Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• bartimre88

tag

válasz zoka. #6302 üzenetére

http://www.notebookjournal.de/tests/laptop-review-sony-vaio-vpc-se1e1e-s-full-hd-nkdw-1595
    Itt található néhány kép róla, de a legélethűbb képeket itt láttam én is róla:
    http://www.engadget.com/photos/sony-vaio-s-series-15-inch/#4408117
    Nos, amint azt már írtam, Erdélyben élek és innen vásároltam a notit (Kolozsvárról. Fehér része egyáltalán nincs a notinak, teljes egészében ezüst, ami engem nagyon megfogott. Szép, igényes kidolgozás, állítólag fémből készültek a gombjai, és a háza is valami ilyesmi (ezt nem tudom megerősíteni, mert csak olvastam) viszont tényleg fém hangzása van, ha leütsz egy billentyűt. A billenytyűzet háttérvilágítása valami eszméletlen jól mutat rajta, és mégis tükrözi a stabilitást. A kijelzőjén, valami fenomenális színek jeleníthetőek meg, matt, tükröződésmentes (tényleg 0%-ban tükröződik) és egy egy hd film vagy kép nézegetésekor el sem hinnéd hogy mit tud. Melegedésnek nem nevezhetném, amit produkál, viszont bármilyen játék elindításakor azonnal bekapcsol a cooler, de ez nem feltétlen a játék miatt van- és most a negatívumok jönnek -hanem, mert alapjáraton a 64 bites win7 rengeteg erőforrást megzabál, plusz a kétmillió vaio alkalmazás is rendesen fogyasztja a memóriát. Ki szeretném emelni, hogy a procit nem zabálják, mindössze a memóriáit, de azt olyan szinten, hogy gyári beállításon (azaz amit ő feltelepít mindent hagysz futni) a memóriazabálás 55-65% van üresjáratban. De ez csaka szoftver, amit orvosolni lehet. Külsőleg, ami engem nagyon zavart, de már belenyugodtam, a wireless kapcsoló volt. Ahogy te is írtad, van egy bizonyos "holtjárata" és ha hozzá ér az ember azonnal észreveszi, hogy az nem igazán passzol egy ilyen fenomenális notihoz. Úgy tudnám megfoglamazni, hogy vizszintes mozgatás esetén kb 1mm-es holtjárata van jobbra-ballra, viszont a notitol is el tud kicsit távolodni, szintén ilyen mértékben, és egyik vége hajlamos nem a notin fekűdni, hanem ki állni, ami ha megfigyeled észrevehető. Kicsit nézegettem közelebbről is, hátha rájövök, hogy hogy is van az odaillesztve és láttam, hogy a kicsi gombocskának van két közrezáró része a két végén és az tartja a házhoz. Szóval az is nagyon stabilan illeszkedik, olyan szinten, hogy nem eshet ki, vagy nem törhet ki, csak laza rés van közte és a ház között. Emiatt a holtjárat. Ezen felül, más problémát nem találtam rajta. Az aksi, nálam kicsit gyengébbnek bizonyult a 7 óránál, de ez felhasználótol is függ.
    Remélem tudtam segíteni, bármilyen más jellegű kérdésed van, írj bátran, akármilyen kicsi részletről is legyen szó. (Tudom milyen a bizonytalanság)!

Üdv., Imre

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés