelevance coding). A adatvesztést okoz.
    14. -6 dB erősítés mit jelent? A hangerő a felére csökken. A hangerő a kétszeresére nő. Hatszorosára nő a hangerő. Hat darab erősítő kell, hogy a teremben jól érthető legyen színpadon elhangzó szöveg.
    15. A .mid formátumot a szintetizátorok használják. kizárólag azok nem bizonyos telefonokon csengőhangként is használható valamint a számítógépek néhány programja is
    16. A hangerő mértékegysége:a dB, mert az emberi fül hallásgörbéje logaritmikus. Graham Bell emlékére, mert az első nagyothalló készüléket ö alkotta meg. mert 0,5 deciliter tiszta alkohol az ember hallását 50%-kal csökkenti. gy a 6dB-es hangerő növelés az enbernél kétszeres hangérzetet kelt.
    17. A hangminőség melyik mintavételi frekvenciánál lehet a legjobb? 22,05 kHz 44,1 kHz 8 kHz 15 kHz
    18. Hang alakításánál mi a sebesség és mi a hangmagasság változtatása? Mindekettővel magasabb hangúvá alakítható az (ének)hang. A hangmagasság változtatása nem csökkenti a lajátszási időt. Azonos fogalmak. Csak a hangmagasság változtatásával mélyíthetjük a hangot.
    19. Mely állítás igaz a Windows Media Playerre? Az operációs rendeszerrel együtt feltelepül. Le tudja játszani a .mp3 fájlokat. Nem tudja lejátszani a .wma fájlokat. Ez a Microsoft által kifejlesztett médialejátszó program.
    20Melyek hangszerkesztő programok az alábbiak közül? IrfanView Paint Audacity PowerPoint
    21. Melyik menüpont segítségével változtathatja meg egy hangfájl akusztikai hatását? Bass and Treble Tremolo Reverb Visszhang
    22. Mi a Microsoft médialejátszó programja? Windows Media Player KMPlayer VLC media player BS Player
    23. Mp3 esetén melyi átviteli sebbeségnél CD minőségű a hang? 48 kbps 128 kbps 96 kbps 320 kbps
    24. Mi jellemző az (analóg) hang számítógépen történő tárolására (rögzítésére)? A mai korszerű számítógép eredeti, folyamatos jelet rögzít. Pl. a wav formátumban a jel pillanatnyi nagyságát rögzíti általában 16 bites formátumban. A mintavételi frekvencia többek között 48 kHz, 44,1 kHz vagy 22,05 kHz is lehet, a minőségi igénytől függően Telefonhang rögzítéséhez elegendő a 8 kHz-es mintavétel.
    25. Rajzfilmfiguraszerű hangot szeretne előállítani. Melyik menüpontot használja az Audacity programban? Hangmagasság változtatása Felkeverés Tempó megváltoztatása Sebesség változtatása
    26. Sebesség illetve tempó csökkentésekor mi lesz a végeredmény? Mindkét esetben mélyül a hang. Mindkét esetben nő a lejátszás időtartama. Sebesség csökkentésekor mélyül a hang. Tempó változtatásakor nem változik a hangmagasság
    Szeretne egy zeneszámot az előadóval együtt énekelni, de a hangnem önnek abnormálisan magas. Melyik menüpontot használja az Audacity programban a probléma megoldására? Normalizálás Sebesség csökkentése Hangszínszabályzó Hangmagasság változtatása
    28. Youtube-on telálható clip hangját szeretném a saját mp3 lejátszón hallgatni. Mit tegyek? A clip lejátszása közben az Audacity-vel rögzítem. Csak az Amazon Appstore-on meg kell vásárolni. Használom a clipconvertek.cc oldalt. 5 bitcoin-ért előfizetést kel vennem a youtube-on, s egy évig korlátlanul letölthetem a clipeket
    29. Mi jellemző a BMP képekre? Lehet „átlátszó” pixel benne Veszteséges tömörítés Csak 256 színe lehet Rasztergrafikus képformátum
    30. Mi jellemző a GIF képekre? Lehet „átlátszó” pixel benne Veszteséges tömörítés Csak 256 színe lehet Animáció is lehet
    31. Mi jellemző a JPG képekre? Lehet „átlátszó” pixel benne Veszteséges tömörítés Csak 256 színe lehet Animáció is lehet
    32. Mi jellemző a PNG képekre? Lehet „átlátszó” pixel benne Veszteséges tömörítés Csak 256 színe lehet Animáció is lehet
    33. Mi jellemző a rasztergrafikus képekre? Jól nagyítható Tömörített képek Max. 1000 pixel szélesek lehetnek A BMP is ilyen
    34Mi jellemző a vektorgrafikus képekre? Jól nagyítható Tömörített képek Max. 1000 pixel szélesek lehetnek A BMP is ilyen
    35. Milyen szín jelent az RGB színsémában a 0,0,0? fehér zöld fekete piros
    36. Milyen szín jelent az RGB színsémában a 0,0,255? vörös zöld kék sárga
    37. Milyen szín jelent az RGB színsémában a 0,255,0? vörös zöld kék sárga
    38. Milyen szín jelent az RGB színsémában a 255,0,0? vörös zöld kék sárga
    39. Milyen szín jelent az RGB színsémában a 255,255,255? fehér zöld fekete piros
    40. Ha a gamma-javításnál csökkentem az értéket, mit eredményez? A világos részek sötétebbek lesznek A sötét részek világosabbak lesznek A sötét részek sötétebbek lesznek A világos részek világosabbak lesznek
    Ha a gamma-javításnál növelem az értéket, mit eredményez? A sötét részek világosabbak lesznek A világos részek világosabbak lesznek A sötét részek sötétebbek lesznek A világos részek sötétebbek lesznek
    42. Mi a windows Alt+Print Screen funkciója? Lenyomásaval a Képmetsző programba kerűl a teljes képernyő képe. Leütésekor a vágólapra kerül az aktív ablakban látható kép. Leütésekor a vágólapra kerül a teljes képernyőn láható kép. Nyomtatásra kerül a PPointban látható kép.
    43. Mi a windows Print Screen funkciója? Lenyomásaval a Képmetsző programba kerűl a teljes képernyő képe. Leütésekor a vágólapra kerül az aktív ablakban látható kép. Leütésekor a vágólapra kerül a teljes képernyőn láható kép. Nyomtatásra kerül a PPointban látható kép.
    44. A természetben előforduló valamelyik színt (pl. kék) hány szinttel adható meg a digitális képek (png, gif) esetén? 256 8 1 millió 2
    45. Mit jelent : 24bpp? 24 képpont cm-enként 3x8 bites (RGB) színleképzés egy szín (pl. kék) 24 bítes felbontású Egy képpont 16 777 216 féle színű lehet
    46. Ha PowerPointban eltávolítottuk egy fénykép hátterét, milyen formátumban érdemes elmenteni? JPG PNG EMF BMP
    47. Melyik igaz az „átlátszó szín”-nel kapcsolatban? A gif lehet ilyen. A jpg lehet ilyen. A png lehet ilyen. PowerPointban bármelyik lehet ilyen.
    48 Melyek az alapszínei az RGB színkeverésnek? vörös, sárga, kék bíborvörös, sárga, ciánkék vörös, zöld, kék rozsdabarna, sárga, kék
    49. Melyek az alapszínek a CMYK színsémában? ciánkék, bíborvörös, sárga, khaki ciánkék, bíborvörös, sárga, fekete ciánkék, rozsdabarna, sárga, fekete zöld, bíborvörös, sárga, fekete
    50. A jpg típusú kép korlátlanul nagyítható. Persze, csak a képpontok mérete nő. A jpg korlátlanul kicsinyíthető, de nagyításkor a szinek torzulnak. A jpg nagyításakor megjelenhet a világos részeken a tömörítési eljárásből adódó zaj, foltosság.. Nem, hiszen a képpontok száma neghatározza a méretet, eszköztől függetlenül.
    51. A jpg típusú kép tömörítése: nem rontja a képminőséget. minél nagyobb tömörítési értéket állítunk be, annál kisebb lesz az állomány mérete. a kép minősége rosszabb lesz, ha kisebb tömörítési értéket állítunk be. a kisebb érték kisebb méteret eredményez.
    52. Egy fényképen elmosódottan látszik egy rendszám. Ki lehet javítani? Természetesen (ez a filmekben jól látszik). Az élesítés a képen meglévő sötét-világos átmeneteket erősíti fel. Ha ilyen nincs, akkor nem megoldható. Ahol nincs, ott ne keress! Régi igazság A film nem azonos a valósággal. A filmen a víznek is van DNS-e.
    53. Egy újságból beszkennelt képet kell kinyomtatnia. Mit tesz, hogy viszonylagosan jól látszódjon? Élesítem a képet. Feltöltöm a google képkeresőjébe, hátha találok jobb minőségűt belőle. Használom az elmosás (blur) funkciót az IrfanView-ban. Átméretezem.
    54. Hogyan kerülhető el/csökkenthető-e a vörösszem effektus? A vaku elővillantásával. A vakunak az optika függőletes tengelyétől távolabb történő elhelyezésével Ha a vaku fényét nem közvetlenül a szemre irányítják A fotózott helyiségben a fénymennyiség növelésével
    55. Hol lehet IrfanView-ban eltávolítani egy kép EXIF adatait? Sehol Mentéskor a JPG opcióknál Automatikus színjavítással Külön paranccsal: Kép/EXIF auslöschen (Hibás a magyar fordítás)
    56. Mely eszközök használják a szubsztraktív színkeverést? Amelyek visszaverik a fényt, nem aktív fénykibocsátók. A mobiltelefonok. A színszűrővel felszerelt fénycsövek. Színes nyomtatók.
    57. Mely képformátumokban lehetnek EXIF adatok? PNG GIF BMP JPG
    58. Melyek elsősorban képszerkesztő programok az alábbiak közül? IrfanView Paint Audacity PowerPoint
    59. Melyi igaz a színhőmérséklettel kapcsolatban? Az izzólámpa a látható fény hosszabb hullámhosszú tartományában (sárga) sugároz. A fénycsövek mindegyike a napfény hullámhosszain bocsát ki fényt. Az abszolut fekete test melegítése során kibocsátott fény alapján a hőmérséklet és a a fény hullámhossza közötti kapcsolat. A napfény színhőmérséklete a vörös-sárga tartományban van.
    60. Mi okozza a vörös szem effektust? Rövidlátás A vaku fénye tükröződik a retinán. A zöld (a vörös komplementer színe) szemszín. A vaku „gagyi” minősége.
    61. Mik lehetnek EXIF adatok? A fotó készítésének helye A fotó készítésének ideje Tájolási adatok A fotós neve
    62 Mikor nem lép fel a vörösszem effektus? Ha nem használunk vakut. A kontaktlencsét viselőknél. A barna szeműeknél. Éjszakai kültéri fényképezéskor.
    63. Milyen programmal lehet megoldani a képek automatikus színjavítását? Paint PowerPoint IrfanView Windows képnézegető
    64. Progresszív kontra szekvenciális jpg A progesszív típusú jpg jobb minőségű. A szekvenciális jpg bizonyos böngészőkben sorról-sorra jelenik meg. Progresszív jpg a FireFox-ban először homályosan, de az gyorsan jelenik meg. Nincs ilyen jpg paraméter.
    65. Van-e különbség az additív és a szubsztraktív színkeverés között? Igen, az additív a visszavert fénynél, a szubsztraktív az aktív fényt kisugárzó eszközöknél használatos Igen, az szubsztraktív a visszavert fénynél, a additív az aktív fényt kisugárzó fénynél használatos Nincs különbség. Mindkettő a színkibocsátással kapcsolatos fogalom.
    66. Full HD 10"-os táblagépen lehet csak lejátszani. Vízszintesen 1920 képontot tartalmaz. A létező legnagyobb felbontás jelenleg.. 3840×2160 felbontású videó
    67. HD Ready 1280 képpont széles. 720 képpont magas. CRT monitoron használható. A régi SECAM szabvány felbontása.
    68. Mi jellemző a Full HD videóra? 1080 soros a kép. Bármelyik mobiltelefonon teljes felbontásban le lehet játszani. A szabványos felbontás: High Density (HD DVD) Teljes képernyős megjelenítés.
    69. Mi jellemző a HD Ready videóra? A felbontása 720x576. A TV-be helyezett külön ezközzel Full HD-ben lejátszható. 720p a jelölése. 720 soros a felbontása.
    70. UHD 2160p 4320 p 2000p 1956p
    71. Movie Maker képaránya lehet: 4:3 2:3 16:9 Szabadon méretezhető
    72. Movie Maker képaránya: az első betöltött kép oldalarányá lesz. 16:9 lehet. 1:1 16:10
    73. A movie makerben nem lehet: Stáblistát készíteni Hangot vágni Feliratot készíteni Képekből videót csinálni
    74. A videóhoz adott felirat milyen tulajdonságai szerkeszthetők? Háttérszín Betűszín Háttér áttetszősége Szöveg áttetszősége
    75. Az MP4 hangformátum? Az mp4 egy konténer Az mp4 egy konténer, az mpeg4 egy tömörítési szabvány (és gyakran mp4-ként adják meg) A legjobb bveszteségmentes tömörítési eljárás. Az MP4 a brit katonai rendőrség (Military Police) 4. hadosztályának jele.
    76. Hogyan lehet egyszerűen a zenéhez igazítani videó hosszát Windows Movie Maker segítségével? A videó szerkesztésénél kézzel beállítom Nem lehet beállítani Projekt - igazítás zenéhez Csak annyi képet használok, ami kitölti a zenét
    77. Mely fájlkiterjesztések jelölhetnek videófájlt? MPG MOV WMA MP4
    78. Melyik nem videófájl kiterjesztés? MP4 MPEG WMA WMV
    79. Mi a container a videók esetében? A kivágott, szükségtelenné vált klippek gyűjtő helye Egy tömörítési eljárás Mozgókép, állókép, hang és felirat állományokat egy fájlban tartalmazni képes formátum. Például az AVI, a MOV containerek
    80. Mi a különbség az mp4 és az MPEG4 között? Az mp4 egy konténer. Az MPEG4 egy tömörítési eljárás. A kettő azonos fogalmakt takar. Az mp4 egy szabvány, az MPEG4 annak fizikai megvalósítása.
    81. Mi az a kodek? Népszerű hordozható hangszerkesztő alkalmazás. Egy digitális jelfolyam átalakítására szolgáló eszköz vagy program. A Windows alapértelmezett multimédia lejátszó alkalmazása. Ingyenes online videó szerkesztő alkalmazás.
    82. Milyen fájlokat lehet hozzáadni a Windows Movie Makerhez? Videókat, képeket, szöveget, zenét, narrációt Videókat, táblázatokat, képeket, zenét, adatbázist Csak videókat Zenét, képet, narrációt, adatbázist, szöveget
    83. Movie Makernél a stáblista: fentről lefele mozgással jelenhet meg, majd lefelél eltűnik. csak statikus lehet. nem létező lehetőség lentről felfelé görgetheő, majd felfelé eltűnik.
    84. Youtube videót szeretne letölteni. Szabad? Nem, csak online nézhetem meg. Magáncélra igen, de terjeszteni (szomszédnak kölcsönadni) nem megengedett. Megvásárolt programmal szabad letöltenem.. Jogszabály tiltja a film letöltését.
    85. Youtube videót szeretne magán célra letölteni. Hogyan teheti meg. A youtube oldalon a letöltés gombra kattintok. Használom a clipconvertek.cc oldalt. Külön programot kell vásárolni hozzá. A DVDVideoSoft Free Studio programcsomag tartalmazza a letöltőt.
    86. Milyen beállítás esetén látható a fejléc és a lábléc területe? sohasem látható nyomtatási elrendezés nyomtatási kép piszkozat nézet
    87. Hogyan nevezzük másképp a bekezdés balra illesztését? sorívelés balos sor szabadsoros szedés tömbös szedés
    88. Hogyan nevezzük másképp a bekezdés kiegyenlítését (sorkizárást)? sorívelés záros sor szabadsoros szedés tömbös szedés
    89. Mi az a fattyúsor? ha egy oldal legutolsó sorában kezdődik egy bekezdés két sor összemásolásakor keletkezik olyan sor, amelyben csak f, a, t, y és ú betűk szerepelnek ugyanaz mint az árvasor
    90. Mi az árvasor? két sor összemásolásakor keletkezik ha egy sort kitörlünk, az utána következő lesz az árvasor ha egy oldal egy bekezdés utolsó sorával kezdődik félig üres sor
    91. 3 oszlopos táblázatot szeretne készíteni egy szövegből, de a „Szövegből táblázat” panelen az oszlopok száma mezőben 4-et lát. Mi lehet a hiba oka? a Word nem Excel, ezért nem tud számolni a Word-ben nem lehet 4 oszloposnál kisebb táblázatot készíteni valamelyik sorban eggyel kevesebb cellahatároló van mint kellene valamelyik sorban eggyel több cellahatároló van mint kellene
    92. 4 oszlopos táblázatot szeretne készíteni egy szövegből, de a „Szövegből táblázat” panelen az oszlopok száma mezőben 3-at lát. Mi lehet a hiba oka? a Word nem Excel, ezért nem tud számolni a Word-ben nem lehet 3 oszloposnál nagyobb táblázatot készíteni mindegyik sorban eggyel kevesebb a cellahatároló mint kellene az utolsó sorban eggyel kevesebb a cellahatároló mint kellene
    93. A billentyűzeten nincs meg az µ jel. Hogyan tudja a szövegben mégis szerepeltetni? szervizbe viszem a billentyűzetet szimbólumok beszúrásával „A” betűt ütök kétszer egymás után sehogy
    94. A billentyűzeten nincs meg az Ω jel. Hogyan tudja a szövegben mégis szerepeltetni? szervizbe viszem a billentyűzetet szimbólumok beszúrásával „O” betűt ütök kétszer egymás után sehogy
    95. Milyen adatok szükségesek egy dokumentum első mentésekor? anyja neve a betűtípus a fálj méret a fájl formátuma
    96. Milyen adatok szükségesek egy dokumentum első mentésekor? a fájl neve a fájl helye a fálj mérete a fájl formátuma
    97. Táblázattal minden megoldható, ami tabulátorral? igen, a táblázat és a tabulátor teljesen csereszabatosak nem, a táblázattal nem oldható meg minden, de tabulátorral megoldható minden, ami táblázattal nem, táblázattal és a tabulátor nem egyenértékű nem, bár a két eszköznek vannak közös vonásai
    98. Tabulátorral minden megoldható, ami táblázattal? nem, táblázat és a tabulátor nem egyenértékű igen, a táblázat és a tabulátor teljesen csereszabatosak nem, bár a két eszköznek vannak közös vonásai nem, a táblázattal nem oldható meg minden, de tabulátorral megoldható minden, ami táblázattal
    99. „Megbetegedett” az egér. Folytatható-e a munka kizárólag a billentyűzet használatával? nem, mert a billentyűzetről nem lehet a Wordot használni nem, mert ugyan lehet a billentyűzetről elvégezni pár dolgot, de menteni nem lehet igen, billentyűzetről is teljes értékűen kezelhető a Word igen, de csak ha az egér állapota nem igényel életmentő beavatkozást
    100. „Mentés másként...” után az eredeti fájl marad nyitva? igen nem, egy üres dokumentum nyílik meg nem, az új néven mentett fájl lesz nyitva az új is és az eredeti is nyitva marad
    101. A lábjegyzet hol helyezkedhet el a dokumentumban? a lap alján, a margó alatt a szöveg alatt közvetlenül a lap alján a margó fölött csak táblázatban
    102. A tabulátor mely tulajdonságai (pozíció, igazítás, kitöltés) olvashatók le a vonalzón? mindig leolvasható minden tulajdonság a kitöltés soha nem olvasható le az élőfejben/élőlábban az igazító tabulátorok nem látszanak a vonalzón a tabulátor funkció megszűnt az Office 2007 óta
    103. A vágólapra történő másolás felülírja annak korábbi tartalmát? a vágólap mindig üres régebbi verzióknál igen, csak a legutóbbit tudom használni igen, de a korábbi tartalom lementődik egy zip fájlba nem, csak akkor, ha word dokumentumról van szó
    104 Állítható-e a bekezdés szegélyének (keretének) a szövegtől vett távolsága? igen, de csak cm-ben igen, de csak mind a négy oldalon egyszerre igen, minden oldalra külön-külön nem állítható
    105. Csak a „gyárilag” előre meghatározott papírméreteket lehet használni a Wordben? igen, mindig ha magyar a Word, akkor igen nem, lehet saját méretet is megadni egyáltalán nem lehet papírméretet választani
    106. Egy bekezdést új oldalon szeretnék kezdeni, milyen lehetőségeim vannak rá? oldaltörést szúrok be elé a bekezdés formázásánál beállítom, hogy egy oldalra kerüljön a bekezdés formázásánál beállítom, hogy új oldalra kerüljön új dokumentumba másolom
    107. Egy szövegrész áthelyezéskor hova „tűnik” (hová kerül) a kivágott szöveg? a lomtárba a dokumentum végére nem tűnik el, csak fehér lesz a betűszíne a vágólapra
    108. Elhelyezhető-e kép egy táblázat cellájában? igen, de legfeljebb 3 cm-es méretben csak a szövegben igen, mindenfajta korlátozás nélkül nem, a képeknek külön táblázatot kell készíteni
    109. Hogy tudja megállapítani, meddig tart egy bekezdés? kis smiley jelzi a végét piros háromszög jelzi a végét egy béta jelzi a végét egy fordított P-re hasonlító jel jelzi a végét
    110. Hogyan kell a szöveget ritkítani? minden második betűt ki kell törölni minden harmadik betűt ki kell törölni tömörítő programmal a betűformázási beállításokban
    111. Hol használjuk az „igazítás a tartalomhoz” értelmű beállítást? táblázat készítésénél a margók beállításánál nincs ilyen beállítás a Wordben tartalomjegyzéknél
    112. Hogyan lehet a csere funkció segítségével kitörölni az üres bekezdéseket a szövegből? sehogy ahol két bekezdésjel van közvetlenül egymás mellett azokat lecserélem egy ?-re ahol két bekezdésjel van közvetlenül egymás mellett azokat lecserélem egy bekezdésjelre a bekezdésjeleket cserélem dupla bekezdésjelre
    113. Hogyan tudunk a szövegbe behelyezett kép előtt és után térközt állítani? a kép formázásánál meg lehet adni a kép szövegtől való távolságát növeljük a kép méretét ritkítjuk a betűket nem tudunk
    114. Hol szokás a törhetetlen szóközt használni? érték és mértékegység között mondatkezdő névelő után közvetlenül a három szavas mondatokban sehol nem szabad sortörést használni sehol
    115. Hol található a élőfej (fejléc)? csak a dokumentum elején az oldal tetején, a margó és a lap széle között az oldal bal- és jobb szélén a margókon belül (szedéstükörben)
    116. Hol található az élőláb (lábléc)? csak a dokumentum végén az oldal bal- és jobb szélén az oldal alján, a margón kívül az oldal alján, a margón belül
    117. Honnan adhatók ki a Wordben a parancsok? ALT leütése után a megjelenő betűk segítségével csak a menüszalagról a Microsof Word billentyűparancsaival (gyorsbillentyűk) minden szerkesztési feladat megoldható nem adhatók ki parancsok
    118Igaz-e, hogy a tartalomjegyzék készítésénél csak az eredeti Címsor stílusokat használhatjuk? igen, de nem szabad módosítani őket nem, használhatunk egyéb stílusokat is nem, de csak egy szintű lehet a tartalomjegyzék nem címsorok esetén Csak a TJ1 nevű stílus használható
    119. Igaz-e, hogy szóközökkel sokkal gyorsabban és hatékonyabban lehet pozícionálni, mint tabulátorral? igaz, mert utána már csak a betűméretet kell pontosan megadni igaz, mert a szóközöknél is használhatunk kitöltő karaktereket nem igaz, egy tabulátorral több szóközt helyettesítetünk, ezért gyorsabb nem igaz, a tabulátor hatékonyabb, hiszen pontosan be lehet állítani a pozícióját és nem függ a betűmérettől
    120. Lehet kisebb alsó/felső margót beállítani az élőfej/élőláb margójánál? lehet, de az élőfej és a szövegtörzs „össze fog csúszni” nem csak lehet, de kell is, különben hibaüzenetet kapunk lehet és automatikusan egy vízszintes vonal kerül az élőfej alá lehet, de kisebb lesz az élőfej betűmérete
    121. Lehet-e a lapszámozást bármelyik oldalon úgy beállítani, hogy ne látszódjék? sajnos nem lehet csak úgy, ha a szövegtörzsbe írom normál szövegként lehet, ha külön szakaszba rakom az adott oldalt lehet, de csak, ha páros oldalról van szó
    122. Lehet-e egy dokumentumon belül többféle stílust használni? nem, egységesnek kell lennie persze, egy stílussal nem is engedi menteni a dokumentumot nem, mert tipográfiailag nem helyes igen
    123. Lehet-e lapszámozást úgy beállítani, hogy az első oldalon ne látszódjék? nem, ha nem akarjuk, hogy legyen, akkor hibajavítóval ki kell festeni az első oldalon igen, de csak akkor lehet, ha legalább 8 oldalas a dokumentum igen, be lehet állítani, hogy az első oldalnak különböző fejléce/lábléce legyen igen, de csak a tanár engedélyével
    124. Megengedett-e, hogy egynél több szóköz álljon egymás után? nem, ha nagyobb helyre van szükség, akkor tabulátort kell használni csak akkor, ha névelő után vannak igen, semmi akadálya csak akkor, ha beférnek egy sorba
    125. Megnyitja-e a 2003-as Word a .docx kiterjesztésű állomány? nem, mert a docx egy régebbi formátum nem, mert a docx egy képfájl igen, ha van konverter feltelepítve igen, mert a docx a 2003-as word formátuma
    126. Megváltoztatható-e az alapértelmezett tabulátor pozíció? nem, ez egy „gyárilag” rögzített alapérték nem, hiszen nincs is alapértelmezett tabulátor pozíció igen, de csak a vonalzón. igen, de csak a tabulátor beállító panelen.
    127. Melyek az általánosan használt „talpas” betűtípusok? arial garamond courier times new roman
    128. Melyik a gondolatjel helyes gépelési módja? CTRL + ALT + G SHIFT + G CTRL + szürke - ALT GR + -
    129. Melyik az idézőjel helyes használata magyar szövegekben? „ez„ „ez” ” ez ” ” ez „
    130. Melyik kiemelési mód a leginkább ellenjavallott? ritkítás nagybetűs aláhúzás átszínezés
    131. Mi a betűfokozat (méret) mértékegysége? fok cm inch pont
    132 Mi a különbség a „Mentés” és a „Mentés másként…” utasítások között? a „Mentés másként…”-nél megváltoztatható a fájlnév és fájltípus nincs különbség első alkalommal csak mentés másként lehetséges, a későbbiekben mindkettő a Mentésnél ugyanazon a néven mentünk a gyökérkönyvtárban
    133. Mi a különbség a Backspace és a Delete billentyű működése között? nincs különbség a Backspace balról, a Delete jobbról töröl egy sort a Backspace balra, a Delete jobbra töröl egy karaktert az egyik töröl, a másik beszúr egy-egy karaktert
    134. Mi a szedéstükör? a margók által bezárt terület, a szövegtörzs a stílusok alapstílusát hívják így, Hófehérke gonosz mostohájáról kapta a nevét a margókon kívüli terület, pl. az élőláb is beletartozik a képek és a szöveg közötti terület
    135. Mi a táblázatok jegyzékének alapja? a fejezetcímek stílusa a táblázatok címsora a táblázatok aláírása a tartalomjegyzék
    136. Mi a tartalomjegyzék alapja? a fejezetcímek stílusa a képaláírások a táblázatok a lábjegyzetek
    137. Mi az a TrueType? egy amerikai fantasy film logikai változó, értéke igaz olyan betűtípus, amely a képernyőn és a nyomtatón is ugyanúgy mutat csak a rejtett szövegekhez használható betűtípus
    138. Mi az ábrajegyzék alapja? a fejezetcímek stílusa a képaláírások a táblázatok a tartalomjegyzék
    139. Mi az élőfej (fejléc)? olyan része a dokumentumnak, amely minden oldalon ugyanolyan tartalmú a fejjegyzetek helye a vonalzó másik neve táblázatszerű szövegrész a lap alján
    140. Mi történik a beillesztett képpel a dokumentumban, ha a képet az eredeti helyéről töröljük? semmi hatása nincs a kép nem fog látszani a dokumentumban megváltozik a dokumentum fájlneve csökken a dokumentum mérete
    141. Mi történik, ha a sor elején leütjük a tabulátor billentyűt? (Több lehetőség van!) semmi a következő oldalra ugrik a kurzor ha a bekezdés első sorában vagyunk, akkor a sor „beugrik” az első tabulátorpozícióhoz tabulátort csak a sor végén lehet leütni, máshol nem
    142. Mi történik, ha törlünk egy szakasztörést a szövegből? oldaltörés lesz a helyén a teljes dokumentum két hasábos lesz két szakasz egyesül, amelyre a korábbi szakasztörés előtti rész beállításai lesznek érvényesek két szakasz egyesül, amelyre a korábbi szakasztörés utáni rész beállításai lesznek érvényesek
    143. Miért van a beállító paneleken egy-egy betű aláhúzva? mert hiperlinkek esztétikai okokból a kezdőbetűt jelöli parancskiadásra szolgál
    144. Mikor célszerű számozott listát használni? ha ez elemek száma több mint nyolc ha lényeges az elemek sorrendje/számossága ha a későbbiekben az egyes elemekre hivatkozni szeretnénk mindig számozott listát célszerű használni
    145. Mikor jelenik meg a „belső” és „külső” margó? soha ha beállítom a margók tükrözését, akkor a felső és alsó margóból lesz belső és külső ha beállítom a margók tükrözését, akkor a bal és jobb margóból lesz belső és külső táblázatoknál
    146 Milyen hatással van a dokumentumban a csatolt képre, ha a képet az eredeti helyéről áthelyezzük, töröljük? a kép nem fog látszani a dokumentumban semmi hatása nincs csökken a dokumentum mérete megváltozik a dokumentum fájlneve
    147. Milyen hatással van az automatikus sorszámozásra, ha ABC szerint sorrendezzük a számozott szöveget? a számok maradnak az eredeti bekezdés előtt a számok az eredeti sorrendben maradnak, de visszafelé a számok az eredeti sorrendben maradnak az első szám eltűnik
    148. Milyen hatással van az automatikus sorszámozásra, ha egy bekezdést törlünk? kimarad az a szám az előző bekezdés kapja meg a törölt bekezdés sorszámát az adott sorszámú bekezdés helyén egy üres hely lesz a következő bekezdés kapja meg a törölt bekezdés sorszámát
    149. Milyen szabály vonatkozik a páros/páratlan oldalszámok helyére? a páratlan oldal a könyv jobb oldalára esik csak a páros oldalakon lehet egyáltalán oldalszámot használni csak a páratlan oldalakon lehet egyáltalán oldalszámot használni mindkettőnél jobboldalon kell lennie az oldalszámnak
    150. Milyen tabulátorigazításokat ismer? decimális felülre középre alulra
    151. Min alapszik a Word indításakor megnyíló első dokumentum formátuma? ez a Microsoft üzleti titka nincs formátuma a wordy.dot sablonon a normal.dot sablonon
    152. Minden stílus módosítható? igen, de csak ha rtf a fájlformátum nem, csak az olyanok, amelyek nincsenek a sablonban igen, kivétel nélkül nem, mert akkor gond lenne a ráépülő többi stílussal
    153. Minden stílus törölhető? igen nem, csak az olyanok, amelyek nincsenek a sablonban igen, de csak a rtf a fájlformátum nem, egyik sem törölhető
    154. Mire és hogyan használható a Tab billentyű a táblázat celláján belül? azt jelenti, hogy a következő cellára ugrunk kitörli a táblázatot ha be van kapcsolva a capslock, akkor igazításra használható CTRL-lal együtt tabulátor karaktert gépelhetünk be
    155. Mire kell tekintettel lenni a különböző formázások megválasztásakor? a kiemelés soha nem mehet az olvashatóság rovására minél több képet kell használni nincs semmiféle megkötés fekete-fehér/szürkeárnyalatos nyomtatáskor a színek teljesen másképp jelentkeznek a papíron
    156. Mit jelent a bekezdés margó? a baloldali lapmargót a bekezdés távolsága az előző bekezdéshez képest a bekezdés távolsága a bal-, és jobboldali lapmargótól Paragrafus Margit másik neve
    157. Mit jelent a tabulátor „pozíciója”? mekkora a dokumentum az utána következő szöveg megfelelő részét hova igazítja a balmargóhoz képest hány szóból áll a sor mekkora jobboldali behúzás
    158. Mit jelent, hogy egy x stílusnak y az alapstílusa? x stílus törlésekor y is törlődik y stílus módosítása hatással van az x stílusú bekezdésekre is x stílus örökli y stílus beállításait ugyanaz a bekezdés igazításuk
    159. Mit olvashatunk le a vonalzón levő jobb oldali „kismutató” helyzetéről? a tabulátor pozícióját a pontos időt a jobb margó méretét a bezdés jobb oldali behúzását
    160Mivel biztosítható, hogy a sorvégi mondatkezdő névelő/rövid szó a következő sor elejére kerüljön? a karakterstílusban beállítom, hogy mindig új sorban kezdődjön nem törhető szóközt teszek mögé sorkiegyenlített igazítást használok sajnos be kell gépelni elé egy másik szót
    161. Módosíthatók-e azok az alapbeállítások, amelyek a Word indításakor megnyíló első dokumentum formátumára vonatkoznak? nem, semmiképpen igen, a normal.dot sablont kell módosítani igen, a címsor stílusok kitörlésével nem, mert akkor a korábban elkészített dokumentumaink használhatatlanok lesznek
    162. Rendezésnél mit jelent, mit eredményez a „nincs rovatfej” beállítás? az első sor kimarad a rendezésből az utolsó sor kimarad a rendezésből minden sor rendeződik a címsor kimarad a rendezésből
    163. Sorba rendezhető-e a táblázat a szövegszerkesztőben? igen, de csak az első oszlop alapján igen, bármelyik oszlop alapján igen, ha képek is vannak benne nem
    164. Sorkiegyenlítés esetén elválasztást is alkalmazni kell? igen, de csak akkor ha több hasábos a szöveg igen, hosszú szavak körül a szóközök nagyok lehetnek, elcsúfítva ezzel a szöveget felesleges, a wordben mindig be van kapcsolva az automatikus elválasztás nem kell, csak akkor, ha 1,5-szörös a sortávolság
    165. Szöveg táblázattá alakítása során használható-e elválasztó jelnek a „k” betű? csak akkor, ha a szöveg más részein nem fordul elő nem, csak kérdőjel használható igen, és csak az használható csak ha egysoros a táblázat

  • Babetta-X

    senior tag

    Tudom, régen elfeledett topic, de hátha... Ír mostanában szakdolgozatot valaki? :))

  • pepucs

    tag

    válasz Babetta-X #28 üzenetére

    Sajnos aktuális :DDD

    "azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

  • Babetta-X

    senior tag

    válasz pepucs #29 üzenetére

    És te hogy állsz? Ha nem vagyok bunkó és van itt olyan aki Budapest agglomerációjában él az kitöltené ezt? Nem tudtam más kutatást kitalálni :D Nem sok idő, csak pár kérdés, viszont nekem nagyon nagy segítség lenne. Köszönöm előre is.

  • pepucs

    tag

    válasz Babetta-X #30 üzenetére

    Kitöltve. Esetleg egyetemi facebook csoportokba kirakhatod, hogy több kitöltésed legyen. :K

    "azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

Új hozzászólás Aktív témák