Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wetomi

    aktív tag

    Üdvözlök mindenkit!
    A címben említett StatSoft Satistica nevű statisztikai programhoz hoztam létre ezt a topicot.
    Jó ideje használom néhány egyszerűbb ábrához a munkám miatt. Érdeklődök, van-e valaki aki még ismeri és használja aktívan. Osszuk meg egymással tapasztalatainkat, kérdéseinket, hátha jól jön még később.

    [ Szerkesztve ]

  • wetomi

    aktív tag

    Kérdeznék is, hátha a program ismeretétől függetlenül, valaki idetévedőnek van ötlete a problémára.

    Az output managerbe beállítva a word kimenetet, a létrehozott és automatikusan kiexportált ábrák teljesen véletlenszerűen a word dokumentum nyomtatásakor fekete-fehérek lesznek, pedig a nyomtatási nézeten ez nem látszik, csak ha pdf-be exportálom, vagy virtuális nyomtatóval pdf-be mentem.
    A szoftverkörnyezet: Windows Server 2003 sp2 + Statistica 10 + MS Office 2003 sp2

    Ha ezek után módosítom az ábrát, akkor már rendben van, de teljesen véletlenszerű és bosszantó.

    A másik gondom, hogy akármilyen alapértelmezett ábraméretet állítok be, géptől függően nem a beállított értékek szerint exportálja ki az ábrát wordbe, vagy ha másolom a munkafüzetből, pl wordbe.
    A géptől függetlenül jelen esetben azt jelenti, hogy a Statisticát szerverről, távoli aztalon keresztül érjük el. Na most a szerver szoftverkörnyezete és annak verzió adottak, ez bejelentkező felhasználótól független.
    De mégis, ahány féle gépről jelentkezek be és készítem el az ábrát, majd mentem ki mondjuk wordbe, vagy nem a beállított méretben jelenik meg, vagy ha mégis, akkor egy teljesen más méretarányú ábra torzul el. Ha ezt wordből a megfelelő méretarányra állítom, akkor pedig nyilván fekete-fehér lesz.

    Jogos lehet a kérdés, hogy miért nem mentjük ki az ábrát először bármilyen képfájlba, jpg-be, .png-be? Nos azért mert néhány felhasználónak ez már túlbonyolítás és nehézségére van ennek megtanulása.

    Mindkét probléma előfordult a 9-es verzióval is.

Új hozzászólás Aktív témák