Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• FazekasLaci

aktív tag

Sziasztok,
    segítsetek légyszi. Nagyon régóta szemezek a Sony-val, eddig Asus-t használok. Iszonyú elégedett vagyok vele, csakhát kétszer annyiba kerül, mint egy hasonló notebook azonos teljesítményben.

Nekem a grafikus kártya a legfontosabb, mivel elsősorban grafikus munkákat végzek. Kinéztem egy típust, és nem értem, itthon miért egy butítottat adnak kb. azonos áron. Így tényleg nem lesz forgalom... De most a lényeg. A noti egy Sony Vaio VGN-FW11ZU.
    Itt néztem ki: [link]

Ami megütötte a szemem:
    ATI Mobility Radeon™ HD 3650 256 MB van benne. A legtöbb jobb gépben már 512, de valami olyat olvastam, hogy ezen felül shared memóriát is tud használni. Ennek nem bővíthető esetleg nagyobb memóriára? Vagy van valami olyan Sony noti, ami esetleg ennél jobb lenne erre a célra? Igazából nem szeretem a Wide-ot, mivel 15"-ban kicsi, 17-ben meg már nagyon nagy hordozgatáshoz... A 16 olyan köztes megoldásnak tűnne...

A másik, amit még hallottam: igaz, hogy vannak notik, ahol cserélhető a videókártya a későbbiekben? Sajnos az Asus-om is ezért kell lecserélnem...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

• FazekasLaci

aktív tag

válasz xedos #968 üzenetére

Szia!

Komoly grafika: pl. Painter, meg néha 3D. De a megjelenítés miatt is lényeges. Én pl. 1400-as felbontással dolgozom a notin is, ami máris kidob egy rakás notit. És be tudok állítani akár 1600-as felbontást is, ha külső 21"-os monitort csatlakoztatok. Ez azért nagyon fontos, mert sok kisebb noti 1280-nál többet nem tud és az nekem nagyon szokatlan. Így a nagyobb felbontással több dolog fér el a képernyőmön...

HP-t soha nem veszek, egy ismerősöm két notija is hibás volt, ráadásul az egyiket (közel 800e, vissza sem akarták cserélni a vásárlás után, amikor kiderült, hogy pixelhibás - mondván, ez a TFT-gyártástechnológiából adódik...). Persze azóta fejlődtem, és már senkinek nem hiszek a pixelgaranciában: a fekete és fehér pixelekre pl. az ASUS is ad garanciát, de ha subpixel megy tönkre (pl. piros, zöld vagy kék a pixelhiba), arról bezzeg mindenki hallgat... 17" méret meg nagyon nagy a hordozgatáshoz... és a Wide méret miatt (15" wide meg kicsinek tűnik a 4:3-as azonos mérethez képest...) ezt jó alternatívának gondoltam...

A Dell-ről sok jót hallottam, néztem is, hogy a leggyorsabb noti az övék, de a kinézete (ami szerintem szintén fontos egy notinak) nekem nem tetszik. Akkora hatalmas és ormótlan a logó a hátoldalán. Annó ezért is lett az Asus a választás... És nem is bántam meg... Csakhát nem mindegy az ár... Amit írtam pl. a Sony-ra, az Németországban 1600 EUR, vagyis jóval olcsóbb, mint az itt felsorolt konkurenciák...

De azért megnézem a linkeket és megkérdezem őket....

Köszönöm szépen a segítséged!

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Incubus #971 üzenetére

Pontosan 655 EUR-t 19% adóval Németországban, újonnan.
    www.notebooksbilliger.de
    De ha jól tudom, Ausztriában is meg lehet venni ennyiért. Csak meg tudnám oldani a magyar nyelvű billentyűzetet....
    Bár hallottam valami érdi cégről, aki ad billentyűzetet magyar gravírral, de sehol nem látom az adataikat...

Itthon már nem is nézek gépeket, mert rájöttem, hogy vagy azonos áron adnak gyengébbet, vagy minden drágább...
    Most szembesültem egy DELL notival, itthon az Albacompnál közel kétszer annyiba került a honlapjuk szerint, mint Németországban.

• FazekasLaci

aktív tag

válasz xedos #992 üzenetére

Nem tudok dűlőre jutni Sony ügyben. Szeretek és tudok gépelni. Minden magyar karakternek van hely rajta? Különösen az í, ű, ú, ő helyei érdeklnének....

Ahogy látom, magyar oprendszerrel problémás a driver? Akkor lehet, hogy csak angolt érdemes vennem? Merthogy németül nem szívesen használnám az oprendszert...

• FazekasLaci

aktív tag

Nem jár valaki mostanában az USÁ-ban? Egy FW-290ERB-s noti kellene.
    Itt van a specifikáció: [link]

Nagyon megéri. Ráadásul csak 1749 USD. Itthon semmit nem lehet ennyiért kapni, ráadásul ebben 512 MB videó memória van. Németországban is csak 256-tal szállítják kb. ugyanennyiért...

• FazekasLaci

aktív tag

válasz xedos #995 üzenetére

Most néztem egy angol billentyűzetes Sony-t. Minden karakter a helyén volt, az í-nek is volt hely. Ez szerintem attól függ, éppen hogyan találják ki a billentyűzetet. Az í-nek néha van hely, néha nincs. Géptől függ. Mondjuk az í-t ritkán írjuk, nagyon, így még az sem nagyon gáz, bár én tanultam gépelni.... :D

• FazekasLaci

aktív tag

A hétvégén lehetőségem volt kipróbálni egy MAGYAR :) billentyűzetes Sony Vaio FW-21Z-t.
    Meg kell mondanom, hogy beleestem :DD

Beszéljetek le, hogy miért ne költsek 350e-t erre, mert annyira be vagyok rá indulva, hogy kellene egy kis hidegzuhany... Különben egy hét múlva megveszem és nem szeretnék csalódni. De néztem más notikat is, köztük a Macbook Pro-t is, az sem tud ilyen paramétereket, illetve ha tud is, max ennyit, de az ára kb. kétszerese...

Komolyan várom a véleményeket! Ha jók, akkor a jókat is :)
    Így még soha nem voltam notival... :C Olyan, mint az első szerelem, de félek a felsüléstől... :Y

• FazekasLaci

aktív tag

válasz k. #1035 üzenetére

Ez annyira rosszul hangzik, hogy úgy érzem, szinte nekem találták ki a szenvedésnek ezt a fajtáját. :R
    Jövő héten beruházok.... :D

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Taybor #1042 üzenetére

Szia!

Szerintem nem fog változni az ára... Mi is számítástechnikai kereskedelemben utazunk, csak nem notikkal foglalkozunk... Emiatt merem mondani.

Mivel már volt 280 felett is az árfolyam és akkor sem változott az ára, feltételezem, hogy magas árfolyammal lőtték be, így ha nem megy tartósan 280 fölé az árfolyam, akkor azt a pár százalékot szerintem a gyártó kompenzálja majd a nagykerek felé. Persze, ha lemegy az árfolyam nagyon 250 alá, akkor majd vagy zsebreteszik a különbözetet (rosszabb időkre jól jön :) ) vagy belepakolnak még valami extra szoftvert... Az árat biztosan nem fogják levinni, mert a Sony most jelentette be, hogy a bevételei 75%-kal csökkentek... legalábbis ezt olvastam az index-en. Szóval hülyék lennének tovább csökkenteni...
    Max, ha kijön egy jobb széria, vagy az emberek nagyon nem keresik :) De árban szerintem nincs probléma. Én még részletre is inkább a nagyobbat venném a helyedben, mert sokkal tovább tudod majd használni. Tudod... a fránya videókártya nem cserélhető... Sejtésem szerint egy 512 MB-os videókártya még 4-5 év múlva is jól használható lesz, nagyjából ennyi lesz akkor az átlag belépő szint. 256MB már ma is standard, gondolj bele, mi lesz néhány év múlva.

Amit még láttam a külföldi specifikációkban és érdemesnek találtam erre figyelni, hogy kétfajta kijelző van, az egyik azt hiszem a kétledes, a másik az ECO-bright, ami gyanítom egy energiatakarékos kijelző, de a háttérfénye gyengébb is... Ezt nézd azért meg, hogy az E-ben mit ír a gyártó! Valóban ugyanaz-e, mint az 21Z-ben?

Mellesleg érdemes összehasonlítani az FW-21Z-t az új Macbook Pro-val, amibe csak most került bele a háttérledes világítás... Én nem találtam olyan egetverő különbséget, ami indokolná utóbbi kétszeres árát. Sőt... az FW21 szerintem a pár hónappal ezelőtti Macbook-okat teljesen le is nyomja mind teljesítményben, mind tudásban... Legalábbis a specifikáció alapján ezt kell mondanom...

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Kicsibika #1048 üzenetére

Én ezt a szoftvert használom, igaz XP alatt:
    http://www.windowsstartup.com/startupinspector.php

Ha ez nem megy, akkor nézz egy hasonló szoftvert Vista alá. Mivel még új a gép, nagy rizikód nincs, kezdd el letiltani a feleslegesnek ítélt programokat. Amik működés szempontjából fontosak, azt úgyis visszaállítja a Windows.

Azonkívül a futtatás parancsban (Start menü, futtatás XP alatt) írd be, hogy services.msc
    Ekkor a futó services utasítások jönnek, itt be tudod állítani, hogy a gép indításakor milyen Windows szolgáltatások induljanak el... Ha kell, akkor itt le tudod lőni az adott szolgáltatást, ha felesleges (Stop), vagy újraindítani, ha lefagyott (Restart), esetleg az indítását átállítani automatikusról kézire.

Nagyon begyorsul a gép tőle, ha ügyesen állítod be. Nekem a mérgem a sok hülye szoftver, ami betelepül és állandóan nézi magát, hogy frissítések jelentek-e meg (ld. QuickTime, Adobe Update Manager, stb...)

Még XP-m van, de már várom én is az FW-21Z-m a Vistával :D Jövő héten meglesz valamikor....

Az az igazság, hogy lehet fikázni a Vistát, de az XP felett már eljárt az idő. 3GB memóriánál többet nem tud lekezelni, és a procik sem működnek úgy, mint a Vista alatt. Azt viszont nem értem, hogy miért van minden szoftvernek kétszeres gépigénye Vista alatt (User experience???). Ez idegesít...

• FazekasLaci

aktív tag

válasz #27907072 #1055 üzenetére

Én nem bízom benne, hogy lemegy... Én már régóta szemeztem Németországban ennek a korábbi változatával (11ZU). Annak sem változott az ára hónapok alatt... Már majdnem megvettem, amikor véletlenül megláttam az angol oldalon, hogy már itthon is lehet kapni az 512-es videókártyás változatot... Aztán jött a tudatos keresés :)

Mellesleg ma kevés noti van még 512-vel. Szerintem 2-3 évig garantáltan nem lesz probléma a szoftverekkel, aztán 4-5 év múlva egy alsó kategóriás notival lesz azonos szinten. Legalábbis én a fél milás ASUS-ommal így voltam... Pedig akkor még csak 32MB volt a csúcs videókártya memória...

Ezt tudtommal cserélni nem lehet (mármint a videókártyát). De van osztott memóriakártya része is, ami azért jó, mert sok progi csak azért nem indul el, mert a hülye programozók úgy írják meg, ha nincs pl. 256 MB memória a videókártyának, akkor még a legalacsonyabb felbontásban sem fut... Így valószínűleg a videókártyával nem lesz gond. Ma még egy Apple Macbook Pro sem tud ekkora felbontást...

Sok tekintetben a Sony a piac előtt jár, csak hülyék a marketingesei, különben már olyan sikeres lenne, mint a PS.

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Lothargia #1054 üzenetére

Hát, ha könnyű és erős gépet akarsz venni, akkor biza Apple. A Macbook Air pl. bazi könnyű. Csakhát a kis súly egyben gyengébb teljesítményt is rejt. Erős gépet pici kijelzővel nem nagyon csinálnak ebben az árkategóriában. A 16.1" szerintem nem nagy, bár 17-est már én sem vennék.

Nekem 4:3-as arányú 15"-os notim van most. A 15-ös Wide-ról nekem mindig az volt a véleményem, hogy széles, de nagyon kicsi a magassága. Emiatt sok mindent kisebben tudnék csak látni. A 16.1" egy köztes megoldás, kicsit nagyobb a képernyő a 15" Wide-nál, de magasabb is, ami pozitív szerintem.

• FazekasLaci

aktív tag

Notiknál több helyen láttam, hogy lehet biztosítást kötni rájuk. Ezt érdemes még megkérdezni! Ugyanis ahogy hallottam egy partnertől, valami 5-6 ezer forint évente (?). Ennek még utánajárok.

Megéri, mert az olyanok ellen is biztosít, ha leesik a noti. Szóval ez kiváló annak, aki szeretne hosszú távon egy biztos notit :)

Ezen én azért gondolkozom nagyon, mert amikor a notim még új volt, volt nálam egy Wacom Cintiq 21" TFT monitor, amin egy digitális ceruzával rajzolni lehetett :) A kislányomnak nagyon tetszett, megmutattam neki, hogy kell, aztán ő is rajzolt... Ez kb. 3 éves korában történt...

Aztán vettem egy notit és otthon a kedves kislányom meglepetésként rajzolt a TFT-jére ceruzával egy kedves rajzot :D Persze a kijelző bírta, csak kicsit karcos lett :K
    Az én hibám volt? :) 100e egy új TFT a notiba...

• FazekasLaci

aktív tag

válasz bigalanisfan #1146 üzenetére

Vidd vissza ahol vetted és mondd meg, hogy csalódott vagy a gépben, mert nem pl. a billentyűzeten katasztrófálisan félreütsz és ezért visszaadod.
    Nem kell a pixelhibát mondani.

3 napon belüli csere ugyan már nincs (jogszabályból kikerült), de sokan még elfogadják...
    Online érdemes vásárolni. Online vásárlás esetén az elállás jogáról szóló törvény értelmében az ügyfél az átvételtől számított 8 napon belül indoklás nélkül elállhat a vásárlástól.

Egy példa a multinál a 3 napra:
    Én a Vodánál jártam most így. A Sony Ericsson telómon 1 napon belül megjelent egy pixelhiba. Néztem, bazira zavart, igaz, csak éjjel és csak azért, mert tudtam, hogy ott van. Visszavittem a Vodához, elmondtam, hogy mi a problémám és azt mondták, mivel 72 órán belül van, ezért kicserélik. Kb. fél órába tellett, de egy vadiújat kaptam.

Ma megyek és veszek egy Vaio 21Z-t. Valószínűleg azt csinálom, hogy délelőtt megrendelem online és kérem még az aznapi kiszállítást sürgősre... Ha kihozzák, akkor lesz 8 napom a problémamentes tesztre :)

Majd írok róla egy tesztet, mert biztosan szétgyűrjük, ugyanis grafikára lesz. Az első, amit tesztelni fogok: pixelhibák. Nem szeretnék hibás notit ennyi pénzért.

Pixelteszthez ezt a progit töltsétek le: [link]

• FazekasLaci

aktív tag

válasz k. #1180 üzenetére

Hali,

ezt már az új Vaio FW21Z-mről írom :) Nagyon bejött... Mindent tud, amit tudnia kell, apróságok vannak csak, amiket meg lehet szokni. Röviden összeírom a tapasztalataimat:

KERESKEDELEM:
    - teljes káosz. Mivel a cégünk is kereskedőcég, én magam szégyelltem, hogy ilyen a kiszolgálás. Néhány hete felhívtam a Sony Centrumot a belvárosban. Azt mondták, hogy elfogyott, a jövő héten lesz... Mondták, visszahívnak. Mondom, ok. várok. Nem hívtak egészen tegnap előttig (éppen akkor próbálgattam az épp megvett gépet). A beszerzés is érdekes volt. Első út: Saturn az Arénában. Közölték, hogy pixelhibára nem lesz garancia, így látatlanban kell megvennem, mert megnézni most nem tudom. Irány a Media Markt a Pólusban. Nem tudom, miért gondoltam, hogy itt másként állnak az emberhez. Ott azt mondták, hogy bármi probléma van, 3 napon belül cserélik. Mondom, OK. Akkor most itt megveszem. Erre mondták, hogy ok, és már el is kezdték csomagolni a kiállított darabot. Mondom: nekem origi kell. Mondták, az nincs, dehát ezzel sincs baj, alig 5 napja van a polcon kipróbálható állapotban... Mondom, kösz, de nem (nem is értem, hogy 350-ért hogy lehetek kukacoskodó.... :) ) Kicsit furcsán néztek rám, majd mondták, hogy akkor sajnos ez van, döntsem el, mert más nincs. Nem vettem meg. Aztán telefon a Westend Sony Centrumba. Ott egy Rajmond nevű illető nagyon készségesen segített. Többször vissza is hívott a kérdéseimre válaszul. Okulásként: a Sony 3,34 pixelhibát enged meg a Z sorozaton! Másoknál azonban ez sokkal rosszabb arány, igaz az Asusnál, ami korábban volt, ott ilyen nincs (viszont,a mit ott sem mondanak: a subpixelhiba is pixelhiba, azzal senki nem foglalkozik, csak a fő, (fekete és fehér) pixelekre értik! A kék, zöld, piros subpixelekre nem...

JÓK a gépen:

- kiváló szoftveres háttér, céges notinak ezt külön ajánlom. Minden szükséges szoftver rajta van. Beleértve az Adobe Acrobat 8 Standardot is PDF-íráshoz, szerkesztéshez, Photoshop Elements és a Premier Elements legújabb változatait. Ennél több otthoni szerkesztgetéshez nem is kell...

- a kijelzője kiváló. Nagyon erős a háttérfény, ami miatt szinte minden környezetben könnyen lehet olvasni és látni a képernyőn a dolgokat.

- egyedi a kivitelezés. Tetszik, hogy nem tucat a formavilág, a billentyűk kiválóak, én ráadásul megszoktam, hogy nagyon gyorsan gépelek (200 bill/perc felett).

- Blue-Ray írás. Ez most még nem elterjedt, ezért más gépekhez drága kiegészítő. Jó, hogy benne van, ha valaki hosszú távra vesz notit. Azért nem mindegy, ha ki tudsz írni egyszerre több 10 gigát egy lemezre...

- hang: nekem semmi bajom nincs vele. Még notiban nem láttam ilyen szépen szólni dolbyt. Bár hozzáteszem, kicsit dobozhang, dehát ez nem házimozi. Azt TV-n kell nézni. Szóval jó.

- memória: sokan mondják, hogy minek a 4 GB, azt a Vista nem látja. Hát, nálam látja. Szóval érdekes....

- méret: azt hittem, hogy a szélesvásznúban kicsi lesz a helyem, mert 4:3-hoz szoktam. Kb. 1 napba tellett és átszoktam. Ma már imádom. Elégségesen nagy.... És ráadásul a gép könnyű is.

- Működés: halk és nagyon energiatakarékosnak kell lennie, mert alig melegszik normál használatnál a gép. Persze, nem játékra használom.... De majd kipróbálom azon is :) Jó lenne majd tudni, hogyan kell a ventit kitakarítani, erre majd egy év múlva szerintem szükség lesz...

- Van beépített DLNA támogatás. Ezt még a Sony-nál is könyvből nézték ki, hogy mi a fene az :)) Valami olyan, hogy vezeték nélkül lehet összekapcsolni az összes házi szórakoztató rendszert, nem kell vezetékezni. Ez hasznos lehet egy évtized múlva, vagy gazdagéknál :)

- Sony Ericsson telefonnal csodás dolgokat tud a gép :) Nekem pl. a C702-vel preziket tudok irányítani, valamint majd képes távirányítóként is működni a géphez. Ezt még nem próbáltam ki, de a kurzort már mozgattam a telefonnal :) Vicces nagyon :)) Jó tudni, ha elromlik az egerem :)

KELLEMETLEN a gépen:

- Windows Vista. Alapból. Az operációs rendszert lehet, hogy jobban kellene tanulmányoznom, mert másként működik, mint az XP. Van számos pozitív tulajdonsága, a negatívok valószínűleg az átállás miatt vannak, hogy kevés időm volt ismerkedni vele. Néhány funkciója nagyon tetszik, néhány meg az őrületbe kerget. De ez a fórum nem az oprendszerről szól. Mellesleg pozitív, hogy kiválasztható a telepítéskor, milyen nyelven települjön. Én angolt választottam, mert így könnyebben találom meg a külföldi oldalakon esetleg a javítási tanácsokat, stb...

- Képernyő felülete. Akkor a háttérfény, hogy a legkisebb szennyeződés is erősen látszik a monitoron. Vagyis ez a tipikus tartsd tisztán a képernyődet, különben őrületbe kergeted magad. Sajnálom, hogy a tisztításra sehol sem volt valódi megoldás, mindenhol csak tippelgettek. Vettem a Metróban egy tisztítót, ami LCD-khez ilyen spray. Hát, olyan fehér lett tőle a képernyő, hogy bepánikoltam és meleg vizes és száraz ZEWA WC-papírral áttöröltem (ezt ajánlják sok helyen, mert puha és olcsó :) ) Most tiszta, de csak maszkban merek köhögni :D

- Összeszerelés. Valami low cost személyzet rakhatta össze a gépet. Legalábbis a billentyűzet alatt a jobb oldalon található kb. 6 matrica ezt tükrözi. Mindegyik másfajta színű, ráadásul két párhuzamosan felragasztott matrica nincs. Így meg olyan, mintha a gyereknek megengedtem volna, hogy matricázzon. Ez kicsit rémisztő ilyen árkategóriában, erre a Sonynak jobban kellene figyelnie! Szóval megoldás: matricákat leszedem, reklamáljanak a reklámozó beszállítók a gyártónál: Intel, Microsoft, ATI.

- Akksi - kb. 2-2,5 órát bírt teljes monitor fényerőnél. Ez növelhető szerintem 3-4 órára, ha visszaveszem a teljesítményt és a monitor fényerejét. De sajnálom, hogy túl drága a kiegészítő nagy teljesítményű akksi hozzá.

- Vaio beállító szoftverek. Sikerült beállítanom néhány dolgot, aztán nem tudtam sokáig visszaállítani. Kell nekem környezetbarátnak lennem. Beállítottam az akksi kímélő állapotot, aztán 80%-nál leállt a töltés. Azt hittem, gond van. És nagy nehezen tudtam visszaállítani. Most egy másik problémával küszködöm. Reggel levettem a fényerőt minimálisra, merthát este azért bántja az erős fény a szemet. Aztán bedugtam a gépet, visszaállt normál fényerőre a kép. Ellenben az FN+fényerő csökkentő gombot és a növelő gombot sem tudom használni. Azt jelzi ki, hogy minimumon van, holott szerintem pont ellenkezőleg... Majd még ehhez buherálnom kell, de szerintem ez inkább az én figyelmetlenségem, mint notihiba. Bár, ha valaki tud rá megoldást, szívesen látnám...

- Kimenetek: nincs sem VGA, sem DVI, sem S-Video kimenet. Emiatt régi eszközökkel (klasszikus második monitor, régi TV-k, kivetítő) összekapcsolása elég nehézkes. Most vadászok HDMI-VGA, DVI átalakítót, úgy néz ki, hogy kb. 4-5e Ft lesz, S-Video átalakítót még nem találtam HDMI-hez, de VGA to S-VIDEO van, úgyhogy lehet, hogy két átalakítóval megoldható a probléma :) Majd, ha több pénzem lesz, akkor veszek egy Full HD-s TV-t, de az szerintem akkor lesz, ha elérhető árú lesz a lézeres TV és kb. 1000 Ft/cm áron lesz az átmérő alapján a TV ára.

Mindenkinek javaslom....
    A problémák elkerülése érdekében javasolt online megrendelni, a legtöbben ingyen házhoz is viszik. Ekkor ugyanis él az a törvényi szabályozás, ami bizony az áruházi vásárlásnál nem él: "Az elállás jogáról szóló kormányrendelet". Vagyis 8 napon belül, indoklás nélkül visszaviheted és köteles az eladó visszavenni, mivel távollévők között létrejövő szerződésnél a vásárlónak jobban kedvez a törvény, mint amikor bemész a boltba. A 3 napos cseregarancia, ami korábban volt, már a múlté, a törvényt már visszavonták, így néhány helyen még lehet érvényesíteni (akik erről nem tudnak, vagy kedvezni akarnak a vevőknek), de itt teljesen rá van bízva az eladóra, hogyan kezel téged. Elküld-e a szervízbe a problémáddal, vagy szimplán kicseréli.

Elsőre ennyi, én nem bántam meg. Most megyek vissza és tovább élvezem a kicsikét :) Ha valakinek kérdése van, szívesen megválaszolom, vagy megnézem a gépen.

[ Szerkesztve ]

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Bocsek #1193 üzenetére

Ha a fényerőre találsz valami választ, akkor írd már meg. Én jelenleg a tálcán az akksi ikonjára kattintok jobb gombbal és a Windows Mobility Centerben állítom a fényerőt. De ez így körülményes. Gyanítom, hogy valamelyik Vista frissítés írta felül a gyárit és ezért megy csak a Windows Mobility Centerből...

A poén az, hogy régen azon szenvedtem, hogy alig lehet pl. kint látni a noti képernyőjét, most meg azon szenvedek, hogy túl éles a fénye éjjel :)) és nem tudom gyorsbillentyűvel levenni, csak szoftverből...

Nehéz ám a gyártóknak minden igényt kielégíteni :)

Akit a technológiai oldal érdekel vásárlás előtt, az a Sony support oldalán tud járkálni, itt pl. magyar nyelvű használati utasítás is letölthető: http://support.vaio.sony.co.uk/manuals/manuals.asp?site=voe_en_GB_cons [link]

• FazekasLaci

aktív tag

Arra az egyre adjatok választ, hogy most a memóriával hogy is áll a Vista? A Vaio-m azt mutatja, hogy 4 GB. Elindítottam a Task managert, az azt mondja, hogy kb. 2,5-öt lát, és annak az 53%-a fel van használva. Összeszámoltam a Task managerben kijelzett progikat és nem jön össze az a közel másfél giga memória....

Van erre valami Vistás memóriakezelő, ami pontos választ ad?
    Amúgy csak a maximalizmus miatt zavar :D Tudni szeretném, hányadán állok a memóriával....

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Bocsek #1192 üzenetére

BOCSI. Visszavonom. Van VGA :) a 21Z-n. Most találtam meg. A vak szemem nem látta, mert a hagyományos kék szín helyett fekete színű a fekete alapon :) Közvetlenül a HDMI kimenet mellett van :)

Úgyhogy ez átmegy a pozitív oldalra :D

• FazekasLaci

aktív tag

Sony FW-21Z fényerő:

Ekkora baromságot! De szenvedjen, aki nem olvasta el a 180 oldalas használati utasítást a gép használatba vétele előtt.... (pl. én).

Nem a Sony a hibás, hogy a fényerő maxon megy és nem tudjuk állítani. Mi, akik máshoz szoktunk. Ugyebár az FN+F5 és F6-tal lehet növelni és csökkenteni a képernyő megvilágítását minden notebook-on. Ott ugyebár nyomogatjuk, hogy csökkentés, vagy növelés.

Sony-nál nem így van! Be like no other. Hát ez tuti igaz.
    Felhasználói kézikönyv 31. oldala.
    Nyomjuk meg az FN+F5 vagy FN+F6 gombot és a beállítást a kurzor bal és jobb gombjával (vagyis a nyilakkal a billentyűzeten!) tudjuk mozgatni.

Sokat tanultam ebből. Tehát: Be like no other. Át kell olvasni azt a francos kézikönyvet, mielőtt valamit hibának nézünk. (Persze logikátlan, hogy akkor miért van két FN utasítás is ehhez rendelve, de ez most nem is izgat :) )

Vásárlás előtt, ha valaki nemcsak specifikációkat szeretne olvasni, néhány hasznos PDF:

Használati utasítás magyarul:

FW-21Z és FW-21E:
    ftp://ftp.vaio-link.com/pub/Manuals/Notebooks/FW2/FW2_H_HU.pdf [link]

Garanciapapírok (megjegyzem a 4 oldalas garancia cetlijük 3. oldala (belső, jobb oldal) nincs befejezve, mondat közepén vége a szövegnek :) nyomtatásban különböznek a neten elérhetőtől. Ez a teljesebb, lehet, hogy a csomagban benne van, de azt csak vásárlás után nyitod ki, ami nem fair, de ezzel minden gyártó így van szerintem.
    Szóval itt a teljes online, ami aktuális most:
    ftp://ftp.vaio-link.com/pub/Manuals/GUARANTEE/2008Q3_GUAR_HU.pdf [link]

Megjegyzem: a Sony-nál összefogottabb support oldalt még nem láttam. Az ASUS-é katasztrófális volt, soha nem is frissítettem a gépem emiatt. Bár megjegyzem itt, hogy az ASUS-szal szintén nagyon meg voltam elégedve, többszörösen visszahozta a fél milás árát... Sajnos egy dolog igaz: a Sony olcsóbb és tudja azt, amit a drágább Asus-ok mind megjelenítésben, mind teljesítményben. Szóval ár/érték arányban kiváló, sajnálom, hogy a marketingeseik ilyen tehetségtelenek. Az Apple ezekkel a gépekkel már rég tartolt volna, a mostani FW-sorozat szinte mindenben veri a Macbook-okat. Abban ugyanis csak most jelent meg a dupla lámpás háttérmegvilágítás, eddig ez csak a Sony-nál volt és miket áradoznak a MAC-esek, hogy az Apple már megint valamit kitalált is milyen jó... :) ... Csak az a jó oprendszer hiányzik a Mac-ről...

• FazekasLaci

aktív tag

Gondoltam, tesztelem a Vaio multimédiás képességeit :)
    A neten néztem, hogy milyen műsorok vannak esetleg, hogy online TV-zéshez hogy lehet használni. Merthát ha már full HD és régi TV-nk van :)

Ezt a gyöngyszemet találtam, javaslom az összes TV-nek, hogy hasonlóan jókat csináljon. Ahogy olvastam, Ámerikában már minden adó megtalálható a NET-en...

MTV archívum, most nézem a Price, a katonát, mert még soha nem láttam, de nagyon jó :)
    http://www.mtv.hu/videotar/?id=10420 [link]
    A Tenkes kapitányától a Rózsa Sándorig sok minden fent van....

Élő TV-adások meg itt:
    http://wwitv.com/portal.htm [link]
    Rengeteg országból vannak adások, de magyarok is megtalálhatóak (kb. 60, de RTL és TV2 nincs benne...)
    Egyedüli hátrány, hogy a magyarok nagyon kicsiben adják az adást... Full screen nem megy szépen... Mobil internethez viszont jó :D

Adás nem szaggat a Vaion, bár 8 MBites DSL-em van...

• FazekasLaci

aktív tag

válasz k. #1203 üzenetére

Sajnos a Hackintosh kompatibilitási listában a Vaio S széria található csak meg. Nem merem még megkockáztatni, hogy szétszedjem a boot rekordját a notinak, aztán nézzek, hogy miért nem tudom még a Vistát sem helyreállítani.

A 64 bites frissítés meg nem biztos, hogy megéri... nem tudom, hogy működne, mert a driverek csak 32 bitesek tudtommal....

Az FN kombináció érdekes... Neked is 21Z-d van, vagy másfajta? Egyébként még tanulnom kell, biztosan csak beállítás kérdése. Valami olyan kellene, hogy Hotkey indítóprogi, XP-re leírja a Sony, hol kell konfigurálni, bezzeg a Vistára ezt már nem írja le külön a Troubleshooting-ban... Úgyhogy még keresgetem. Amúgy most OK, bár szerintem néha összeakad a Mobility Center beállításaival. Úgy veszem észre, hogy az MS Mobility Center ezt felülírja néha...

A nem hivatalos forrás soha nem jó szó. Mitől nem hivatalos? Biztosan ugyanúgy a Sonytól jött, csak éppen a külföldi nagykereskedőnél vették. Ettől még az EU gari ugyanúgy igaz rá.... A gyártó azt is köteles megjavítani, ha elromlik. Régen pl. a Sony videókamerák Lengyelországban készültek és külföldön is magyar garival tudtad megvenni...

Akksi után meg nézz körül esetleg a németországi oldalakon. Ott biztos olcsóbb, mint itthon a kereskedőknél... Én legalábbis ezt vettem észre, ezért fogom a kiegészítőket kintről venni, ha ez a fajta árpolitika marad.

• FazekasLaci

aktív tag

válasz ptoma #1204 üzenetére

Szerintem összeakad a különféle nyelvi változatok miatt. Próbáld ki angol nyelvű oprendszerrel. Én is emiatt telepítettem a Vistám angolul a notimra...

• FazekasLaci

aktív tag

válasz benczeb #1208 üzenetére

A noti alján van az MS szériaszám. Tehát hivatalos és azzal bármikor újra tudod telepíteni, ha nem az alap telepítőt használod, ami a gépen egy rejtett vinyórészen van.

DVD-t, CD-t nem kapsz, minden a gépen van előtelepítős állapotban. Amikor bekapcsolod először, nyelvet tudsz választani, azzal a nyelvvel fogod tudni telepíteni a Windows Vistát. Én angolt választottam magyar billentyűzetkiosztással. Kb. 20 perc volt, míg felkonfigurálta magát, de utána már minden gond néllkül elindult.

Van a gépen egy recovery opció, amivel a rejtett partícióról bármikor könnyen újratelepíthető a Vista.

XP-t felejtsd el a mostani Sony-k alatt.

Összeszámoltam: a szoftverek, amiket adnak a csomagban, kb. 200e-be kerülnének, ha egyesével, dobozban vennéd meg. Jó vétel a Sony....

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Pierre75 #1209 üzenetére

Szerintem a betekintési szöge más notikhoz képest is jó. Én nem tapasztaltam problémát. 1920-as felbontásban dolgozom, régen 1400-as volt a felbontásom. Egyáltalán nem kisebbek a betűk, de azt a Vistában be lehet állítani, mekkorával jelenjenek meg, így nem kell a szemed meresztgetni.

A háttérvilágítással én nem tapasztaltam problémát, dehát a legegyszerűbb, ha magad nézed meg, szinte mindenhol megengedik, hogy berakj egy DVD-t. Vigyél egy filmet és nézd meg Te a minőségét... Egy Sony Centrumban valószínűleg nem fognak kötözködni, max, ha másolt a DVD :D

Amit tapasztalni fogsz az első pillanatokban, ha ráesik a fény a kijelzőre (pl. lámpa), hogy kicsit hullámosnak tűnik a felület. Ez a tükröződésmentes bevonat miatt van. Nem para. Gyorsan hozzászokik az ember szeme és később már nem zavarja. Én, aki a kijelzőre elég háklis vagyok, ezt rögtön kiszúrtam, először hibának gondoltam, de aztán kiderült, hogy nem az. Viszonylag gyorsan hozzászoktam....

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Pierre75 #1212 üzenetére

Szia!

összedugtam egy másik monitorral. Nem volt minőségromlás, dehát miért is lett volna? Kétfajta módon választhatod ki az összedugás után:
    - másolja a képernyődet a másik képernyőre (ilyenkor célszerű olyan felbontást megadni a notinak, amit a másik képernyő is bír, különben nem megy ki a jel)
    - terjessze ki a képernyőt a másik képernyőre. Ilyenkor megadod, hogy a másik képernyő a notitól balra, vagy jobbra van-e, és egyérrel egyszerűen át tudsz húzni objektumokat az új, de üres képernyőre.

Ez egyszerűen megy... Nincs vele semmi gond.

Fényképet felesleges készítenem. Más lesz, mint az eredeti, mert megvilágítástól, kamerától függ. De hidd el, semmi baj vele.

• FazekasLaci

aktív tag

válasz k. #1214 üzenetére

Igen, ismerem a céget. Néztem a Sony-kat náluk, mielőtt bejött a Sony Magyarországra. Egy problémám volt, amiért nem náluk vettem, az az, hogy a palettájuk nem volt aktuális és csak régi típusokat tudtak nekem ajánlani, mikor a Sony-n kinéztem már az újat.... Ráadásul az ár is drágább volt - most már tudom - mint a Sony amerikai oldalán...

Ha valaki össze akarja hasonlítani a Sony árakat az EU-ban és itthon, akkor ezt az oldalt ajánlom. Ez hivatalos Sony kimelet kereskedő Németországban:
    http://www.easynotebooks.de/ [link]
    Náluk pl. a 21Z 1509 EUR bruttó (19% VAT-tal), ez egy 240-es EUR-nál közelíti csak meg az itthoni árakat és nincs is magyar billentyűzet.

Szóval a Sony itthon most egy igazán követendő, jó példát alkotott az árazásával...

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Bocsek #1218 üzenetére

Igen, nekem is ez volt a bánatom...
    Fehér lett volna az ideális, a fekete nekem kényes szín.... Előző notim is fekete vol, csúnya, ha már megkopik...

Ahogy hallottam, azért választották a szürkét, mert az valahol középút és mostanában nagyon sok gép itthon ebben a színben megy. De legalább, ha becsukom, akkor szép :) Mert kinyitva nekem kicsit iparinak tűnik. Ami nem biztos, hogy baj....

Feleségem szerint kinyitva is szép, a matricákat leszámítva :D

• FazekasLaci

aktív tag

válasz k. #1222 üzenetére

Igen, kereskedőként mi is ezt az üzletpolitikát folytatjuk, csak nem notikban utazunk. Tudom, mit jelent az, ha valakinek egy kis apró problémája van és iszonyú macerás lenne javíttatni. Én így voltam annó a PDA-mmal. Elvittem a hp-szervízbe, mert a gyerek letörte a csatiját. Rámnézett a srác és azt mondta, megnézi, hogy van-e nekik ilyen. Hátrament és hozott egyet, majd, mikor kérdeztem, hogy mennyi, azt mondta, hogy semmi. Használjam egészséggel, náluk ez fogyócikk. Persze a régit elvette azért, hogy ő is tudja igazolni, hogy nemcsak kiment a rakiról. Ez nagyon jólesett... Legközelebb szintén HP-tól veszek PDA-t, mert tudom, hogy a hozzáállás pozitív náluk. És ez jó.

Fekete Vaio csak Amerikából rendelhető. Ahogy a fehér is. Sajnos. De remélem, néhány év múlva a Sony úgy feljön, mint a PS-ben és a teljes palettát meg lehet majd venni nálunk. Az FW-ben is számos széria létezik, ahogy néztem, itthon meg csak 2. De talán nem is baj, így olcsóbb lehet az ár a logisztika miatt és szerencsére nem a gagyikat, hanem a legjobbakat hozták be szériánként...

• FazekasLaci

aktív tag

válasz k. #1224 üzenetére

Nekem akkor is kerregett a régi notimban a vinyó és emiatt a venti, ha a memória túltelített volt. Ugyanis ilyenkor a vinyóra írta ki az anyagokat és onnan olvasta vissza. És ez hőt termelt, amitől szinte minden ment.

A mostani FW nagyon halk,, bár szerintem csak azért, mert még:
    1. új
    2. a jelenlegi programokhoz képest túlméretezett a teljesítménye.

Valószínűleg néhány év múlva a fenti jelenség, ahogy a progik egyre többet tudnak majd - itt is megjelenik. Akkor meg majd eldöntöm, hogy váltok-e, vagy elfogadom ilyennek.

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Pierre75 #1227 üzenetére

:D
    Bocsi, de nem értem a kérdést. A VGA kimenet egy dolog. A HDMI kimenet többet tud, mint a sima DVI. És van HDMI-DVI átalakító, kb. 4e-ért. Úgyhogy ezen kár izgulni.

A hét elején csinálok egy képet két monitor használatakor :)

Attól, hogy valamilyen monitor csak VGA kábellel rendelkezik, még lehet szebb képe, mint egy DVI-os csatis készüléknek. Én erre már számos példát láttam. A monitor válaszadási ideje szerintem fontosabb tényező a gyors képmegjelenítéshez.

• FazekasLaci

aktív tag

válasz k. #1230 üzenetére

Múlt héten beszéltem egy nagykeres partnerünkkel, akik egyéb Sony-t forgalmaznak. Ők mondták, hogy márciusig tart a jelenlegi szerződés, szóval márciustól már sokkal több helyen lehet venni majd nagykerben Vaio-t. Addig sajnos ők mást rendelhetnek, de Sony notit nem...

Ez ezután azt is fogja jelenteni, hogy a Sony notik valószínűleg ugyanannyira elterjedtek lesznek, mint az Acer vagy az MSI, amiről azért korábban keveset lehetett hallani, amíg be nem hozták őket...

[ Szerkesztve ]

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Pierre75 #1231 üzenetére

Általában Standby üzemmódban használom a notit, így amikor kinyitom a fedelét, kb. 20 mp.
    Ha ki van kapcsolva, akkor kb. 1 perc. De még soha nem mértem stopperrel. Kikapcsolás után nem gyorsabb a felállás, mint XP alatt. Valószínűleg a sok betöltendő progi után.

Mielőtt megveszed a notit, feltétlenül nézd meg a képét, nem akarlak félrevezetni. Nekem bejött.

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Spongi #1245 üzenetére

A VGA kártyára gondolsz?
    Tuti, hogy alaplapra integrált, mint minden notiban, még akkor is, ha a memóriája dedikált. Nekem is ez volt a problémám, ami miatt váltanom kellett notit, mert a videókártya memória még csak elbírta volna a progikat, de sok sipákolt, hogy neki már legalább 128 MB dedikált videómemória kell...

Úgy hallottam, hogy nagyon sépci (talán egy-két Dell) gépekben cserélhető a kártya, de iszonyú ára van, abból inkább új notit lehet venni.

• FazekasLaci

aktív tag

válasz ilN4e #1253 üzenetére

A Vaio Update oldalról leszedtem az új Mobility Center frissítést és utána már az FN F5 és F6 gombokkal tökéletesen megy a kép fényerejének állítása. Ez éjjel különösen hasznos, mert az eredeti teljes fényerő nekem bántja a szemem éjjel. És akkor teljesen le szoktam venni...

Szerintem ez ráadásul akksikímélő is, ha állítható a fényerő....

• FazekasLaci

aktív tag

válasz k. #1255 üzenetére

Sony iLinken keresztül, vagy esetleg USB-n? Mert nem mindegy... :)
    Majd, ha a hozzá felhasznált áramot is a Sony-tól veszed jövőre az energialiberalizáció után, valamint a Sony-n keresztül rendeled a pizzád a Sony márkaüzletből :)

Na, az lesz az igazi márkahűség. :)
    Már várom a Sony Staropramen sörömet..... :))

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Bocsek #1263 üzenetére

Itt a link: http://download.chip.eu/hu/Dead-Pixel-Tester-2.21_1156063.html [link]

Mi ezzel néztük át, vagy 30 percen át, aztán takarítgattuk a monitort, hogy az szösz, vagy rászáradt kosz, vagy pixelhiba-e. Az egyik kosznál bizony kellett a vegyszer is, hogy eltávolítsák, mert már hozattuk volna ki az újat :) De nem is lett pixelhibás a ketyere...

Az érdekesség. Egy héttel korábban a mobilomon éjjel (szintén Sony) biza észrevettem a pixelhibát. A Voda másnap gond nélkül cserélte...

• FazekasLaci

aktív tag

Hallottátok, hogy a legnagyobb notebook-forgalmazó, a notebook.hu felszámolás alatt van? Hát, már senkiben sem lehet bízni? Majdnem náluk vettem annó a notit, de szerencsére Sony-juk nem volt :)

• FazekasLaci

aktív tag

Abban segítsetek, hol találhatnék hálózati beállítási lehetőséget a Sony-hoz?
    Ez nem hardveres hiba, és igazából nem is szoftveres....

A problémám a következő:
    - két helyen csatlakozom az internethez. Az egyiknél a router tárcsáz DSL kapcsolatot, a másiknál a routeren keresztül a számítógépnek kellene. A Sony-ban érdekes módon mindkét routerhez gond nélkül tudok csatlakozni (ráadásul automatikusan csinálja. Annál a routernál, ahol kézzel kell az internet kapcsolatot tárcsázni, tálca jobb alsó sarkában a hálózati ikonnál manuálisan kell a tárcsázót elindítani, hogy az internethez csatlakozzon.

A problémám az, hogy annál a routernél, ahol egyáltalán nem kellene tárcsázni, ott is tárcsázni akar. És mivel eltérő a két internet felhasználói név, ezért állandóan fel is dobja a tárcsázót, amit kézzel kell lelőnöm (cancel). Firefox és IE alól is jön a probléma..

Ír a gépem valami olyat, hogy ezt a Vaio Smart Network-ben kellene csinálnom, de ezt meg nem találom sehol... Tud ebben valaki segíteni (FW-21Z, Vista Home Premium)?

Köszi :)

• FazekasLaci

aktív tag

válasz -zoole- #1276 üzenetére

Érdekes, lehet, hogy valami nem települt rendesen a gépedre? A Vaio FW-21Z-ben az alábbi Vista Performance Indexednek kellene lennie. Legalábbis nálam ezt írja:
    - proci: 5,4
    - memória: 5,9
    - Grafika: 5,9
    - játék grafika: 5.0
    - merevlemez átviteli sebesség: 5.0

Az alapértéknek ezért nálam 5,0-át ír a Vista...
    Mellesleg fogalmam sincs, hogy ez milyen a teljes skálán, mert most láttam először... De feltételezem, hogy a skála 5-ös, legalábbis a gép belsejéből és az árából nem tudnék középkategóriás gépet elképzelni...

Esetleg próbálj meg egy merevlemez-töredezettségmentesítést... Lehet, hogy azért csökken a merevlemez adatátviteli sebessége. De ez csak egy ötlet...

[ Szerkesztve ]

• FazekasLaci

aktív tag

válasz csello01 #1285 üzenetére

Már minden OK. Volt ott egy opció, ki volt pipálva a DSL-tárcsázás mint default connection.
    Ezt kivettem, hogy ne legyen alapértelmezett és azóta nem tárcsáz automatikusan :) Így már nem zavaró, ha olyan helyen vagyok, ahol wifi van :)

Laci

• FazekasLaci

aktív tag

válasz k. #1286 üzenetére

Miért nem 6? Ez is egy elég hülye index...
    Nekem mindegy. Én a gépemre 10-est adok, annyira szeretem :)
    Csak ajánlani tudom. Ez a billentyűzet valami csodálatos. Megérte az árát.

• FazekasLaci

aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy a Vaio-n rengeteg klassz szoftver van. Pl. tetszik a Photoshop Elements és a Premier Elements is, de most nincs szükségem a szoftverekre. Ha uninstallálom őket, hogyan tudom visszarakni?

Klassz szoftverek, csak elárulom, hogy ez az 500 GB kezd egyre kisebb lenni. Meg vagyok döbbenve. Korábban egy 40GB-os vinyón mindenem elfért. Elkezdtem átrakni és kapásból 400 alá mentem. Aztán néztem néhány szoftvert, amit felraktam és már 300 GB szabad helyem van csak... Ez engem elrémiszt, ennyire nem zabálhatják a progik a vinyót... Valahol, valami rendszervisszaállítónak esetleg lennie kell, ami több lépésben ment, mert az tuti, hogy arról a néhány CD-ről nem telepítettem fel 200 GB-ot...

Tud ebben valaki segíteni, mitől fogy ennyire gyorsan a szabad hely? Azért is furcsa, mert mindenhol azt látom, hogy ugyanaz a progi Vistán kétszeres hardverkövetelményt és merevlemez kapacitást igényel, mint XP-n (ld. CorelDRAW, meg egyéb szoftverek....)

• FazekasLaci

aktív tag

válasz #71988992 #1290 üzenetére

Két gyors kérdés:
    - hol találom ezt a Rendszervédelem opciót? Mert angolt tettem fel...
    - tud valaki olyan gombot a Vaio-n, ami kikapcsolja a monitor fényét teljesen? Néha van, hogy dolgoznia kell a gépnek (pl. renderelés), de a képernyőkímélő csak kb. 10 perc múlva kapcsolja ki. ASUS-on volt egy ilyen gomb, amit FN-nel lehet elérni, ezt a Vaio-n nem találom, bár nagyon hasznos lenne...

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Filpo84 #1294 üzenetére

Szia!

Biztosan nem fogsz csalódni a Sony-ban :)
    Röviden a válaszok:
    1. próbáld ki mindegyiket, aztán, ha valamelyikre nincs szükséged, akkor azt szedd le. Pl. a csomaggal érkezik egy MS Office is, amit azt hiszem, 25-ször tudsz csak elindítani. Ha nem kell, akkor uninstall. Vagy megveheted 16e-ért... Ugyanígy a McAfee Internet Security. Ha van más internet védelmed, akkor az is mehet. Ezek demók. De egy csomó hasznos progi van, amit érdemes hagynod... Bármelyiket újra telepítheted majd később is...

2. Helyreállító lemezt érdemes készíteni. Mondom én, aki még mindig nem csinálta meg, pedig lassan három hete használom boldogan a 21z-m.

3. első bekapcsoláskor valamilyen szinten fel lesz töltve az akksi, de érdemes töltésre tenni, mert az oprendszer telepítése közben nem lenne szerencsés, ha lemerülne... Ha feltöltött 100%-ra, akkor már tudod használni. Nem kell kisütni, ezek már nem olyan akksik...

4. Korábbi posztomban valahol belinkeltem a használati utasítást. Javaslom, hogy előbb olvasd el, és csak utána kezdj neki a notinak. Sok hasznos trükköt tanulhatsz belőle. Pl. a tapipad jobb oldala és az alja scrollozásra is használható... Vagy, az FN gombok mikre jók, hogyan lehet őket használni.

Rá fogsz jönni, hogy a notival megszűnnek az összeszerelt gépek tipikus problémái: instabilitás, inkompatibilitás, stb... És nem kell majd állandóan bővítgetned, mint az asztalit (mert nem is nagyon lehet.... :) ) Az akksi, ha nem elég az időtartam, amit kibír töltés nélkül, cserélhető nagyobbra, bár nem olcsóbb. Így akár 4-5 órát is hálózat nélkül dolgozhatsz...

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Bocsek #1296 üzenetére

Ez beidegződés.

Régen valóban ezt kellett tenni, de ezek az akksik már mások! Nem kell kisütni őket, a használati utasítás is egyértelműen erre utal, érdemes elolvasni. Ráadásul ha első két-három alkalommal 16 órát töltöd, akkor hogyan fog kiderülni mondjuk 3 nap alatt, ha valami probléma van vele?

Mert bár nem kötelező visszavenni, de még vannak kereskedők, akik a 3 napos cserét továbbra is biztosítják. Kereskedőként meg nyugodt szívvel ajánlom az alábbit: az elállás jogáról szóló kormányrendelet értelmében a távol lévők között létrejövő szerződéseknél (ld. online rendelés, csomagküldés) a vásárló az átvételtől számított 8 napon belül elállhat MINDEN INDOKLÁS nélkül a szerződéstől, magyarán visszaadhatja a terméket akár pixelhiba esetén is.... (Mivel nem kell indokolni semmit....)

Ez a kormányrendelet a személyes bolti átvételre és az áruházi vásárlásokra nem vonatkozik!
    Részletesen: http://www.professional.hu/media/userfiles/9.pdf [link]

Én nem sütöttem ki, ugyanúgy megy az akksi, az élettartam meg úgyis attól függ, hogy mennyit használod akksiról és mennyit töltőről, szóval az meg kiszámíthatatlan.

• FazekasLaci

aktív tag

válasz Kicsibika #1302 üzenetére

Azt vettem észre, hogy ha 100%-ra feltöltött az akksi, ha bedugtad a hálózatra, akkor utána már nincs utántöltés, mint számos notinál, ami úgy dolgozik, hogy alapból az akksiról és azt tölti a hálózati töltő.

Ez a kisütéses dolog érdekes, szívesen olvasnék a hátteréről is, hogy miért árt neki.

Játékkok: Igen, nagyon kemény a hardveres háttér, ma nem hiszem, hogy lenne olyan játék, amit ezen a notin ne lehetne futtatni élvezhető minőségben... Persze ne legyünk álmodozók, ez két év múlva már nem így lesz... Bár most is a standard videókártya, amire optimalizálnak 128 MB minimum, úgyhogy még messze van a standard 512-es noti videókártya... és ennek örülhetünk...

• FazekasLaci

aktív tag

Van egy gyanús dolog, amit észrevettem:
    - ugyebár a gépben alapból 4 GB RAM van (21Z). Azonban a 32 bites rendszerek csak 3 GB-ot tudnak használni. A gépem azt írja ki, hogy ebből a memóriából csak 2,5 GB áll rendelkezésre. Nem lehet, hogy a videókártya a memóriából lopja le a fennmaradó 512 MB-ot és így lesz dedikált?

• FazekasLaci

aktív tag

Van egy gyanús dolog, amit észrevettem:
    - ugyebár a gépben alapból 4 GB RAM van (21Z). Azonban a 32 bites rendszerek csak 3 GB-ot tudnak használni. A gépem azt írja ki, hogy ebből a memóriából csak 2,5 GB áll rendelkezésre. Nem lehet, hogy a videókártya a memóriából lopja le a fennmaradó 512 MB-ot és így lesz dedikált?

• FazekasLaci

aktív tag

válasz otkolon #1312 üzenetére

Én azóta lesem a pixelhibákat a kijelzőkön, amióta egyszer belefutottam egybe... Nem véletlenül küldtem be korábban azt a pixelhiba ellenőrzőt...

Mellesleg van egy trükk, amit a gyártók kihasználnak:
    - az, ami neked van, az nem pixelhiba, hanem subpixel-hiba. Ami azt jelenti, hogy a pixel csak részlegesen működik jól. Minden pixel 3 subpixelből áll: vörös, kék, zöld. Ezek adják a fekete és a fehér pixeleket. Ha ilyen színű a pixelhibád, akkor a teljes pixel hibás, ha színes, akkor meg csak a subpixel nem megy...

Mivel ezek a gyártásból eredő hibák, azt már a vásárláskor látni kellett volna. Utólag ugyanis ezek nem jönnek ki.

Sajnos azt tudom javasolni, hogy a Fogyasztóvédelmen keresztül próbáld érvényesíteni az igényedet, mivel a Sony a garancialevélen garantálja, hogy 2 ÉV TELJESKÖRŰ garanciát ad a termékre. Vagyis lazán kérheted, hogy ismerjék el, a monitorod nem a szokványosnak megfelelően működik, és kérd, hogy technológiától függetlenül javítsák meg, hogy ugyanúgy tudd használni, mint akik egy pixelhiba-menteset vettek azonos árért...

Mellesleg az én nyomtatott garancialevelem nincs is befejezve. A 4. oldal közepénél vége mindennek a mondat közepén :) Szóval ez alapján sok mindenbe bele lehetne kötni.

Valószínűleg a békéltető testület majd segít Neked. Nyugodtan hivatkozz arra, hogy a vásárlás előtt sehol nem volt a boltban felfüggesztve, hogy ilyen helyzetben nem tudsz szervízbe menni.... Mellesleg nem a Sony, hanem az eladó kötelezhető a garanciális ügyintézésért a hatályos jogszabályok szerint. Tehát nem neked, nekik kell rohangálniuk majd ezügyben...

Mellesleg, ha három napon belül vetted észre, még visszavihetted volna, hátha az eladó szíve megesik rajtad és kicseréli (vannak ilyen cégek). Ha online vetted, akkor 8 napon belül az eladó köteles lett volna kicserélni mindenféle indoklásod nélkül, vagy visszafizetni az árát (ez az elállás jogáról szóló hatályos kormányrendelet alapján van így).

Ezért online biztonságosabb a megrendelés... Hozassátok ki házhoz ingyen és akkor 8 napig gyűrhetitek probléma nélkül. Ha meg a fenti elállás jogára nem hívja fel a figyelmedet az eladó a vásárlás során (ld. Online üzletszabályzat), úgy ez az időtartam 3 hónapra kitolódik... De ez utóbbi nehezen igazolható utólag...

[ Szerkesztve ]

• FazekasLaci

aktív tag

válasz jansto #1316 üzenetére

Szerintem meglepően halk. Bár hozzáteszem, hogy ha Firefoxot sokáig nyitva hagyod és beeszi magát negyed gigáig a memóriába, akkor már dolgozik a proci és a hűtő... Ezt sajnos többször tapasztaltam, mivel én nem kapcsolom ki este a gépet, csak standby teszem...

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés