Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• bullboy

tag

Sziasztok.
    Eddig nem leltem sehol részletesebb leírást róla, gondoltam leírok pár tapasztalatot. Nem a klasszik A-Z-ig végig tesztelem így-úgy-amúgy szöveg lesz. Akit a HW részletek érdekelnek, katt ide meg ide.
    Háát.
    Volt egy pre meg egy after szakasz az eddig eltelt 1 hete íródó közös sztorinkban (múlt szerda óta van meg). Egy hosszabb bevezető:
    Elegem lett a digis huaweiből, hogy full esetleges a portforward, a wifi is kezdett lekonyulni... (ez ügyben felhívtam őket, aszongya a menyecske, kanócon rendben van? Ja, mondom igen. Mert? Hát mert a wifi az plusz szolgáltatás, majd akkor kérjek ONT cserét, ha az a része is lehalt. A döglődő wifi az nem gari alap.. piff neki, még 1 szög a koporsójába.)
    Aztán ez sem jött épp jókor (nem olvastam vissza két hetet, a fórumozók kb ennyi ideje datálják a tömeges súlyzó hibákat, érzésre ja, ott van..).
    Akkor gondoltam jőjjön vmi újabb doboz. Nézegettem minden félét, Xiaomi új csodáit (jó, h lehet kapni, 40 fölött..), áttúrtam az openwrt oldalán a toh-ot, aztán ez maradt fent a budget szűrőn (gigabit lan/wan, usb3.0, több cpu mag).
    Stock gyári fw-vel a sebességek (ezért nyígtam ide a kilométeres bevezetőt, emiatt nehéz a döntés, h hol van a kutya elesve..), down 150-260mbit , up max 250mbit. Volt.
    Mellék szál, de valszeg köze van a dologhoz, ekkor esett le, hogy egy "marha fontos" ficsört ez nem tud, IPV6-ot. Megkérdeztem ismerőst, nem gáz, jó ez így is. Aztán ahogy olvasgattam az openwrt-ék oldalát és flash után megvolt az eső teszt, jöttem rá: valószínűleg direkt nincs. 2 napja este lett elegem a "gyenge" 260/250-es tempóból (tényleg a torrent is csak köhögött, huawei teszt alatt csak-csak virított 890/325-öt két héttel ezelőttig..), mondom akkor tettek mezeje, flash. Na, onnantól lett IPv6, meg 160/160mbit... "defasza".. Na, azóta annyit javult, hogy 176/196 is megvan olykor-olykor... (ez mind LAN-on, wifin nem sebesség tesztelek, nincsnek 5GHz-es wifi zsugáim hozzá, de az sem közelítené meg a gbit LAN-t. Talán csak az AX?)
    Még stock korában próbáltam a micro sd foglalatát, az is van neki, (max 32GB supported card size..), a kis 16GB-os CL6os zsugára olyan 17MB/s körül másolt LAN-on. (tcmd-vel. Kell a passzív mód miatt. Win intézővel idegörlő)
    USB 3.0 teszt eztán jön. (ha el nem felejtem, hsz-ben megírom mennyi a tempója)
    Ami tetszik: port forward. Itt ha nyitok, azt a canyouseeme is vissza igazolja. Ez miatt nem hajítottam még el. Nem full szar, félre ne értsetek, ennyi pénzért nem rossz. De azért a 160/190mbit helyett többet vártam. Most cat-oltam ki a /proc/cpuinfo-t, "sajna" az alap 19.07.5-ben 1 mag 2 szál aktív csak:

root@OpenWrt:~# cat /proc/cpuinfo
    system type : MediaTek MT7621 ver:1 eco:3
    machine : MTC Wireless Router WR1201
    processor : 0
    cpu model : MIPS 1004Kc V2.15
    BogoMIPS : 584.90
    wait instruction : yes
    microsecond timers : yes
    tlb_entries : 32
    extra interrupt vector : yes
    hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0ffc, 0x0ffc, 0x0ffb, 0x0ffb]
    isa : mips1 mips2 mips32r1 mips32r2
    ASEs implemented : mips16 dsp mt
    Options implemented : tlb 4kex 4k_cache prefetch mcheck ejtag llsc pindexed_dcache userlocal vint perf_cntr_intr_bit cdmm nan_legacy nan_2008 perf
    shadow register sets : 1
    kscratch registers : 0
    package : 0
    core : 0
    VPE : 0
    VCED exceptions : not available
    VCEI exceptions : not available

processor : 1
    cpu model : MIPS 1004Kc V2.15
    BogoMIPS : 584.90
    wait instruction : yes
    microsecond timers : yes
    tlb_entries : 32
    extra interrupt vector : yes
    hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0ffc, 0x0ffc, 0x0ffb, 0x0ffb]
    isa : mips1 mips2 mips32r1 mips32r2
    ASEs implemented : mips16 dsp mt
    Options implemented : tlb 4kex 4k_cache prefetch mcheck ejtag llsc pindexed_dcache userlocal vint perf_cntr_intr_bit cdmm nan_legacy nan_2008 perf
    shadow register sets : 1
    kscratch registers : 0
    package : 0
    core : 0
    VPE : 1
    VCED exceptions : not available
    VCEI exceptions : not available

root@OpenWrt:~#

2/4-re lehet csiholni (owrt oldalán a megoldás, de ott valaki filózik is, hogy sok alkatrész nincs beforrasztva, szal nehogy rácsesszen az, aki engedélyezte a plusz magot, hogy kraft meg nincs alá... jogos. Az, hogy máshol ugyan ez a cpu van 2/4-el [c/t], nem jelent semmit. Lehet a másik nyákon a körítése sokkal erősebb). Hogy ez hoz(na) e vmi sebesség többletet, az a jövő zenéje.

Hubakker, má' korán van, (meg meg állok, olvasom az idevágó owrt forumot közben) s majdnem kifelejtettem a wifis részt. Na, ez ugyancsak kellemes csalódás open-wrt-re álltás után. Előtte egy 10-es válasz fal meg egy 30-as eléggé megfogta. Most? Szanaszét konfolható mW értékekkel a 2.4 atom stabil. A 2.4-est 90%-ra toltam fel. Az 5-ös az egyenlőre 50%-on ketyeg, flash óta nem próbáltam. Amúgy azt megelőzően az is sovány volt. Ilyen állítási lehetőség (mW) a stock-ban nincs.

Szóval ilyen tapasztalatok után, a pár éve Serricon által íródott (s azóta sem sok hasonló írás született) bejegyzést ismét elkezdtem pörgetni, s megérett az elhatározás: van itthon annyi maradék cucc, hogy építsek én is vmi hasonlót, s ki próbljam mögötte a Strongot mint AP.

Ha valaki combosabb T-s vagy akár voda/upc-s nettel és ugyan ezen routerrel bír, hsz-ben írja már meg a tapasztalatát légyszi.

[ Szerkesztve ]

• bullboy

tag

Üdv ismét. Ennyi idő kellett, s kész a "Serricon" féle :DD (jó, nem, de ő a szellemi vezér) hanem pFsense alapú router.
    Álom a cucc.

Ez a kis Strong 1200-as routerként stock firmware-el élt, ~6 napot, open-wrt-vel ~2 napot, s most át állítottam sima AP-nek. Ami még cseszi a csőröm, az a p2p kliens. Ettől a "lefokozástól" még megmarad teljes értékű passzív hűtésű mini számítógépnek AP képességgel ( wifije továbbra is atom stabil, s nélkülözhetetlen).
    Szóval ennyi maradt vissza, hogy USB 3.0 porton teszt. Akár file másolás, akár p2p.

Hozzászólok Aktív témák