Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tronico

    csendes tag

    válasz hefa #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Örülök, hogy megnyitottad ezt a topikot! Szerintem is indokolatlanul kevés figyelmet kap a 2 koreai gyár mellett jelenleg a többi gyártó Magyarországon.
    Én a hétvégén beléptem a "klubba" egy 40EX720-as megvásárlásával. 40EX500-at szerettem volna, de sajna annak az ideje lejárt (mindenhol az utolsó darabot akarták eladni nekem, ráadásul horror áron :W ) A Samsung D6-os sorozatát néztem még, de valahogy a Sony szimpatikusabb volt.
    Szóval ha valakinek konkrét kérdése adódna, akkor tegye fel nyugodtan... Igyekszem az időbeli és műszaki korlátaimhoz mérten a leggyorsabban és legpontosabban válaszolni.
    Az eddigi rövid tapasztalataim alapján nekem tökéletesen be fog válni. Amit már biztosan tudok, és esetleg érdekes lehet:
    - Intelligens jelenlét érzékelő ebben is van, nem csak az NX-ben (szóval ezt kihúzhatod a különbségek listájáról)
    - NTFS fájlrendszert eddigi próbák alapján nem támogatja (500GB-os külső vinyó és 8GB-os pendrive), ellentétben az EX710-el
    - Hdmi-n kapott jelről is szépen kiadja a hangot az optikai kimenetén, de max. DD-ig támogatott (a DTS sajna már nem)
    - a fogyasztása nagyon jó :K monitoros üzemben alig fogyaszt többet, mint a régi Samsung 225MW-m :Y

  • tronico

    csendes tag

    válasz junior11 #13 üzenetére

    Köszönöm! :)

    A legtöbb kérdésedre a válasz elég szubjektív szerintem, így a válaszaim úgy vélem nem tekinthetőek egyértelműen mérvadónak... de igyekszem némi adattal szolgálni a viszonyítási alapjaimról is, hátha így kicsit reálisabb képet kapsz.
    Mint írtam, eddig egy Samsung 225MW-t használtam, így LCD-vel sajnos nincs hosszútávú tapasztalatom (a TN+film panelt nem igazán tekinteném összehasonlítási alapnak). Haveroknál, ismerősöknél és üzletben tudtam csak más LCD-ket megtekinteni, de seholsem volt lehetőségem azonos forrásról egymás mellett alaposan megnézni 2 típust. A nappaliban egy TX-P50U20E típusú Panasonic plazma szolgál kb. egy éve, így ezzel tudom leginkább összevetni.

    1. T-home SAT-TV-m van, így csak a DVB-T tunerjéről tudok nyilatkozni, az szerintem hibátlan. A gépemben lévő Gigabyte usb-s tunerre köröket ver... és még a T-home-os adás képét is veri. Amúgy minden SD adásra jellemző, hogy 2 méternél közelebbről nem érdemes nézni szerintem, de távolabbról már bőven jó (na persze nem Full-HD minőség és még csak a plazma SD képét sem éri utól).
    2. Pont eme jelenség miatt szerettem volna első körben EX500-ast. De meglepő módon egyáltalán nem zavaró számomra. Vagy egy különösen jó példányt fogtam ki ilyen szempontból, vagy egy kicsit "túl van lihegve" ez is, mint sokminden más. Sötét szobában egy egyszínű sötét képnél 3-4 elkülönülő területen is megfigyelhető a "felhősödés", de ez napi használat közben egyáltalán nem zavaró. Pl. egy film végén a stáblista alatt is csak akkor veszem észre ha külön odafigyelek rá.
    3. Egy 440*230-as szobában az egyik rövidebb falon van elhelyezve, így szinte csak szemből tudom nézni. Egyszóval meg vagyok :DDD De a teszt kedvéért megnéztem éshát... :U Szép széles nappaliba senki ne akarjon ilyet venni. A plazmához képest eleve felejtős, de úgy gondolom, hogy a PVA panel még az LCD-k között is eléggé hátul lehet ilyen téren. Ha kb. szemmagasságban van a TV, akkor saccra úgy 30 fokos kimozdulásnál már látható némi színeltérés, először azokon a részeken, ahol a "felhősödés" is megfigyelhető. Ha állok a TV előtt, ami alacsonyabban van a szemmagasságomnál, akkor értelemszerűen már középen állva is látszik eltérés, és oldalra kilépve csak rosszabb a helyzet.
    4. Egyáltalán nem. Bár ez erősen szubjektív. Én speciel kifejezetten utálom az erősen túlszaturált színeket. Tipikus példa a legtöbb áruházban a Samsung TV-k áruházi beállítása. Mellette az ugyanolyan panellal szerelt Sony "fakónak" tűnik, holott pont az a természetes.
    5. Mint már írtam, a képminőséggel tökéletesen elégedett vagyok. Megfelelő HD forrásnál nem igazán látok különbséget a plazma és e között. Sötét szobában csak annyit változik a dolog, hogy a háttérvilágítást még lejjebb kell vennem, mert nappali fényt generál ebben a kis szobában.
    6. Utánhúzás nem, némi elmosódás azonban látható. Sportműsoroknál már közel áll a zavaró kategóriához, de ez szerintem részben a gyenge forrásnak "köszönhető" (ha elcsípek majd a DVB-T -n valami sportműsort, akkor újra referálok). Viszont ami számomra abszolut zavaró volt minden eddig megtekintett LCD-nél az az hogy focimeccs közvetítések során ha a vonalak "frissen" vannak kihúzva, vagyis nagyon fehérek és gyors kameramozgás van miközben sok a mozgó játékos a képen, akkor a vonalak egyes szakaszai mintha vibrálnának (illetve mintha az adott szakaszon megszűnne az addig meglévő élsimítás). Ezt sajnos nem tudom jobban megfogalmazni, szóval ha még nem láttál ilyet, akkor ezt lehet hogy így nem érted. A lényeg, hogy sajnos az EX720 sem kivétel ez alól.
    7. Ezt a kérdést már a legelején megválaszoltam és szerintem az EX710-es amúgy sem különbözik szinte semmiben a képminőség tekintetében és az EX500-asnál is csak a CCFL csöves háttérvilágítás okozhat szerintem eltérést.

    Remélem azért némileg tudtam segíteni!

    #phonecat

    8. Mint fentebb is írtam az SD adásnak jól áll a távolság, a DVB-T tunerrel pedig teljesen elégedett vagyok.
    9. Én speciel Sony Centerben vettem 220k Ft-ért 2 db szemüveggel és 5 év teljeskörű garanciával.
    Amúgy ha nem használnám monitorként, akkor én tuti plazmát vettem volna. Szebb az SD képe és sport adásoknál óriási különbség van. Cserébe többet fogyaszt, de ha utánaszámolsz a különbségnek és figyelembe veszed, hogy mennyivel drágább az LCD, akkor nem biztos hogy túl nagy lesz a különbség. Beégéssel kapcsolatban érdeklődj a plazma topikban, de én személy szerint azt tudom mondani, hogy már az U20-asnál sem volt gond vele és ghosting-al is csak az első 2 hét folyamán találkoztam (pedig fater elég sokat néz meccseket rajta).

  • tronico

    csendes tag

    válasz Katumoto712 #15 üzenetére

    Ha a külső merevlemezt direktben a TV-re kötve szeretnél mkv fájlokat lejátszatni, akkor a Sony-kat kihúzhatod a listáról (az EX520-as amúgy sem 100 Hz-es), mert nem támogatják ezt a formátumot. Ha emellett 5.1-es erősítőd is van és a DTS hang is fontos, akkor már csak a Samsung marad. Amúgy vannak ennél népesebb LCD-s topikok is, ahol nagyobb eséllyel kapsz segítséget, de esélyes, hogy még több információval kell majd szolgálnod.

  • tronico

    csendes tag

    válasz junior11 #18 üzenetére

    Örülök, hogyha segíteni tudtam Nektek a tapasztalataimmal. Sok sikert a kereséshez. Sajnos a kifutó modelleket nehéz beszerezni tapasztalatom szerint. Ezt az ajánlatot valamelyik másik LCD-s topikban linkelték - [NX710] Hátha érdekes számodra... Bár én nem ismerem a céget.

    #hapondragon

    Meggyőző ez a videó. De azért otthon szerintem ne próbáljátok ki. :DDD Az NX sorozat amúgy nekem kinézetre is jobban bejött volna, de sajnos az ár/méret/kül- és beltartalom hármasból nálam egyszerre csak kettő érvényesülhetett.

    #istvanp66

    Ha Sagem beltérid van, akkor szerintem túl sok jóra ne számíts. :( Bármelyik LCD-t választod is, közelről elég siralmas lesz a kép. Persze ha kellően távolról nézed, akkor már nem vészes.

    Egyébként aki teszteket keres, annak ajánlom ezt az oldalt: [Digitalversus] (feltéve, hogy nincs gondja az angollal) Itt elég sok Sony-t teszteltek (ja, ne lepődjetek meg, hogy a típusszámok esetleg némileg eltérnek... a Sony-k például rendre 3-asra végződnek az angoloknál). Bár hallottam olyan véleményt, hogy nem túl hitelesek a tesztjeik (mondjuk a végső pontszámokból látszik, hogy a Sony-t szeretik... nagyon helyesen :K ) De szerintem elég sok szemszögből vizsgálják a készülékeket és az esetleges hibákat is korrektül leírják.
    Kapicsabi fórumtársnak már pm-ben válaszoltam a garanciával kapcsolatos kérdésére, de mivel félreérthető volt az a bejegyzésem, így ide is beírom hogy nehogy valakiben hiú ábrándokat keltsek. "A Sony alapfelszereltségként minden magyarországi hivatalos kereskedésben vásárolt BRAVIA LCD-hez 2 éves INGYENES jótállást biztosít..." - idézet a Sony magyarországi honlapjáról. Szóval az 5 évre kiterjesztett garancia külön megvásárolható tétel. És nem is tudok róla, hogy (ellentétben más gyártókkal) ezt a Sony országos akció keretében "ajándékba" adta volna a közelmúltban :(

    [ Szerkesztve ]

  • tronico

    csendes tag

    válasz lamaffia0331 #143 üzenetére

    Az EX720-as valóban nem kezeli az ntfs fájlrendszert, és a beépített médialejátszója is gyakorlatilag csak a divx/xvid kódolású anyagok lejátszására alkalmas. Így 3D-s anyagok lejátszására (gondolom jellemzően mkv ill. iso formátum) önerőből képtelen.
    A dlna rendszer technikai hátterét nem ismerem, tehát nem tudom hogy elegendő-e ha a háttértárként is szolgáló hálózaton levő eszköz képes a videót dekódolni és streamelni a TV felé vagy egyéb paramétereknek is teljesülnie kell. De ha elegendő is a megállapítás első fele, akkor sem biztos, hogy a TV-be épített 10/100-as ethernet (ami gondolom nem is a legerősebb hardverileg) egy komolyabb kódolású filmnél is elegendőnek bizonyul. Valamint nem tudom, hogy a hanggal mit csinálsz pl.? Mert gondolom nem a TV csipogóin szeretnéd hallgatni egy 3D-s film hangját :U A DTS formátumú hangot pedig hdmi-n kapott anyagnál sem teszi ki az optikai kimenetre, így gondolom dlna-s anyag esetében sincs ez másképp.

    #139 Ed Parker

    Esetleg érdemes lenne HX720-as után érdeklődnöd szerintem (mert ha jól tudom a 3-as végződésű csak annyiban tér el hogy más tuner van benne és elsősorban Angliai piacra szánják).

  • tronico

    csendes tag

    válasz Ed Parker #146 üzenetére

    Jó választás :K

    #147 kapicsabi

    Nem lehetetlen. Ha jól emlékszem, akkor pl. az ntfs támogatás az EX710-es modellben benne volt, az mkv-s formátumot viszont ha minden igaz, akkor csak az újabb szériás alacsonyabb számozású modellek támogatják. Engem speciel egyik dolog sem érint, így nem is foglalkoztam a témával. Mondjuk a 2 koreai gyártónak jóval népesebb felhasználótábora van, akik ráadásul sokkal fogékonyabbak a házilagos megoldásokra, így azoknál a márkáknál sokkal gyorsabban találni ilyen infókat.

    #149 lamaffia0331

    Szívesen. "Hát sajna akkor Samsung lesz a 3d-s tv-m..." - de miért sajnos? :Y Mert ha csak a médialejátszó miatt választod a Samsungot "kényszerből", akkor a helyedben elgondolkoznék egy külső médialejátszós megoldáson is. Ezekből ugyanis a legolcsóbb is simán hozza a legjobb TV-be épített szintjét.

    [ Szerkesztve ]

  • tronico

    csendes tag

    válasz lamaffia0331 #153 üzenetére

    Igen, a Sonyban "is" Samsung panel van (Az is azért került zárójelbe, mert a vicc az, hogy bár a Samsung nagyon jó paneleket gyárt, de ha minden igaz, akkor a mai napig vásárol a készülékeibe más gyártóktól származó "gyengébb" minőségű paneleket is. Ha a Samsung mellett döntesz, akkor ennek azért kérdezz utána szerintem.). A "felhősödés" azonban nem csak a panel miatt van, hanem ha jól tudom akkor az inhomogén háttérvilágítás eredménye (sajnos a "minél vékonyabb kijelzőt a népnek" verseny a diffúzorok minőségének a rovására megy. Kicsit én is aggódtam eme jelenség miatt a vétel előtt, de vagy szerencsém volt az én példányommal, vagy kicsit túl van lihegve a dolog - lásd a hozzászólásom 2. pontjában. De ezt áruházi beállítások és fényviszonyok mellett kizárt, hogy meglásd.

    #154 nismoka

    Köszi. Erre a formátumra nem terjedtek ki a "tesztjeim".

    [ Szerkesztve ]

  • tronico

    csendes tag

    válasz JONAS77 #160 üzenetére

    Szia.

    A helyedben azon gondolkodnék el, hogy mi változott azóta a rendszerben. A tűzfalra max. akkor érdemes gyanakodni, ha mondjuk épp verziófrissítésen esett át. Mivel nemrég adott ki friss firmware-t a Sony a legtöbb modellhez, én első körben arra tippelnék, hogy ezen letöltésnél nem jött össze valami (feltéve hogy a Te TV-d is töltött le új firmware-t). Keresőben rákeresve amúgy rengeteg találatot adott, tehát nem egyedi a problémád. Első körben egy manuális firmware frissítést javasolnak, ha az nem segít, akkor egy factory resetet.

    #159 pite4

    Kicsit pontosíthatnál, pl. hogy milyen méretben és milyen árban gondolkozol.

  • tronico

    csendes tag

    válasz johnq #164 üzenetére

    Ami biztos, hogy a Sony-Samsung páros nem gyárt 37"-os méretben panelt. Így ebben a méretben valamilyen MVA panel lehet (alacsonyabb kontraszt aránnyal, gyengébb feketével). Az 5-ös széria 50 Hz-es, míg a 7-es 100 Hz-es (ennek a sportműsoroknál és egyéb gyors mozgást tartalmazó jeleneteknél van jelentősége). Valamint a 7-es ugye 3D képes. Szerintem kb. ezeket és az árat figyelembe véve Neked kell eldöntened, hogy mi mennyire fontos számodra.
    És még annyi, hogy ha a játék alatt FPS-t értesz, akkor érdemes a konkrét típusra (a méret is lényeges a benne lévő panel miatt) rákeresni input lag szempontjából.

  • tronico

    csendes tag

    válasz johnq #167 üzenetére

    Ezért írtam, hogy eme 2 tulajdonságot személyesen kéne megtapasztalnod. Mindkettő erősen szubjektív, hogy kinek mennyire zavaró vagy sem a hiánya illetve megléte. Most rápillantva az árgépes árakra személy szerint kicsit túlárazottnak találom a 40EX520-ast, és az biztos, hogyha szükségem lenne a 7-es széria többletszolgáltatásaira vagy jobb képminőségére, akkor nem gondolkodnék a 40EX720-as kb. 10-15%-os felárán, hanem egyértelműen azt venném.

  • tronico

    csendes tag

    válasz Sigor #180 üzenetére

    Szia.

    Lehet, hogy azon a két filmen DTS formátumban van az elsődleges hang (vagy netán csak egy hangsáv van rajta és az pont DTS) ?

    #181 k.lali

    Ha 3 hozzászólást visszaolvasol, akkor láthatod, hogy Milus pár napja vett ilyen TV-t. Nekem pl. 40EX720-as van (wifi nélküli változat). Szóval van már ilyen a fórumon belül.

  • tronico

    csendes tag

    válasz Sigor #186 üzenetére

    Miért lenen hülyeség, amit kérdezel? Tudtommal jelenleg csak a Samsung TV-iben lévő beépített médialejátszó támogatja a DTS hangsávot. Így ebben a formában sajnos nem fog menni a lejátszás. Ha ragaszkodsz a beépített lejátszóhoz, akkor kénytelen leszel másik hangsávot keresni eme 2 filmhez és ezután olyan verziókat érdemes keresned, melyekben a számodra fontos hangsávok nem DTS formátumúak. (ha a magyar hangot preferálod, akkor viszonylag könnyű dolgod lesz, viszont ha az angolt, akkor némileg nehezebb)

  • tronico

    csendes tag

    válasz Sigor #188 üzenetére

    Ez így elég érdekes :F Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy a problémás filmeknél az MKV konténeren belül az elsődleges hangsáv az angol (tehát a DTS), míg a többinél nem. És ha a TV mediaplayer-e ilyen fájlt kap, akkor automatikusan azt mondja, hogy "not supported" és már nem is enged hangsávot váltani. Ha minden igaz, akkor van valami mkvmerge nevű program (gondolom van amúgy sok másik is), amivel tudod orvosolni ezt a problémát (márha valóban erről van szó).

    #189 stigma

    Sajnos DLNA-t még az életben nem használtam, így ehhez nem igazán tudok hozzászólni (lehet hogy valami hálózatos lejátszással foglalkozó topic-ot kéne keresned, ha egyáltalán van olyan). Esetleg megpróbálhatnád Te is, hogy az MKV konténerben átállítod az elsődleges hangsávot. Így láthatnád, hogy valóban az angolhoz ragaszkodik a TV-d vagy az elsődleges nyelvhez. Ha úgyis az angolt preferálja, akkor meg kéne nézni, hogy a TV saját lejátszójában nincs-e lehetőség az elsődleges nyelv beállítására.

  • tronico

    csendes tag

    válasz Sigor #193 üzenetére

    Nincs mit. Örülök, hogy megoldódott a probléma.

  • tronico

    csendes tag

    válasz Zsolt1111 #205 üzenetére

    Szia.
    A UPC-s media box beállításaiban kéne körülnézned. Mert szerintem abból nem jön ki normálisan a jel.
    A 3D-s kép előállítása a TV dolga, így bármilyen lejátszó megteszi, ami képes az adott formátumot kezelni. A TV 3D menüjében kiválasztod, hogy a forrásban egymás alatt vagy egymás mellett van két közel azonos kép és a TV majd "összefésüli" számodra.

  • tronico

    csendes tag

    válasz Year #208 üzenetére

    Szia.
    Végülis mondhatjuk hogy az egyik legjobb, hiszen összességében csak pár gyártó van a nagyobbak közt. Persze itt is igaz az, hogy vannak megvételre jobban és kevésbé ajánlott modellek is. Ami nagyrészt egyedi igények kérdése is. Az esti TV nézés max. annyival egyszerűsíti a képletet, hogy nyugodtan választhatsz olyan képernyős modellt is, ami hajlamos a tükröződésre. Az LCD-ről a plazmával szemben elmondható hogy kevésbé szép a képe, viszont alacsonyabb a fogyasztása (azonos méretet és árkategóriát nézve).
    A 3D kérdése pedig eléggé személyfüggő. Van akinek nagyon tetszik, van akinek kevésbé és van akit egyenesen zavar. Az idei LCD modelleknél egyébként a középkategória nagyrészénél sem tudod már elkerülni.

    #209 Fiv066

    A forrás oldalt (tehát a pc-t) már kizártad a lehetséges hibaforrások közül?

    [ Szerkesztve ]

  • tronico

    csendes tag

    válasz Fiv066 #211 üzenetére

    És másik forrás esetén is produkálja ezt a Sony? Mert ha igen, akkor szerintem megérne egy kérdést egy garanciális szervizben a dolog (feltéve, hogy még garanciális a TV). Ha másik forrásnál nem produkálja, akkor a videokártya egy másik portját lenne érdemes kipróbálnod elsőként.
    u.i.: A HDMI kábel gondolom ugyanaz volt az LG-s tesztnél, tehát az is kizárható.

  • tronico

    csendes tag

    válasz Fiv066 #218 üzenetére

    Valami ilyesmi megoldással a Display Port is könnyen munkára fogható. Persze ha nem a hdmi csatlakozóval összefüggő hibáról van szó, akkor teljesen felesleges lenne beruháznod még egy kábelre vagy átalakítóra.
    Gondolom a TV hálózati kábele földelt csatlakozóval szerelt, így én biztosan nem csatlakoztatnám egy nem földelt aljzathoz (persze ha maga a hálózat nem földelt - néhány régi építésű panelban állítólag még előfordul - akkor teljesen mindegy). Mondjuk ezt szerintem viszonylag egyszerűen és olcsón ki lehet zárni a lehetséges hibaforrások sorából (mármint ezt az elosztó kütyüt).

    #214 junior11

    Speciel én nem ragaszkodnék feltétlenül a V sorozathoz, egy G sorozatos Panát is szívesen nézegetnék :K

  • tronico

    csendes tag

    válasz Reverting #220 üzenetére

    Szia.
    Nem hiszem, hogy a formátum miatt kéne aggódnod. Én még nem láttam olyan video formátumot, amit ne lehetett volna számítógépen lejátszani. A dolognak a problémásabb része, hogy a TV megformázza/titkosítja az egész merevlemezt, mielőtt felvételre tudnád használni. És ismerve a Sony másolás- ill. tartalomvédelmi politikáját, aligha hiszem hogy ezzel bármit tudnál kezdeni (hacsak nem tekintette valamelyik hacker már kihívásnak a dolgot).

  • tronico

    csendes tag

    válasz gerzsol #234 üzenetére

    Szia!

    Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de ahogy Milus is írta, a Sony jelenlegi kínálatából a KDL-40EX720 típus felel meg leginkább az általad írt méret és keretösszeg kritériumainak. Esetleg néha találni kifutó szériás NX vagy HX modelleket, amik kicsit többet nyújthatnak képminőségben. A helyedben a 37"-os méretet hanyagolnám lcd-ben.
    Ezért az összegért egyébként szerintem egyik gyártó sem kínál lényegesen jobb képminőséget lcd-ben. A Panasonic plazmával való összevetést pedig végképp el lehet felejteni, különösen sportműsorok esetében (HD forrásnál már jobb a helyzet). Amúgy a fogyasztás kérdésében érdemes lenne utánaszámolnod a dolgoknak.

    #238 JONAS77

    A Sony honlapján meg lehet nézni, hogy az adott készülékhez mikori kiadású az utolsó firmware (bár lehet hogy ez regisztrációfüggő funkció).

    #241 Bambusznád

    A "régi" tévéden nem tudsz megnézni egyet az ominózus jelenetek közül?

    #242 lasvegas

    Örülök, hogy ilyen gyorsan kaptál választ a kérdésedre (mégha saját magadtól is érkezett az) :DD
    A helyedben először azért utánajárnék, hogy a szolgáltató elfogad-e a saját set-top box-án kívül mást is (feltéve, hogy még nem tetted meg)?

    [ Szerkesztve ]

  • tronico

    csendes tag

    válasz Bambusznád #246 üzenetére

    A TV adás miatti hiba így kizárható (merthogy akkor a másik TV-n ezek szerint nem látszik a jelenség). Azt, hogy egyedi vagy típusra jellemző-e a hiba viszont elég nehéz lesz megállapítani. Mert attól, hogy esetleg mások még nem számoltak be ilyesmiről, még nem biztos, hogy náluk nem is jelentkezik, csak esetleg Te fogékonyabb vagy az ilyesmire. A digitális adást ugye valamilyen beltérivel fogod?
    A 37"-os méret kérdésére pedig közben már Ance nagyon helyesen rávilágított. Egyébként gerzsolnak azért hívtam rá fel külön a figyelmét, mert Ő kimondottan egy plazma képéhez viszonyított, amit még a legjobb lcd-k esetében is csak erős fenntartásokkal érdemes megtenni.

  • tronico

    csendes tag

    válasz FRENK1988 #251 üzenetére

    Üdv a "klubban" ;)

    Igen, a Sony nem nagyon erőlteti a médialejátszót a TV-iben. Én személy szerint nem is látom sok értelmét. A másik megjegyzésedet "Először is hogy HDMIn nem visz FULLHD anyagot." viszont nem igazán tudom értelmezni :U

  • tronico

    csendes tag

    válasz FRENK1988 #253 üzenetére

    Régebbi lcd-knél voltak érdekes dolgok, de az EX600 szerintem már újabb annál. Képfrissítési frekvenciát próbáltál esetleg csökkenteni? Vagy esetleg a kezelési nem ír dedikált pc portról a hdmi-k közt?
    Amúgy írhatnál egy pontos típust (mert azt hiszem EX600 -ból pl. nem csak a KDL volt) és egy méretet is. Hátha befut valaki, akinek pont ugyanolyan van.
    Ami biztos, hogy nálam a 40EX720-as simán megy natívban.

  • tronico

    csendes tag

    válasz Mgabor #274 üzenetére

    Ez tökéletesen megfelel a valóságnak. És szerintem nem is meglepő, hogy így van.

    #275 proger82

    Ha nem "fut be" egy EX520-as tulaj, akkor szerintem a gyári kézikönyvet kéne letöltened pl. innét. Abban nem igazán szoktak fals dolgokat írni.

  • tronico

    csendes tag

    válasz Mgabor #280 üzenetére

    Úgy érzem, itt pár dolog tisztázásra szorul. A hdd-t csak akkor kell megformáznod a TV-vel, ha szeretnél rá felvenni. Ha csak lejátszani szeretnél róla, akkor a TV nem "nyúl hozzá".
    A TV nem fogja érzékelni, hogy pendrive-ot vagy hdd-t csatlakoztattál-e hozzá, csak annyit tud, hogy egy külső meghajtó.
    Amik még esetleg újdonságként hathatnak számodra. Az EX720-as csak fat32-es file rendszert kezel, tehát életben van a 4 GB-os file méret korlátozás. Felvételhez minimum 32 GB-os méretű eszközt kér. És a beépített médialejátszója nem kezeli az mkv konténerformátumot.
    HalfSbS és halfTaB formátumoknál nincs semmilyen extra követelmény a lejátszóval szemben. Az egymás mellett ill. alatt lévő képeket a TV fogja "összefésülni" 3D-s képpé.

Új hozzászólás Aktív témák