Hirdetés

Aktív témák

  • mrthematyee

    újonc

    Sziasztok!
    Szeretnék SSD-vel bővíteni, de i have no fart, hogy hogyan lássak hozzá mivel hardverekkel nincs sok tapasztalatom. Egyáltalán lehet a noteszemet bővíteni? Úgy gondoltam, hogy kicserélném (mármint nem én, hanem valaki aki ért hozzá) a gépházban az HDD-met egy max 60, 80 Gigás SSD-re. És a HDD-t meg tokban kívülről üzemeltetném. SSD-re menne az OS meg néhány progi(nem használok sokat: Office, Scrivener, Gimp, meg PlantsVS Zombies :P) osztán a HDD-re meg mehetne a temérdek film meg zene meg jegyzet meg minden amim van.
    Nos akkor sorolom ahol szerintem hibádzhat a dolog:
    1. Nem tudom, hogy van -e a gépemben SSD slot.
    2. Nem tudom, hogy ha kiveszem a HDD-t akkor azt hogyan kötöm rá a gépre. USB-vel? (Ne hörögjetek :D Ennyire amatőr vagyok)
    3. Nem tudom, hogy milyen SSD kéne, és mekkora. OS-nek mekkora hely kell?
    4. Ezt ha cserélik szervizben, akkor mennyibe fáj köbö? Tudom, hogy el kéne csak mennem megkérdezni, de mivel várostól messze lakom, nehéz megoldani, hogy elmenjek szervizbe.
    5. Azt sok helyen írták, hogy nagyon megéri, de tényleg annyira gyorsulna a dolog, hogy megérje, vagy inkább a pénzt rakjam félre, gyűjtsek még mellé sokat és egy év múlva fektessek egy komolyabb asztali PC-be amibe van SSD? (Ez a másik tervem, ha az első nem jönne be.)
    A válaszaitokat, segítségeteket előre is köszönöm :)
    Üdv.: Matyi :)

  • HoaryFox

    őstag

    válasz mrthematyee #1 üzenetére

    Szia!

    Milyen SSD-t vegyek?

    Tedd fel a kérdésedet itt, hamarabb fogsz választ kapni :)

    Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

Aktív témák